Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Kdo už někdy na vlastní kůži zažil krásy Portugalska, dá mi za pravdu, že ho to tam táhne znova a znova. Jestli je pro vás Portugalsko zatím velkou neznámou, lapněte letenky, které vám dnes předkládáme, neboť tahle trasa pro vás bude určitě inspirací.

Navštívit v rámci jednoho tripu Lisabon, Porto a ještě k tomu Azorské ostrovy, to už je výzva, která se neodmítá a pokud k tomu ještě přidáme cenovku 2.754 Kč, je na čase plánovat dovolenou nebo dát v práci výpověď :-)

Itinerář cesty:

  • 26. listopadu | Praha – Milán Malpensa | 12:25 13:55 | EasyJet
  • 26. listopadu | Milán Malpensa – Lisabon | 16:40 18:35 | EasyJet
  • 30. listopadu | Lisabon – Ponta Delgada | 7:35 9:05 | EasyJet
  • 6. prosince | Ponta Delgada – Porto | 12:10 15:25 | Ryanair
  • 9. prosince | Porto – Basilej | 7:05 10:30 | EasyJet
  • 9. prosince | Basilej – Praha | 14:20 15:45 | EasyJet
Nákup letenek:
  1. letenka Praha - Milán - Lisabon - Ponta Delgada / Porto - Basilej - Praha za 2.129 Kč na easyjet.com
  2. letenka Ponta Delgada - Porto za 23 € / 624 Kč na ryanair.com
Cena letenek je kalkulována při dvou osobách, náklady na všechny letenky pro jednu osobu pak činí 2.754 Kč. Letenky u EasyJet kupujte tak, že první položkou bude let Basilej-Praha, pak postupně přidávejte ostatní lety na data a trasy, jak to ilustruje screen z rezervace na webu EasyJet. Tímto postupem díky výhodnému měnovému přepočtu ušetříte cca 300 Kč na dvou letenkách.

Letenky zahrnují přepravu příručního zavazadla max. rozměrů 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg, tak abyste splnili podmínky přepravy obou leteckých společností. Na některých vytíženějších letech se může stát, že i toto zavazadlo vám bude na gatu odebráno a bezplatně přepraveno v nákladovém prostoru. Pokud se chcete této situaci vyhnout, stačí se dostavit k nástupu mezi prvními.

TIP ⇒ Na všechny lety se můžete odbavit pomocí mobilních aplikací, odpadá nutnost mít vytištěné palubní vstupenky.

Lisabon

Vaší první zastávkou bude okouzlující Lisabon, který symbolizují typické historické žlutobílé dřevěné tramvaje a lanovky. Jízda legendární tramvajovou linkou č. 28 je nezapomenutelná, souprava se doslova prodírá úzkými uličkami a nedávají ji zabrat ani lisabonské kopečky. Taktéž musíte absolvovat jízdu elevádory, které obyvatelům Lisabonu pomáhají zdolávat stoupání do výše položených čtvrtí. Lisabon samozřejmě není jen o tramvajích, najdete tu Hrad svatého Jiří, Katedrálu Sé, Belémskou věž, rozlehlý Kláštěr řádu sv. Jeronýma a další. Kdybyste měli dlouhou chvíli, můžete vyrazit na „konec Evropy“ k Mysu Cabo da Roca.

Hotely v Lisabonu

Ponta Delgada

Ochutnávka portugalského velkoměsta je za námi, teď už se můžeme vydat vstříc krásám klenotů v srdci Atlantiku, kterými jsou Azorské ostrovy. Naše cesta povede na největší z nich, kterým je Sao Miguel. Ostrovu je převážně hornatý, dominují mu dvě samozřejmě neaktivní sopky, najdete tu několik termálních koupališť, můžete si dát šálek zdejšího čaje, který se tu pěstuje a samozřejmě nesmíte vynechat ochutnávku typických portugalských pokrmů, které se skládají především z ryb a mořských plodů. Portugalské víno je oblíbené po celém světě. Abyste z ostrova viděli co nejvíce, vypůjčte si auto.

Hotely v Ponta Delgadě

Zdarma letenky v rámci Azorských ostrovů!

Pokud byste se chtěli vydat na další z devíti ostrovů Azory, stačí si požádat o letenku zdarma. Více o této možnosti se dočtete v samostatném článku.

Porto

Toto město je další perlou Portugalska, najdete tu opět vše, co vás na Portugalsku celou dobu fascinuje. Město se rozprostírá v údolí řeky Douro, překlenuje ho nádherný železný Most Ludvíka I. Porto je stvořené pro nekonečné procházky, je plné malebných uliček a zákoutí. A co nesmíte samozřejmě vynechat, přeci ochutnávku slavného portského vína.

Hotely v Portu

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele zeto
zeto

Dobrý den, koupil jsem letenky ale nevychytal jsem to celé, dají se STORNOVAT? Přes EASYJET i RYANIAR?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý den Milane, pokud je to do 24 hodin od nákupu, vždycky se s tím ještě dá něco dělat, musíte neprodleně kontaktovat leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele luboss
luboss

Bojím aby na azorech nebylo v tomto termína už fakt špatný počasí..

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Luboši, počasí může být špatné i dobré, to si prostě nevyberete. Byl jsem v JV Asii uprostřed období dešťů a během 14 dnů pršelo dvakrát a celkem krátce. Zde je almanach počasí z Ponta Delgady pro prosinec 2014, celý měsíc téměř bez srážek. Myslím, že je naprosto zbytečně se řídit nějakými obecnými předpověďmi. Počasí je v posledních letech velmi nestálé a plné různých extrémů, nedá se spoléhat na nic!

před 7 lety
Avatar uživatele pavlinovka
pavlinovka

My jsme tady koupili akci vloni na letošní únor - chodili jsme v kratasech a tricku. Jeden jediny den mrholilo, ale jinak Azory slunecne, teple a nadherne :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele sydana
sydana

tak to je pecka :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Aleš Koblížek
Aleš Koblížek

Ahoj, bylo by možné sehnat tuto cestu od 9.12-16.12. v ČR?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Zkoušet, zkoušet, zkoušet ;-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Demarc
Demarc

Z Portugalska jsme se vrátili minulý týden a opravdu doporučuji! Jeli jsme to od severu na jih, z Porta do Lisabonu, většinou vlakem a autobusy (Rede expressos). Jinak mezi Lisabonem a Portem třikrát denně lítá Ryanair s cenou za 9,99eur. Pokud máte v Lisabonu více času, doporučuji navštívit Sintru...cca 40min vlakem za 2,15 eura (+0,5eur za kartu, kterou můžete znovu dobít a využít na MHD v Lisabonu a okolí). V městečku Sintra najdete starý maurský hrad z 9. století, na vedlejším kopci úžasně barevný Palácio Nacional da Pena s velkou zahradou, přímo v městečku Palácio Nacional de Sintra a vilu a zahradu Quinta da Regaleira, se systémem umělých jeskyní, jezírky, vyhlídkami + spousta dalších památek v blízkém okolí. Přímo ze Sintry pak každou půlhodinu jezdí autobus na zmíněný Cabo da Roca. Pokud byste měli nějaké dotazy, neváhejte se ozvat, pokusím se odpovědět ;-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
cali

Pokud někdo pojede, momentálně má pro dny viz routing pěkné ceny HRS, v Lisabonu hotel Expo Astoria*** za 45,-EUR se snídaní pro 2 a v Ponta Delgada Royal Garden**** z 59,- EUR se snídaní pro 2. Myslím, pokud nechcete vyloženě šetřit, je to dobrá volba.

před 7 lety
Avatar uživatele pavlinovka
pavlinovka

Royal Garden ozkoušený. Paráda.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele polakova.jana
polakova.jana

Jen Lisabon nebo Lisabon a porto by tam nebylo tak na 3-5 dni za nějakou pěknou cenu prosim?

před 7 lety
Avatar uživatele atamek
atamek

Taky bych se rád zeptal na samotné letenky Lisabon + případně Porto. Díky

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
borshop

Moc pěkný routing :), škoda že na to nemám čas. Ještě pro někoho by mohla být zajímavá alternativa, hlavně kvůli zavazadlu, nahradit ten let s RYR (kde je jen malé zavazadlo do 50x40x20@10kg) za let s EZY (56x45x25 bez limitu), 6.prosince dopoledne je trasa Ponta Delgada-Lisabon za 15,5€ a pak přejet po zemi na sever vlakem, např. se zastávkou v Coimbře či Aveiru ;-) nebo přímým busem do Porta :)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Fantazii se meze nekladou! Volil jsem optimální a na mapě dobře vypadající cestu :-D

před 7 lety
Avatar uživatele
mikir

No na Azory mam spadeno uz delsi dobu taky trosku vaham kvuli toho pocasu v takovem terminu ale zaujalo me neco jineho ..od kdy ma EasyJet prirucni zavazadlo bez omezeni vahy a vetsich rozmeru ? Preferuju Ryanair vetsinou a co zavedli ty 2 prirucni zavazadla tak uz tak neotravuji s rozmerem a vahou jako drive ,,WizzAir to s tim placenim prirucniho zavazadla prehnal EasyJet me docela zajima protoze ma pomerne dost destinaci i slusne casy letu jen ta rezervace ctvrt roku dopredu za dobre ceny je slabsi v te konkurenci u Ryanairu byvaji nejlepsi ceny 3 tydny pred odletem a WizzAiru i 2 tydny .. no uvidime co pujde nakombinovat)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele mulikrene
mulikrene

Pokud by mi slo jen o Porto, jaka by byla nejlevnesi varianta?

před 7 lety
Avatar uživatele
borshop

Záleží na termínech, ale pokud přes zimu, pak varianta s letem Praha-Basilej-Porto a zpět začíná někde okolo 2500,- celkem, např. 27.11 až 2.12. Ale termínů je málo, chce to hledat a být flexibilní :). Alternativou jsou trasy s Ryanairem přes Londýn/Brusel nebo ještě větší kombinace s WizzAirem atd.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele carvel.sg
carvel.sg

Jedná se jen o tento termín či je více možností ?

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dá se to takto nakombinovat i na jindy, ale cenově se to bude samozřejmě lišit.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam to bude krásný!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Honem, dokud jsou místa!
Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam jsi vždycky chtěl!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Algarve
Portugalsko

Surfařský ráj s chutí portského vína

Portugalsko je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy. Nachází se na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí se svým jediným sousedem – Španělskem. Celé pobřeží Portugalska ohraničuje Atlantský oceán. K této zemi náleží dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. 

Portugalsko je země mořeplavců, fotbalistů a surfařů. Od řeky Douro až po jižní město Faro nabízí tato země mnoho: krásu a neposkvrněnost Azorských ostrovů, hornatou a nepříznivou Madeiru, zkušenost se surfováním v Peniche (jedno z deseti nejlepších míst na surfování na světě), chuť Pastel de Nata v Lisabonu (jednoho z nejlepších dezertů na světě), degustace portského vína u řeky Douro v Portu. Stačí si jen vybrat a pak se jednoduše zamilujete.

Průvodce pro Portugalsko