Omán

Exkluzivní letenky do Maskatu z Prahy s pražskou filharmonií - 6.000 Kč.

22 komentářů
2015-11-24T10:42:25+01:00

O akci

Na krátkou předvánoční výpravu do země pohádek tisíce a jedné noci můžete vyrazit v termínu 16. - 19. prosince s orchestrem PKF Prague Philharmonia. Exkluzivně vám přinášíme možnost zakoupit poslední volná místa na charterovém letu z Prahy do Maskatu v jediném termínu a ceně nižší, než je polovina standardní částky za letenky do Ománu.

  • Praha ⇄ Omán za 6.000 Kč
  • Objednávky zasílejte na e-mail: brychova@pkf.cz
  • Uveďte jména cestujících a data narození
  • Obdržíte zálohovou fakturu, po jejíž uhrazení vám bude let potvrzen

Lety jsou operovány dopravcem Travel Service v následujících časech:

  • 16.12. Praha - Maskat (9:00 - 18:05, středa)
  • 19.12. Maskat - Praha (14:00 - 18:45, sobota)
Během pobytu můžete navštívit koncert světové sopranistky Sondry Radvanovsky s PKF - Prague Philharmonia a jejím šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem ve výjimečné koncertní síni Royal Opera House Muscat. Lístky na koncert jsou k dostání na rohmuscat.org.om od 5 do 30 riálů.

Po příletu do Ománu

Po příletu na letiště v Maskatu si zakoupíte víza na dobu pobytu za 5 riálů, přibližně 330 Kč. Letiště se nachází v městské zástavbě, proto čas strávený dopravou na hotel příliš z celkové doby pobytu neubere.

Ubytování v Maskatu

Omán nepatří k nejlevnějším oblastem, proto je nutné počítat i s dalšími nezanedbatelnými výdaji za ubytování. Nejlevnější hotelové pokoje zarezervujete od 1.500 Kč na noc bez poplatků (hradí se služby cca 8% a městská daň 9%).

Rychlou orientaci získáte v následujících odkazech (předvyplněný filtr na termín pobytu):

Dejte přednost alternativnímu ubytování a spěte u místních, ať již ve sdíleném bytě s místními či si jen pronajměte apartmán sami pro sebe. Průměrně nejnižší ceny jsou okolo 1.049 Kč za noc. Rezervace provádějte přes airbnb.cz a získejte 500 Kč slevu na první pobyt.

Tip na dvoudenní návštěvu Maskatu a okolí

Dva dny jsou bez pochyby málo, na druhou stranu lépe málo nežli vůbec nic. Při standardní ceně letenek 12 tisíc se dá ledacos prominout a 68 hodin v Maskatu lze brát jako cestovatelskou výzvu.

Maskat

Maskat byl původně rozdělen na 3 města, která se postupně s rostoucí aglomerací vzájemně pohltila a vznikl tak jeden celek.

První část, Maskat, na vás zapůsobí především svým starobylým opevněním. Východně pak nalezneme komerční zónu zvanou Ruwi, která obklopuje část města Matrah - původně malou rybářskou osadu.

Na východním cípu města se nachází starobylá pevnost Al Jalali Fort and Al Mirani fort vedle níž pak spatříte královský palác Qasr Al Alam Royal Palace. V centru Maskatu můžete navštívit třetí největší mešitu na světě - měšitu sultána Kábuse.

Nákupy

Na nákupy pak turisté míří především na nejznámější tržiště Muttrah Souq. Doporučované a méně známé jsou oblasti trhů v AlKhodh nebo AlSeeb. Na tržištích naleznete převážně místní koření, starožitnosti a jiné cetky.

Vádí

Vádí představuje vyschlá koryta řek, která nedaleko Maskatu spíše ztvárňují dokonalé scenérie plné skal, palem a vodních jezírek. Na návštěvu vádí se musíte vydat alespoň 30 km za město, ideálně s půjčeným autem. Mnohými doporučovaný je Wadi Al Arbeieen či velmi známý Wadi Shab (150 km od Maskatu).

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-11-24T10:42:25+01:00

22 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce