Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte příležitosti, kterou po obnovení přímé linky z Budapešti do Baku dává Wizzair všem, kteří miluji oblast Kavkazu a aktuálně osláblého ázerbájdžánského manatu k levné návštěvě této pozoruhodné země. V letních měsících zakoupíte zpáteční letenky za 16.180 forintů, v přepočtu 1.409 Kč. Připočítejte však ještě jednou tuto sumu na víza, která aktuálně stojí 71$, tedy 1.760 Kč.

  • Budapešť - Baku za 16.180 ft / 1.409 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Cesty od 27.3.2016 (nejlevněji od května dále, včetně letních prázdnin)
Na cesty si sbalte do batohu schopného vtěsnat do klece o rozměrech 42x32x25 cm, případě si v druhém kroku dokupte zavazadla objemnější.

Před cestou

Jak na víza do Ázerbájdžánu?

Získat vízum je v dnešní době velmi jednoduché. Oproti dřívějším komplikacím v podobě zvacích dopisů od státních agentur vám bude stačit pouze:
  • Vyplněná oficiální žádost
  • Rezervace letenek
  • Potvrzení o rezervaci hotelu
  • Barevná kopie cestovního pasu
  • Barevná fotografie formátu (3:4)
Vše podáte on-line na stránkách evisa.com.az. Poplatek za vystavení víz činí 71$ a víza jsou vyřízena od 5 do 10 pracovních dní.

Pozor: Hotely rezervujte na booking.com/baku (ceny do 1.000 Kč za pokoj) a po rezervaci kontaktujte hotel s žádostí o zaslání Hotel Confirmation Voucher s razítkem a podpisem - musí zde být uvedena správná délka pobytu. Samotné potvrzení z bookingu není akceptovatelné. Hotely vesměs komunikují obratem.

Co vidět v Baku

Hlavním turistickým místem je Staré město, které je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Památkám v podobě Paláce Širvanšáhů a Panenské věže nelze přesně určit staletí výstavby - odhaduje se mezi 7. a 12. stoletím. Novodobé "must-see" jsou tzv. Plamenné věže (viz. obrázek), linka metra vystavěna pod rukami českých inženýrů a obecně jakýkoliv luxus plynoucí z těžby ropy.

Tipy na výlet mimo Baku

Nedaleko Baku se nachází národní park bohatý na památky staré 4.000 let, tzv. petroglyfy. Obrazce vyryté do skal a kamenů naleznete 2 hodiny jízdy autobusem z Baku do Gobustanu - přesněji Gobustánské skalní památky.

Ázerbájdžán je ropnou velmocí a i díky tomu najdete v této zemi unikátní lázeňské město Naftalan. Jak již z názvu napovídá, relaxovat budete v olejových lázních. Za Sovětského svazu vyhlášené lázeňské město se znovu dostává do hledáčku turistů.

Ne příliš turistkou destinací je autonomní oblast Nachičevan, od zbytku Ázerbájdžánu je území oddělené Arménií - mezi zeměmi přetrvává válečný stav. Do Nachičevanu se dopravíte charterovými lety Azalu z letiště Baku - letenky musíte zakoupit na místě u cestovních agentur s cenou 70 manatů (nevím, zda v jednom směru či za zpáteční let). Létá se až 6x denně v závislosti na poptávce.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele janskrizala_1
janskrizala_1

Zdravím všechny, pokoušel se už někdo vyjednat ta víza na ambasádě v Praze sám za sebe? Pokud ano, zajímala by mě cena a proces, protože informace ohledně získání víza se liší diskuse od diskusi. Jsem v kontaktu taky se slečnou, co tu dávala na sebe kontakt z turistické organizace. Mail na ambasádu se mi vrátil jako nedoručitelný. Jde mi především o cenu, plánujeme cestu jako větší skupina, proto by byla úspora vítána :) Tady v příspěvku je uvedeno 71 E, holčina z turistické organizace i zase psala, že pokud hotel booknu přes ně, bude to za 35 AZN a pokud sám přes booking, bude mě to stát 120 AZN. Tož teď nevím...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele
Luděk Švanda

V Baku jsem byl v roce 1984 a od té doby se toho zajisté mnoho změnilo. Jen co já vím, tak z ulic zmizely velmi rozšířené trolejbusy a nahradily je maršrutky. Jak je to nyní s dopravou z letiště? Je reálné použít do Gobustánu vlak?

před 6 lety
Avatar uživatele leon.skalicky
leon.skalicky

Ahoj, nejel by někdo od 7.6.do 15.6.? Leoš 37

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Borek N.

Nemuzu letet v kvetnu, musim brezen nebo duben, ale ta cena mi skace jinak. Chci na dve noci, pomuze nekdo?

před 6 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

V dubnu za letenku zaplatíš o něco málo víc cca 2.100,- Kč (stále super cena). Za těch 1.400,- Kč je to až od 04.05.

před 6 lety
Avatar uživatele
Borek N.

Díky, ale bohužel nemohu najít nic na dvě noci....

před 6 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

No, vzhledem k tomu, že letí jen 2x týdně, tak to se ti ani podařit nemůže.

před 6 lety
Avatar uživatele
Borek N.

No, budu to muset protáhnout, jen nevím jak naplním bez auta ten čas... :-)

před 6 lety
Avatar uživatele incoming
incoming

I can help you regarding hotel and e-Visa, please contact incoming@turizm.az

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Borek N.

V dubnu takovou cenu nemůžu najít...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele skolak2198
skolak2198

Zdravím Baku jsem navštívil v roce 2016 když se tam konaly evropské olympijské hry :) Naprosto úžasné město ... hotel a pozvání neřešte nejlepší řešení je si dojít osobně na velvyslanectví Azerbajdžánu v Praze a ukázat jen potvrzený hotel :) oni už zbytek zařídí :) Naprosto skvělé město, NEBEZPEČÍ A KRIMINALITA JE NULOVÁ , všichni k nám byli až překvapivě hodní a zdvořilí :))

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele elu_thingol
elu_thingol

Keby niekoho zaujimalo co vidiet: http://hroch.sk/baku-vetrom-slahane-mesto-na-nekonecnych-zasobach-ropy/

před 6 lety
Avatar uživatele elu_thingol
elu_thingol

pripadne este tip na maly vylet nedaleko Baku: http://hroch.sk/gobustan-praveke-petroglyfy-a-bahenne-sopky/

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele rasto.smidovic
rasto.smidovic

Keď si prečíatet sample žiadosti tak tam stále je kolónka 32: Kto Vás pozval? A možnosť, nikto tam nevidím. Takže neviete niekto ako to presne je?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Uvedeš hotel.

před 6 lety
Avatar uživatele incoming
incoming

You can note Turizm.Az Travel Group in the application form as an inviting side #32 Also you can see sample of the application form in the website www.evisa.com.az

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele pastelkazelena
pastelkazelena

Ohledně víz by mě zajímalo, jak je to s tím hotelem. To musíme mít rezervaci na celou dobu od příletu do odletu? Co když chceme do hor a ne do hotelu?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tady bych to řešil skrz ambasádu a poptal se detailněji.

před 6 lety
Avatar uživatele incoming
incoming

It's right you must have a hotel reservation to the time from arrival to departure. Because your duration of stay in Azerbaijan cannot exceed the duration stated on your official hotel confirmation, which you will provide during the application process. If you plan to the mountains and to stay in camps you should provide confirmed itinerary of program or tour voucher. If you choose home stay accommodation it's necessary to provide the invitation letter by owner of house.

před 6 lety
Avatar uživatele bilekjar
bilekjar

Co kdybych chtěl navštívit kámoše a spal bych u něj může mě pozvat i on? Díky

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele saprinus
saprinus

Výborná destinácia Azerbajdžan! Bol som tam v roku 2001, v oblasti Talyš, o ktorej sa tu David nezmieňuje. Je to na juhu, pri Iránskych hraniciach. Je tam horstvo, Talyšské hory, kde sa dá výborne trekovať. Rovnako tam sú výborné horúce kúpele. Ľudia sa vo vyšších polohách hôr dožívajú často (alebo sa dožívali) vyše sto rokov. Odporúčam naozaj. Milí ľudia, skvelé jedlo.

před 6 lety
Avatar uživatele karolina.spurna
karolina.spurna

Tomáš a jak jsi to udělal s potvrzením od hotelu jak jsi tam byl?

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Prezident sveta
Prezident sveta

Na fóru odkazuje elu_thingol na http://hroch.sk/destinacie/azia/azerbajdzan/, kde píše, že za víza na ambasádě chtějí 35 eur, pro tedy Prahu výhodnější.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele rpoulova
rpoulova

Wow, odkdy už není potřea zvací dopis? To je skvělá novinka! Ještě nedávno jsem to zkoumala a bylo to takřka neprůchozí. Je to oficiální informace? Máte někdo vyzkoušené?

před 6 lety
Avatar uživatele soukypro
soukypro

stačí se podívat zde evisa.com.az

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam to bude krásný!
Almadraba
ušetříš až 49%
A už tam budem?
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Tam chceš!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Baku
Ázerbajdžán

Ázerbájdžánská republika se nachází na Kavkazu a i přesto, že leží na hranicích Evropy a Asie a vedou se debaty, kam by měla správně patřit, řadí se mezi asijské státy.

Hlavním městem je Baku, jehož název pochází ze staré perštiny a znamená buď: město, v němž vítr fouká, nebo Boží hora. Kromě Dagestánu, Gruzie, Arménie, Íránu a Turecka sousedí Ázerbájdžán také s Kaspickým mořem. Let trvá necelé čtyři hodiny a hodinky si posunete o tři hodiny dopředu. Jakmile vystoupíte z letadla, ocitnete se v úplně jiném světě. Místní lidé jsou přátelští a veselí, historie se zde prolíná s modernou a obrovská metropole Baku kontrastuje s řídce obydlenými oblastmi Kavkazu.

Průvodce pro Ázerbajdžán