Akční letenky v březnu z Prahy do Tel Avivu od 1.021 Kč.
O akci
Nízkonákladová společnost Wizz Air na konec roku spustila akci v podobě 30% slev na vybrané lety (dle dostupnosti) a v nabídce uvízly též zpáteční letenky z Prahy do Tel Avivu. Izrael tak můžete po čas měsíce března zakoupit od 1.021 Kč do 1.995 Kč, což je cena, kterou jsme tu neměli téměř 3 roky!
Nejnižší ceny platí pro členy WDC, nečlenové si připlatí 899 Kč za 2 osoby.
- Praha – Tel Aviv od 1.021 Kč rezervuj >>
- Nejlevnější letenky v průběhu března
K cestám do Izraele se vám bude hodit také ubytování v Tel Avivu a cestovní pojištění do Izraele.
V případě letů v pátky a soboty, počítejte s nepravidelně fungující dopravou z/na letiště (víkend). Diskuze na téma veřejná doprava v Izraeli je také v našem fóru.
38 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
koupeno na 10 dnu,byl dost problem i za vyssi ceny,nepomohla ani mobilni aplikace,tak nakonec letime do Tel Avivu z Budapesti (z Brna).Tam bylo na vyber vic terminu.Zkusenost z celni prohlidky v Tel Avivu pred 3 lety - hooodne podrobne prohledavani kufru,ptali se na kazdou vec kde jsme ji koupili,nesmite rict,ze je to darek,to by znamenalo,ze nevite co tam je,a pak mate hodne dlouhe zdrzeni!!!Vsechno je "vase",o kazdicke veci vite,...Skoro hodinu vyslychali kamaradku romku,nechteli ji verit,ze je z Ceska,tak jim nakonec rekla,ze je z Indie!Jinak jsme se v Izraeli citili bezpecne
Na březen jsou z Prahy také docela zajímavé Benátky kolem 530 Kč (bez členství), Řím 695 Kč (bez členství), Neapol i Bari kolem 1 000 Kč (bez členství). Řím je ideálně na 3 dni v půli března - čtvrtek až sobota, právě jsem si ho koupila.
Co si myslíte o bezpečnostní situaci? Bojíte se a odrazuje vás to od letu, nebo ne? Uvažujeme o prodlouženém víkendu v Jeruzalémě, Tel Aviv asi jen nástup a výstup.
I kdyby vedli válku s okolními zeměmi, bude tam bezpečněji než nyní v Evropě. Trochu přeháním :-) ale byl jsem tam v době, když si vyměňovali rakety s Libanonem a pokud člověk neleze, kam nemá, je to v klidu.
Ahoj, hádám, že tahle otázka už bude klišé, ale jak je to s izraelským razítkem v pasu? Pokud bych Izrael navštívil znamená to, že budu muset mít víza do některých států, kde normálně nejsou potřeba (např. USA, muslimské země...země znepřátelené s Izraelem a pod.) Děkuji za odpověď
Ahoj, tohle je taková cestovatelská lež, kterou nevím kdo vymyslel, ale nikdy jsem neslyšel o někom, že by kvůli razítku nebyl vpuštěn do jiné země. Jinak dnes razítka už v Izraeli nejsou dávána, takže problém strachu vyřešen :)
Já minimálně slyšel, že mohou dělat problémy. :) Jinak v Izraeli, když výslovně o to nežádáš, tak ti nedávají žádný razítko. Do pasu ti dají papírek, který potom odevzdáš při cestě zpět.
Byl jsem v Eilatu (VDA) 3.12.2016 a razítko jsem dostal. Takže se mělo upřesnit na: v Tel Avivu davaj místo razítka lístečky.
Ahoj, žádné razítko ti nedají. Dají ti modrou kartičku - kopie pasu. Tou se prokazujes v hotelech atd. Není dobré mít v pasu razítka arabských států. D.
Mám stejnou zkušenost jako Dan, to zda dostaneš nebo nedostaneš razítko záleží na místě vstupu. V Tel Avivu na letišti se nedávají, Ovda poblíž Eilatu naopak razítka dává.
Kartičky dávají na mezinárodních letištích a na pozemních přechodech dávají razítka. Při cestování do UAE může být izraelské razítko problém a při cestování do Íránu bude problém. Řešení je vyhnout se pozemním přechodům nebo vyměnit pas.
Toto není problém , problém je pokud jsi byl jako turista v iranu arabiia Palestině atd máš to samozřejmě zaznamenané v pásu tak pak je problém
A když tu otázku výše otočím - pustí mě do Izraele s Íránským vízem v pasu? Díky za odpověď!
15.12.2016, Ovda Eilat, razítko do pasu. Takže teorie o leteckém/pěším vstupu není správná.
Na Ben Gurione v Tel Avive skutočne razítka nedávajú, avšak na Ovde (a zrejme aj v Eilate) ich dostanete vždy - možno by sa dalo colníka poprosiť aby ho nedával - neskúšal som. Samozrejme, v Dubaji s razítkom problém mať nebudú (ale môže to spôsobiť napríklad podrobnejšiu kontrolu), ale sú krajiny, do ktorých vás jednoducho s Izraelským razítkom nepustia nikdy (ak nemáte štastie) - Iran, Iraq , Sudan, Yemen, Kuwait, Syria, Lebanon, Libya. Naopak (Iránske razítko pri návšteve Izraela) to samozrejme neplatí a vstup by vám mal byť povolený. Druhá vec je, že zrejme strávite niekoľko desiatok minút na podrobných kontrolách a "výsluchoch".
A kde jsi přišel na to, že při cestách do UAE je problém izraelské razítko. To jsi sám zažil nebo znáš někoho nebo klasicky pouze legenda, která se kdysi povídala. Protože jsem nikde nikdy nečetl, že by s tím měl někdo problém, jen, že se o tom stále dokola povídá.
Já přiletěl na Ovdu s íránským vízem v pasu. Sice mě pustili, ale tak tři čtyři hoďky mě tam nechali čekat na pak už prázdném letišti u psaové kontroly. Pak mě vzali do kanceláře a chtěli na prázdný papír vypsat jména otce a dědy, ptali se mě, jestli mám známé v íránských vládních kruzích a na podobné nesmysly, párkrát někam zatelefonovali a nakonec mě blahosklonně přece jen do země vpustili:-)
V Tel Avivu na letisti razitko nedavaji, ale obecne vzato, je mozne poridit si druhy pas (nemeli by s tim delat problemy, naopak kdyz jsem si - mestska cast Praha 8 - nechavala delat pas s biometrickymi udaji kvuli ceste do USA tak se urednice rovnou ptala jestli si ten stary pas chci nechat kvuli cestam do arabskych zemi apod., nebo jestli jim ho vratim). Znam i lidi kteri maji jeden pas s fousatou fotkou a druhym pas s oholenou fotkou a pouzivaji podle situace :-) Co se tyce zdrzeni v Izraeli, tak pokud jste jim podezreli razitky v pasu nebo necim jinym tak to vede k tomu ze se s vami budou podrobneji bavit (a odlifruji vas k nekomu s jakymsi psychologickym vzdelanim, a ne jen obyc celnikovi), coz teda zabere cas, ale zadny drasticky problem to neni. Tedy za predpokladu ze ovladate nejaky svetovy jazyk, jinak nevim.
Jinak pro predstavu, tady je prispevek (anglicky) od cloveka ktery byl na Ben Gurion vyhodnocen jako "podezrely", tak si muzete pro predstavu precist. Krome toho, Izraelci nejsou politicky korektni, takze zaprve delaji profiling (mlady muz ktery cestuje sam je podezrelejsi jedinec nez ostatni, a nikdo se nesnazi tenhle pristup maskovat) a zadruhe se bez okolku ptaji na vsechno co je zajima (treba ohledne nabozenstvi). Vam, Cechum, reknu at v tom nehledate zadny figl... Nemcum rikam at nezacinaji hadky na tema "nemate pravo ptat se na takove veci" :-D bo oni jsou toho schopni. http://www.aaronswwadventures.com/2013/01/leaving-tel-aviv-israel-airport-security-ben-gurion/
Mám taky pár zkušeností s tím, že jsem se jim na letišti nelíbila. Paradoxně to ale nebylo v IZraeli, ale v ČR (letěla jsem s El Al). Prostě se vyptávají více, když člověk letí sám a navíc je mladý. V Izraeli mi to nevadilo, tam jsou na to zvyklí, a berou to jako běžnou součást jejich práce, Češi kteří jsou proškolení Izraelcema (v Praze na letišti) to mají spíše jako něco zvláštního, to byl opruz. S iránským vízem se tam dostaneš, ale budou se Tě víc ptát. Mě se ptali na mé předchozí cesty, Izrael - Jordánsko - Egypt. Co jsem tam dělala, jestli mě někdo chtěl kontaktovat z místních, něco předat atd. Je to standardní procedura. Bezpečnostní situace je jejich standard, nic zvláštního. Prostě je třeba se držet normálních pravidel a nechodit tam, kde by jsi nechodil(a) u nás. Na aktuálně nebezpečná území stejně nikoho nepustí. Na to se dá velice rychle zvyknout. Jinak březnové počasí není špatné, nejhůře tam je asi teď, co si pamatuju, tak v březnu bylo kolem 15 - 20 stupňů, takže příjemně.
Byl jsem tam před rokem taky v březnu a za 3600 Kč. To jsem si říkal, že je to dobrá cena. Měním názor, nebyla. :D Třeba někomu pomohu v inspiraci: http://vocasontheway.cz/izrael-brezen-2015/
V Ein Gedi už je pláž zrušená, koupání tak jedině v Ein Bokek, veřejná pláž včetně sprch zdarma. Autem z půjčovny jde jet z Eilatu do Jeruzaléma kolem Mrtvého moře po silnici 90.
Ahoj, plánujeme cestu na duben 2017 a chtělibychom i na jednu noc do Jordánska. Mate někdo zkušenosti s překročením IzraelskoJordanské hranice tam a zpět ? Děkuji za odpověď
Ano, máme aktuální zkušenost. Přiletěli jsme 27.12.2016 do Ovda/Eilat a hned jsme se přesunuli do Jordánska-rodina 2 dospělí+2 děti(11 a 13 let). Z letiště jsme jeli autobusem 282 do Eilatu (cena 21.50 NIS/os.), na autobusovém nádraží jsme vzali taxi k hraničnímu přechodu (cena celkem 40 NIS,cena dle taxametru 24NIS, ale pak byla navýšena údajně kvůli kufrům). Na cestu do Jordánska jsem měli Jordanpass. Aby se ale neplatila jordánská víza (jinak cena 40 JOD, tak je nutno Jordánsku být alespoň 3 noci.Na hraničním přechodu vše bez problémů, je nutno však platit izraelskou výstupní taxu 101 NIS/os.+poplatek 5NIS za transakci),na výstupu z hranic jsme vzali taxi do Aqaby (cena pro 4 osoby 15 JOD). Po 4 nocích v Jordánsku (2 dny návštěva Petra, další den vyjížďka po Wadi Rum) jsem se 31.12.2016 vraceli zpět do Izraele. Taxi z Aqaby na hranice za cenu 8 JOD, na hranicích opět vše bez problémů (žádnou výstupní taxu z Jordánska jsme neplatili). Akorát na izraelské straně nebylo žádné taxi (byla sobota v 12h). Byla možnost si taxi objednat telefonem (my jsme ale vyrazili pěšky). S ohledem na cenu výstupní taxy z Izraele doporučuji raději v Jordánsku strávit více dnů. Cestování po Jordánsku autem z půjčovny bez problémů. Jinak aktuální počasí- Aqaba 17st.,moře 24.5 st., Petra 10 st. (jasno - na sluníčku teplo(na krátký rukáv), ve stínu na bundu), v Eilatu na Silvestra 18 st. jasno, na Nový rok 14 st. zataženo a větrno(na bundu), u Mrtvého moře dnes 18 st. jasno). Takže jsme zvládli i koupání...:-)
Děkuji moc Andreo, ještě dvě otázka nevíte náhodou jak je to s autem s auto půjčovny a lze tam zajed jen na jednu noc ?
Robert 3.1.2017, 14:35 Děkuji moc Andreo, ještě dvě otázka nevíte náhodou jak je to s autem s auto půjčovny a lze tam zajed jen na jednu noc ? Roberte, s autem z Izraelské autopůjčovny tě do Jordánska nepustí...