Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Foto: Kristoferb / wikipedia

V tuto chvíli se vyplácí plánovat letní výpady po evropských letoviscích. Z Brna totiž můžete zakoupit na téměř jakýkoliv termín v dubnu a květnu zpáteční letenky do Milána za méně jak 800 Kč a odtud pokračovat dále například na:
  • Ibizu za 20€

  • Mallorcu za 20€
  • Kos za 20€
  • Barcelona za 28€
  • Maltu za 28€
  • Chania za 28€
  • a spoustu dalších destinací !
Všechny ceny zde uvedené jsou konečné vč. tax, poplatků a zahrnují zpáteční letenku s příručním zavazadlem o maximální hmotnosti 10 kg.

Letenky jsou dostupné na webu dopravce ryanair.com a nejlevnější ceny, kterých lze na letech mezi Brnem a Bergamem dosáhnout jsou následující:

  • 22. - 26. (29.) dubna za 598 Kč
  • duben - 718 Kč
  • květen - 778 Kč

Jak je to s přípoji

Doporučuji si nejprve vyhledat letenky Brno - Bergamo, ponechat si otevřený kalendář a následně vyhledat další letenky Bergamo - ??? a porovnat možnosti přestupů. Případě lze využít intuitivní program azair.cz

Ne vždy Vám budou lety navazovat, takže je dosti možné, že budete nuceni strávit noc v okolí Bergama. V teplejších dnech lze využít louky nedaleko letiště (osobně odzkoušeno), v těch chladnějších pak samozřejmě terminál letiště. Ihned naproti letišti najdete velké nákupní středisko, kde můžete zlikvidovat pár hodin času při čekání. Městečko Bergamo samozřejmě také stojí za prozkoumání, zejména pak Citta de Alta. Detailní informace k letišti Bergamo (BGY).

Ale např. letenky Brno - Bergamo - Chania (Kréta) zvládnete pouze s 3 hodinovým přestupem! Pokud máte další tipy na zajímavé destinace, neváhejte se s nimi pochlubit (samozřejmě až poté, co si letenku zakoupíte, aby Vám jí někdo nevyfoukl :) )

POZOR: letenky rezervujte vždy POUZE s JEDNOU otevřenou stránkou webu ryanair.com a překontrolujte si v posledním kroku danou letenku (zejména pak odlet a návrat). Může se stát, že v případě práce dvou a více oken, Vám budou skákat předchozí vyhledané destinace.

Jak tedy rezervovat?

Letenky musíte zakoupit na dvakrát. Tedy letenky Brno - Bergamo a zpět, poté zakoupíte Bergamo - ??? a zpět. Mějte na paměti, že za odbavené zavazadlo se platí vysoká částka, která se v tomto případě bude násobit 4x (4 lety). Proto bez výhrad doporučuji cestovat pouze s příručním. Před odletem si nezapomeňte vytisknout palubní vstupenku, kterou získáte provedením internetového online check-inu na stránkách dopravce.

A co Praha / Bratislava ?

Z Prahy máte možnost využít služeb dopravce Wizzair. Samozřejmě vhodnou kombinací dosáhnete podobných cen jako při letech z Brna, s největší pravděpodobností však půjde o multicity Praha / Brno. Bratislava je na tom úplně stejně. Problém těchto dvou měst je v tom, že levné letenky nejsou na tolik termínů, jako z Brna, kde je naleznete opravdu vždy. Více už zjistíte při vyhledání možných variant na azair.cz

Ty rezervuješ ubytování, Ty podporuješ tento web

Pokud si ke svému pobytu vyberete ubytování prostřednictvím portálu Booking.com, rezervujte prosím pomocí některého z prvků na našem portálu nebo pod tímto odkazem - hotely Booking.com

Zajistíte tím nejen finanční podporu tomuto serveru, ale především lepší vyjednávací pozice, které přinesou kladné výsledky pro všechny fandy nízkonákladového cestování. Tým Cestujlevne.com děkuje za podporu!

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele komtekk
komtekk

Zkus couchsurfing, přes ten seženeš ubytování zadarmo všude na světě ;)

Odpovědět
před 9 lety
dopitak

Díky za tip, Dave. Bohužel tyhle ceny platí pro JARNÍ výpady po evropských letoviscích. V červnu už Ryan ceny neúměrně zdražuje. Brno Berghamo se ještě dá do 2,5 tisíc pro dva, což je pěkná cena, ale přípoje dál na Řecko či Itálii jsou napálený. Nezbývá než doufat v jinou nabídku.

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ještě je čas, letenky na léto ještě nejsou v akci. V letní sezóně bude asi problém chytnout nějakou libovku, ale sem tam se dá určitě něco zajímavého najít. Jestli něco bude, určitě se to dozvíš na cestujlevne.com :-)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Je docela možné, že v tuto dobu se v Miláně odehrává nějaký důležitý festival nebo výstava, tudíž je nejlevnější ubytování již vyprodáno. Naplánujte si jiný program, třeba Brescii, která je nedaleko Bergama, velice pěkné město. Ubytování vyjde na 3000 Kč pro dvě osoby na váš termín.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele m.krizanova
m.krizanova

Dobry den, zakoupila jsem Vasim prostrednictvim letenky do Milana (Bergamo) za avizovanych 658 KC a to v terminu od 12.04. do 15.04.2013. Sehnat cenove dostupne ubytovani je temer nemozne. At jsem hledala na internetu vsemoznymi zpusoby, nedopatrala jsem se zadne skutecnosti, proc zrovna tento termin tak rapidne zdrazili ceny. Muzete mi prosim poradit? dekuji Martina

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, bohužel mě na tento trend upozornil také jeden z našich čtenářů před několika dny. Ubytování v Milánu vychází ve vaše data přijatelně jen na pobyt z neděle na pondělí, což vybízí spíše k myšlence pokračovat v cestě dál, ať již po Itálii nebo mimo tuto zemi. Například byste mohli navštívit právě Ibizu za 20€ / osoba. Odlet by byl následující den odpoledne, čas bych využil k průzkumu Bergama, které je dle mého názoru mnohem hezčí než samotné Miláno. Ubytování v Bergamu doporučuji hledat na https://www.cestujlevne.com/go-hostelworld vychází od 1200 na noc pro 2. Celodenní jízdenka vč. lanovky, mhd a spoje na letiště stojí 5€

před 9 lety
Avatar uživatele karlito
karlito

A co třeba www.airbnb.com? Jde sehnat okolo 2000,- pro dvě osoby na celou dobu. Není to hotel, ale lowcost dobrej..

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To bude jízda!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam chceš!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?