Mapa

Bangladéš: letenky v bengálské byznys třídě - 9.164 Kč.

17 komentářů
2014-02-05T18:06:09+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Cestovatelé prahnoucí po nespoutané zemi, kde civilizace zapomněla ráno vstávat, se mohou vydat na cestu do Bengálska. Nejlidnatější zemi světa můžete využít i pro transit do Indie či Barmy. Mezi nejslavnější znaky Bangladéše patří bengálský tygr, oblast Rajshahi či samotná Dháka..

Letenky do Dháky standardně zakoupíte za 20 tisíc, v aktuálním chybném tairfu aerolinek Biman Bangladesh airlines můžete však ulovit zpáteční letenku v byznys třídě jen za 9.164 Kč. Nepočítejte však s královským servisem, nýbrž lepším standardem jakož je v ekonomické třídě u arabských aerolinek (Emirates, Qatar, Etihad). V ceně je rekordní váha zavazadla, a to úctyhodných 50 kg.

Vzhledem chybné ceně letenky hrozí zrušení tarifu, proto s nákupem přípoje horlivě nespěchejte. Léto je v této oblasti obdobím dešťů, více v komentářích níže.

Režim vstupu do Bangladéše: Do Bangladéše vám vystačí platný cestovní pas, víza obdržíte po příletu, stojí 50 USD a vydávají se na 30 dní. Může být také vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Aktuální informace k vízům a očkování na webu MZV.

Postřehům cestovalů a specifikům této země se obsáhle věnuje portál Hedvábná stezka.

Jak do Frankfurtu

Na letiště do Frankfurtu se dostaneme například autobusy společnosti Student Agency. Zpáteční jízdenka stojí v předprodeji 2.400 Kč. Levnější alternativou bude BestBus Travel, který ale nezajíždí na frankfurtské letiště, zpáteční jízdenka z Prahy do Frankfurtu vyjde na 58 € / 1.600 Kč. Chcete-li se na letiště dopravit automobilem, parkování v Německu na letištích můžete najít například zde.

Ubytování v Bangladéši

Nabídka ubytování v Bangladéši není příliš pestrá a soustředí se na hlavní město a přímořské oblasti. Bangladéš je poměrně chudá země, proto se vyplatí hledat ubytování až na místě, tzv. na blind.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-02-05T19:06:09+01:00

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce