Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ať  již plánujete návštěvu jihovýchodní Asie v průběhu jara, léta či podzimu, tarif aerolinek Ukraine International airlines vám zcela jistě vyjde vstříc. Nejlevnější letenky do země plné vůní, chutí a nepoznané kultury nabízí jen za 11.499 Kč, což je dlouhodobě nejnižší cena na zpátečních letech z Prahy. V případě letních prázdnin jsou ceny letenek mimo tuto akci běžně na 15,5 tisících.

Proč zakoupit letenku?
  • Krátký přestup
  • Odlet i návrat do Prahy
  • Ideální časy odletů a příletů
  • Maximální délka pobytu 6 měsíců
  • Dostupné termíny i o letních prázdninách
V ceně je zahrnuto zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. Lety zahrnují krátký přestup v Kyjevě, kde při cestě tam strávíte necelé 4 hodiny a při cestě zpět pohodlnou 1 hodinu. Letenky do Thajska s Ukraine International airlines řadíme mezi nejrychlejší možnost, jak se vůbec z Prahy do Bangkoku dopravit.

Současně doporučuji pročíst recenzi aerolinek a 7 věcí, které v Bangkoku nesmíte vynechat.

Tip na nejjednodušší poznání Thajského zálivu pro začátečníky

Zejména cestovatelé mířící prvně do Thajska často pátrají po tom, co vlastně je dobré a vhodné navštívit během svého pobytu v této nádherné zemi. Ačkoliv je mi jasné, že pouhými třemi lokalitami těžko poznáte alespoň zlomek Thajska, minimálně nasajete atmosféru exotiky a sžijete se s místní kulturou. Proto přidávám svůj tip na thajský trojúhelník v podobě Bangkok - Phuket - Krabi.

Po příletu do Bangkoku z Evropy doporučuji ponechat jednu noc v tomto městě, budete-li v Asii prvně, nechejte si klidně noci dvě. Pořádné rozkoukání a překonání jetlagu není nikdy od věci a navíc první kontakt s zcela cizí kulturou bývá doprovázen jistým šokem a stavem bezmoci. Není se však čeho bát. Po pár hodinách si Bangkok naprosto zamilujete!

Po dvou až třech dnech se přesuňte letecky na Phuket, využít můžete nabídek aerolinek NOKair, AirAsia a dalších. Cena přeletu se pohybuje okolo 800 Kč. Je důležité si dát pozor na fakt, že AirAsia létá z jiného letiště, než jste přiletěli. Pokud využijete taxíků, není co řešit.

Phuket, stejně jako Krabi, je známým thajským letoviskem kam míří značná část cestovatelů. Z letiště si vezměte taxík - sdílený (cca 80 Kč) nebo soukromý. Čekat na veřejnou dopravu se zde příliš nevyplatí. Nyní je na vás, zda se nejprve vypravíte do plážových lokalit, či si necháte koupání ještě na pozdější chvíli.

Nicméně naše další kroky povedou do hlavního města tohoto poloostrova, stejnojmenného Phuketu. Městečko je malé a stejně jako každé předtím, i toto má své kouzlo v podobě všemožných vůní a následně i chutí díky místním trhům. Objednejte si v místní agentuře, nejhůř na hotelu, transfer na trase Phuket - Phi Phi - Krabi (ceny okolo 600-800 Kč). Vzhledem k ranním odjezdům lodí budete muset nocovat v tomto městě - neberte to jako nutnost, ale skvělou příležitost.

K ránu vás na hotelu vyzvedne taxi, který vás odveze přímo do přístavu. Po nalodění poplujete přibližně dvě hodiny na oblíbené souostroví Phi Phi. Phi Phi si vysloužilo svůj obdiv díky účasti ve filmu s Leonardo DiCapriem Pláž. Jedná skutečně o dva malé ostrůvky, z nichž jen jeden je obydleným a druhý slouží k půl denním výletům. Právě na neobydleném naleznete onu Pláž zvanou Maya Bay. Na Phi Phi doporučuji zůstat nanejvýš 3 noci a poté pokračovat dále. Je zde zbytečně draho oproti zbytku Thajska.

Z Phi Phi na Krabi se přesunete ve stejném rytmu - ráno do přístavu a po dvou hodinách plavby usmlouvat taxi na cestu do města či hotelu v oblasti Thajského zálivu. Samotné Krabi nabízí malé náměstí, kde si večer můžete dát vynikající kokosovou zmrzlinu v kokosu sypanou kokosem. Svou cestu završíte znovu leteckým spojením do Bangkoku, kde si nechte alespoň noc na průzkum zbylých nenavštívených památek či pingpong show. Budete mít hlavně jistotu nezmeškání odletu do Evropy.

A kde budu bydlet?

Ubytování nehledejte. Objednat předem má smysl v případě Bangkoku a Phi Phi. Ostatní lokality nabízejí nepřeberné možnosti v podobě jednoduchých příbytků po luxusní resorty. Ceny začínají na 150 - 250 Kč za pokoj a noc. Máte další postřehy z této či obdobné cesty? Rádi si je v komentářích přečteme a necháme se inspirovat.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

47 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mirecek.jenik
mirecek.jenik

Ahoj chci jen reagovat na Ladámka,Tak za prvé Phuket je největší ostrov Thajska,za druhé pad thai za 100Thb,tak to je mazec,protože normální cena je max.50Thb i na Phi phi,jen je vědět kde.Jinak jsem byl v Thaj.asi 30krát a dnešní Thajsko je už alespon pro mně šílené.Ceny,lidi,prostě špatný. Gužima

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Katka _5
Katka _5

Aaaah..sh*t! Tak to som nestihla! :(((( CHcem letiet v breznu a nedari sa mi najst letenky :-/

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
Ladislav Adámek

Ahoj, právě jsme se vrátili z podobné cesty - akorát jsme vyměnili Phuket za Ko Lantu, což je větší a klidnější ostrov, také na trase trakejktu. Ideálně si tam půjčit skůtr a procestovat celý ostrov. Na Ko Lantě jsme byli jen 2 noci, ale rozhodně bychom tam zůstali déle. Další doporučení jsme slyšeli na Ko Jum (mírně nad Ko Lantou) a Rai Leigh beach v Krabi - tohle obojí plánujeme při příští návštěvě. Transfer trajektem z Phi Phi na Krabi doporučuji pořídit až na Phi Phi - cey na Ko Lantu se tam pohybovali již od 250THB, ale my je kupovali v přístavu na Krabi za 400THB. Na Phi Phi je naprosto luxusní Sunflower bar - trochu bokem, Pad Thai za 90-110THB a houpací sítě na odpolední relax. Ko Lanta - Krabi airport transfer stojí 200-300THB minivanem, nikdy neplaťte více. Půjčení skůtru na hlavní promenádě hned pro příjezdu trajektu od 200THB/den.

před 8 lety
Avatar uživatele elninho9
elninho9

AHOJ ladámek chtěl bych se tě zeptat na pár věci. Mám v plánu ject Bangkok a k tomu phuket,krabi a ještě něco . Otázka je taková jestli stůtr stál opravdu na celý den 200bha? a co ubytování kolik tak v průměru stojí?a také jak je na tom cenově jídlo a také nějáké zajímavé místěčko?? díky z odpověd.

před 8 lety
Avatar uživatele elninho9
elninho9

a ještě jeden dotaz na kolik to byjde tak osobu se vším všudy jídlo ,spání, letenky výlety a tak??:)

před 8 lety
Avatar uživatele alenaba
alenaba

Ko Lanta – Krabi airport transfer stojí 200-300THB - to je nějaký scifi, anebo to přepočítáváš na osobu a jede vás 6 lidí? Bežně stojí taxi 1500 THB, dyť je to hodina cesty.

před 8 lety
Avatar uživatele alenaba
alenaba

Aha, už jsem si odpověď našel na tripadvisoru, škoda, že sem píšou lidi nesmysly, pak tam dojedou ti co maj hlouběj do kapsy a zůstanou koukat na letišti? - I had to take the bus into Krabi Town (90 baht) to get the minivan (350 baht). They crammed sixteen people into the nine-passenger van (plus luggage and parcels to be delivered along the way). It took three hours... and was THE TRIP FROM HELL!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele misa_o
misa_o

Ahoj, jsou Ukraine International airlines spolehlivá letecká společnost? Trochu mám obavy, ale nikdy jsem s nimi neletěla, tak se ptám o názor :-)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Co je pro tebe spolehlivá? V příspěvku je odkaz na recenzi, už nevím co víc dodat, aby nedocházelo ke stejnému dogmatu o bezpečnosti východní aerolinek.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele lukas.hustak
lukas.hustak

Ahoj, myslíte, že se objeví ještě nějaká akce nebo máme vzít co teď je... i když se nám termín úplně nehodí. Rádi bychom letěli v létě od cca 20. července na měsíc. Díky Lukáš

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

https://www.cestujlevne.com/uvod/#2

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

PS: jak se vám nehodí termín? Je tam 22.7. - 21.8., přesně co požadujete. Jsme zmatený víc jak ty :/

před 8 lety
Avatar uživatele lukas.hustak
lukas.hustak

A jooo, omlouvám se... a děkuji za odpověď :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele no
no

V Phuket City je skvělá zoologická. Za cca. 100 Kč jsme si pohladili tygra a hráli si s jeho kotětem. Oproti zoo v Praze neskutečný zážitek!!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele thap
thap

Ahoj, času v Dubaji od půlnoci do rána bych se nebál, dá se podívat po Dubaji krásně, víza nepotřebujeme na český pas, takže pohoda jazz a i těch 6 hodin přes noc je málo na mrknutí do Dubaje, ale aspoň z letiště metrem do Dubai Mall, které je otevřeno nonstop a dát si kafíčko pod vodopády v obchodním centru nebo pod Burj Khalifou :) K Aerolinkám - aeroflot mě taky hodně zklamal, málo místa, jídlo děs a hrůza, líbal jsem ruce i nohy v Moskvě na přestupu, když tam byl burger king, dal jsem si dvojité menu (radši, protože jsem věděl, že mě čeká druhý spoj Aeroflotu). Emiráty - není potřeba hovořit o ceně, tam je to jiná třída :) Jinak do Dubaje jsem letěl posledně se smartwings, někdo to tu haní, ale byla to špička, teplé české jídlo během cesty, zákusek, pití kolik hrdlo ráčí a nový boing od travel servisu, super český servis a krásné stewardky! :) A cena 4200 Kč :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele pepperos
pepperos

Ahoj. zkusil jsem booknout let pro dva od 27.6. do 24.7. , ale ve třetí fázi objednávky mi to po potvrzení napíše vždy: The flight you selected has not been confirmed by the airline company. Please select a different offer. Co to znamená? Stalo se to už někomu?

před 8 lety
Avatar uživatele wildomena
wildomena

Josefe, to je nemoc mnoha agregátorů. Viz. příspěvek a skyscanneru níže. Používejte vždy více vyhledavačů k ověření: skyscanner, kayak atd.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele martinmilota25
martinmilota25

Ahoj.Chcise zeptat jestli mám počkat nebo to koupit.Chci ject někdy v říjnu,listopadu.Díky za radu.Martin

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Martine, na tyhle letenky bych si ještě počkal, akcí bude spousta, vždyť je teprve únor :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele cestovnidenikham
cestovnidenikham

Zdravíme z Thajska. :-) Pokud byste chtěli zdarma přepravu mezi letišti Suvarnabhumi a Don Muaeng (NOKair, AirAsia, ...) využijte shuttle bus, který najdete ve 2. patře, východ 3. Cesta byla fakt zážitek a trvala přibližně hodinu. ;-) Timetable: http://www.suvarnabhumiairport.com/en/122-transfer-bus-between-suvarnabhumi-don-muaeng http://cestovnidenikham.blogspot.cz/

před 8 lety
Avatar uživatele cestovnidenikham
cestovnidenikham

Doplnění: Je potřeba mít vytištěný Boarding pass, který se ukazuje před vstupem do autobusu. ;-)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Bomba! Toto se bude hodit :-) díky.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele kapik
kapik

Čau, no já se právě z Bangkoku s UIE vrátil a řeknu vám, jako letecká společnost nic moc. Faktem je, že cesta tam trvala 13 hodin, zpátky 16 a letěli přesně na čas, takže rychlost je asi jediný plus (a cena, pokud seženete dostatečně levnou letenku). Jinak poslední dobou bylo dost nabídek za nízké ceny, takže je otázka jestli to vzít nebo si počkat na - třeba o trochu dražší - letenky jiných společností.

před 8 lety
Avatar uživatele aniaweb
aniaweb

Tím pádem vás nechápu, vždyť jste letěl časově správně a letenka byla levná. V čem je to nic moc?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Horší jídlo, žádné filmy(?) a nádech východní éry místo ropných magnátů. Kdo hledá přepravu z bodu A do bodu B a je důležitý čas, není podle mě lepší volby.

před 8 lety
Avatar uživatele kapik
kapik

Málo místa, nic moc jídlo, co se týká zábavných prvků, tak to je hodně slabý. Na jedné velké obrazovce běží nějaké filmy (a já mám problém usnout u běžící televize). Obsluha mi moc neseděla, ani spolucestující. Celé to bylo stejné jako s Aeroflotem v roce 2009 do Japonska. Pár leteckých společností jsem už vystřídal, ale nepamatuju si, že bych u státního přepravce dostal na první (kratší) část letu (cca 2,5 hod) jen jeden kelímek s vodou, nic jiného. To si pamatuju tak u nízkonákladovek. A letenku jsem měl lehce přes 14tis, takže tak levná zase nebyla. S ropnými magnáty jsem ještě neletěl, ale "nádech východní éry" není na 16 hodin v letadle nic moc. Osobně mám s nimi podobnou zkušenost jako před časem právě s Aeroflotem nebo před rokem a půl s Číňany (Dillí - Tokio).

před 8 lety
Avatar uživatele Hh_1
Hh_1

Dobry den , Neznam ukrajinske aerolinky, ale mam podobnou zkusenost s Aeroflotem na ceste do BKK podzim 2013. Letadlo OK , vse ciste , vse letele na cas, ale celkovy dojem spatny jak z palubni posadky tak spolucestujicich, proste jiny Level ...

před 8 lety
Avatar uživatele kapik
kapik

Teď jsem si zkušebně našel letenky praha - bangkok a zpět na září/říjen a dostal jsem za 11,5 tisíce Norwegian. Sice je neznám, ale podle jejich webu je to úplně jiná liga než UIE (We offer free WiFi onboard many of our flights (excluding to/from USA and Thailand) - to jsem ani netušil, že je možný. Přestup něco přes tři hodiny, délka letu 16,5 hodiny

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Osobně dám přednost porci jídla, než 3h wifi na letu do Osla :D

před 8 lety
Avatar uživatele kapik
kapik

No tipnul bych si, že to jídlo u Norů dostaneš taky. A možná ti dají, na rozdíl od Ukrajinců, i vybrat.

před 8 lety
Avatar uživatele kapik
kapik

Aha, tak to se omlouvám, jak jsem psal, norwegian neznám.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele eleanor.nova
eleanor.nova

Moje řeč sheldone. Navíc ne hmnoho cestovatelů létá v létě do JVA, a na zimu je ještě čas. Dave, jak víš, že Emirates nepůjdou pod 12?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Eliško, je to z důvodu toho, že by si takto nízkou cenou podřezávali větev. Emirates jsou stále vnímány jako luxusní záležitost, kterou je potřeba uměle stimulovat vyšší cenou. Jejich 13 tisícový Bangkok je stále dobrou akcí. Osobně ale vezmu UIA a poletím v normální časy, než abych zase tvrdl 6 hodin v Dubaji od půlnoci do rána.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
theHound

Něco dalšího s Transaero Airlines by nebylo?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Ondro, Transaero dlouhodobě již nenabízí onen tarif (https://www.cestujlevne.com/mega-silvestr-cela-sezona-v-thajsku-z-vidne-9-999-kc/), ačkoliv si někdo na něm stále uměle zvyšuje popularitu a uvádí lidi v omyl jeho dostupností. Jediný dostupný a nejlevnější tarif nabízí právě UIA.

před 8 lety
Avatar uživatele martina.flopva
martina.flopva

podarilo se mi najit let za 9584Kc http://www.tripsta.cz/levne-letenky/vysledky?dep=PED&arr=BKK&passengersAdult=1&passengersChild=0&passengersInfant=0&class=&airlineCode=&directFlightsOnly=0&extendedDates=0&isRoundtrip=1&obDate=21%2F02%2F2015&obTime=&ibDate=26%2F02%2F2015&ibTime=&resultIdForHighlighting=f6fb7e50160e3b4effcc67c9226512b3

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ještě pozor na to, že v systému stále občas visí dost tarifů, které nejsou dostupné a u platby vyhodí error.

před 8 lety
Avatar uživatele
theHound

Skyscanner ukazuje pořád ty Pardubice... :/

před 8 lety
Avatar uživatele
theHound

Co používáte vy?

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele shelly
shelly

Do prázdnin a konce roku daleko, myslím že Turkish nebo Emirates přijdou se stejnou cenou a 1000x lepším servisem. Minule jsem kupoval za 12 s Emirates.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Emirates pod 13tis. nepůjdou, Turkish tu již byly (https://www.cestujlevne.com/levne-letenky-bangkoku-saigonu-colomba-11-999-kc/). Samozřejmě záleží, kdy plánuješ cestu. Jestli v druhé polovině roku, tak ano, je lepší počkat. Pokud však chceš cestovat do konce srpna, na lepší ceny bych při tomto trasování nesázel.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele skokan2
skokan2

ahoj na odlet listopad a přílet prosinec mi to na většinu letů píše že zvolená kombinace letů není možná....?? a to jsem zkusil už asi 20 kombinací...nemůže to být přetížením nebo již nedostupností těchto letů? děkuji Jirka

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Jirko, obávám se, že prosinec nepůjde. Tam je vyšší cena 12,9tis a do kalendáře se dostal omylem. Osobně bych klidně listopad/prosinec nechal zatím být. Akcí se na zimu zase pár objeví. Teď jde hlavně o letní prázdniny a termíny před létem.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam jsi ještě nebyl!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Wall Street
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Honem, dokud jsou místa!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Thajsko
Thajsko

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro Thajsko