Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Dánsko je severská země s krásnou přírodou, kde vznikla oblíbená stavebnice LEGO a narodil se zde světový pohádkář Hans Christian Andersen. Do hlavního města Kodaně můžete zamířit přímými lety z Prahy se společností Norwegian. Letenky je možné zakoupit již za 2.683 Kč. Cestovní období je od listopadu 2014 do dubna 2015.

Letecká společnost Norwegian poskytuje zdarma wifi připojení během celého letu. V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm s váhou do 10 kg.

  • Rezervuj letenku Praha - Kodaň za 97,6 € / 2.683 Kč
  • Cestovní období: do dubna 2015
  • Kalendář dostupných termínů je k dispozici zde >> (hledej cenu 2.778 Kč)
  • Ubytování v hlavním městě Dánska můžete porovnat zde >>

V dánské metropoli je možné využít Copenhagen Card, s níž máte zdarma vstupy do 72 muzeí a dalších atrakcí, dopravu vlakem, autobusem a metrem v kodaňském regionu a další slevy. Copenhagen Card je k dispozici v několika variantách - 24, 48, 72, 120 - hodinová.

Proč navštívit Dánsko?

Dánsko se rozkládá na více než 400 ostrovech. Přímo v centru Dánské metropole byste našli jeden z nejstarších zábavních parků Evropy – Tivoli, který byl vystaven na území bývalého vojenského opevnění. V Kodani navštivte některé z místních muzeí - např. Muzeum dánského designu nebo Pohádkové muzeum H. CH. Andersena. Naleznete zde také dánský královský palác -  Amerianborg slot. Symbolem města je socha Malé mořské víly v Kodaňském přístavu.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jirka.n
jirka.n

Mňo, tohle je tradiční cena, takže nic extra.!!! Až to bude pod 40 eur za jednu část, tak dej vědět.

před 8 lety
Avatar uživatele hejna.honza
hejna.honza

Hele tobě určitě dávat vědět nebude :D

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Chico Tomas
Chico Tomas

Nejstarší zábavní park Evropy je Bakken ;) Taky u Kodaně, ale je starší než Tivoli

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Tomáši, děkuji za ujasnění ;-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Milán Duomo
ušetříš až 70%
A už tam budem?
Barcelona
ušetříš až 70%
Tam to bude krásný!
Barcelona z Prahy během října
1 065 Kč
2022-06-29T10:43:09+02:00 3 komentáře
Kostarika
ušetříš až 31%
Tam jsi ještě nebyl!
Turin
ušetříš až 73%
Tam jsi vždycky chtěl!
5509 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Dánsko
Dánsko

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko