Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zimu nemá nikdo rád, uleťte jí za Sluncem na floridské pláže. Vychutnejte si atmosféru pravé Ameriky nebo dejte šanci plavbě na Bahamy.

Aktuálně lze rezervovat zpáteční letenky z blízkého Lipska do Miami za 11.008 Kč. Do Lipska dojedete z Prahy do 3 hodin.

Letenky jsou také dostupné v průběhu dubna a května za cenu 12.809 Kč. Pro vstup na území USA postačí elektronická žádost ESTA. Tu vyřídíte během pár minut za poplatek 14$ s dobou platnosti 2 let.

Při cestě můžete zvolit delší přestup v Amsterdamu, New Yorku nebo obou městech zároveň - ubytování je však ve Vaší režii. (Amsterdam, New York).

Změnu termínu a počet cestujících změníte kliknutím na odkaz Nové vyhledávání. Pokud byste si nevěděli rady, nechť vám poslouží náš podrobný návod.

Půjčení auta na Floridě

K průzkumu floridského pobřeží a vnitrozemí doporučuji vypůjčit osobní automobil, nejlépe však kabriolet. Automobil v nejnižší kategorii můžete mít již za 485 Kč / den s možností vyzvednutí i vrácení na letišti. Srovnejte nabídky lokálních autopůjčoven.

Díky půjčenému autu se přesuňte například do West Palm Beach, Fort Lauderade či Boca Raton, kde naleznete větší klid od cestovního ruchu a tím i levnější hotely.

Ubytování na Miami Beach

Vedle nabídky hotelů na Miami Beach, které nabízí ubytování pro dva od 950 Kč doporučuji taktéž porovnat nabídky mezi jednotlivými prodejci, kde lze občas vychytat zajímavé akce u méně známých, ale stále prověřených webů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Romeo84
Romeo84

Ahoj Dave poradis s parkovanim v Lipsku koukam ze jsi byl autem. diky moc :)

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele solitary
solitary

Ahoj. Prosím poradíte jak se snadno dostat do Lipska a na kolik taková cesta (vlak, autobus) cca vyjde?

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, přes ČD jsou jízdenky za 800 Kč - www.cd.cz/eshop Já dopravu řešil autem.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele monika.sritrova
monika.sritrova

Mohl by si pro mě prosím vyhledat výhodnou letenku do Tampy (Florida)Zajímalo by mne odkud je nejvýhodnější do Tampy letět. Nemecko, Polsko, Anglie apod. Děkuji

před 9 lety
Avatar uživatele mio.n
mio.n

Do Tampy lítám každý rok v létě buď z Prahy (Deltou) nebo Budapešti (American Airlines) s přestupem v New Yorku, popřípadě New Yorku a Miami.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele vakob
vakob

Dik. Btw. ako je to s batozinou pri takychto letoch. Raz ju odovzdas a dostanes ju az v Maiami alebo ju v Amsterdame vybrat...

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Při letu do USA se budeš muset znovu odbavit při přestupu v NY, v Amsterdamu se o zavazadlo starat nemusíš, tam bude přeloženo automaticky.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele hokejdoma
hokejdoma

ESTA platí pouze 3 měsíce. Na delší pobyt je třeba normální, alespoň turistické, vízum.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele vakob
vakob

Ako si viem nastavit vacsi cas na prestup? Volajako to tam neviem najst.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pro daný termín vyběhne několik variant za cenu 11.008 Kč - některé obsahují i 23hod. přestupy, více nelze.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bosa
ušetříš až 67%
Tam jsi ještě nebyl!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
A už tam budem?
Borobudur
ušetříš až 59%
Jedem!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Všude dobře, co doma!
5558 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké