Thajsko

Do Bangkoku po celý rok včetně prázdnin - 11.499 Kč.

47 komentářů
2015-02-04T16:04:51+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Ať  již plánujete návštěvu jihovýchodní Asie v průběhu jara, léta či podzimu, tarif aerolinek Ukraine International airlines vám zcela jistě vyjde vstříc. Nejlevnější letenky do země plné vůní, chutí a nepoznané kultury nabízí jen za 11.499 Kč, což je dlouhodobě nejnižší cena na zpátečních letech z Prahy. V případě letních prázdnin jsou ceny letenek mimo tuto akci běžně na 15,5 tisících.

Proč zakoupit letenku?
  • Krátký přestup
  • Odlet i návrat do Prahy
  • Ideální časy odletů a příletů
  • Maximální délka pobytu 6 měsíců
  • Dostupné termíny i o letních prázdninách
V ceně je zahrnuto zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. Lety zahrnují krátký přestup v Kyjevě, kde při cestě tam strávíte necelé 4 hodiny a při cestě zpět pohodlnou 1 hodinu. Letenky do Thajska s Ukraine International airlines řadíme mezi nejrychlejší možnost, jak se vůbec z Prahy do Bangkoku dopravit.

Současně doporučuji pročíst recenzi aerolinek a 7 věcí, které v Bangkoku nesmíte vynechat.

Tip na nejjednodušší poznání Thajského zálivu pro začátečníky

Zejména cestovatelé mířící prvně do Thajska často pátrají po tom, co vlastně je dobré a vhodné navštívit během svého pobytu v této nádherné zemi. Ačkoliv je mi jasné, že pouhými třemi lokalitami těžko poznáte alespoň zlomek Thajska, minimálně nasajete atmosféru exotiky a sžijete se s místní kulturou. Proto přidávám svůj tip na thajský trojúhelník v podobě Bangkok - Phuket - Krabi.

Po příletu do Bangkoku z Evropy doporučuji ponechat jednu noc v tomto městě, budete-li v Asii prvně, nechejte si klidně noci dvě. Pořádné rozkoukání a překonání jetlagu není nikdy od věci a navíc první kontakt s zcela cizí kulturou bývá doprovázen jistým šokem a stavem bezmoci. Není se však čeho bát. Po pár hodinách si Bangkok naprosto zamilujete!

Po dvou až třech dnech se přesuňte letecky na Phuket, využít můžete nabídek aerolinek NOKair, AirAsia a dalších. Cena přeletu se pohybuje okolo 800 Kč. Je důležité si dát pozor na fakt, že AirAsia létá z jiného letiště, než jste přiletěli. Pokud využijete taxíků, není co řešit.

Phuket, stejně jako Krabi, je známým thajským letoviskem kam míří značná část cestovatelů. Z letiště si vezměte taxík - sdílený (cca 80 Kč) nebo soukromý. Čekat na veřejnou dopravu se zde příliš nevyplatí. Nyní je na vás, zda se nejprve vypravíte do plážových lokalit, či si necháte koupání ještě na pozdější chvíli.

Nicméně naše další kroky povedou do hlavního města tohoto poloostrova, stejnojmenného Phuketu. Městečko je malé a stejně jako každé předtím, i toto má své kouzlo v podobě všemožných vůní a následně i chutí díky místním trhům. Objednejte si v místní agentuře, nejhůř na hotelu, transfer na trase Phuket - Phi Phi - Krabi (ceny okolo 600-800 Kč). Vzhledem k ranním odjezdům lodí budete muset nocovat v tomto městě - neberte to jako nutnost, ale skvělou příležitost.

K ránu vás na hotelu vyzvedne taxi, který vás odveze přímo do přístavu. Po nalodění poplujete přibližně dvě hodiny na oblíbené souostroví Phi Phi. Phi Phi si vysloužilo svůj obdiv díky účasti ve filmu s Leonardo DiCapriem Pláž. Jedná skutečně o dva malé ostrůvky, z nichž jen jeden je obydleným a druhý slouží k půl denním výletům. Právě na neobydleném naleznete onu Pláž zvanou Maya Bay. Na Phi Phi doporučuji zůstat nanejvýš 3 noci a poté pokračovat dále. Je zde zbytečně draho oproti zbytku Thajska.

Z Phi Phi na Krabi se přesunete ve stejném rytmu - ráno do přístavu a po dvou hodinách plavby usmlouvat taxi na cestu do města či hotelu v oblasti Thajského zálivu. Samotné Krabi nabízí malé náměstí, kde si večer můžete dát vynikající kokosovou zmrzlinu v kokosu sypanou kokosem. Svou cestu završíte znovu leteckým spojením do Bangkoku, kde si nechte alespoň noc na průzkum zbylých nenavštívených památek či pingpong show. Budete mít hlavně jistotu nezmeškání odletu do Evropy.

A kde budu bydlet?

Ubytování nehledejte. Objednat předem má smysl v případě Bangkoku a Phi Phi. Ostatní lokality nabízejí nepřeberné možnosti v podobě jednoduchých příbytků po luxusní resorty. Ceny začínají na 150 - 250 Kč za pokoj a noc. Máte další postřehy z této či obdobné cesty? Rádi si je v komentářích přečteme a necháme se inspirovat.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-02-04T17:04:51+01:00

47 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce