Dobrý den, máte někdo prosím zkušenost se zakoupením letenky přes MyTrip.com? Moc jsem tu o nich nenašel. Děkuji Lukáš .

MyTrip.com nějaké zkušenosti?

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

Jury napsal(a):

A co ostatní?

 

a web aerolinky to nenajde, kdyz tam date stejny terminy a stejny lety?

0 Citovat

Tohle se jinak koupit nedá.

Problém je zejména v negarantovaném přestupu v Bruselu, kde je riziko využít ranní let z Prahy (který by jinak perfektně navazoval), protože v případě stávky, počasí (např. sníh - je to v zimě), nebo zpoždění se nestihne přestup a celý itinerář tak padá. Samozřejmě se to dá risknout, ale je to pak loterie.

Pokud si tohle pohlídáš, tak by to mělo být ok.

0 Citovat

Na webu Brussels airlines to jde naklikat ještě levněji, ale neprojde platba a to jsem zkoušel všechno. Asi nějaká chybka.

0 Citovat

Celé je to chybka.

0 Citovat

Jury napsal(a):

Vím, co se říká a píše o MyTrip a Gotogate, ale teď jsou tam letenky z Bruselu do Bogoty s možným stopoverem v New Yorku za cca 8,5k a to je dost krásná cena. Všude jinde je to za min 11k.

Láká mě to, ale zároveň vím, že tam prostě asi nekupovat. Co by poradili ostatní?

Tyhle šmejdy bych bral jen v absolutně krajní nouzi. Tady lze za 9,300 Kč (25.1.-10.2. například BRU-MDE):

https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky

0 Citovat

na webu Brussels airlines šlo naklikat za 323 Eur, ale nejde to zaplatit.

Tady jsem hledal na únorový termíny a vůbec to tu nenachází, jen kombinace, co nejsou za 9,5k tolik atraktivní.

0 Citovat

Na Gotogate/MyTrip si najdeš Limu na 14 dní, stopover na 2 dny v New Yorku a celodenní přestup v Bogotě za 8,8k, ať hledám, kde hledám, tak tady ani jinde jsem to nenašel.

0 Citovat

A co Kiwi?

3 Citovat

Kiwi? To je z bláta do louže :D

Tam to taky nejde najít

0 Citovat

Ahoj, máte prosím zkušenosti, kdy si koupíte letenky přes MyTrip (v tomto případě do Benátek), máte letět s WizzAir, ale když chcete udělat on-line check-in a přihlásíte se pod mailem do WizzAir, tak ten Váš let pod Vaším profilem vůbec nenajdete? Tohle zjištění mne dost vyděsilo (letime zítra rano). Volala jsem teda na help line, kde mi indická slecna sdělila, že mi palubní lístky přijdou 4 hodiny před odletem mailem-neb jsem si prý zakoupila on-line check-in jejich prostřednictvím (což si tedy moc nepamatuju). Ráda bych indické slečně věřila, ale jsem z toho lehce nervni. Díky!

0 Citovat

Otázka zní, proč si vůbec kupovat letenky s Wizzair přes MyTrip. 

Má to nějaké výhody oproti nákupu přímo u Wizz?

1 Citovat

Mozes si pokecat s indickou slecnou :)

4 Citovat

kombinace mytrip a wizzair pro samotný checkin není problémová, stačí na webu wizzairu kliknout na checkin a vyplnit číslo rezervace a příjmení. Případně totéž v appce. Kdykoliv 48 hodin před odletem.

 

1 Citovat

Jedna z alternativ na gotogate. Již jsem přez ně letenku koupil a vše bez problémů. Předpokládám, že jediní ti, co měli např. zrušený let, budou moci dát subjektivní referenci. Pokud nabízejí letenku levněji, tak bych do toho šel (y).

0 Citovat

Zrovna Wizz ruší lety dost často. Obecně: kupovat letenky nizkonákladových dopravců, kteří prodávají jen letenky z A do B, jinde než na jejich webu, je prostě CeDe .

0 Citovat

JindraC napsal(a):

Jedna z alternativ na gotogate. Již jsem přez ně letenku koupil a vše bez problémů. Předpokládám, že jediní ti, co měli např. zrušený let, budou moci dát subjektivní referenci. Pokud nabízejí letenku levněji, tak bych do toho šel (y).

Nekteri lidi jsou nepoucitelni.

0 Citovat

Jako chápu, když tam nekdo koupí lákavou letenku, která je výrazně levnější, nebo kterou nejde jinak koupit, ale kupovat tam Wizz, to mi hlava nebere.

6 Citovat

Kupoval jsem na gotogate hodnekrat  zatím vždy bez problémů, ušetřil jsem díky tomu myslím již řádově desetisice protože cestují celkem hodně.. mozna ze jednou na to asi doplatím s nějakým posouvanim/řešením letu, ale i tak asi zůstanu v plusu..za týden s nimam mám 2 destinace v  Grónsku za 6k, konkurence i ten akční tarif měla 2x drazsi;)

0 Citovat

OTAs Gotogate a Mytrip v pripade zruseni letenky dopravcem po delsim case vraceji castku minus nejakych 30 euro, jez si nechaji jako sve administrativni poplatky. Takze bud jsi mel zatim stesti na nezruseni nebo tve usetrene castky prevysuji potencialni administrativni poplatky u OTA.

U ruznych OTA koupim jen letenky s nizkou hodnotou (okolo 10 euro). Vyjimkou je OTA Kiwi, kde se mohu rozsoupnout i s letenkami za 40 - 80 - 200 euro, protoze to jde z virtualnich benefitu a ne z realnych penez.

0 Citovat

Já hlavně měl štěstí že snad nikdy v životě mě nic nezrusili nebo posunuli pouze v rámci desítek minut:))

0 Citovat

To zni bajecne! Take jsem napriklad v roce 2019 behem prvni a zatim posledni RTW absolvoval 18 letu. Vse letelo, jak melo, maximalne obcas nejake mini-zpozdeni do pulhodiny. Neco podobneho jsem nasledne v covidovem obdobi nemohl ani domyslet (jednak omezeni restrikcemi pro uspesnou RTW, jednak i naslednymi zmatky v podobe zruseni a zpozdovani letu, ktere se dost vyrojily)

Zase na druhou stranu pokud clovek nema nejake sibenicne kratke casy na prestupy, tak se i nejake to zpozdeni (typu 3:05 nebo 3:18) muze hodit. Je tam jista pravedopobnost na dosazeni kompenzace (250 - 400 - 600 eur).

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

OTAs Gotogate a Mytrip v pripade zruseni letenky dopravcem po delsim case vraceji castku minus nejakych 30 euro, jez si nechaji jako sve administrativni poplatky. Takze bud jsi mel zatim stesti na nezruseni nebo tve usetrene castky prevysuji potencialni administrativni poplatky u OTA.

Tam nastává někdy problém v komunikaci, kdy aerolinka jeden let zruší a nabízí jiný, ale přes MyTrip se ta změna nedá vykomunikovat a tak raději ruší celou rezervaci a nechají si těch 30 euro.

0 Citovat

kdo chce kam …

2 Citovat

Nakonec jsem přes nizozemskou banku  na několikátý pokus udělal platbu u Brussels Airlines a za 7600 mám zpáteční z Bruselu do Peru s 3denním stopoverem v New Yorku. Dobrý ne? A ani to nakonec nemuselo být přes nějaký OTA Gotogate/Mytrip...

2 Citovat

Skvělá zpráva! Včera jsem to zkoušel na stránkách Brussel Airlines. Letenka byla naceněna, ale dál jsem se k platbě už nedostal. Lufthansa a Austrian Airlines to ani nenašly. (únor 2024)

0