
Bangladéš: letenky v bengálské byznys třídě - 9.164 Kč.
O akci
Cestovatelé prahnoucí po nespoutané zemi, kde civilizace zapomněla ráno vstávat, se mohou vydat na cestu do Bengálska. Nejlidnatější zemi světa můžete využít i pro transit do Indie či Barmy. Mezi nejslavnější znaky Bangladéše patří bengálský tygr, oblast Rajshahi či samotná Dháka..
Letenky do Dháky standardně zakoupíte za 20 tisíc, v aktuálním chybném tairfu aerolinek Biman Bangladesh airlines můžete však ulovit zpáteční letenku v byznys třídě jen za 9.164 Kč. Nepočítejte však s královským servisem, nýbrž lepším standardem jakož je v ekonomické třídě u arabských aerolinek (Emirates, Qatar, Etihad). V ceně je rekordní váha zavazadla, a to úctyhodných 50 kg.
- Rezervuj letenku Frankfurt - Dháka za 9.164 Kč
- Rezervuj letenku Frankfurt - Chittagong za 9.164 Kč
- Multi-city: FRA - Dháka / Chittagong - FRA nebo FRA - Chittagong / Dháka - FRA
- Cestovní období: červen - prosinec 2014
- Maximální pobyt 6 měsíců
- Prodej do aktualizace tarifu
Režim vstupu do Bangladéše: Do Bangladéše vám vystačí platný cestovní pas, víza obdržíte po příletu, stojí 50 USD a vydávají se na 30 dní. Může být také vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Aktuální informace k vízům a očkování na webu MZV.
Postřehům cestovalů a specifikům této země se obsáhle věnuje portál Hedvábná stezka.
Jak do Frankfurtu
Na letiště do Frankfurtu se dostaneme například autobusy společnosti Student Agency. Zpáteční jízdenka stojí v předprodeji 2.400 Kč. Levnější alternativou bude BestBus Travel, který ale nezajíždí na frankfurtské letiště, zpáteční jízdenka z Prahy do Frankfurtu vyjde na 58 € / 1.600 Kč. Chcete-li se na letiště dopravit automobilem, parkování v Německu na letištích můžete najít například zde.Ubytování v Bangladéši
Nabídka ubytování v Bangladéši není příliš pestrá a soustředí se na hlavní město a přímořské oblasti. Bangladéš je poměrně chudá země, proto se vyplatí hledat ubytování až na místě, tzv. na blind.
17 komentářů
Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.
Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Bangladesi a okoli v lete? 300mm srazek mesicne od cervna do rijna a caste zaplavy nevypadaji na zadnou srandu...je treba se toho bat?
Ahoj Michale byly jsme tam v tomto období tři měsíce, přesně na SZ Bangladéše a krom pár deštíčku pohoda, neustále svítilo sluničko ale když jedeš na jih, kde jsme byly týden tak tam pršelo neustále, ale nebyly to žádné prudké slejváky :)
nenasli by ste mi nejaky srpen prosim..? idealne okolo 15 na min 14 a max 17 dni...idealne chittagong..nejak sa mi ho nedarí nájsť.vdaka!
tak som čosi našla, medzi platobnými možnosťami ale bol len prevod, hotovosť či kartou na pobočke, z čoho mi realne vyšiel iba prevod...ak sa ale nemylim to nie je idealna volba pri chybovom tarife... :/

Lucko, v tomto případě se žádné masivní skupování letenek neděje.. Takže zrušení je méně pravděpodobné, ale rozumný odstup s nákupem přípojů bych si určitě dal.
vďaka! veru práve pozerám tie prípoje, ale predstavovala som si ich trošičku výhodnejšie (Colombo a pod.), dobre vychádza tuším len blízka strana Indie, kde je ale tiež v tom čase extremne mokro :( ..nejaký tip na nízkonakladovky v tejto lokalite? či ostáva len sledovať akcie Jet-u?
Ja bych se tema lijakama tak neznervoznoval, byl sem jednou 2 mesice na jihu Indie v obdobi destu a krom jednoho slejvaku kdy bylo cca 50cm vody vsude a ja sem pri skoku pres skarpu skocil omylem do kanalu :) to jinak docela slo (aspon ten chcanec neni studenej).. Jinak ta oblast je skvela - letet do Colomba je zbytecny, ja to strasna dalka.. Fakt nadherne je v Meghalayi nebo okolo Kalkaty - rekl bych ze je to super prilezitost - do Colomba se da doletet z Prahy v podstate kdykoliv.. Ja bych urcite zkusil Assam - slysel sem ze to je nejkrasnejsi cast Indie - kopecky s cajovejma plantazema ale prej mhohem malebnejsi nez treba prave Ceylon nebo Kerala..
Zdravim. Super akcia :) naslo by sa nieco na koniec juna zaciatok jula? :)

Same, ve výběru termínu máš prakticky volnou ruku - rezervace

Hele, pravděpodobně asi bude storno, protože při detailnějším prozkoumání se to vážně tváří jako byznys. :D Na druhou stranu co o tom čtu, tak ty ceny jsou u nich pravděpodobně normální...
Ahoj Dave, prosim Te jak ziskavas podezreni na ty storna? Jinak ja bych jel - timto hledem spolucestujici.

Petře, ono prodávat na dálkovce byznys třídu pod 10tis. je hodně na ránu, ale jak jsem se do toho pročítal, tak to s tím byznysem zase tak slavné nebude.. Rozhodně to však není standardní cena a proto je možné cokoliv. Když už něco, tak je to alespoň podezřelé :) Kdy máš v plánu letět?
Dakujem za tipy. Ozaj ste super tym ze si date pracu poradit kazdemu a snazite sa. Vdaka vam som absolvoval uz 3 uzasne cesty ;-) mam uz iba dve otazky. Prva: po absolvovani Indonezie minuly rok som mal v plane sa tento rok urcite vratit do juhovychodnej azie (Thajsko Kambodza Laos) ale po vyletoch do maroka a izraela mi uz vyde len na jednu destinaciu Myslite si ze toto je ta prava akcia pre mna alebo mam este cakat? a druha: ak by som zobral tuto akciu a isiel by som do Chittagongu dalo by sa na spiatocny let dostupit z Dhaky alebo nie?

Díky za pochvalu Same.. Pokud je tohle pravá destinace pro tebe, to musíš rozhodnout sám. Akce rozhodně ještě budou, obávám se, že do Bangladéše nikoliv, i když s novým spojem z Frankfurtu budou ceny mnohem dostupnější. Co se týče multi-city letenek, tak ty jsem přidal do varianty :) Létá se každé pondělí a pátek.
Nějak se mi nedaří v srpnu nic najít, nemohli byste mi pomoct prosím? Nebo tam nic neni?
Ahoj Etienne, momentálně jsou dohledatelné termíny na listopad, prosinec :-/
Ahoj Lukasi, pirati psali ze uz je to "Beendet".. :( Vcera sem v noci hledal asi hodinu letenky do okoli a musim rict ze jsem byl trochu zklamanej - kdyz sem pricetl cenu lokalniho letu tak mi to vetsinou vychazelo stejne jako letenky z Prahy ve standardnich akcich.. :( Takze jedina lakava moznost byl ten indicky Assam a ten si necham na pristi sluzebku.. :)