Mapa

Island z Prahy v létě: Reykjavik - 4.996 Kč.

8 komentářů
2013-01-30T10:47:35+01:00

O akci

Pokud se chystáte na Island a zároveň se chcete vyhnout největšímu přílivu turistů, vycestujte před nebo v závěru letních prázdnin. Zpáteční letenky z Prahy na ostrov ohně a ledu zakoupíte díky společnosti easyJet za cenu nepřevyšující 5 tisíc korun.

V ceně letenky je pouze příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25cm, váhově je však neomezené! Pokud byste však chtěli ještě 1 zavazadlo k odbavení, připlatíte si 1.980 Kč. Ke konečné rezervaci bude přidán jednorázový poplatek 270 Kč za platbu kartou.

Variant jak letět je velmi mnoho, doporučuji se inspirovat lowcostovým vyhledávačem azair.cz (slouží jen jako inspirace a ceny nemusí být aktuální). Konečnou letenku zakoupíte na stránkách společnosti easyJet a to dle následujícího postupu. Prvně vybereme letenku z Prahy - např. Praha-Edinburgh a poté pomocí +Přidat další lety budeme dokupovat zbývající letenky. Případně, že zpáteční let bude přes jiné město, je nutné vybrat v 1. kroku zpáteční letenku a přebývající let poté smažeme. Více informací k tomuto postupu je v návodu jak ušetřit na letenkách od easyJet.

Přikládám několik variant. Při přestupu je nutné nocovat na letišti, avšak lety bez nocování lze zakoupit za 5.700 Kč (více na azair.cz)

Křížem krážem Islandem

Pro cestování po Islandu Vám nejeden cestovatel doporučí půjčit si vlastní automobil. Za tímto účelem můžete využít služeb partnera Rentalcars.com kde probíhá porovnání cen od všech největších dealerů. Např. 16.-20.května začínají ceny od 4.079 Kč s vyzvednutím a vrácením přímo na letišti v Reykjaviku. Případně můžete automobil vrátit ve městě o den dříve a nechat si poslední / první den v Reykjaviku na vlastních nohách :)

Spolucestující

Pro ještě nižší náklady můžete zkusit vyhledat parťáka na cesty a sdílet náklady při jízdě ve 4. Za tímto účelem bohatě poslouží diskuzní fórum Hledám spolucestovatele.

Ubytování

Ubytování nejen v samotném Reykjaviku doporučuji vychytat přes promo akce se slevou 50% a více na hotely. Například v dnešní nabídce je 3* za 960 Kč / 2 os vč. snídaně!

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-01-30T11:47:35+01:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce