Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Navštivte během jedné cesty belgická města Gent, Antverpy a Brusel plná historických památek, romantických uliček, muzeí, výborného piva a jídla. Cesta, která se skládá z letenky z Prahy do Bruselu a jízdenek do Gentu, Antverp, Bruselu a na letiště, vás vyjde již na 2.269 Kč za jednu osobu.

1) Letenky z Prahy do Bruselu

Letenky jsou za tuto cenu dostupné v únoru a březnu. Využít můžete také letenky z Bratislavy do Bruselu za 39,98 € / 1.110 KčV ceně je zahrnuta přeprava dvou kusů zavazadel – první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

2) Jízdenka z bruselského letiště do Gentu

Jízdenku z letiště Charleroi přímo do Gentu zakoupíte na internetové stránce flibco.com. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná již na 5 € / 139 Kč. Jízdenky za tuto cenu jsou v omezeném množství. Cesta vám zabere přibližně 1 hodinu 20 minut.

3) Jízdenka z Gentu do Antverp a do Bruselu

Pro cestu mezi Gentem, Antverpami a Bruselem využijte železniční dopravu. Na stránkách Belgian Rail seženete jednosměrný lístek z Gentu do Antverp za 9,4 € / 261 Kč a z Antverp do Bruselu za 7,3€ / 202 Kč. Pokud je vám méně než 26 let, využijte nabídku belgických drah GO PASS 1, s kterou zaplatíte 6 € / 167 Kč za jízdenku v jednom směru po celé Belgii. Aktuálně lze jízdenky koupit pro termín do 6. března, další termíny se postupně uvolní.

4) Jízdenka z Bruselu na letiště Charleroi

Dopravu z Bruselu na letiště Charleroi zajišťuje společnost brussels-city-shuttle.com. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 14 € / 389 Kč. 

Ubytování v Belgii

Ubytování v nejznámějších belgických městech porovnejte zde: Gent, AtverpyBrusel.

Proč navštívit Gent, Antverpy a Brusel?

Univerzitní a přístavní město Gent se nachází asi 55 kilometrů západně od Bruselu. Město se rozkládá na soutoku řek Šeldy a Leie a je protkáno vodními kanály. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Gravensteen, zvonice Belfry, katedrála sv. Bavona, cechovní domy s nádhernými štíty a středověké stavby v centru města. Gent je také městem mnoha muzeí - naleznete zde například Městské muzeum současného umění, Muzeum Dr. Guislaina, STAM - Muzeum Gentu atd. V místních restauracích nezapomeňte ochutnat flanderskou kuchyni a belgická ovocná piva.

Antverpy jsou významným přístavním městem, kterému dominuje gotická katedrála zasvěcená Panně Marii. Nejslavnějším rodákem je Peter Paul Rubens, proto bývají Antverpy označovány jako Rubensovo město. Můžete se zde podívat do jeho domu, který byl postaven podle jeho vlastních plánů. Antverpy jsou známé jako centrum diamantového průmyslu. Jejich historii včetně zpracování naleznete v Muzeum diamantů. Město se také může pyšnit jednou z nejstarších zoologických zahrad na světě.

Brusel je sídlem několika světových institucí jako např. Evropské unie. Manneken Pis - soška čůrajícího chlapečka patří k symbolům města, na který se chodí dívat davy turistů. Historickým centrem města je náměstí Grande Place s gotickou radnicí. Ve městě můžete navštívit Mini Europe park, Muzeum komiksů s belgickými komiksovými hrdiny nebo Atomium. Co se týče architektury, je Brusel velice různorodé město. Najdete zde středověké, barokní a secesní domy, vlámskou renesanci, zahrady ve stylu art deco v kontrastu s moderní architekturou.

Kalkulace ceny 2.269 Kč

  • Letenka Praha - Brusel  → 1.278 Kč
  • Jízdenka letiště Charleroi - Gent  → 139 Kč
  • Jízdenka Gent - Antverpy  → 261 Kč
  • Jízdenka Antverpy - Brusel  → 202 Kč
  • Jízdenka Brusel - letiště Charleroi   389 Kč

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Pavel_Starecky
Pavel_Starecky

Zrovna v Belgii je levná i regionální autobusová doprava. V Belgii navíc začal působit i megabus. Je možné zakoupit velmi výhodné denní jízdenky na regionální autobusovou dopravu na území západně od Bruselu vč. MHD Antverpy, Gent nebo pobřežní tramvaje> 5 dní za 15 euro, 1 den za 5 euro, 3 dny za 10 euro. V letních měsících pak existuje akce na dráze , jakákoliv vnitrostátní relace za 8 euro.

před 7 lety
Avatar uživatele eva.nova
eva.nova

ad Pavel Stařecký: mohla bych poprosit o odkaz na denní jízdenky na regionální autobusovou dopravu? Děkuji Eva

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Ivan Řehák
Ivan Řehák

Ahoj, moc chválím,super práce. Sice Brusel mi přijde nudný a kromě Atomia a Café Delirium s 2000 druhy piv tam není co vidět, ale Antverpy a Gent určitě stojí za to! Ivan

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele luckycesta
luckycesta

Brusel je trochu nudný, ale Atomium opravdu stojí za to! Byla jsem minulý rok a rozhodně se vyplatí investovat peníze do vstupného a nahoře si dopřát výborné presso s úžasným výhledem. Trochu jsem se o tom rozepsala na svém blogu:) Pa a bon voyage!!!:) http://www.luckycesta.cz/atomium/

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
Marcela Koutná

Skvělá práce. Obdiv a dík všem, kdo takovou nabídku nachystají a ještě vše polopaticky vysvětlí a popíšou.Sice nepojedu, ale ráda jsem si to přečetla . Máte mé uznání. Marcela

před 7 lety
Avatar uživatele KubajsM
KubajsM

Souhlasím. Vždyť člověk nemusí jet teď, ale může si nápad na trasu uložit a realizovat ho do budoucna. Díky moc :-)¨. My jsme díky vám využili nedávno Brusel a stálo to za to :-).

před 7 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Marcelo a Kubo, moc děkujeme za pochvalu a za přízeň ;-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Vlny na Kapverdských ostrovech
ušetříš až 44%
To musíš vidět!
Catania
ušetříš až 74%
Hurá za zážitky!
Caldeirao Verde
ušetříš až 53%
A už tam budem?
Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
To bude jízda!
5236 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Belgie
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie