Algarve

3v1: Lisabon, Porto a Azorské ostrovy z Prahy - 2.754 Kč.

22 komentářů
2015-10-09T11:42:24+02:00

O akci

Kdo už někdy na vlastní kůži zažil krásy Portugalska, dá mi za pravdu, že ho to tam táhne znova a znova. Jestli je pro vás Portugalsko zatím velkou neznámou, lapněte letenky, které vám dnes předkládáme, neboť tahle trasa pro vás bude určitě inspirací.

Navštívit v rámci jednoho tripu Lisabon, Porto a ještě k tomu Azorské ostrovy, to už je výzva, která se neodmítá a pokud k tomu ještě přidáme cenovku 2.754 Kč, je na čase plánovat dovolenou nebo dát v práci výpověď :-)

Itinerář cesty:

  • 26. listopadu | Praha – Milán Malpensa | 12:25 13:55 | EasyJet
  • 26. listopadu | Milán Malpensa – Lisabon | 16:40 18:35 | EasyJet
  • 30. listopadu | Lisabon – Ponta Delgada | 7:35 9:05 | EasyJet
  • 6. prosince | Ponta Delgada – Porto | 12:10 15:25 | Ryanair
  • 9. prosince | Porto – Basilej | 7:05 10:30 | EasyJet
  • 9. prosince | Basilej – Praha | 14:20 15:45 | EasyJet
Nákup letenek:
  1. letenka Praha - Milán - Lisabon - Ponta Delgada / Porto - Basilej - Praha za 2.129 Kč na easyjet.com
  2. letenka Ponta Delgada - Porto za 23 € / 624 Kč na ryanair.com
Cena letenek je kalkulována při dvou osobách, náklady na všechny letenky pro jednu osobu pak činí 2.754 Kč. Letenky u EasyJet kupujte tak, že první položkou bude let Basilej-Praha, pak postupně přidávejte ostatní lety na data a trasy, jak to ilustruje screen z rezervace na webu EasyJet. Tímto postupem díky výhodnému měnovému přepočtu ušetříte cca 300 Kč na dvou letenkách.

Letenky zahrnují přepravu příručního zavazadla max. rozměrů 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg, tak abyste splnili podmínky přepravy obou leteckých společností. Na některých vytíženějších letech se může stát, že i toto zavazadlo vám bude na gatu odebráno a bezplatně přepraveno v nákladovém prostoru. Pokud se chcete této situaci vyhnout, stačí se dostavit k nástupu mezi prvními.

TIP ⇒ Na všechny lety se můžete odbavit pomocí mobilních aplikací, odpadá nutnost mít vytištěné palubní vstupenky.

Lisabon

Vaší první zastávkou bude okouzlující Lisabon, který symbolizují typické historické žlutobílé dřevěné tramvaje a lanovky. Jízda legendární tramvajovou linkou č. 28 je nezapomenutelná, souprava se doslova prodírá úzkými uličkami a nedávají ji zabrat ani lisabonské kopečky. Taktéž musíte absolvovat jízdu elevádory, které obyvatelům Lisabonu pomáhají zdolávat stoupání do výše položených čtvrtí. Lisabon samozřejmě není jen o tramvajích, najdete tu Hrad svatého Jiří, Katedrálu Sé, Belémskou věž, rozlehlý Kláštěr řádu sv. Jeronýma a další. Kdybyste měli dlouhou chvíli, můžete vyrazit na „konec Evropy“ k Mysu Cabo da Roca.

Hotely v Lisabonu

Ponta Delgada

Ochutnávka portugalského velkoměsta je za námi, teď už se můžeme vydat vstříc krásám klenotů v srdci Atlantiku, kterými jsou Azorské ostrovy. Naše cesta povede na největší z nich, kterým je Sao Miguel. Ostrovu je převážně hornatý, dominují mu dvě samozřejmě neaktivní sopky, najdete tu několik termálních koupališť, můžete si dát šálek zdejšího čaje, který se tu pěstuje a samozřejmě nesmíte vynechat ochutnávku typických portugalských pokrmů, které se skládají především z ryb a mořských plodů. Portugalské víno je oblíbené po celém světě. Abyste z ostrova viděli co nejvíce, vypůjčte si auto.

Hotely v Ponta Delgadě

Zdarma letenky v rámci Azorských ostrovů!

Pokud byste se chtěli vydat na další z devíti ostrovů Azory, stačí si požádat o letenku zdarma. Více o této možnosti se dočtete v samostatném článku.

Porto

Toto město je další perlou Portugalska, najdete tu opět vše, co vás na Portugalsku celou dobu fascinuje. Město se rozprostírá v údolí řeky Douro, překlenuje ho nádherný železný Most Ludvíka I. Porto je stvořené pro nekonečné procházky, je plné malebných uliček a zákoutí. A co nesmíte samozřejmě vynechat, přeci ochutnávku slavného portského vína.

Hotely v Portu

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-10-09T11:42:24+02:00

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele zeto
zeto
před 8 lety

Dobrý den, koupil jsem letenky ale nevychytal jsem to celé, dají se STORNOVAT? Přes EASYJET i RYANIAR?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Dobrý den Milane, pokud je to do 24 hodin od nákupu, vždycky se s tím ještě dá něco dělat, musíte neprodleně kontaktovat leteckou společnost.

Avatar uživatele luboss
luboss
před 8 lety

Bojím aby na azorech nebylo v tomto termína už fakt špatný počasí..

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Luboši, počasí může být špatné i dobré, to si prostě nevyberete. Byl jsem v JV Asii uprostřed období dešťů a během 14 dnů pršelo dvakrát a celkem krátce. Zde je almanach počasí z Ponta Delgady pro prosinec 2014, celý měsíc téměř bez srážek. Myslím, že je naprosto zbytečně se řídit nějakými obecnými předpověďmi. Počasí je v posledních letech velmi nestálé a plné různých extrémů, nedá se spoléhat na nic!

Avatar uživatele pavlinovka
pavlinovka
před 8 lety

My jsme tady koupili akci vloni na letošní únor - chodili jsme v kratasech a tricku. Jeden jediny den mrholilo, ale jinak Azory slunecne, teple a nadherne :)

Avatar uživatele sydana
sydana
před 8 lety

tak to je pecka :)

Avatar uživatele Aleš Koblížek
Aleš Koblížek
před 8 lety

Ahoj, bylo by možné sehnat tuto cestu od 9.12-16.12. v ČR?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Zkoušet, zkoušet, zkoušet ;-)

Avatar uživatele Demarc
Demarc
před 8 lety

Z Portugalska jsme se vrátili minulý týden a opravdu doporučuji! Jeli jsme to od severu na jih, z Porta do Lisabonu, většinou vlakem a autobusy (Rede expressos). Jinak mezi Lisabonem a Portem třikrát denně lítá Ryanair s cenou za 9,99eur. Pokud máte v Lisabonu více času, doporučuji navštívit Sintru...cca 40min vlakem za 2,15 eura (+0,5eur za kartu, kterou můžete znovu dobít a využít na MHD v Lisabonu a okolí). V městečku Sintra najdete starý maurský hrad z 9. století, na vedlejším kopci úžasně barevný Palácio Nacional da Pena s velkou zahradou, přímo v městečku Palácio Nacional de Sintra a vilu a zahradu Quinta da Regaleira, se systémem umělých jeskyní, jezírky, vyhlídkami + spousta dalších památek v blízkém okolí. Přímo ze Sintry pak každou půlhodinu jezdí autobus na zmíněný Cabo da Roca. Pokud byste měli nějaké dotazy, neváhejte se ozvat, pokusím se odpovědět ;-)

Avatar uživatele
cali
před 8 lety

Pokud někdo pojede, momentálně má pro dny viz routing pěkné ceny HRS, v Lisabonu hotel Expo Astoria*** za 45,-EUR se snídaní pro 2 a v Ponta Delgada Royal Garden**** z 59,- EUR se snídaní pro 2. Myslím, pokud nechcete vyloženě šetřit, je to dobrá volba.

Avatar uživatele pavlinovka
pavlinovka
před 8 lety

Royal Garden ozkoušený. Paráda.

Avatar uživatele polakova.jana
polakova.jana
před 8 lety

Jen Lisabon nebo Lisabon a porto by tam nebylo tak na 3-5 dni za nějakou pěknou cenu prosim?

Avatar uživatele atamek
atamek
před 8 lety

Taky bych se rád zeptal na samotné letenky Lisabon + případně Porto. Díky

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Můžete vycházet z tohoto itineráře, jen vynecháte lety na Azory. Ke snadnějšímu vyhledávání dopomůže azair.cz

Avatar uživatele
borshop
před 8 lety

Moc pěkný routing :), škoda že na to nemám čas. Ještě pro někoho by mohla být zajímavá alternativa, hlavně kvůli zavazadlu, nahradit ten let s RYR (kde je jen malé zavazadlo do 50x40x20@10kg) za let s EZY (56x45x25 bez limitu), 6.prosince dopoledne je trasa Ponta Delgada-Lisabon za 15,5€ a pak přejet po zemi na sever vlakem, např. se zastávkou v Coimbře či Aveiru ;-) nebo přímým busem do Porta :)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Fantazii se meze nekladou! Volil jsem optimální a na mapě dobře vypadající cestu :-D

Avatar uživatele
mikir
před 8 lety

No na Azory mam spadeno uz delsi dobu taky trosku vaham kvuli toho pocasu v takovem terminu ale zaujalo me neco jineho ..od kdy ma EasyJet prirucni zavazadlo bez omezeni vahy a vetsich rozmeru ? Preferuju Ryanair vetsinou a co zavedli ty 2 prirucni zavazadla tak uz tak neotravuji s rozmerem a vahou jako drive ,,WizzAir to s tim placenim prirucniho zavazadla prehnal EasyJet me docela zajima protoze ma pomerne dost destinaci i slusne casy letu jen ta rezervace ctvrt roku dopredu za dobre ceny je slabsi v te konkurenci u Ryanairu byvaji nejlepsi ceny 3 tydny pred odletem a WizzAiru i 2 tydny .. no uvidime co pujde nakombinovat)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Miku, EasyJet tohle má v podmínkách už dávno, není to vyloženě o neomezené hmotnosti, ale mají to definované tak, že cestující musí být schopen zavazadlo umístit do horní přihrádky bez pomoci někoho dalšího. Nicméně striktně trvají na jednom kusu příručního zavazadla, ale pokud si připlatíš jejich "lepší" místa, získáváš službu Speedy Boarding plus můžeš mít druhý menší kus příručáku. Wizzair ani nebudu komentovat, někomu může jejich politika prodeje vyhovovat, ale mně rozhodně ne, proto Wizzair volím jen v krajní nouzi.

Avatar uživatele mulikrene
mulikrene
před 8 lety

Pokud by mi slo jen o Porto, jaka by byla nejlevnesi varianta?

Avatar uživatele
borshop
před 8 lety

Záleží na termínech, ale pokud přes zimu, pak varianta s letem Praha-Basilej-Porto a zpět začíná někde okolo 2500,- celkem, např. 27.11 až 2.12. Ale termínů je málo, chce to hledat a být flexibilní :). Alternativou jsou trasy s Ryanairem přes Londýn/Brusel nebo ještě větší kombinace s WizzAirem atd.

Avatar uživatele carvel.sg
carvel.sg
před 8 lety

Jedná se jen o tento termín či je více možností ?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Dá se to takto nakombinovat i na jindy, ale cenově se to bude samozřejmě lišit.

Další akce