Anglie, Skotsko a Irsko na jeden zátah z Prahy - 3.269 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele oudrnickytomas

Zdravím cestovatele :-) Díky moc redakci za krásný tip a výlet. Nejsem moc zkušený v letecké dopravě, tak bych se jen rád zeptal jestli ty ceny (konkrétně třeba tady na Ryanairu) jsou konečné, jestli se do nich nezapočítávají nějaké další poplatky? A nevíte čím to je, že se ty ceny tak hodně liší den ode dne. Někdy to je až dvojnásobek ceny a nejvíc to je znát na té cestě z Dublinu do Glasgow, kde to naroste z 9€ až na 47€, což už je pálka jak blázen. Napadlo mě jedině, že na ten den mají už letenky jen do první třídy, nebo nevím. :-D Díky za odpověď. :-)

Avatar uživatele lukas

Ahoj Tome, vzhledem k evropské legislativě musí nejen dopravci vždy uvádět konečnou cenu, nicméně během rezervace ti bude systém "vnucovat" služby navíc, které nepotřebuješ a vždy je můžeš odmítnout, tzn. na konci rezervačního procesu bys měl mít stejnou cenu jako na začátku. Odlišnost cen se odvíjí podle obsazenosti, na každém letu jsou kvóty míst rozdělené podle cen, dále bývají dražší lety kolem víkendů. Ryanair je nízkonákladová společnost, nemá cestovní třídy.

Avatar uživatele oudrnickytomas

Paráda, díky za odpověď. :-)

Avatar uživatele proch.gab

Ahoj! Díky za tip, to super výlet na prázdniny. Jen se chci zeptat, když si u každého letu poposunu datum o měsíc, zda máte stále ze mě provize? Jestli to chápu, tak stačí, že vlezu na Ryanair web z vašeho odkazu? Díky moc a ať se daří!

Avatar uživatele lukas

Ahoj Gabko, termíny můžeš volit podle libosti, žádné provize od Ryanairu nemáme ;-) Děkujeme za podporu

Avatar uživatele Jendam

Zdravím, chci se zeptat, jestli má Ryanair povolené rozměry zavazadel u všech letů (kamkoliv) 55 × 40 × 20 a 35 × 20 × 20 cm a hmotnost 10 kg? A těch 10kg je hmotnost jednoho zavazadla, nebo obou dohromady? Bohužel angličtina není jazykem mého kmene, tak si to z jejich stránek nevyčtu. Děkuji za odpověď, Jenda.

Avatar uživatele lukas

Jedno, hmotnostní limit se vztahuje na větší kabinové zavazadlo, to menší není nijak limitováno, ale samozřejmě se předpokládá, že v něm nebudete převážet olovo :-), typicky jde o kabelky, příruční tašky, brašnu s foťákem či nákup z duty free

Avatar uživatele Marc991

Prefektní. Skvělá práce. Už jenom si to číst je super. Dík.

Avatar uživatele fogiiinka

Ahoj, co nějaká pozdější varianta? Ideálně bez Londýna? :)

Londýn se dá udělat pouze jako přestupní stanice. Pro Moraváky je ještě ideální kombinace i z Brna 6.6. do Londýna za 733 Kč nebo 4.6. z Ostravy za 845 Kč.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejen víkendovky v Malaze se Smartwings
-53 %

Hurá za zážitky!

Z Prahy do Gruzie, Íránu, Kuvajtu a dalších se 40% slevou Pegasus Airlines
-41 %

Honem, dokud jsou místa!

Na víkend do Francie či Benátek
-70 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené Království  

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království

Zavřít
Ikona pinu
Irsko  

Země zelené barvy

Není Irsko jako Irsko, název ostrova se v tomto případě nerovná názvu státu. A mnohá klišé o Irsku a o Irech už dávno neplatí. Třeba že Irové jsou chudí příbuzní Britů (ti by vám dali!) nebo že jde o zemi, kde se většina obyvatel pachtí při práci na farmách.

Irsko udělalo od počátku druhé poloviny 20. století fantastický pokrok a i přes nedávné hospodářské potíže mají Irové do budoucna dobře našlápnuto. Země přitom neztratila mnoho ze své autentičnosti – pořád je tolik odlišná od Británie a vlastně od všech ostatních evropských zemí.

Už to by stačilo jako důvod pro návštěvu; přidejte k tomu krásnou, zadumanou krajinu, srdečné a hrdé obyvatele i mimořádné památky a máte turistickou destinaci, o jaké je v Evropě pomalu už nouze.

Průvodce pro Irsko