Do Laponska za Santa Clausem přes Helsinki - 3.840 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Jako každý rok, vám i letos přinášíme vánoční tip v podobě letenek do severní části Finska, až k dalekému Severnímu polárnímu kruhu. Naším hlavním cílem bude město hostící vesničku Santa Clause - Rovaniemi. Chybět nebudou sobi v čele s Rudolfem, elfové a především nezapomenutelná vánoční atmosféra prolínající se celým Laponskem.

Celý výlet je možné doplnit o zastávku v Helsinkách. Během jednoho dne stihneme projít to nejdůležitější - od samotné procházky centrem města až po námořní pevnost Suomenlinna,

Letenky? Se společností Norwegian zakoupíme na 2 rezervace zpáteční letenky z Prahy do Helsinek za 92 € a z Helsinek do Rovaniemi za 50 €. Přílet do Helsinek je v 00:10 a odlet v 7:20 - můžete nocovat na letišti, případně na 2 noci pobýt v centru města (hotely od 2.508 Kč / 2 noci). Cesta zpět je s pohodlným 3 hodinovým přestupem.

  • Praha - Helsinki a zpět za 92 € / 2.490 Kč letenky >>
  • Helsinki - Rovaniemi a zpět od 50 € / 1.350 Kč letenky >>
V ceně letenek je příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm s váhou do 10 kg.

Cenová kalkulace: Jako příklad si uvedeme krátký víkendový výlet v termínu 20. - 23.listopadu s návštěvou Santovy vesničky. V ceně jsou letenky z Prahy za 2.490 Kč a z Helsinek za 1.460 Kč (54 €). Volíme přestávku v Helsinkách s ubytování za 2.508 Kč za 2 noci pro dva a jednu noc v Rovaniemi za 1.351 Kč (také za pokoj, tedy 2 osoby). Výsledkem pak je 5.880 Kč za letenky a hotely pro 1 osobu.

Na Santa Clause po celý rok

Vesnička Santa Clause je otevřena celoročně (otevírací doba). Z centra města jezdí Santův expres (bus č. 8). Vstup je zdarma, platí se pouze za případné fotografie se Santou. Více o vesničce v našem příspěvku - Santa Claus v Rovaniemi, Laponsko.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petr.hase

Do kdy je možné zakoupit prosím?

Do vyprodání.. Akce není časově omezena.

Avatar uživatele luca

ahoj,jak jste resili prepravu bezek?doplaceli jste neco?

Avatar uživatele veri.p

Chystá se někdo, ke komu by se dalo přidat? Např. 6.-9.(11.)11. nebo 13.-16.(18.)11. či 20.-23.(25.)11.?

Avatar uživatele standunun

Já plánuju jet, ale zatím nemám nikoho k sobě :)

Avatar uživatele kutlime

Taky plánuji jet. Mám v Oulu kamaráda, kterého chci navštívit. Je to kousek a mohl by z toho být hezký výlet. Kdo by se chtěl přidat, dejte mi vědět na email (přezdívka zavináč gmail com)

Avatar uživatele veri.p

Výborně! Poslala jsem email pro KUTlime. Stando, Ty též, pokud to platí? Stačí jen vybrat termín a zakoupit letenky! Bude-li nás víc, nebudeme se bát vlka nic!

Avatar uživatele mcvann

Ahoj. Zvažujeme termín 13.-18.11. možná s jedním dnem v Helsinkách. Kvůli srandě a možnosti výhodnějšího ubytování budem také rádi za společnost. Domluvíme se?

Avatar uživatele veri.p

Ahoj Jani a Majku. Ozvěte se na emailovu adresu kutlime@gmail.com. Zde již probíhá domluva.

Avatar uživatele ylong

My jsme byli predloni v dubnu v Rovaniemi, na 5 dni. Na bezkach jsme byli uzasnych 20 km, husky sprezeni jsme jeli, na sobech. Spali jsme ve sklenenych iglu kousek od Santovy vesnicky a jeli na nejdelsi bobove draze. Nejlepsi adrenalinova dovolena. Muzu jen doporucit ??

Avatar uživatele jirka.hofbauer

my bychom tam radi vyrazili s detmi. kde najdu vic informaci o bobove draze a dalsich atrakcich v Rovaniemi? diky.

Avatar uživatele info

Akci jsme využili letos v březnu na běžkařský výlet do národního parku Pallas-Yllas. Byl to nezapomenutelný zážit s batohem na zádech a přespáváním ve srubech. Pokud se nebojíte outdoorových aktivit a máte rádi zimu a běžky, tak doporučuji. Na přelomu března a dubna vrcholí běžkařská sezona, již bývá dobré počasí a je poměrně dlouho vidět a když máte štěstí, tak uvidíte polární záři:) v případě zájmu rád poskytnu další info. Zároveň dodatečně díky Davidovi za tuto dovču, protože jsme jí našli zde:)

Avatar uživatele ondrej.blaha

Ahoj, dost mě to zaujalo. Můžeš mi prosím poslat bližší info na email: ondrej.blaha@centrum.cz Díky moc.

Avatar uživatele ullrichovajana

Da se vyuzit i k uzasnymz bezkarskymu vyletu v narodnich parcich Pallas a Yllas :)

Avatar uživatele tomas.zamostny

Já byl v březnu a vesnička normál otevřená, plnej provoz, i se Santou jsem mluvil :)

Děkuji za info... Celou dobu jsem vycházel ze Santa Parku, ten je jen přes vánoce http://www.santapark.com/en/entrance-fees/.. Vesnice skutečně denně :)

Avatar uživatele Tonda 2

My byli minulý rok na prodloužený víkend v listopadu a byl to velmi vydařený výlet, dojmy, postřehy a fota zde: http://www.mojecesty.com/clanky/postrehy-z-cest/prodlouzeny-vikend-v-laponsku.html jednoznačně doporučuji půjčit auto a ubytovat se v nějakém stylovém srubu.

Avatar uživatele PULPAN

Tondo, nevidím na Tvých stránkách email, můžeš mi napsat na motl.m@seznam.cz měl bych pár dotazů díky

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Tam chceš!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam chceš!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Finsko  

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko