Srí Lanka - rybáři

Srí Lanka, Maledivy, Nepál z Prahy i Bratislavy - 9.683 Kč.

34 komentářů
2015-03-09T16:27:23+01:00

O akci

Nízkonákladové aerolinie flydubai z Perského zálivu opět spustily promo nabídku do velmi poptávaných nejen dovolenkových destinací. Zpáteční letenky z Prahy či Bratislavy začínají na cenách 5.493 Kč, resp. 198 €.

Podmínky:

  • Cestovní období 13. dubna - 13. června
  • Prodej do 13. března nebo vyprodání
Letenky z Prahy: Letenky z Bratislavy Ubytování V ceně je zahrnuto zavazadlo do 20 kg. Jen na letech z Prahy do Dubaje a zpět je podáváno zdarma občerstvení, proto si na další návazné lety nezapomeňte zabalit pořádnou svačinu.

Srí Lanka

Pro inspiraci si můžete přečíst úspěšný příspěvek o tom, co vše podniknout na Srí Lance.

Maledivy: z letiště na ostrov Maafushi

Letiště je umístěné na samotném ostrůvku, proto je nutné započít cestu krátkým převozem. Cesta loďkou z letiště na hlavní ostrov Malediv – Male, trvá přibližně 10 minut a cena za jednu osobu činí 1$ – 20 Kč. V Male máte na výběr. Buďto přečkat alespoň jednu noc a prohlédnout si i tento ostrov nebo se rovnou přesunout na druhou stranu ostrova, odkud odjíždí transfery na okolní ostrůvky. Doporučujeme přenocovat na Male před zpáteční cestou. Ubytování na Male začína na cca 900 Kč, nezapomeňte, že cena je bez daně!

Mezi odlehlými stranami ostrova se dostanete taxíkem, cena se pohybuje od 2 do 4 $. Následně již zbývá zaplatit 3,5 $ za trajekt z Male na Maafushi. Lodní řád na odlehlejší ostrovy.

Ubytování na Maafushi od 980 Kč

Cestu na ostrov Maafushi jsme popsali především proto, že na tomto ostrově naleznete cenově přijatelnou nabídku ubytování. Nejlevnější dvoulůžkový pokoj se snídaní lze rezervovat od 560 Kč + 420 Kč. Přehled cenově dostupných hotelů na Maafushi. Ceny uvádíme odděleně proto, jelikož v přehledu jsou uvedeny bez poplatků a daní – může docházet ke zbytečným omylům.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-09T16:27:23+01:00

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jamark11
jamark11
před 8 lety

ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, zda jde koupit také letenky z Colomba do Prahy a zpáteční.Děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Jano, určitě v tom není problém! Flydubai by je dokonce mohl mít za stejnou cenu.

Avatar uživatele jamark11
jamark11
před 8 lety

A poradil bys mi jak je koupit. Zkoušela jsem to zadávat a vychází mi tam ceny za cca 20.000 Kč, jinde jsou cca 17.000,- Asi dělám chybu. Díky

Avatar uživatele jamark11
jamark11
před 8 lety

Ahoj, tak už je mám :-)

Avatar uživatele majan
majan
před 8 lety

ahoj, daly by se ještě najít nějaké levné letenky na Sri Lanku na konec srpna, začátek září? nemám s vyhledáváním zkušenosti, nikdy si nejsem jistá, jestli je cena za osobu nebo celková. jaká cca částka je považovaná za "dobrou" cenu? díky předem, zatím nezkušená cestovatelka

Avatar uživatele LenkaJ
LenkaJ
před 9 lety

Nabídka levných letenek do Colomba stále platí, koupili jsme letenky za cca 11 tis (16 dní v červenci).Přestupy jsou ale dost divoké, hodinu na přestup v Dubaji a zpátky 21 hodin v Dubaji - to ale využijeme na prohlídku města. Je tu někdo, kdo má zkušenosti s hodinovým přestupem v Dubaji? Hlavně mě zajímá, jak dlouho čekal na další spoj. Díky!

Avatar uživatele gogola.boris
gogola.boris
před 9 lety

booking na webe flydubai.com stale nefunguje :(

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Doporučuji změnit prohlížeč, mně na Chromu booking také nejede, na Exploreru v pohodě :-)

Avatar uživatele everlaste
everlaste
před 9 lety

Ahoj, díky za dobrý tip. Mám 2 otázky. 7 kg zavazadlo jaký rozměr? Check in provádět na letišti nebo jde i přes web? moc děkuji za odpověď

Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina
před 9 lety

Ahoj Dave, potřebovala bych letenky na 19.6.2015 do Dubaje, myslíš, že budou ještě nějaké akce?? Děkuji

Avatar uživatele on-no
on-no
před 9 lety

Dobrý den, na kolik zhruba vyjde cestování po Sri Lance na 14 dní bez letenky - tedy přespávání v guesthousech, doprava po ostrově, abycom něco viděli a k tomu jídlo a pití a jiné nezbytnosti. Mé někdo zkušenosti? Děkuji

Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina
před 9 lety

Ahoj Petře, my jsme tam byli loni v září. Nejdražší jsou vstupy, ale najali jsme si řidiče, památky jsme objeli s ním a zbytek busem, páč bus je tam nejvíc nejvýhodnější.. a hlavně neutrácejte nic ve Spice garden!! všechno lze koupit v obchodech a strašně levně.. A cena? my měli letenky + vízum za 10 000,- Kč (akce od cestuj :) ) a 16 dní a přespání jak v luxusu u slonů, tak v luxusu u bazénu v Bentotě (tam je ubytko nejdražší) tak nás to všechno - jídlo, vstupy, suvenýry, cesta prostě všechno placení vyšlo na 9500,- Kč, takže jsme si ještě nakoupili u Bati botky :) takže 20 000,- Kč na jednoho.. naprosto v pohodě a vůbec jsme se neomezovali.. PS: je tam opravdu krásně!!

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 9 lety

Dobrý den, Plánuji od 10 května na měsíc na Sri Lanku, náhodou nemá někdo radu na půjčeni auta, pokud je možné hned na letišti. Děkuji za info

Avatar uživatele vyvonka
vyvonka
před 9 lety

Taky jsme chtěli auto (měsíční pobyt) Nakonec jsme jezdili jejich způsobem - autobus, vlak a ´tuk ´tuk. Bezproblémové.

Avatar uživatele EvaEvelina
EvaEvelina
před 9 lety

Ahoj, raději si tam auto nepůjčujte, platí tam to pravidlo, že jak vidí bělocha, naschvál do tebe narazí a ty jim musíš platit, ikdyž za to nemůžeš.. a hlavně tam když se předjíždí, tak na tebe zatroubí, takže pak můžou vše (předjíždět do zatáčky, atd..) Ale půjčovnu aut jsme tam neviděli.. Je lepší si tam pronajmout řidiče s autem, je to pohodlné, vše o Srí Lance ti poví, ale levnější jsou busy a to o hodně.. a nemusíš smlouvat.. a jezdí taky všude.. a když máš tolik času, tak určo je lepší bus.. Šťastnou cestu..

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 9 lety

Děkuji mockrát všem za radu! Ted jsem provedla platbu, snad všechno bude ok. Zatím nemam žádne potvrzení o rezervaci nebo tak.

Avatar uživatele jana737
jana737
před 9 lety

Zdravím, v loni jsme podnikly cestu Srí Lanka - Maledivy. Co se týče Malediv, vybraly jsme pro první noc ostrov Hulhumale (hned vedle letiště) za cenu cca 1000kč/2os./noc, ale bez možnosti koupání v plavkách (kalhotky a tílko stačilo), poté jsme se přesunuly trajektem (4h, cena nízká) na ostrov Ukulhas, což je také lowcost ostrov a má soukromou pláž, neoplocenou. Na pláži jsme většinu času byly my. Na celém ostrově bylo dohromady asi 6 turistů. Ostrov pro nenáročné-pouze jedna restaurace a pár obchůdků. Snad to pro někoho bude užitečné :) J.

Avatar uživatele dafxf
dafxf
před 9 lety

Proc porad propagujete na Maledivach ostrov Maafushi? Je snad nejlevnejsi, nebo jedine misto na Maledivach? Uz je to hodne otrepane a na te cene za trajekt jsem se hodne zasmal...

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Můžete klidně přispět svou trochou do mlýna a my budeme propagovat i další ostrovy. Maafushi je lowcost varianta pobytu na Maledivách, ostatní ostrovy jsou o dost dražší. Jestli máte aktuální informace o cenách trajektů, sem s nimi :-) EDIT: trajekt z Male na Maafushi stojí 53 maledivských rupií, což je 3,5 USD

Avatar uživatele michalzika13
michalzika13
před 9 lety

Dobrý den, ano Maafushi je nejlevnější ostrov, cenu trajektu potvrzuji (vrátili jsme se před 14dny). Mě osobně ostrov zklamal, jelikož zde žijí sunnité, je zde poměrně přísný režim. Pro turisty je vyhrazena pláž, kde mohou být v plávkách, dámi v bikinách, ale jinak je třeba nosit tričko, ženy zakrytá ramena a šaty pod kolena.

Avatar uživatele sedro
sedro
před 9 lety

Zdravím, Píšu zrovna z Maafushi, trajekt z Malé sem stojí 22 rufií, což je asi 1,50 USD. Z Malé to odjíždí ve 3, takže se určitě vyplatí jet hned sem a neztrácet noc v Male. Koupat se tady dá na jedné pláži úplně v pohodě v bikinách.

Avatar uživatele miloshanak
miloshanak
před 9 lety

Na Maledivách jsem byl před měsícem a proč zrovna Maafushi? Je to první ostrov, který začal s aktivním turismem, tj pláže sou hotelové, ženy mohou nosit bikiny. Trajekt jede asi hodinu a půl z Male, cena tam mě stála 55 rufií, cesta zpátky byla asi poloviční. Trajekty jezdí rychlostí cca 12km/h. Pak je možnost přepravy letecky, nebo tzv speedboaty, taková cesta na Maafushi výjde na zhruba 150 USD. Maledivy tvoří 1200 ostrovů (200 obydlených) a jsou ve vzdálenosti až 800km od prvního k poslednímu, takže důvod proč Maafushi je VZDÁLENOST. Spočítejte si dobu dopravy, případně cenu výletu na jiný ostrov, kde je také možnost se opalovat bez pravidel... Ještě dám nějaké tipy.. Vyplatí se platit vždy rufiemi, je to levnější. Například taxíky berou fix 25 rufií - vždy (bez zavazadel). V dolarech po vás budou chtít 2. S jejich kurzem 15 rufií = 1 dolar, by to vyšlo na 30. Trajekt z Male na Maafushi jede tuším ve 12 a 3 hod. Trajekty se nedostanete všude a pokud chcete někam dál, musíte počítat s přestupy. Na Maledivách jsem byl měsíc a prozkoumal jsem několik ostrovů ve vzdálenosti do dvou hodin od Male a na Maafushi to bylo super. Alternativní možnost je zaplatit si nějaký velmi drahý resort na soukromém ostrově.

Avatar uživatele kocmanovalucie
kocmanovalucie
před 9 lety

Prosím, někdo zkušenost s počasím přelom duben-květen?? :)

Avatar uživatele midark
midark
před 9 lety

Moc třináctek na mě :-D

Avatar uživatele ochotnickyt
ochotnickyt
před 9 lety

Dobrý den, booknul jsem zpáteční let do Colomba, ale nechce projít platba kartou. Nejsem z Prahy, takže to do 24 hodin nestihnu někde u nich. Díky.

Avatar uživatele mailforshopping
mailforshopping
před 9 lety

Zdravim :) taky bych se rada optala na pocasi na prelomu kveten/cerven? Diky

Avatar uživatele Sam
Sam
před 9 lety

Počasí ok, teplo a neprsi, ale fouka vitr a more je hodne rozbourene, na sri lance na plazi v te době nebude ani noha, hodne restauraci zavrenych,atd..

Avatar uživatele gambule
gambule
před 9 lety

Na Srílance je klid v lednu, stejně jako i v květnu, to už ale začínají jezdit více turisté. A také někdy pršet. Byla jsem tam v lednu, listopadu a pozavíraného /restaurace a td/ tedy moc nebylo.Spíš je to o tom počasí, které se nedá odhadnout jako dříve. V době, kdy se tady psalo, že tam začínají monzunové deště /dítě mi to psalo po sms, že to tady píší v novinách/, tam ve skutečnosti monzuny končily. Ano, pršelo v podstatě každou noc nárazově, někdy i trochu přes den,ale bylo pořád kolem 32 a pohoda. To byl pobyt 25/11/- 8/12, když jsem tam byla v lednu 13-27, bylo teplo, bylo po "povodních" /hodně mokro, ccca do 20mrtvých/, které tam prostě sem tam nevypočitatelně jsou a to i během roku,ale v prosinci kolem konce roku se docela opakují, zažila jsem tam v té době přívalák,ale jinak klid. Rozmýšlela jsem tento přelom roku tam jet a kvůli těm několikrát za poslední roky opakovaným koncorokovým povodním jsem to zavrhla a co byste řekli? Byly tam:-) Kámošovi tam prolil letní pobyt. Takže...

Avatar uživatele pospiechova.vendula
pospiechova.vendula
před 9 lety

Prosím, nevíte, zda je cesta do Colomba s přestupem v Dubaji na jedné letence? Je tam dost krátký čas na přestup, tak by mne zajímalo, zda čekají, či nikoliv. Děkuji

Avatar uživatele vyvonka
vyvonka
před 9 lety

Vendule odpověď. Letenky jsou zvlášť. My to nestihli, ale čekal nás zástupce letecké společnosti a zajistil ubytování a nové letenky (zdarma)

Avatar uživatele Afleben
Afleben
před 9 lety

Spýtam sa aj tu: Stále platí, že na Maledivách, ostrove Maafushi treba aj na pláži oblečenie, ktoré zakrýva ramená a kolená? Kúpali ste sa tam niekto? Ako ste to riešili?

Avatar uživatele Tomáš
Tomáš
před 9 lety

Je tam turistická oplocená hezká pláž, kde se můžete koupat i v plavkách, jak muži, tak ženy.

Avatar uživatele
haxs
před 9 lety

Začátek května asi na SL už monzunové počasí, co? :o) I když tomu tedy tak minulý rok nebylo.. díky ;)

Avatar uživatele gambule
gambule
před 9 lety

Na Srílance je klid v lednu, stejně jako i v květnu, to už ale začínají jezdit více turisté. A také někdy pršet. Byla jsem tam v lednu, listopadu a pozavíraného /restaurace a td/ tedy moc nebylo.Spíš je to o tom počasí, které se nedá odhadnout jako dříve. V době, kdy se tady psalo, že tam začínají monzunové deště /dítě mi to psalo po sms, že to tady píší v novinách/, tam ve skutečnosti monzuny končily. Ano, pršelo v podstatě každou noc nárazově, někdy i trochu přes den,ale bylo pořád kolem 32 a pohoda. To byl pobyt 25/11/- 8/12, když jsem tam byla v lednu 13-27, bylo teplo, bylo po „povodních“ /hodně mokro, ccca do 20mrtvých/, které tam prostě sem tam nevypočitatelně jsou a to i během roku,ale v prosinci kolem konce roku se docela opakují, zažila jsem tam v té době přívalák,ale jinak klid. Rozmýšlela jsem tento přelom roku tam jet a kvůli těm několikrát za poslední roky opakovaným koncorokovým povodním jsem to zavrhla a co byste řekli? Byly tam:-) Kámošovi tam prolil letní pobyt. Takže…

Další akce