Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nadělte si pod stromeček letenku, která vám umožní navštívit tři čínské destinace, aniž byste si museli složitě a předem vyřizovat víza. Hongkong a Macao jsou bezvízové, hlavní město Číny pak můžete obdivovat v rámci bezplatného 72 hodinového tranzitního víza, které obdržíte na letišti.

Hongkong

Kosmopolitní Hongkong má jedinečnou atmosféru a prostředí, kterou utváří směs tradiční čínské a západní kultury. Hongkong je městem ostrovů, mrakodrapů, vyhlídek, světových bank, nákupů a nočního života. V Hongkongu musíte vyjet zubačkou na Victoria Peak, projet se ojedinělými double-decker tramvajemi, projít se po nejdelší soustavě eskalátorů na světě, vyjet lanovkou na ostrově Lantau k soše Velkého Budhy a zhlédnout z Kowloonu každovečerní hudebně-světelnou A Symphony of Lights.

Macao

Až se Hongkongu nabažíte, sedněte na katamarán a zamiřte do Macaa. Najednou se ocitnete v Evropě, neboť Macao je bývalou portugalskou kolonií a vliv této kultury je tu patrný na každém kroku, ať už v koloniální architektuře, tak i všudy přítomnou portugalštinou, která je v Macau úředním jazykem. A kdybyste náhodou měli dlouhou chvíli, můžete zabrousit do některého z místních kasin, ne nadarmo se Macau říká „Čínské Las Vegas“.

Peking

Po příletu do Pekingu zamíříte na přepážku, která nese označení „72-hour Visa-free Transit“, kde obdržíte po předložení potvrzení o letence s odletem do požadovaných 72 hodin a do třetí země víza zdarma. Pak máte téměř tři dny na to, abyste z Pekingu zažili alespoň to nejdůležitější. Vaše kroky určitě povedou do Zakázaného města, ke Chrámu nebes, k Letnímu paláci, ale také k Velké čínské zdi.

Nákup letenky

Pokud se tedy chystáte nasáknout čínskou atmosférou a zažít tyto báječné destinace na vlastní kůži, bude se vám k tomu hodit multi-city letenka za suprových 10.280 Kč s odletem z Budapešti a návratem do Vídně.
  • Letenka Budapešť – Hongkong / Macao – Peking – Vídeň za 10.280 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 27. 3. – 20. 6. 2016
  • Prodej do vyprodání nebo 20. června
  • Hotely v Hongkongu, Macau a Pekingu
V ceně letenky je standardně jeden kus zavazadla k odbavení do 23 kg. Při sestavování letenky věnujte zvýšenou pozornost délce pobytu v Pekingu, musíte striktně dodržet zmiňovaných 72 hodin mezi příletem a odletem z Pekingu, jinak se nevyhnete vyřizování standardního víza přes ambasádu.

Doprava - transfery

Z hongkongského letiště Chek Lap Kok se do dopravíte do Kowloonu nebo na ostrov Hong Kong během půlhodiny Airport Expressem, jízdenky zakoupíte v automatu i u přepážky, skupiny dvou a více osob mají slevu. Zvažte pořízení tzv. Octopus karty, na níž nahrajete určitý obnos a můžete ji pak využívat na placení veškeré dopravy, taktéž s ní můžete platit i v obchodech.

Katamarány do Macaa vyjíždí z Hongkongu každou chvíli, cena jízdenky je 165 nebo 177 HKD (víkendy), tedy zhruba 540 Kč. Jízdenky zakoupíte na místě v přístavu, zkuste si u přepážky říct o slevu. Mně se podařilo koupit lístek za 150 HKD směrem do Macaa. Plavba trvá zhruba hodinu.

Z pekingského letiště do centra města se dopravíte pohodlně linkou metra Airport Express za 25 CNY (100 Kč), jízda trvá cca půl hodiny.

Jak do Budapešti a z Vídně

Do Budapešti se z Prahy nejlevněji dopravíte autobusem společnosti Orangeways za cca 300 Kč. Přímo z vídeňského letiště vyjíždí autobusy Student Agency, cena jízdenky do Prahy 540 Kč, Včasná jízdenka s ČD ze stanice "Flughafen Wien" do Prahy vyjde na 662 Kč. Jízdenky jsou téměř vždy levnější, pokud zvolíte odjezd ze zastávky v samotné Vídni, tedy Vídeň - Praha za 380 Kč u SA, u Flixbus za 15 €, s Eurolines v promo tarifu dokonce jen za 190 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jakub.adamus
jakub.adamus

Ahojte, prosím vás môžete mi poradiť ako je to s vízami? Poletím cez Peking (nevystupujem) do Hongkongu. Tam sa môžem bez víz zdržovať 90 dní ako píšu tu: http://sk.china-embassy.org/slo/konzularnezalezitosti/vizadociny/hongkongamacao/t1053983.htm V Hongkongu si zoberiem loď do Macao tam budem zopár dní a odletím do Pekingu. V Pekingu si môžem zobrať 72 hodinové víza ale to mi nebude stačiť na to aby som mohol do vnútrozemia, takže si môžem zaplatiť 1 vstup do vnútrozemia http://sk.china-embassy.org/slo/konzularnezalezitosti/vizadociny/poplatok/t1053985.htm Budem potrebovať 72 hodinové víza, ak si vybavím tie do vnútrozemia? Ďakujem.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jak máš klasické vízum, není potřeba řešit transitní vízum :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Klarcenka
Klarcenka

Je to ještě platné ? Máme termín 28. 2. - 9.3. a snažila jsem se to nějak poskládat Hong Kong-Peking-Shanghai, ale vůbec mi to nic nenachází :(Případně nevíte o něčem levném např. cesta do HK a zpět z Pekingu nebo Šanghaje nebo obráceně nebo i jiná letiště ?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele jr
jr

Dá se v rámci toho tranzitního víza dostat ke zdi? Přecejen je to asi trochu mimo Peking, ne?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele jakubch
jakubch

Jde s tím kouzlit a trošku víc otevřít ten open jaw. Třeba Manila - Honkong. Z Evropy mi fungují odlety z Barcelony. Návrat do Vídně. Jde i Hongkong a Tokio. Jakarta a Hongkong. Pokud chce někdo jinam, zkuste vyměnit Asijská města, kam tyhle aerolinky létají.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

:-) Ano, jde tam toho hodně, stačí jen narazit na levný tarif u té dané trasy.

před 6 lety
Avatar uživatele michalcerman_1
michalcerman_1

Rád bych našel něco v kombinaci se Soulem, Air China vidím že létá do Incheonu. Ideálně třeba Evropa -> Hkg -> Tokio -> Soul -> Evropa. Jakým způsobem při hledání postupujete, prostě to zkoušíte?

před 6 lety
Avatar uživatele michalcerman_1
michalcerman_1

Bezva, diky. :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele dkuncova_1
dkuncova_1

Ahoj, v HK a Macau jsem byla pred 2ma tydny. Paradni 12 denni dovca. Letenka kupovana uz v breznu na doporuceni cestujlevne.com a byla pres Expandii. Cena zpatecni z Prahy byla presne 8.029 Kc??

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele
Roman Rogner

Jeden kus zavazadla znamená kufr + batoh? Díky.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ano, jedno zavazadlo do podpalubí a jedno příruční, ty ale většinou nikdo nekontroluje.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele maen
maen

Z letiště v Hkg se nejlevněji dostanete s nabitou Octopus card(při odjezdu vám deposit i zbytek peněz vrátí). Nejlevnější kombinace je bus c.S1 na metro Tung Chung a odtud do centra. Bus zastávka je 100m od metra u obchodního centra.Karta stojí Hkd 150 a kdekoli v metru se dá dobít. Metro z Tung Chung staví jak na Kowloonu tak na ostrově Hongkongu. Cesta trvá do 45minut

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele jiri.opletal
jiri.opletal

Asi už jsem zhýčkaný, ale dycky sem natěšeně vlítnu že levné letenky do HK a pak zjistím, že zase jen z Budapeště.

před 6 lety
Avatar uživatele
zelig

No a v čem je problém? Sednout do vlaku a letět z Budapešti?

před 6 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Ano, jste zhýčkaný.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam jsi ještě nebyl!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Všude dobře, co doma!
Almadraba
ušetříš až 49%
To bude jízda!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína

Zavřít boční panel
Hongkong
Hong Kong

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro Hong Kong

Zavřít boční panel
Macao
Macao

Země hazardu s příchutí Asie i Evropy

Macao se nachází v deltě Perlové řeky a omývá ho Jihočínské moře a hranici tvoří Čínská lidová republika s aglomerací Kanton (anglicky Guangdong). Macao tvoří poloostov a ostrovy Taipa a Coloane, mezi nimiž vznikla rekultivací nová část Cota.

Je to země s nejvyšší hustotou obyvatelstva na km2 na světě (21.393/km2), představuje jedinečnou kombinaci čínské a portugalské kultury daleko od Evropy.

Průvodce pro Macao