Myanmar

Barma/Myanmar: letenky do Yangonu - 13.336 Kč.

7 komentářů
2014-08-22T15:03:31+02:00

O akci

Navštivte úchvatnou zemi v oblasti jihovýchodní Asie - Myanmar či dříve Barmu. Zvýhodněné kombinované letenky do Yangonu neboli Rangúnu nabízí dopravce China Southern airlines již za 13.336 Kč. Cestu započnete v hlavním městě Thajska, kde si zároveň vyřídíte vízum do Myanmaru. V ceně je zavazadlo do 23 kg, přičemž standardní ceny z Prahy do Yangonu začínají na 21 tisících.

  • Vídeň - Bangkok / Yangon - Frankfurt za 13.336 Kč rezervuj >>
  • Praha - Bangkok / Yangon - Frankfurt za 13.585 Kč rezervuj >>
  • Praha - Bangkok / Yangon - Mnichov za 14.229 Kč rezervuj >>
  • Praha - Bangkok / Yangon - Vídeň za 15.265 Kč rezervuj >>
  • Varšava - Yangon - Frankfurt za 13.481 Kč rezervuj >>
  • Praha - Yangon - Frankfurt za 16.150 Kč rezervuj >>
Jako vždy lze nastavit u letenek s China Southern airlines delší přestupy v čínských metropolí, které tak můžete navštívit díky transitním vízům vydávaným na letišti zdarma. Z Frankfurtu jezdí pravidelně společnost Student Agency nebo létá národní dopravce ČSA za jednosměrné tarify.

Jak si vyřídit víza do Myanmaru / Barmy?

Víza do Barmy si zařídíte buďto před odletem na ambasádě v Berlíně nebo až po příletu do Bangkoku. Vízum v Bangkoku stojí dle dosavadních informací 560 Kč (800 bathů) a je vyřízeno do druhého dne. Na ambasádě (132, North Sathorn Road, Bangkok 10500, Tel. 233-2237 nebo 234-4789, e-mail: mebkk@asianet.co.th) jsou každý pracovní den v hodinách 8:30-12:00 a 14:00-14:30. Platnost víza činí 4 týdny a k vydání jsou potřeba 3 pasové fotografie.

Vízum do Thajska při pobytech do 30 dní vyřizovat nemusíte.

Letenky mezi Bangkokem a Yangonem či Mandalay

Jednosměrné přelety do barmského Yangonu nebo Mandalaye zakoupíte např. na stránkách aerolinií airasia.com. Cena letenky činí do Yangonu 1.725 báthů (1.150 Kč) a do Mandalay 2.250 báthů (1.500 Kč). Cesta po zemi činí přibližně 900 km, což zabere více jak 14 hodin jízdy autobusem nebo vlakem.

Proč navštívit Barmu?

Barma neboli Myanmar se rozkládá v jihovýchodní části Asie. Jedná se o převážně nížinatou zemi, avšak na severu se nachází část pohoří Himaláj. Barma je téměř z poloviny pokryta deštnými lesy s vzácnými dřevinami. Největší město v Barmě je Rangún, který je zároveň i přístavem. Ve městě sídlí několik průmyslových podniků, botanická a zoologická zahrada, muzeum, univerzity a vědecké ústavy. Nejvýznamnější buddhistickými a zároveň poutními místy jsou Šweitigoumská pagoda  a jezero Karaweik se stejnojmenným pozlaceným palácem. V Barmě se mimo jiné můžete projít po nejdelším mostě z teakového dřeva na světě. Nachází se ve městě Amarapura nad vyschlým jezerem Taungthaman. Dále jistě stojí za navštívení starobylé město Pagan, kde na místních planinách můžete procházet tisíci starobylých chrámů úplně sami a nasávat místní atmosféru starodávných časů. Chrámy zde byly postaveny ve 13. století na území v té době prosperujícího státu. Co se týče přírodního bohatství, má Barma také mnoho co nabídnout – od krásného jezera Inle, na jehož hladině je postaveno několik vesnic, až po nádherné opuštěné pláže u Bengálského zálivu.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-08-22T15:03:31+02:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele email_1
email_1
před 9 lety

V článku je několik nepravdivých informací ohledně čínských víz, barmských víz a cesty z Bangkoku, tak pozor na to! Jinak dobrou alternativou je taky Aeroflot do Bangkoku za 14600 Kč, kde cesta zabere jen okolo 14 hodin oproti 30 hodinám u China Southern.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Díky za plnohodnotnou odpověď... Informace rád zaktualizuji, ale na základě tvého komentu bych si moc nepomohl :/

Avatar uživatele jiri.nakladal
jiri.nakladal
před 9 lety

Super země, zatím nejméně turistická z JVA, zvlášť lidi jsou úžasní! Co se týče víz, nechtěli jsme se obtěžovat s Berlínem a řešili při cestě v Bangkoku. V březnu 2014 už to bylo tak, že v Bangkoku šlo podat žádost ráno a kolem 16h ten samý den už mohl mít člověk vízum - za relativně malý příplatek a za podmínky že předložíte letenku. Někteří Češi tak odletěli z Bangkoku ještě v den podání víza večer!

Avatar uživatele
twik
před 9 lety

Jeste nezapomente ze po priletu na letiste zaplatite vladni jute 10$ vypalne... Doporucuju si projit web http://www.burma-center.org/cs/barma-cestovani/

Avatar uživatele david_5
david_5
před 9 lety

Ahoj, jen pro ověření, tyto tarify zřejmě opět neplatí pro vánoční/novoroční období že? (např. 18. 12. - 3. 1.)Děkuji a fandím Vám. David

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj Davide, je to tak. Sice tato aerolinka dovoluje návraty mezi svátky, ale aktuální tarif je znovu 18k+

Avatar uživatele mala.lenca
mala.lenca
před 9 lety

Zdravím Dave, můžete mi dát prosím tip na letenku do Myanmaru přes Vánoce a Nový rok na cca 3 týdny? I za cenu vyššího tarifu kolem 18k? Děkuji moc Lenka

Další akce