Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vzhledem k množícím se dotazům a žádostem o radu, jsem založil tento příspěvek, kde budu dávat všechny nové informace k tomuto tématu.¨

Oč se tedy jedná? Během včerejška a současně dneška bylo možná na stránkách Alitalie využít slevový kód PROMOJP na japonské mutaci oficiálního webu dopravce. Díky tomuto se podařilo prodat několik tisíc letenek za cenu rovnající se 0 - tedy ZDARMA! Dalších spoustu z nás neodolalo nabídce typu - USA z Prahy za 1.400 Kč atd. Nyní k jednotlivým otázkám a dotazům.

[alert]23.10. 22:37 v systému vidím několik rezervací na destinace související s těmito akcemi, jelikož letenky nebudou, nezapomeňte si stornovat i ubytování ![/alert]

20:14 připojte se k petici proti fungování Alitalie.

18:08 jako dar od teď budete dostávat newsletter od Alitalie na "povedené akce" :D (zkontrolujte si email)

17:57 další článek k tématu, tentokrát na iDNES

22: října, 14:00 Vyjádření na webu TV Nova k akci od Alitalie

20:17 Kde udělat check-in pro lety operováné Air One (Milán, Pisa, Benátky) - https://book.flyairone.com/SearchWebCheckIn.aspx 6ti písmenné číslo + Jméno + Příjmení

Při check-inu nemusíte zadávat sedadlo, klikněte dále a nic nemusíte platit. Sedadla budou přiřazena automaticky.

20:11 pro lety do USA - http://www.theflightdeal.com/2012/08/10 ... z29wq2MOO8 naději máme.. Již jsem psal email ohledně těchto letenek (ty zdarma neřeším, tam nemám morální hodnoty tak vysoké abych se jich domáhal :D ), takže vyčkejme, jak se rozhodnout odpovědět.

20:01

Vzhledem k množícím se dotazům - mám check-in, už na mě nemůžou apod. upozorňuji na fakt, že pokud budou chtít letenky stornovat, tak je stronují nezávisle na check-inu atd. 

Vyčkejte prosím na oficiální reakci aerolinky, toto je příliš velký průser, aby se odbyl robotickým emailem o "zrušení letenky".

[notice]Kde vytisknout / uložit potvrzení o letence?[/notice]

na http://www.saudiairlines.com/ jděte na Manage My Bookings, zvolte E-Ticket a zadejte 055 - zbytek čísla + příjmení. Vytiskněte nebo uložte ticket pro další manipulaci s ním

19:10 

Můžete podpořit také výkřiky v sociálních sítích:

https://www.facebook.com/pages/Alitalia-Give-Me-My-Ticket-Back/370775259674590

https://www.facebook.com/events/457711377613637/

 

11:36

Lze ještě rezervovat tyto letenky? NE, japonci už stránku zablokovali a rezervační systém nejede.

Zaplatil jsem 3 letenky, ale letět chceme jen 2, je to problém? Není, na check-in přijde tolik lidí kolik přijde.

Při rezervaci jsem nezadával žádné číslo OP ani pasu. V rámci EU se již prodávají letenky bez těchto údajů.

Mohu změnit jméno / datum / stornovat letenky? NE, tarif toto neumožňuje.

Zakoupil jsem letenku, přišel email s rezervačním číslem, co teď? V tuto chvíli nezbývá nic jiného než čekat, co s tím Alitalia vymyslí. Je zde možnost storna všech letenek, storna jen letenek zdarma nebo potvrzení všech rezervací. V žádném případě není nutné letenky nijak potvrzovat ani kontaktovat pobočku. Pokud nastali během rezervace problémy, zkontrolujte si Vaši rezervaci v tomto odkazu https://mm.alitalia.com/ru_en/BOOKING/Apvsearch.aspx kam se přihlásíte pomocí 6ti písmenného kódu, který Vám přišel emailem. Naleznete zde také celou rezervaci v latince.

Žádný email nedošel? Je mi líto, Vaše letenka nebyla vůbec rezervována.

K odkazu výše: ano, všichni tam máme, že letenky nebyly vystaveny. To mají ale i ti, kteří již letenku kupovali v minulých akcí a klasicky za ni zaplatíly. Proto se tohoto neděste a vyčkejte dalších informací. Dole uvidíte celkovou částku letenky bez slevy. To je proto, protože tento klient nepočítá s žádnou slevou. Nic se neděje, vše je OK.

[alert]Prosba na závěr - ubytování[/alert]

Vzhledem k počtu prodaných letenek, se dá taktéž předpokládat velké množství prodaného ubytování. Pokud chcete již nyní rezervovat pokoj v dané destinaci, rezervujte s možností STORNA ZDARMA. Tuto možnost nabízí drtivá většina hotelů v nabídce celosvětově nejoblíbenějšího prodejce Bookingu.

Zároveň všechny prosím, pokud již budete rezervovat ubytování přes Booking, rezervujte proklikem z těchto stránek! Cena se nezvýší a pomůžete dobré věci - k získání XML seznamu veškerých ubytování. To znamená jediné - největší libovky každý den přeheldně pro Vás. A v druhé řadě pomůžete autorům těchto stránek zdokonalovat služby a dáte tím najevo své Díky :)

Ubytování v Římě _ Milánu _ Pise _ Benátkách

Máte-li další otázky, napište je do komentáře a budeme je postupně doplnovat.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

66 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

I Read This Travel Blog Very Helpful Info Thanks!!!! Flights from Atlanta to Florida in 2021

Odpovědět
před 11 měs

To je divný.. ještě teď mi to povolilo check in a mám letenky na e-mailu.. Ale asi se nemám předčasně radovat, co? :D

Odpovědět
před 5 lety

Asi jsem mimo, ale když zkouším udělat check in, tak je tam kolonka "altro recapito", což se mi překládá jako jiná adresa.. Je to povinné pole.. Neletím poprvé, ale s tímhle si nějak nevím rady :)) Díky za odpověď..

Odpovědět
před 5 lety

My zkusili udělat check-in do Milána až nyní a v pohodě nás to pustilo, došel poté i BP  do mailu... Tak teda nevím... Mají v tom teda pěknej chaos... :)

Odpovědět
před 5 lety

Petice na webu proti ruseni letenek, nevim zda to ma nejakou vahu, ale proc ne (sdilejte dal): https://www.change.org/petitions/the-european-parliament-oblige-alitalia-to-allow-customers-to-use-their-tickets#share

Odpovědět
před 5 lety

ted mi dosel mail od Alitalie... tak jsem cekal, ze to je zrušeni letenek... A oni posilaji reklamní mail :D

Odpovědět
před 5 lety

Doporucuji se obratit s oficialni stiznosti na urad civilniho letectvi CR http://www.caa.cz/ protoze cely den se snazim dovolat do Alitalia a nikdo mi to nebere a kdyz jo.. tak to polozi, jak s timto zacnu.. a v Praze me posilaji porad jen na centralu do Rima.. takze asi tak ...

Odpovědět
před 5 lety

Ahoj, muzu se zeptat...funguje to jeste? Kdyz zadam ten kod vedle toho obrazku s tim darkem a odkliknu, tak mi tam vybehne cervena hlaska "E-coupon code not valid". Zkousel jsem to pro let do NY. Diky moc.

před 5 lety
Avatar uživatele cestujlevne
cestujlevne

Akce již skončila.

Přidat odpověď
před 10 lety

"Zaplatil jsem 3 letenky, ale letět chceme jen 2, je to problém? Není, na check-in přijde tolik lidí kolik přijde." ---------------------------------------------- Pokud už teď víte že poletíte dva a ne tři, tak by mi přišlo jako minimální slušnost to dát vědět aerolince, aby se to místo stornovalo a mohlo se případně ještě prodat. Pokud se vůbec poletí (o čemž silně pochybuji) tak tahle akce bude pro Alitalii asi hodně drahá chyba a přijde mi hloupé a bezohledné škodu ještě zvyšovat tím že budu blokovat místa o kterých vím že zůstanou nevyužita.

Odpovědět
před 5 lety

Tak nevim.. po telefonu Alitalia tvrdi, ze je vse v poradku .. a muzu letet na emailu, ze ne.. kazdopadne ve svete to kolegy taky stve.. ba az se** viz facebook skupina .... http://www.facebook.com/events/457711377613637/#!/

Odpovědět
před 5 lety

Tak děkuji češkám, co jsou hodně aktivní a neváží si letenky zadara a musejí volat na aitalia, aby na sebe upozornili, a pak to aitalia popřípadě zablokovala. Češi respektive češky jsou k nezaplacení. Kbyby raději držely hubu a prostě si to checkovali a pak čekali co se bude dít, tak to musí mít hned v neděli vyřízeno. Prostě nechápu proč tam volá. Má to zadara a ještě něco potřebuje. Kbyby za to platila tak neřeknu, že chce mít jistotu, ale takhle to nechápu. A ještě zavolej do Japonska ať to úplně zruší. a lidi co píšou diakritiku prostě udělali chybu a mají smůlu a neletí. Háčky a čárky máme jen u nás, a prostě tím máte neplatné jméno a odlišné od pasu a zase říkam je to zadara tak sorry nikdo se s Vámi bavit nebude aspoň svou chybou uvolníte místo jiným. Tak si užijte zbytek víkendu a nestresujte se, a nebo když nemáte jiný program tak věřím, že to je to pro Vás osvobození, že nemáte nudu o víkendu. Takže hurá volejte a upozorňujte na sebe. Mám to zadara a ještě se mi to nelibí. Češi zase dostali akci, prostě to buď půjde a nebo nikoliv. A člověk co si koupil 30 letenek tak zase česká nenasytnost. je to sice zadara, ale při započtění všech nákladů, v práci volno, cesta z letiště, hotel a pokud mu nestačí pouze vzduch, tak zaplatit jídlo a už to tak výhodné není,a jestli vše nevyužije, tak je u mě kokot protože svoji nenasytností zabral místo jiným, ale to jsem psal výše, češi se nezapřou.

před 5 lety

 No tak tomu taky řikám reakce na úrovni....

před 5 lety
Avatar uživatele Kris
Kris

 Určitě to kvůli pár Čechům ruší po celém světě! A Češi se opravdu nezapřou, jak jsi právě teď ukázal :-) :-D

před 10 lety
Avatar uživatele petrpistek1
petrpistek1

V první chvíli jsem myslel, že je to převzatý ze zahraničního fóra přehnaný přes google translator :-))

Přidat odpověď
před 10 lety

Dělal jsem rezervace pro 4 os do NY přes Milán a vyšlo mi to na 22240.00 JEN, ale teď když se podívám do té rezervace, tak mi to hlásí 122240 JEN, což je cena bez slevy. Je s tím nějaký problém nebo platí ta cena, která mi přišla do mailu při potvrzení? (ta samá cena se mi zablokovala i na účtě) 

Odpovědět
před 5 lety

Chodí ten rušící email i těm, co už si potvrdili na stránkách Airone ten checkin?

před 5 lety
Avatar uživatele siberia06
siberia06

Bohužel ano. 

Přidat odpověď
před 10 lety

tak uz mam taky boarding pass...

před 5 lety
Avatar uživatele nemcova89
nemcova89

jak se ti to povedlo?

Přidat odpověď
před 10 lety

Taky se mi podařilo uvést ve jméně Š. a teď mám na rezervaci Tepanka Cechova... co s tím?

Odpovědět
před 5 lety

 Měl bych dotaz na někoho zkušenějšího. V noci se mi podařilo zabookovat letenky do PSA, MXP a VCE pro čtyři osoby. V jedné rezervaci jsem ale udělal chybu v tom, že jsem zadal jména i s diakritikou. V tom japonském potvrzovacím mailu jsou sice jména uvedena tak, jak byla zadána, ale při kontrole rezervací na stránkách Altitalie jsou vedeny jména Lukáš jako Luka a Tomáš jako Toma. Příjmení je OK. Stejně tak jsou křestní jména neúplná při check-inu na webu Air One a tudíž se v tomto formátu převedly i na boarding pass. Myslíte si, že bude problém se dostat do letadla?? (pokud tedy vůbec nějaké letenky zadara z této akce budou...). Díky

před 5 lety

 No kdyz delas rezervaci mel by si vzdy delat vse bez hacku .. to je nepsane pravidlo.. kazdopadne zmena jmena neni mozna dle dopravce.. takze bych zavolal nebo napsal na air one.. u nasi aerolinky to taky nejde a proto do rezervace pridavame pouze informace pro letistni personal ze maji letenku akcepovat i s tim poskozenym jmenem .. zkus se pozadat  o sluzbu SSR CORRECT NAME ze se ti stal preklep :) je to free

Přidat odpověď
před 5 lety

Ja se odbavil ihned na webu Air One, vytiskl jsem si letenky a hned jsem dostal status potvrzeno...

před 5 lety

prosim a kde to na tech strankach udelal? diky

Přidat odpověď
před 5 lety

to se mi stalo taky, ale muj komentar vyse...volala jsem do Alitalia a ptala se na potvrzeni rezervace (letenky zdarma do Benatek) , jelikoz online mi to nefungovalo a pani mi sdelila, ze rezervaci mam platnou a rikala i o celkove castce, tak jsem s ni mluvila o promo kodu a rikala, ze o tom nic nevi, ale ze prej, kdyz me to pustilo a rezervace je platna, tak by to melo fungovat, ale ze prej si to mam overit i pres Air one, kteri jsou uvedeni na rezervaci jako provozovatel letu - tam se mi zatim nepodarilo zavolat, ale vypada to, ze by to mohlo platit, jelikoz od Alitalia jsou letenky potvrzene, ze je mame...no tak uvidime .-)

před 5 lety
Avatar uživatele klaskovak
klaskovak

Dovolala ses uz do Air One?:)

Přidat odpověď
před 10 lety

Zdravim, volala jsem do Alitalia a ptala se na potvrzeni rezervace (letenky zdarma do Benatek) , jelikoz online mi to nefungovalo a pani mi sdelila, ze rezervaci mam platnou a rikala i o celkove castce, tak jsem s ni mluvila o promo kodu a rikala, ze o tom nic nevi, ale ze prej, kdyz me to pustilo a rezervace je platna, tak by to melo fungovat, ale ze prej si to mam overit i pres Air one, kteri jsou uvedeni na rezervaci jako provozovatel letu - tam se mi zatim nepodarilo zavolat, ale vypada to, ze by to mohlo platit, jelikoz od Alitalia jsou letenky potvrzene, ze je mame...no tak uvidime .-)

před 5 lety
Avatar uživatele prochazka.v
prochazka.v

 A volala si na tu jejich italskou customer linku, nebo na tu českou do Prahy ?

Přidat odpověď
před 10 lety

Tak to jsem zvědav

Odpovědět
před 5 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Další akční letenky

Gambie
ušetříš až 36%
Jedem!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
To bude jízda!
Barcelona
ušetříš až 70%
Tam jsi ještě nebyl!
Barcelona z Prahy během října
1 065 Kč
2022-06-29T10:43:09+02:00 3 komentáře
Kostarika
ušetříš až 31%
Honem, dokud jsou místa!
5510 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?