Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na konci září obnoví linku mezi Šardžá a Prahou aerolinie Air Arabia. Letiště Šardžá je přitom necelou půl hodinu jízdy taxi od Dubaje. Zpáteční letenky s příručním zavazadlem zakoupíte za 5 990 Kč s odletem od 22. září do 10. října s návraty do 22. října Příkladem je hned úvodní termín 22. – 29. září.

Odbavené zavazadlo přitom u Air Arabia stojí pouhých 123 Kč v jednom směru. Výhodně ale vychází i tarif Value s občerstvením, zavazadly a výběrem místa v letadle, a to za 6 442 Kč.

Pokud byste raději letěli v druhé polovině října, stále jsou dostupné letenky se Smart Wings za 6 041 Kč,

Hotely v září za hubičku

Letní prázdniny díky vysokým teplotám nejsou hlavní sezónou v Emirátech a díky tomu lze ještě na konec září zakoupit luxusní hotely za extra nízké ceny. Teploty tou dobou jsou okolo 38°C maximálně.

Např. na uvedený termín 22.-29. září (přílet je 23. ráno) bych zvolil 5* Hyatt Regency Dubai - Corniche. Za 6 dní pro dva zaplatíte:

  • 8 184 Kč
  • 12 537 Kč se snídaní
  • 16 601 Kč se snídaní a večerními koktejly s občerstvením v salónku

Hotel je umístěn u pobřeží v blízkosti metra a několika trhů - rybího a tradičního Souqu. Součástí hotelu je i lední kluziště, ale věřím že kvůli tomu byste do Dubaje neletěli. Jen o měsíc později byste za ten samý hotel zaplatili dvojnásobek.

Asi 7 kilometrů od hotelu je navíc park Al Mamzar s nádhernými plážemi ke koupání.

Samozřejmě je k dispozici spoustu dalších desítek hotelů včetně kvalitních 4*. Nabídku od 5 764 Kč pro dva se snídaní i bazénem najdete zde.

Balíček

Pokud byste si naplánovali tento „zájezd“ podle sebe, zaplatíte 2krát 6 442 Kč za letenky a 12 537 Kč za pokoj se snídaní. Celkem na osobu 12 710 Kč. Takovou cenu vám žádná cestovní kancelář nikdy nenabídne - podívejte se na zájezdy do Dubaje.

K ceně je nutné dopočítat transfer, ale za vzdálenost letiště - hotel cca 30 kilometrů zaplatíte taxi za 500 Kč.

Podmínky vstupu

Je nutné disponovat negativním PCR testem před odletem a následně další zdarma podstoupit po příletu a koupit si místní SIM kartu a stáhnout mobilní aplikaci pro sledování rizikových kontaktů. Aktuální informace sledujte před odletem na koronavirus v Emirátech.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
SHJ Šardžá
Spojené arabské emiráty
Burj Khalifa
Zpáteční 6 hod letu (přímý let)
Dubaj
Hyatt na 6 nocí se snídaní pro dva
Spojené arabské emiráty
5 hvězdiček Snídaně

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele TomAJerry
TomAJerry

A nebyla by letenka ted na 14ctého? :) Dik

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Honem, dokud jsou místa!
Dominikánská republika
ušetříš až 35%
To bude jízda!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
A už tam budem?
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
Tam to bude krásný!
5460 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Burj Khalifa
Spojené arabské emiráty Přílet na letiště Šardžá

Do Dubaje a dalších emirátů

Využijte pohodlných autobusů, které provozuje sama aerolinka Air Arabia. Z letiště do Dubaje jede 5 spojů denně tak, že navazují vždy na vlnu příletů Air Arabie, z Dubaje na letiště pak jedou 4 spoje za den. Cesta zabere hodinu, konečná stanice v Dubaji se nachází v Al Ghurair Center poblíž stanice metra "Union Station". Lístek za 20 AED koupíte u řidiče a přesný jízdní řád zjistíte na webu Air Arabie

Společnost provozuje i přímé spoje do Abu Dhabi (4x denně za 40 AED), Al Ain (2x denně za 40 AED) a Ras al Khaimah (3x denně za 30 AED).

Taxi do centrální části Dubaje vyjde cca na 130 AED (30 €), všechny jezdí s taxametrem. 

Do města Šardžá

Využít samozřejmě můžete i lokálních autobusových linek po Šardžá, které jezdí po celém městě. Do centra Šardžá využijete pouze linky 14 a 15, které jezdí každých 15 minut od 6:00 do 23:00, k největšímu autobusovému nádraží "Jubail" pak jeďte linkou 99 od 6:00 do 1:00. Jízdenka vyjde na 7 AED a kupuje se u řidiče. Jízdní řády na webu mowasalat.ae.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty
Průvodce pro letiště Šardžá

Zavřít boční panel
Dubaj
Spojené arabské emiráty

Země všeho nej a kde nic není nemožné

Spojené arabské emiráty (zkráceně SAE), jakožto federace 7 emirátů, se nachází na Blízkém Východě ve východní části Arabského poloostrova. Pevninské hranice sdílí s Ománem a Saudskou Arábií, námořní s Katarem, Íránem a Pákistánem. 

V minulosti zde byl hlavním způsobem obživy rybolov, lov perel a dálkový obchod. V současné době je to čím dál méně ropa a naopak více turismus. SAE je absolutistickou monarchií v čele s prezidentem a viceprezidentem, kteří jsou voleni emíry jednotlivých Emirátů.

Průvodce pro Spojené arabské emiráty