Belgie

ICE MAGIC Festival v Bruggách nejen pro děti (letenky, transfer, hotel) - 2.270 Kč.

21 komentářů
2015-10-14T12:33:42+02:00

O akci

Co ještě se dá v adventním čase dělat mimo návštěv vánočních trhů napříč evropskými metropolemi? Jeden tip bychom pro vás měli. Vydejte se do belgických Brugg, kde na vás i letošní zimu čeká ledový festival ICE MAGIC, tentokrát s tématikou na pohádkové postavy Včelky Máji a Viking Vicky. A jelikož si to téma festivalu žádá, zaměříme celý tip směrem na cestování s dětmi, poprvé v historii Cestujlevně :)

Pokud s dětmi necestujete, nevadí. Jednoduše si celý tip snadno přetransformujete dle svých požadavků. Osobně jsem tento tip zakoupil v termínu 14.-15. prosince s pohodovým ranním příletem a večerním odletem zpět. Celkově mě pro 3 osoby vychází náklady na necelých 7 tisíc se vším všudy (letenky, transfer, Novotel v centru se snídaní a vstup na festival).

Letenky do Bruselu za 1.278 Kč

Zpáteční letenky do Bruselu celkem pravidelně seženete do 1500,- korun a ani v tomto případě to nebude jinak. Ryanair létá do Bruselu 9x týdně, přičemž ideální ranní rotaci nabízí v pondělí a pátek, zbylé jsou ve večerních hodinách. Osobně proto doporučuji odlet pondělí či v pátek ráno a návrat následující den k večeru.
  • Zpáteční letenky rezervujte na ryanair.com
  • Praha ⇄ Brusel Charleroi za 1.278 Kč
  • Bratislava ⇄ Brusel Charleroi za 40 € 
V ceně je zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm, což vám bohatě vystačí.

Tip: Leťte ve vánočním týdnu 21. - 22. prosince za 1.639 Kč.

Transfer z letiště do Brugg od 8 €

Mezi letištěm Charleroi a vlakovým nádražím v Bruggách jezdí autobusový dopravce Flibco. Nejnižší ceny činí 5 eur v jednom směru. Aktuálně však běží akce 2+ jeden za polovic, nebo 3 + jeden zdarma. Ve výsledku máte tedy zpáteční jízdenku od 10 eur do 8 eur v závislosti na tom v kolika lidech cestujete.
  • Transfer z letiště do Brugg od 7,5 eur zakoupíte na flibco.com
Menší zádrhel na celé akci je ten, že buďto risknete 20 minutový přesun nebo si počkáte na letišti 2 hodiny na přímý spoj do Brugg. Zpáteční cesta je podobně - buď 1 hodinu nebo 3 hodiny na jistotu. Levněji transfer vychází s delším čekáním.

Tip: Pokud vám spoj ujede, můžete jet dalším v případě, že bude volné místo.

Ubytování v centru Brugg od 930 Kč za třílůžkový pokoj

Kolik vás bude cestovat? Nejlevněji vychází varianta třílůžkového pokoje v tradičním Ibis hotelu (i v případě cesty ve dvou). Za jednu noc zaplatíte 930 Kč plus městskou taxu ve výši 50 Kč / osoba. Rozhodnete-li se pro tento hotel Ibis budget Brugge Centrum Station, nemusíte dále nic řešit. Od autobusu k hotelu to máte pouze skrz nádražní vestibul a ledový festival se nachází v areálu přes ulici. Tip: Na stránkách accorhotels.com najdete probíhající promo akci pro členy věrnostního klubu (registrace zdarma). Zde najdete velmi kvalitní 3* Novotel včetně snídaně pro 2 osoby a 2 děti za 1.800 Kč na noc.

Festival ledových soch v Bruggách

A to nejdůležitější nakonec. Každoroční akce se letos uskuteční v termínu 20.11. až 3.1. s denní otevírací dobou od 10 do 18 hodin. Během celé doby budete moci obdivovat nejen samotné pohádkové postavy vytesané do ledu, ale též umělce během jejich výroby.

Aktualizace: Online zakoupené vstupné stojí 8 €!

Cena vstupného na místě činí 15 euro za osobu, případně 13 eur za studenta a 11 eur za dítě do 12 let. Lístky můžete zakoupit online na webu akce ijssculptuur.be, stejně tak jako na místě.

Závěr

Pokud jste pečlivě dočetli až sem a zajímáte se o cestu, určitě vás zajímá konečná cena. Za tento dvoudenní výlet zaplatíte při cestě 3 osob (nezávisle na věku) za jednoho 2.270 Kč.

Rekapitualce:

  • Letenky - 1.278 Kč
  • Jízdenky - 228 Kč
  • Hotel - 360 Kč
  • Vstup na festival - 405 Kč
Cestujete ve dvou? Cena se příliš neliší - 2.450 Kč!

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-10-14T12:33:42+02:00

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Baruš
Baruš
před 8 lety

Ahoj, koupili jsme si lístek na Flibco z Charleroi do Brugg. Lístky jsou sice na jméno, ale je možné, aby cestu projel někdo jiný, nebo jméno na lístku kontrolují s dokladem? Díky :-)

Avatar uživatele andreahouzarova
andreahouzarova
před 8 lety

Opravdu je cena nizsi pri zadani zvlast, chci se zeptat,nevite,zda je cena jizdenky vyssi pri koupi na miste? Nebo doporucujete koupit online? Dekuji Andrea

Avatar uživatele sarka
sarka
před 8 lety

Ahoj, plánujem dva dny v Bruselu a dva v Brugách a pak rovnou zpátky na letiště. Na přejezd mezi Bruselem a Brugama jde taky použít ten Flibco bus? Když chci zadat cestu z Bruselu, neumožňuje mi to nijak zvolit Brugy. Když rozkliknu flibco stops, Brugy tam jsou, ale nemůžu je nijak zvolit, aby se mi ukázaly jako cílová stanice. Snad to píšu srozumitelně. Nějaká rada prosím? Díky moc! :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Spíš bych mrknul na belgické dráhy, zpestři si cestu :)

Avatar uživatele miskovsky1adam
miskovsky1adam
před 8 lety

Vrátil jsem se z Brugges. Mám tip na cestovatelský hack, koupil jsem si Flibco shuttle do Brugg s odjezdem cca 4 hodiny po příletu, protože byl nejlevnější. Je ale možné bez problémů odjet dřívějším spojem pokud je volný. Pro zajímavost load factor Flibca 22.10. 19,20h necelých 50 %.

Avatar uživatele manerti
manerti
před 8 lety

Dobrý den, výborný tip. Už jsem koupil na vánoční svátky 28.12-29.12, jelikož se dříve neuvolním z práce. Letenku jsem koupil u wizzairu z Budapeště (3126,-/3 osoby)stejné časy, jelikož to tam mám takřka stejně jak do Prahy....:) Díky za tip.

Avatar uživatele brambulin8
brambulin8
před 8 lety

Hezky den, mozna hloupy dotaz. Zajezd by mi rad zaplatil zamestnavatel. Ale potrebuje na to cele fakturu. Dokazali by jste mi vse zarezervovat a zamestnavateli vyfakturovat? Dekuji moc

Avatar uživatele luboss
luboss
před 8 lety

Tohle není cestovka..

Avatar uživatele akuratny
akuratny
před 8 lety

bohužel i pro 4 to ukazuje 44 a 44 a pro 1 10 a 10, termín 14.12. zpět 15.12. neni to tim že už je třeba málo místa v buse?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

To je správná cena, postupně se částka zvedá s tím, jak se zaplňuje bus.. Máš 10 eur na některé termíny, že? Pak je 5 eur na ty jiné.. Je to stejné jako s letenkami - cena je dynamická.

Avatar uživatele vonRabb1
vonRabb1
před 8 lety

Ahoj,chápu to správně, že na ten lístek na Ice Magic můžu jít kterýkoliv den od 20.11-3.1.?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ano ;)

Avatar uživatele akuratny
akuratny
před 8 lety

ta cena jízdenky opravdu nesedí těch 228kč, ani náhodou.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Proč by neměla? Výše uvedený screen je za 4 osoby... Sám jsem kupoval, tak vím co píši :)

Avatar uživatele kasici.podoli
kasici.podoli
před 8 lety

Pozor, vánoční prázdniny začínají tentokrát až 23.12.2015

Avatar uživatele matasova
matasova
před 8 lety

Tak bohuzel deti do 2 let ma ryanair spoplatnene temer plnou cenou (i kdyz sedi na kline), je to normalni? Apropos - pokud koupite vstupenky ted online (pre-sale) tak i se service fee vyjdou na 8 eur (nikoliv na 15), mozna by bylo fajn to zminit nahore :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Dominiko, Rynair nezvýhodňuje bohužel nikoho :/ Díky za ty vstupenky, tohle mi uniklo a člověk příjemně ušetří! :-)

Avatar uživatele akuratny
akuratny
před 8 lety

Dobrý den, bohužel Váš příklad u autobusu, cenu mi to ukazuje při cestě tam ve 12:45 42,50 EUR zpět to samé od 14:00, zadával jsem 3 osoby.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Dobrý den Tomáši, zkuste po jednom.. Já vidím 5 a 5.

Avatar uživatele akuratny
akuratny
před 8 lety

jj ještě vyzkoušim snad se povede

Avatar uživatele andreahouzarova
andreahouzarova
před 8 lety

Opravdu je cena nizsi pri zadani zvlast, chci se zeptat,nevite,zda je cena jizdenky vyssi pri koupi na miste? Nebo doporucujete koupit online? Dekuji Andrea

Další akce