Londýn

Babí léto v Londýně? Zpáteční letenky z Brna - 658 Kč.

25 komentářů
2015-07-07T09:30:41+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Co jiného si naplánovat na prodloužený víkend z moravské metropole, než krátký výlet do Londýna? S novou várkou nejlevnějších letenek se dopravíte na londýnské letiště Luton jen za 658 Kč, a to během babího léta - září a října. O pouhých 100 Kč navýše můžete zvolit v některých termínech návrat do Prahy. Co v Londýně navštívit se dozvíte níže.

Pokud nejste členy WDC, členství zakupte při rezervaci letenky. Při cestě 2 osob bude konečná cena 2.215 Kč.

Dostupné termíny:

  • tam →
  • září: 9, 11, 14, 21, 23, 30
  • říjen: 2, 5, 7, 9, 12, 14, 16, 19, 21, 23
  • zpět ←
  • září: 11, 14, 21, 23, 25, 28, 30
  • říjen: 5, 7, 9, 12, 14, 16, 23, 28
Z Lutonu jezdí do centra města autobusy easyBus nebo Terravision od 2 liber.

Co v Londýně navštívit a jak na to?

Tento itinerář vychází z dřívějšího příspěvku na jednodenní návštěvu Lodnýna. Jako základ však poslouží i k vícedenní návštěvě a obecnému přehledu o londýnských památkách.

Po příjezdu na zastávku Victoria Coach Station, se vydejte k Buckinghamskému paláci, který je vzdálený pouhých 16 minut chůze. Britská hradní stráž v typických uniformách na vás již bude čekat. U sídla naleznete také památník královny Victorie. Na skok můžete nahlédnout do dvou parků obklopující královský palác. Severně se nachází Green Park a na straně směřující k Temži zase St. James Park. Díky velkému množství parků a zahrad je Londýn právem považován za jedno z nejzelenějších evropských velkoměst.

Od paláce pokračujte ulicí Birdcage Walk k Westminsterskému mostu, kde se vám naskytne jedinečný pohled na typickou scenérii Big Benu, Parlamentu a Westminsterského opatství. Atmosféru doplňují projíždějící doubledeckery, které by na žádné fotce neměly chybět. Při procházení po mostě spatříte další chloubu Londýna – London Eye, který je největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Na tomto břehu Temže narazíte také na Londýnské aquarium a atrakci London Dungeon.

Od London Eye pokračujte k mostu Hungerford bridge, který vás dovede přímo na Trafalgarské náměstí s Nelsonovým sloupem, fontánami a sochami. Dominantou náměstí je budova Národní galerie. V galerii naleznete díla od světoznámých umělců – Gogha, Moneta, Rubense a Maneta, které jsou umístěny ve stálé expozici, a proto je vstup zdarma jako u většiny místních muzeí a galerií. Hned za Národní galerií je umístěna Národní portrétní galerie.

Z Trafalgarského náměstí se vydejte na Piccadilly Circus, který je známý svými obrovskými neonovými reklamami. Z Piccadilly dále přes Regent street a Oxford Circus až na samotný nákupní bulvár Oxford Street lemovaný obchody módních značek a restauracemi. Na konci Oxford Street narazíte na Speaker’s Corner, což je jeden z rohů Hyde Parku, kde se každý může veřejně vyjadřovat na jakékoliv téma. Speaker’s Corner se nachází hned vedle zastávky Marble Arch Park Lane, odkud pojedete k večeru zpět na letiště Luton.

Pokud vám zůstane ještě nějaký čas volný, můžete ho strávit procházkou po Hyde Parku. Samotný park skrývá řadu atraktivit včetně veverek, které se nebudou ostýchat a dojdou si přímo k vám pro svačinku. Hyde park sousedí s Kensingtonskými zahradami zahrnujícími Kensingtonský palác a Albertův památník.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-07-07T10:30:41+02:00

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce