Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ojedinělá nabídka v podobě charterových letů z Prahy je tu! Navštivte kouzelnou Afriku - užijte si Slunce a nekonečně dlouhé pláže v Keni a Tanzanii. Dáváte-li přednost Asii, leťte do Thajského království, kde jsou kromě letenky zahrnuty taktéž 2 noci v luxusním 4* hotelu.

Letenky nabízí cestovní kancelář ESO Travel pouze na uvedené termíny. Lety jsou operovány letouny na krátké tratě Boeing 737-800 leteckou společností Travel Service, a to s technickým mezipřistáním v egyptské Hurghadě.

Rezervuj letenku (esotravel.cz):

Z Prahy se odlétá v 00:05 s příletem na Zanzibar v 12:45, případně do Mombasy v 14:40. Zpět je odlet 18.1. ze Zanzibaru v 13:45, z Mombasy pak v 15:40. Na této lince je aktuálně 10 volných míst.

Víza do Keni a Tanzanie zakoupíte po příletu na mezinárodní letiště. Cena víza činí 50$/osoba. V případě cesty na Zanzibar se platí odletová taxa přímo na letišti, která činí 48$/osoba.

Víza do Thajska řešit nemusíte, bezvízový styk platí pro cesty nepřekračující 30 dní.

K parkování na letišti v Praze využijte promo kód CLC001 u společnosti Goparking.cz.

Kde se ubytovat

Nejlevnější ubytování v oblasti Mombasy pro data 07.-18.01 začíná na 8.903 Kč / 11 nocí pro dva. Na Zanzibaru se ubytujete nejlevněji v 2*hotelu od 11.129 Kč / 11 nocí.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele medea
medea

pisi, ze cena do Mombasy nezahrnuje letistni taxy. Kolik je to s taxama? Ja jenaby to pak nebylo "vyhodne".

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Asi chybka ve čtení, letištní taxy jsou zahrnuty ;) Cena 9.990 Kč je za letenku konečná. Více cestovce nezaplatíš. Další částky jsou vybírány za vízum, případně odletovou taxu ze Zanzibaru - ty jsou vybírány místní vládou.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
zelig

Diky padrinovi za sdílení cestovatelských zkušeností.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele petr.veit
petr.veit

Dobrý den, neporadí někdo kam teď za nějaké podobné peníze za teplem. Děkuji moc za tipy.

před 8 lety
padrino11

zkus gayklub, bude ti to stačit na dýmku míru i cestu kolem světa

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zanzibar
ušetříš až 43%
Tam chceš!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Zimní Bergamo
ušetříš až 73%
To budou fotky!
Na espresso do Bergama a zpět
398 Kč
2021-12-02T08:08:51+01:00 0 komentářů
Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
5231 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Tanzanie
Tanzanie

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie

Zavřít boční panel
Keňa
Keňa

To nejlepší z černé Afriky

Keňa se nachází ve východním cípu Afriky. Na severu sousedí s Jižním Súdánem a Etiopií, na západě s Ugandou, na jihu s Tanzanií a na východě s nestabilním Somálskem. Keňské východní pobřeží pak omílá Indický oceán.

Keňa v sobě snoubí to nejlepší z pravé Afriky, kterou známe z cestopisných dokumentů, a moderního vzkvétajícího státu poskytujícího západním turistům dostatečný komfort. Díky tomu lze v jedné zemi vidět rozlehlá safari plná volně pobíhajících lvů, slonů či zeber, tradiční vesničky plné hliněných chýší, v nichž jako by se zastavil čas, ale zároveň i moderní velkoměsta plná širokých a dlouhých bulvárů a prosklených mrakodrapů.

Průvodce pro Keňa