Velká čínská zeď

Čína: Hongkong, Macao a Peking na jeden zátah - 10.280 Kč.

16 komentářů
2015-12-14T14:26:05+01:00

O akci

Nadělte si pod stromeček letenku, která vám umožní navštívit tři čínské destinace, aniž byste si museli složitě a předem vyřizovat víza. Hongkong a Macao jsou bezvízové, hlavní město Číny pak můžete obdivovat v rámci bezplatného 72 hodinového tranzitního víza, které obdržíte na letišti.

Hongkong

Kosmopolitní Hongkong má jedinečnou atmosféru a prostředí, kterou utváří směs tradiční čínské a západní kultury. Hongkong je městem ostrovů, mrakodrapů, vyhlídek, světových bank, nákupů a nočního života. V Hongkongu musíte vyjet zubačkou na Victoria Peak, projet se ojedinělými double-decker tramvajemi, projít se po nejdelší soustavě eskalátorů na světě, vyjet lanovkou na ostrově Lantau k soše Velkého Budhy a zhlédnout z Kowloonu každovečerní hudebně-světelnou A Symphony of Lights.

Macao

Až se Hongkongu nabažíte, sedněte na katamarán a zamiřte do Macaa. Najednou se ocitnete v Evropě, neboť Macao je bývalou portugalskou kolonií a vliv této kultury je tu patrný na každém kroku, ať už v koloniální architektuře, tak i všudy přítomnou portugalštinou, která je v Macau úředním jazykem. A kdybyste náhodou měli dlouhou chvíli, můžete zabrousit do některého z místních kasin, ne nadarmo se Macau říká „Čínské Las Vegas“.

Peking

Po příletu do Pekingu zamíříte na přepážku, která nese označení „72-hour Visa-free Transit“, kde obdržíte po předložení potvrzení o letence s odletem do požadovaných 72 hodin a do třetí země víza zdarma. Pak máte téměř tři dny na to, abyste z Pekingu zažili alespoň to nejdůležitější. Vaše kroky určitě povedou do Zakázaného města, ke Chrámu nebes, k Letnímu paláci, ale také k Velké čínské zdi.

Nákup letenky

Pokud se tedy chystáte nasáknout čínskou atmosférou a zažít tyto báječné destinace na vlastní kůži, bude se vám k tomu hodit multi-city letenka za suprových 10.280 Kč s odletem z Budapešti a návratem do Vídně.
  • Letenka Budapešť – Hongkong / Macao – Peking – Vídeň za 10.280 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 27. 3. – 20. 6. 2016
  • Prodej do vyprodání nebo 20. června
  • Hotely v Hongkongu, Macau a Pekingu
V ceně letenky je standardně jeden kus zavazadla k odbavení do 23 kg. Při sestavování letenky věnujte zvýšenou pozornost délce pobytu v Pekingu, musíte striktně dodržet zmiňovaných 72 hodin mezi příletem a odletem z Pekingu, jinak se nevyhnete vyřizování standardního víza přes ambasádu.

Doprava - transfery

Z hongkongského letiště Chek Lap Kok se do dopravíte do Kowloonu nebo na ostrov Hong Kong během půlhodiny Airport Expressem, jízdenky zakoupíte v automatu i u přepážky, skupiny dvou a více osob mají slevu. Zvažte pořízení tzv. Octopus karty, na níž nahrajete určitý obnos a můžete ji pak využívat na placení veškeré dopravy, taktéž s ní můžete platit i v obchodech.

Katamarány do Macaa vyjíždí z Hongkongu každou chvíli, cena jízdenky je 165 nebo 177 HKD (víkendy), tedy zhruba 540 Kč. Jízdenky zakoupíte na místě v přístavu, zkuste si u přepážky říct o slevu. Mně se podařilo koupit lístek za 150 HKD směrem do Macaa. Plavba trvá zhruba hodinu.

Z pekingského letiště do centra města se dopravíte pohodlně linkou metra Airport Express za 25 CNY (100 Kč), jízda trvá cca půl hodiny.

Jak do Budapešti a z Vídně

Do Budapešti se z Prahy nejlevněji dopravíte autobusem společnosti Orangeways za cca 300 Kč. Přímo z vídeňského letiště vyjíždí autobusy Student Agency, cena jízdenky do Prahy 540 Kč, Včasná jízdenka s ČD ze stanice "Flughafen Wien" do Prahy vyjde na 662 Kč. Jízdenky jsou téměř vždy levnější, pokud zvolíte odjezd ze zastávky v samotné Vídni, tedy Vídeň - Praha za 380 Kč u SA, u Flixbus za 15 €, s Eurolines v promo tarifu dokonce jen za 190 Kč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-12-14T15:26:05+01:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jakub.adamus
jakub.adamus
před 8 lety

Ahojte, prosím vás môžete mi poradiť ako je to s vízami? Poletím cez Peking (nevystupujem) do Hongkongu. Tam sa môžem bez víz zdržovať 90 dní ako píšu tu: http://sk.china-embassy.org/slo/konzularnezalezitosti/vizadociny/hongkongamacao/t1053983.htm V Hongkongu si zoberiem loď do Macao tam budem zopár dní a odletím do Pekingu. V Pekingu si môžem zobrať 72 hodinové víza ale to mi nebude stačiť na to aby som mohol do vnútrozemia, takže si môžem zaplatiť 1 vstup do vnútrozemia http://sk.china-embassy.org/slo/konzularnezalezitosti/vizadociny/poplatok/t1053985.htm Budem potrebovať 72 hodinové víza, ak si vybavím tie do vnútrozemia? Ďakujem.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Jak máš klasické vízum, není potřeba řešit transitní vízum :)

Avatar uživatele Klarcenka
Klarcenka
před 8 lety

Je to ještě platné ? Máme termín 28. 2. - 9.3. a snažila jsem se to nějak poskládat Hong Kong-Peking-Shanghai, ale vůbec mi to nic nenachází :(Případně nevíte o něčem levném např. cesta do HK a zpět z Pekingu nebo Šanghaje nebo obráceně nebo i jiná letiště ?

Avatar uživatele jr
jr
před 8 lety

Dá se v rámci toho tranzitního víza dostat ke zdi? Přecejen je to asi trochu mimo Peking, ne?

Avatar uživatele jakubch
jakubch
před 8 lety

Jde s tím kouzlit a trošku víc otevřít ten open jaw. Třeba Manila - Honkong. Z Evropy mi fungují odlety z Barcelony. Návrat do Vídně. Jde i Hongkong a Tokio. Jakarta a Hongkong. Pokud chce někdo jinam, zkuste vyměnit Asijská města, kam tyhle aerolinky létají.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

:-) Ano, jde tam toho hodně, stačí jen narazit na levný tarif u té dané trasy.

Avatar uživatele michalcerman_1
michalcerman_1
před 8 lety

Rád bych našel něco v kombinaci se Soulem, Air China vidím že létá do Incheonu. Ideálně třeba Evropa -> Hkg -> Tokio -> Soul -> Evropa. Jakým způsobem při hledání postupujete, prostě to zkoušíte?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Michale, není problém tu základní letenku sestavit jakkoli (BUD-HKG/SEL-VIE) - příklad rezervace, následné přelety se dají vyřešit s Peach Aviation, Hongkong - Tokio za cca 3 tisíce, Tokio - Soul za cca 2 tisíce.

Avatar uživatele michalcerman_1
michalcerman_1
před 8 lety

Bezva, diky. :)

Avatar uživatele dkuncova_1
dkuncova_1
před 8 lety

Ahoj, v HK a Macau jsem byla pred 2ma tydny. Paradni 12 denni dovca. Letenka kupovana uz v breznu na doporuceni cestujlevne.com a byla pres Expandii. Cena zpatecni z Prahy byla presne 8.029 Kc??

Avatar uživatele
Roman Rogner
před 8 lety

Jeden kus zavazadla znamená kufr + batoh? Díky.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ano, jedno zavazadlo do podpalubí a jedno příruční, ty ale většinou nikdo nekontroluje.

Avatar uživatele maen
maen
před 8 lety

Z letiště v Hkg se nejlevněji dostanete s nabitou Octopus card(při odjezdu vám deposit i zbytek peněz vrátí). Nejlevnější kombinace je bus c.S1 na metro Tung Chung a odtud do centra. Bus zastávka je 100m od metra u obchodního centra.Karta stojí Hkd 150 a kdekoli v metru se dá dobít. Metro z Tung Chung staví jak na Kowloonu tak na ostrově Hongkongu. Cesta trvá do 45minut

Avatar uživatele jiri.opletal
jiri.opletal
před 8 lety

Asi už jsem zhýčkaný, ale dycky sem natěšeně vlítnu že levné letenky do HK a pak zjistím, že zase jen z Budapeště.

Avatar uživatele
zelig
před 8 lety

No a v čem je problém? Sednout do vlaku a letět z Budapešti?

Avatar uživatele Karel
Karel
před 8 lety

Ano, jste zhýčkaný.

Další akce