Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Bajkalské jezero neboli „perla Sibiře“ je nejhlubší a podle objemu největší sladkovodní jezero na světě, kde žije na 50 druhů ryb, sladkovodní tuleň a další živočichové a rostliny. Tento nádherný přírodní skvost můžete navštívit díky letecké společnosti Aeroflot, která létá z Berlína do měst Ulan Ude a Irkutsk. Letenky je možné zakoupit již za 11.283 Kč včetně všech tax a poplatků.

Cena letenky zahrnuje jeden kus odbaveného zavazadla o maximální hmotnosti 23 kg.

  • Ubytování ve městech Ulan Ude a Irkutsk
  • Cestovní pojištění do Ruska si v případě zájmu můžete sjednat zde >>
Před cestou do Ruské federace si nezapomeňte vyřídit ruská víza.

Jak se dostat do Berlína

Do Berlína se můžete pohodlně dopravit s dopravci Eurolines, Meinfernbus, Orangeways nebo Student agency. Možné je také využít dopravu vlakem s Českými drahami.

Oblast Bajkalu

Jezero Bajkal se nachází v jižní části Východní Sibiře v Rusku. Jedná se o nejhlubší a nejstarší jezero na zemi. V jezeře žije přibližně 600 druhů rostlin, 1200 druhů živočichů, z nichž některé jsou endemické. Město Ulan Ude je hlavním městem Burjatské republiky, které leží na Transsibiřské magistrále. Místní obyvatelé - Burjaté jsou lidé, kteří zde žijí stále v souladu s místními tradicemi a přírodou. Ve městě se nachází Chrám Hodigitrija, Muzeum historie v Ulan Ude, divadlo nebo také památník Leninova hlava. Město Irkutsk bývalo zázemím pro exilanty. Nyní se stává moderní metropolí, která je také součástí Transsibiřské magistrály. Ve městě je možné obdivovat místní dřevěnou architekturu, kostel Nanebevstoupení a další.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius kopec
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Nyhavn
ušetříš až 52%
Hurá za zážitky!
Nástup Ryanair
ušetříš až 83%
To musíš vidět!
Pláž Puerto de la Cruz
ušetříš až 44%
Tam to bude krásný!
5278 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Moskva
Rusko

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko