Baku

Ázerbájdžán: zpáteční letenky z Budapešti do Baku - 1.409 Kč.

25 komentářů
2016-02-02T10:26:26+01:00

O akci

Využijte příležitosti, kterou po obnovení přímé linky z Budapešti do Baku dává Wizzair všem, kteří miluji oblast Kavkazu a aktuálně osláblého ázerbájdžánského manatu k levné návštěvě této pozoruhodné země. V letních měsících zakoupíte zpáteční letenky za 16.180 forintů, v přepočtu 1.409 Kč. Připočítejte však ještě jednou tuto sumu na víza, která aktuálně stojí 71$, tedy 1.760 Kč.

  • Budapešť - Baku za 16.180 ft / 1.409 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Cesty od 27.3.2016 (nejlevněji od května dále, včetně letních prázdnin)
Na cesty si sbalte do batohu schopného vtěsnat do klece o rozměrech 42x32x25 cm, případě si v druhém kroku dokupte zavazadla objemnější.

Před cestou

Jak na víza do Ázerbájdžánu?

Získat vízum je v dnešní době velmi jednoduché. Oproti dřívějším komplikacím v podobě zvacích dopisů od státních agentur vám bude stačit pouze:
  • Vyplněná oficiální žádost
  • Rezervace letenek
  • Potvrzení o rezervaci hotelu
  • Barevná kopie cestovního pasu
  • Barevná fotografie formátu (3:4)
Vše podáte on-line na stránkách evisa.com.az. Poplatek za vystavení víz činí 71$ a víza jsou vyřízena od 5 do 10 pracovních dní.

Pozor: Hotely rezervujte na booking.com/baku (ceny do 1.000 Kč za pokoj) a po rezervaci kontaktujte hotel s žádostí o zaslání Hotel Confirmation Voucher s razítkem a podpisem - musí zde být uvedena správná délka pobytu. Samotné potvrzení z bookingu není akceptovatelné. Hotely vesměs komunikují obratem.

Co vidět v Baku

Hlavním turistickým místem je Staré město, které je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Památkám v podobě Paláce Širvanšáhů a Panenské věže nelze přesně určit staletí výstavby - odhaduje se mezi 7. a 12. stoletím. Novodobé "must-see" jsou tzv. Plamenné věže (viz. obrázek), linka metra vystavěna pod rukami českých inženýrů a obecně jakýkoliv luxus plynoucí z těžby ropy.

Tipy na výlet mimo Baku

Nedaleko Baku se nachází národní park bohatý na památky staré 4.000 let, tzv. petroglyfy. Obrazce vyryté do skal a kamenů naleznete 2 hodiny jízdy autobusem z Baku do Gobustanu - přesněji Gobustánské skalní památky.

Ázerbájdžán je ropnou velmocí a i díky tomu najdete v této zemi unikátní lázeňské město Naftalan. Jak již z názvu napovídá, relaxovat budete v olejových lázních. Za Sovětského svazu vyhlášené lázeňské město se znovu dostává do hledáčku turistů.

Ne příliš turistkou destinací je autonomní oblast Nachičevan, od zbytku Ázerbájdžánu je území oddělené Arménií - mezi zeměmi přetrvává válečný stav. Do Nachičevanu se dopravíte charterovými lety Azalu z letiště Baku - letenky musíte zakoupit na místě u cestovních agentur s cenou 70 manatů (nevím, zda v jednom směru či za zpáteční let). Létá se až 6x denně v závislosti na poptávce.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-02-02T11:26:26+01:00

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele janskrizala_1
janskrizala_1
před 7 lety

Zdravím všechny, pokoušel se už někdo vyjednat ta víza na ambasádě v Praze sám za sebe? Pokud ano, zajímala by mě cena a proces, protože informace ohledně získání víza se liší diskuse od diskusi. Jsem v kontaktu taky se slečnou, co tu dávala na sebe kontakt z turistické organizace. Mail na ambasádu se mi vrátil jako nedoručitelný. Jde mi především o cenu, plánujeme cestu jako větší skupina, proto by byla úspora vítána :) Tady v příspěvku je uvedeno 71 E, holčina z turistické organizace i zase psala, že pokud hotel booknu přes ně, bude to za 35 AZN a pokud sám přes booking, bude mě to stát 120 AZN. Tož teď nevím...

Avatar uživatele
Luděk Švanda
před 7 lety

V Baku jsem byl v roce 1984 a od té doby se toho zajisté mnoho změnilo. Jen co já vím, tak z ulic zmizely velmi rozšířené trolejbusy a nahradily je maršrutky. Jak je to nyní s dopravou z letiště? Je reálné použít do Gobustánu vlak?

Avatar uživatele leon.skalicky
leon.skalicky
před 7 lety

Ahoj, nejel by někdo od 7.6.do 15.6.? Leoš 37

Avatar uživatele
Borek N.
před 7 lety

Nemuzu letet v kvetnu, musim brezen nebo duben, ale ta cena mi skace jinak. Chci na dve noci, pomuze nekdo?

Avatar uživatele mabre
mabre
před 7 lety

V dubnu za letenku zaplatíš o něco málo víc cca 2.100,- Kč (stále super cena). Za těch 1.400,- Kč je to až od 04.05.

Avatar uživatele
Borek N.
před 7 lety

Díky, ale bohužel nemohu najít nic na dvě noci....

Avatar uživatele mabre
mabre
před 7 lety

No, vzhledem k tomu, že letí jen 2x týdně, tak to se ti ani podařit nemůže.

Avatar uživatele
Borek N.
před 7 lety

No, budu to muset protáhnout, jen nevím jak naplním bez auta ten čas... :-)

Avatar uživatele incoming
incoming
před 7 lety

I can help you regarding hotel and e-Visa, please contact incoming@turizm.az

Avatar uživatele
Borek N.
před 7 lety

V dubnu takovou cenu nemůžu najít...

Avatar uživatele skolak2198
skolak2198
před 7 lety

Zdravím Baku jsem navštívil v roce 2016 když se tam konaly evropské olympijské hry :) Naprosto úžasné město ... hotel a pozvání neřešte nejlepší řešení je si dojít osobně na velvyslanectví Azerbajdžánu v Praze a ukázat jen potvrzený hotel :) oni už zbytek zařídí :) Naprosto skvělé město, NEBEZPEČÍ A KRIMINALITA JE NULOVÁ , všichni k nám byli až překvapivě hodní a zdvořilí :))

Avatar uživatele elu_thingol
elu_thingol
před 7 lety

Keby niekoho zaujimalo co vidiet: http://hroch.sk/baku-vetrom-slahane-mesto-na-nekonecnych-zasobach-ropy/

Avatar uživatele elu_thingol
elu_thingol
před 7 lety

pripadne este tip na maly vylet nedaleko Baku: http://hroch.sk/gobustan-praveke-petroglyfy-a-bahenne-sopky/

Avatar uživatele rasto.smidovic
rasto.smidovic
před 7 lety

Keď si prečíatet sample žiadosti tak tam stále je kolónka 32: Kto Vás pozval? A možnosť, nikto tam nevidím. Takže neviete niekto ako to presne je?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Uvedeš hotel.

Avatar uživatele incoming
incoming
před 7 lety

You can note Turizm.Az Travel Group in the application form as an inviting side #32 Also you can see sample of the application form in the website www.evisa.com.az

Avatar uživatele pastelkazelena
pastelkazelena
před 7 lety

Ohledně víz by mě zajímalo, jak je to s tím hotelem. To musíme mít rezervaci na celou dobu od příletu do odletu? Co když chceme do hor a ne do hotelu?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Tady bych to řešil skrz ambasádu a poptal se detailněji.

Avatar uživatele incoming
incoming
před 7 lety

It's right you must have a hotel reservation to the time from arrival to departure. Because your duration of stay in Azerbaijan cannot exceed the duration stated on your official hotel confirmation, which you will provide during the application process. If you plan to the mountains and to stay in camps you should provide confirmed itinerary of program or tour voucher. If you choose home stay accommodation it's necessary to provide the invitation letter by owner of house.

Avatar uživatele bilekjar
bilekjar
před 7 lety

Co kdybych chtěl navštívit kámoše a spal bych u něj může mě pozvat i on? Díky

Avatar uživatele saprinus
saprinus
před 7 lety

Výborná destinácia Azerbajdžan! Bol som tam v roku 2001, v oblasti Talyš, o ktorej sa tu David nezmieňuje. Je to na juhu, pri Iránskych hraniciach. Je tam horstvo, Talyšské hory, kde sa dá výborne trekovať. Rovnako tam sú výborné horúce kúpele. Ľudia sa vo vyšších polohách hôr dožívajú často (alebo sa dožívali) vyše sto rokov. Odporúčam naozaj. Milí ľudia, skvelé jedlo.

Avatar uživatele karolina.spurna
karolina.spurna
před 7 lety

Tomáš a jak jsi to udělal s potvrzením od hotelu jak jsi tam byl?

Avatar uživatele Prezident sveta
Prezident sveta
před 7 lety

Na fóru odkazuje elu_thingol na http://hroch.sk/destinacie/azia/azerbajdzan/, kde píše, že za víza na ambasádě chtějí 35 eur, pro tedy Prahu výhodnější.

Avatar uživatele rpoulova
rpoulova
před 7 lety

Wow, odkdy už není potřea zvací dopis? To je skvělá novinka! Ještě nedávno jsem to zkoumala a bylo to takřka neprůchozí. Je to oficiální informace? Máte někdo vyzkoušené?

Avatar uživatele soukypro
soukypro
před 7 lety

stačí se podívat zde evisa.com.az

Další akce