Jeruzalém

Akční letenky v březnu z Prahy do Tel Avivu od 1.021 Kč.

38 komentářů
2016-12-27T10:21:25+01:00

O akci

Nízkonákladová společnost Wizz Air na konec roku spustila akci v podobě 30% slev na vybrané lety (dle dostupnosti) a v nabídce uvízly též zpáteční letenky z Prahy do Tel Avivu. Izrael tak můžete po čas měsíce března zakoupit od 1.021 Kč do 1.995 Kč, což je cena, kterou jsme tu neměli téměř 3 roky!

Nejnižší ceny platí pro členy WDC, nečlenové si připlatí 899 Kč za 2 osoby.

  • Praha – Tel Aviv od 1.021 Kč rezervuj >>
  • Nejlevnější letenky v průběhu března
V ceně je pouze malé příruční zavazadlo o rozměru 42 x 32 x 25 cm, větší za doplatek.

K cestám do Izraele se vám bude hodit také ubytování v Tel Avivu a cestovní pojištění do Izraele.

V případě letů v pátky a soboty, počítejte s nepravidelně fungující dopravou z/na letiště (víkend). Diskuze na téma veřejná doprava v Izraeli je také v našem fóru.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-12-27T10:21:25+01:00

38 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

rstiller
před 6 lety

Ahoj, plánujeme cestu na duben 2017 a chtělibychom i na jednu noc do Jordánska. Mate někdo zkušenosti s překročením IzraelskoJordanské hranice tam a zpět ? Děkuji za odpověď

Avatar uživatele andrea.riedlova
andrea.riedlova
před 6 lety

Ano, máme aktuální zkušenost. Přiletěli jsme 27.12.2016 do Ovda/Eilat a hned jsme se přesunuli do Jordánska-rodina 2 dospělí+2 děti(11 a 13 let). Z letiště jsme jeli autobusem 282 do Eilatu (cena 21.50 NIS/os.), na autobusovém nádraží jsme vzali taxi k hraničnímu přechodu (cena celkem 40 NIS,cena dle taxametru 24NIS, ale pak byla navýšena údajně kvůli kufrům). Na cestu do Jordánska jsem měli Jordanpass. Aby se ale neplatila jordánská víza (jinak cena 40 JOD, tak je nutno Jordánsku být alespoň 3 noci.Na hraničním přechodu vše bez problémů, je nutno však platit izraelskou výstupní taxu 101 NIS/os.+poplatek 5NIS za transakci),na výstupu z hranic jsme vzali taxi do Aqaby (cena pro 4 osoby 15 JOD). Po 4 nocích v Jordánsku (2 dny návštěva Petra, další den vyjížďka po Wadi Rum) jsem se 31.12.2016 vraceli zpět do Izraele. Taxi z Aqaby na hranice za cenu 8 JOD, na hranicích opět vše bez problémů (žádnou výstupní taxu z Jordánska jsme neplatili). Akorát na izraelské straně nebylo žádné taxi (byla sobota v 12h). Byla možnost si taxi objednat telefonem (my jsme ale vyrazili pěšky). S ohledem na cenu výstupní taxy z Izraele doporučuji raději v Jordánsku strávit více dnů. Cestování po Jordánsku autem z půjčovny bez problémů. Jinak aktuální počasí- Aqaba 17st.,moře 24.5 st., Petra 10 st. (jasno - na sluníčku teplo(na krátký rukáv), ve stínu na bundu), v Eilatu na Silvestra 18 st. jasno, na Nový rok 14 st. zataženo a větrno(na bundu), u Mrtvého moře dnes 18 st. jasno). Takže jsme zvládli i koupání...:-)

rstiller
před 6 lety

Děkuji moc Andreo, ještě dvě otázka nevíte náhodou jak je to s autem s auto půjčovny a lze tam zajed jen na jednu noc ?

Avatar uživatele Tomáš Černohorský
Tomáš Černohorský
před 6 lety

Robert 3.1.2017, 14:35 Děkuji moc Andreo, ještě dvě otázka nevíte náhodou jak je to s autem s auto půjčovny a lze tam zajed jen na jednu noc ? Roberte, s autem z Izraelské autopůjčovny tě do Jordánska nepustí...

Avatar uživatele Lubica
Lubica
před 6 lety

koupeno na 10 dnu,byl dost problem i za vyssi ceny,nepomohla ani mobilni aplikace,tak nakonec letime do Tel Avivu z Budapesti (z Brna).Tam bylo na vyber vic terminu.Zkusenost z celni prohlidky v Tel Avivu pred 3 lety - hooodne podrobne prohledavani kufru,ptali se na kazdou vec kde jsme ji koupili,nesmite rict,ze je to darek,to by znamenalo,ze nevite co tam je,a pak mate hodne dlouhe zdrzeni!!!Vsechno je "vase",o kazdicke veci vite,...Skoro hodinu vyslychali kamaradku romku,nechteli ji verit,ze je z Ceska,tak jim nakonec rekla,ze je z Indie!Jinak jsme se v Izraeli citili bezpecne

Avatar uživatele Madison
Madison
před 6 lety

Na březen jsou z Prahy také docela zajímavé Benátky kolem 530 Kč (bez členství), Řím 695 Kč (bez členství), Neapol i Bari kolem 1 000 Kč (bez členství). Řím je ideálně na 3 dni v půli března - čtvrtek až sobota, právě jsem si ho koupila.

Avatar uživatele
nikol.havlova
před 6 lety

Co si myslíte o bezpečnostní situaci? Bojíte se a odrazuje vás to od letu, nebo ne? Uvažujeme o prodlouženém víkendu v Jeruzalémě, Tel Aviv asi jen nástup a výstup.

Avatar uživatele smdk
smdk
před 6 lety

I kdyby vedli válku s okolními zeměmi, bude tam bezpečněji než nyní v Evropě. Trochu přeháním :-) ale byl jsem tam v době, když si vyměňovali rakety s Libanonem a pokud člověk neleze, kam nemá, je to v klidu.

Avatar uživatele peter542.r
peter542.r
před 6 lety

V Izraeli je teraz po vcelku dlhej dobe absolútny kľud a minimum útokov. Keď nie teraz tak už nikdy ;)

Avatar uživatele
nikol.havlova
před 6 lety

Právě si taky říkám, když ne teď tak kdy jindy... :) dík

Avatar uživatele tereza_5
tereza_5
před 6 lety

Našla by se spolucestující pro 20.-24.3.? Letenku už mám za patnáctset něco :-) Bude to moje první návštěva mimo Evropu, takže společnost by se asi hodila.

Avatar uživatele Terézia Henčeková
Terézia Henčeková
před 6 lety

išla by som ozvy sa Trz

Avatar uživatele vojta2012
vojta2012
před 6 lety

Co myslíte? Budou nějaké akce na období Velikonoc? Má cenu ještě vyčkávat?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Období Velikonoc, či jakékoliv jiné festivaly (Karneval v Benátkách) ideálně kupovat co nejdříve. Akce nejsou a nebudou :)

Avatar uživatele apb8
apb8
před 6 lety

Ahoj, hádám, že tahle otázka už bude klišé, ale jak je to s izraelským razítkem v pasu? Pokud bych Izrael navštívil znamená to, že budu muset mít víza do některých států, kde normálně nejsou potřeba (např. USA, muslimské země...země znepřátelené s Izraelem a pod.) Děkuji za odpověď

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Ahoj, tohle je taková cestovatelská lež, kterou nevím kdo vymyslel, ale nikdy jsem neslyšel o někom, že by kvůli razítku nebyl vpuštěn do jiné země. Jinak dnes razítka už v Izraeli nejsou dávána, takže problém strachu vyřešen :)

Avatar uživatele
Jan Macháček
před 6 lety

Já minimálně slyšel, že mohou dělat problémy. :) Jinak v Izraeli, když výslovně o to nežádáš, tak ti nedávají žádný razítko. Do pasu ti dají papírek, který potom odevzdáš při cestě zpět.

Avatar uživatele Avathar 101
Avathar 101
před 6 lety

Byl jsem v Eilatu (VDA) 3.12.2016 a razítko jsem dostal. Takže se mělo upřesnit na: v Tel Avivu davaj místo razítka lístečky.

Avatar uživatele dtrcalova
dtrcalova
před 6 lety

Ahoj, žádné razítko ti nedají. Dají ti modrou kartičku - kopie pasu. Tou se prokazujes v hotelech atd. Není dobré mít v pasu razítka arabských států. D.

Avatar uživatele
Druid
před 6 lety

Mám stejnou zkušenost jako Dan, to zda dostaneš nebo nedostaneš razítko záleží na místě vstupu. V Tel Avivu na letišti se nedávají, Ovda poblíž Eilatu naopak razítka dává.

Avatar uživatele lukas_13
lukas_13
před 6 lety

Kartičky dávají na mezinárodních letištích a na pozemních přechodech dávají razítka. Při cestování do UAE může být izraelské razítko problém a při cestování do Íránu bude problém. Řešení je vyhnout se pozemním přechodům nebo vyměnit pas.

Avatar uživatele Jan.misel
Jan.misel
před 6 lety

Toto není problém , problém je pokud jsi byl jako turista v iranu arabiia Palestině atd máš to samozřejmě zaznamenané v pásu tak pak je problém

Avatar uživatele giovanni.kato
giovanni.kato
před 6 lety

A když tu otázku výše otočím - pustí mě do Izraele s Íránským vízem v pasu? Díky za odpověď!

Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav
před 6 lety

15.12.2016, Ovda Eilat, razítko do pasu. Takže teorie o leteckém/pěším vstupu není správná.

Avatar uživatele lukas_13
lukas_13
před 6 lety

Pak tedy nedávají razítka jen na letištích v Tel Avivu a Jeruzalémě.

Avatar uživatele peter542.r
peter542.r
před 6 lety

Na Ben Gurione v Tel Avive skutočne razítka nedávajú, avšak na Ovde (a zrejme aj v Eilate) ich dostanete vždy - možno by sa dalo colníka poprosiť aby ho nedával - neskúšal som. Samozrejme, v Dubaji s razítkom problém mať nebudú (ale môže to spôsobiť napríklad podrobnejšiu kontrolu), ale sú krajiny, do ktorých vás jednoducho s Izraelským razítkom nepustia nikdy (ak nemáte štastie) - Iran, Iraq , Sudan, Yemen, Kuwait, Syria, Lebanon, Libya. Naopak (Iránske razítko pri návšteve Izraela) to samozrejme neplatí a vstup by vám mal byť povolený. Druhá vec je, že zrejme strávite niekoľko desiatok minút na podrobných kontrolách a "výsluchoch".

Avatar uživatele eremi
eremi
před 6 lety

A kde jsi přišel na to, že při cestách do UAE je problém izraelské razítko. To jsi sám zažil nebo znáš někoho nebo klasicky pouze legenda, která se kdysi povídala. Protože jsem nikde nikdy nečetl, že by s tím měl někdo problém, jen, že se o tom stále dokola povídá.

Avatar uživatele kpepe
kpepe
před 6 lety

V UAE absolutně žádný problém (srpen 2016)

Avatar uživatele rublev
rublev
před 6 lety

Já přiletěl na Ovdu s íránským vízem v pasu. Sice mě pustili, ale tak tři čtyři hoďky mě tam nechali čekat na pak už prázdném letišti u psaové kontroly. Pak mě vzali do kanceláře a chtěli na prázdný papír vypsat jména otce a dědy, ptali se mě, jestli mám známé v íránských vládních kruzích a na podobné nesmysly, párkrát někam zatelefonovali a nakonec mě blahosklonně přece jen do země vpustili:-)

Avatar uživatele essin
essin
před 6 lety

V Tel Avivu na letisti razitko nedavaji, ale obecne vzato, je mozne poridit si druhy pas (nemeli by s tim delat problemy, naopak kdyz jsem si - mestska cast Praha 8 - nechavala delat pas s biometrickymi udaji kvuli ceste do USA tak se urednice rovnou ptala jestli si ten stary pas chci nechat kvuli cestam do arabskych zemi apod., nebo jestli jim ho vratim). Znam i lidi kteri maji jeden pas s fousatou fotkou a druhym pas s oholenou fotkou a pouzivaji podle situace :-) Co se tyce zdrzeni v Izraeli, tak pokud jste jim podezreli razitky v pasu nebo necim jinym tak to vede k tomu ze se s vami budou podrobneji bavit (a odlifruji vas k nekomu s jakymsi psychologickym vzdelanim, a ne jen obyc celnikovi), coz teda zabere cas, ale zadny drasticky problem to neni. Tedy za predpokladu ze ovladate nejaky svetovy jazyk, jinak nevim.

Avatar uživatele essin
essin
před 6 lety

Jinak pro predstavu, tady je prispevek (anglicky) od cloveka ktery byl na Ben Gurion vyhodnocen jako "podezrely", tak si muzete pro predstavu precist. Krome toho, Izraelci nejsou politicky korektni, takze zaprve delaji profiling (mlady muz ktery cestuje sam je podezrelejsi jedinec nez ostatni, a nikdo se nesnazi tenhle pristup maskovat) a zadruhe se bez okolku ptaji na vsechno co je zajima (treba ohledne nabozenstvi). Vam, Cechum, reknu at v tom nehledate zadny figl... Nemcum rikam at nezacinaji hadky na tema "nemate pravo ptat se na takove veci" :-D bo oni jsou toho schopni. http://www.aaronswwadventures.com/2013/01/leaving-tel-aviv-israel-airport-security-ben-gurion/

Avatar uživatele 0techred
0techred
před 6 lety

Mám taky pár zkušeností s tím, že jsem se jim na letišti nelíbila. Paradoxně to ale nebylo v IZraeli, ale v ČR (letěla jsem s El Al). Prostě se vyptávají více, když člověk letí sám a navíc je mladý. V Izraeli mi to nevadilo, tam jsou na to zvyklí, a berou to jako běžnou součást jejich práce, Češi kteří jsou proškolení Izraelcema (v Praze na letišti) to mají spíše jako něco zvláštního, to byl opruz. S iránským vízem se tam dostaneš, ale budou se Tě víc ptát. Mě se ptali na mé předchozí cesty, Izrael - Jordánsko - Egypt. Co jsem tam dělala, jestli mě někdo chtěl kontaktovat z místních, něco předat atd. Je to standardní procedura. Bezpečnostní situace je jejich standard, nic zvláštního. Prostě je třeba se držet normálních pravidel a nechodit tam, kde by jsi nechodil(a) u nás. Na aktuálně nebezpečná území stejně nikoho nepustí. Na to se dá velice rychle zvyknout. Jinak březnové počasí není špatné, nejhůře tam je asi teď, co si pamatuju, tak v březnu bylo kolem 15 - 20 stupňů, takže příjemně.

Avatar uživatele Zasespam
Zasespam
před 6 lety

Pokud takto mate v planu cestovat casteji, tak vam na zadost vydaji sva pasy, abyste nemel problem. Staci pozadat, zduvodnit to a je to. Bezna vec pro pracovni cesty do "znepratelenych" zemi. Jen si pote dat pozor a ty pasy nepomotat.

Avatar uživatele
Jan Macháček
před 6 lety

Byl jsem tam před rokem taky v březnu a za 3600 Kč. To jsem si říkal, že je to dobrá cena. Měním názor, nebyla. :D Třeba někomu pomohu v inspiraci: http://vocasontheway.cz/izrael-brezen-2015/

Avatar uživatele teplyjaroslav
teplyjaroslav
před 6 lety

V Ein Gedi už je pláž zrušená, koupání tak jedině v Ein Bokek, veřejná pláž včetně sprch zdarma. Autem z půjčovny jde jet z Eilatu do Jeruzaléma kolem Mrtvého moře po silnici 90.

Avatar uživatele thehoundcz
thehoundcz
před 6 lety

Honza, podobne jako my v roce 2014 :) taky za ca 3.5k.... Jinak free koupani je tam vice, ale en ghedi je mnohem lepsi nez koupani v mrtvem mori

Avatar uživatele
Jan Macháček
před 6 lety

JJ pláž zadara tam myslím byla zrušená, i když jsem tam byl já. Pak, jestli se nepletu, tak jsme se koupali tady: http://www.deadsea.com/explore/dead-sea-beaches/northern-beaches/ein-gedi-sea-spa-resort/ Je tam možnost se koupat, jak v moři, tak i uvnitř v lázních.

Avatar uživatele thehoundcz
thehoundcz
před 6 lety

skoda ze jen brezen

Další akce