Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Návštěvu Zeleného mysu, na kterém naleznete právě hlavní město Senegalu, Dakar, si můžete dopřát díky tarifu španělského vlajkového dopravce - Iberii. Letenky na trase Milán - Dakar - Barcelona zakoupíte za 8.372 Kč, k dispozici jsou také o něco dražší varianty s návraty do Mnichova, Berlína či Prahy a Vídně.

  • Rezervujte na cestujlevne.com/letenky
  • Cestovní období: do 31.října 2013
  • Maximální doba pobytu: 2 měsíce
  • Rezervace do 30.června
Vedle odletu z Milána lze zvolit taktéž lety z Benátek za podobnou cenu. Cenové relace pro odlety z Milána jsou následující:

  • Milán - Dakar - Barcelona - 8.372 Kč
  • Milán - Dakar - Mnichov - 8.854 Kč
  • Milán -Dakar - Berlín - 8.854 Kč
  • Milán - Dakar - Praha - 9.775 Kč
  • Milán - Dakar - Vídeň - 9.775 Kč
  • Chcete-li pomoct při hledání Vašeho termínu, nechejte vzkaz v komentářích pod příspěvkem
Aktualizace 13:35 - letenky s Air Europa lze zakoupit za 7.583 Kč (méně termínů).

Vízum Senegal

O vízum do Senegalu je nutné žádat na ambasádě v Berlíně, případně prostřednictvím českých agentur. Cena víza činí 20€ / měsíční pobyt. Cena se nevztahuje na vyřízení pomocí agentury.

Jak na přípoje

Do Milána doletíte z každého koutu. Z Prahy poletíte přímou linkou na letiště Malpensa (MXP) se společností easyJet. Z Brna, Bratislavy a dalších letišť lze letět s Ryanairem na letiště Bergamo (BGY), a za přesun mezi letišti zaplatíte 18€.

Z Barcelony leťte se společností Vueling do Prahy či Drážďan. Letenky se pohybují mezi 45 - 70€. V případě dražší ceny je vhodnější zvolit návrat do Mnichova, odkud pojedete do Prahy za 500 Kč, případně Berlína, kde cena za dopravu činí 600-700 Kč.

Hotely v Dakaru

Ubytování v Dakaru nepředstavuje velký problém. Nejlevnější dvoulůžkové pokoje zarezervujete online od 780 Kč. Přehled nejnižších cen.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam to bude krásný!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Honem, dokud jsou místa!
Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam jsi ještě nebyl!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Senegal
Senegal

Paříž západní Afriky

Senegal je zemí „Tarangy“, což v řeči senegalských kmenů doslova znamená „Radostná pohostinnost“– základem zdejší kultury je totiž úcta k druhému. V Senegalu se stále tančí, lidé jsou tu usměvaví a bývá nazýván bránou do Afriky nebo Paříží západní Afriky.

Senegal je rozmanitou zemí – najdete zde pouště (např. Lompoul desert na severu země), krajinu s baobaby, nádherné pláže (občas ale dost znečištěné odpadem), které jsou protkané chráněnými deltami obrovských řek (celé západní pobřeží – Saloum Delta National Park, Langue de Barbarie National Park) a množstvím barevných loděk – tzv. pirog. Najdete zde i největší ornitologické rezervace na africkém kontinentu (Djoudj National Bird Sanctuary), rozlehlé vnitrozemské národní parky (Niokolo-Koba National Park) a zachovalé koloniální městečka (ostrov Goree, Saint-Louis). 

Tato země také vyniká podmanivou hudbou nejznámějšího afrického hudebníka Youssour N'Doura a hrou na bubny djembe.  

Nedaleko hlavního města Dakaru najdete nejzápadnější místo celé Afriky – tzv. Zelený mys. Poblíž je památkově chráněný ostrov Gorée, nechvalně proslulý ojedinělým Domem otroků (francouzsky Maison des esclaves) – památníkem obětem otroctví. Právě odsud mířily za Atlantik miliony otroků z celého černého kontinentu.

V Senegalu najdete i české stopy – první významný památník k uctění milionů unesených Afričanů z afrického kontinentu do otroctví navrhli Češi Martin Gudev z Atelieru G a Bořek Šípek. Mémorial de Gorée měl být postaven na útesu v hlavním městě Senegalu, Dakaru, ale nebyl nikdy realizován. Úspěšnější je asi mise českých přírodovědců, kteří odborně i edukačně působí v národním parku  Niokolo-Koba a podílejí se na programu záchrany největších antilop na světě – antilopa Derbyho.

Musíme zmínit i negativa země: Senegalem progresivně postupuje obrovské znečištění krajiny (odpad se částečně sbírá pouze v Dakaru, Saint-Louis a na ostrově Gorée) – a to včetně nádherných pláží a obrovských ploch ve vnitrozemí.

Turisté jsou neustále v obležení neodbytných prodavačů suvenýrů a také všelijakých dalších lovců turistů.

Příjem z turistů tvoří velkou položku místního hospodářství, a proto se připravte na velmi vysoké ceny vstupného všude tam, kam jako turisté zamíříte (národní/ornitologické parky, muzea, restaurace, hotely, taxi či lodní doprava). Vždy se setkáte s různými cenovými relacemi pro místní (resident) a turisty (non resident). Senegal není žádná laciná Afrika. 

Průvodce pro Senegal