Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nemůžeme vám zaručit, že určitě spatříte polární záři jako na obrázku, ale můžeme vám garantovat, že tuto cestu vám bude závidět úplně každý. Letenky jsou sice až na listopad, kdy se může zdát, že cestovat na Island je holý nesmysl, ale vězte, že i v zimním období si jej užijete, třeba pozorováním Aurory Borealis nebo koupáním v geotermálních lázních Modrá laguna. Vyrazit můžete samozřejmě i k nejnavštěvovanějším cílům Zlatého okruhu a kochat se vodopády v zasněžené krajině.

Pár dnů na Islandu stačilo, teď je na řadě Big Apple neboli New York City. Nemůžeme se neopakovat! Musíte: se projít po Brooklynském mostu, podívat se z výšky na New York z Rockefellerova centra nebo Empire State Building, nově také z Freedom Tower, udělat si selfie na Times Square, projít se po Central Parku a po 5. avenue, zajet zdarma trajektem na Staten Island a vyfotit si Sochu svobody, dát si americký hamburger třeba u Five Guys.

To všechno můžete zažít s bezvadnou letenkou od islandských aerolinek Icelandair, které nabízejí tarify z evropských metropolí do Severní Ameriky s bezplatným až 7 dní dlouhým stop-overem na Islandu. Nejlevnější letenku v této kombinaci pořídíte na začátek listopadu s odletem z Mnichova za 13.445 Kč. Pokud byste chtěli letět o měsíc dříve, připočítejte cca 2 tisíce navíc.

Letenka je včetně 2 kusů zavazadel do podpalubí o celkové hmotnosti 46 kg! Takže se neomezujte v případných nákupech v New Yorku, Vánoce budou za dveřmi. Během všech letů jsou na palubách Icelandairu zdarma podávány nealkoholické a teplé nápoje, jídlo je za poplatek.

Icelandair z Reykjavíku nalétává také do Toronta, Bostonu či Washingtonu, do letenky lze tedy zahrnout i tato města nebo jejich kombinaci, např. přílet do New Yorku, odlet z Washingtonu.

Modrá laguna

Nejlevnější vstup do těchto geotermálních lázní v Grindavíku stojí v zimní sezóně 35 €, pokud byste potřebovali transfer z Reykjavíku či z letiště a zpět, připočtěte 23 €.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Dasenka.d.d
Dasenka.d.d

Perfektní dovolená <3

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Máte za sebou?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Roman.meliska+letenky
Roman.meliska+letenky

Diky za tip, to by byla vysnena kombinace. Hodinku uz to zkousim, ideal 12-13.11 - 17./18.11., nejlevneji jsem se dostal na 32k :-( Nejaky tip? diky!

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Romane, tak např. 12.-14.-18. nebo jde klidně 12.-13.-18.

před 7 lety
Avatar uživatele Roman.meliska+letenky
Roman.meliska+letenky

Díky, Lukáši!

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Všude dobře, co doma!
Almadraba
ušetříš až 49%
To musíš vidět!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
To budou fotky!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island