Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud se chystáte na Island a zároveň se chcete vyhnout největšímu přílivu turistů, vycestujte před nebo v závěru letních prázdnin. Zpáteční letenky z Prahy na ostrov ohně a ledu zakoupíte díky společnosti easyJet za cenu nepřevyšující 5 tisíc korun.

V ceně letenky je pouze příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25cm, váhově je však neomezené! Pokud byste však chtěli ještě 1 zavazadlo k odbavení, připlatíte si 1.980 Kč. Ke konečné rezervaci bude přidán jednorázový poplatek 270 Kč za platbu kartou.

Variant jak letět je velmi mnoho, doporučuji se inspirovat lowcostovým vyhledávačem azair.cz (slouží jen jako inspirace a ceny nemusí být aktuální). Konečnou letenku zakoupíte na stránkách společnosti easyJet a to dle následujícího postupu. Prvně vybereme letenku z Prahy - např. Praha-Edinburgh a poté pomocí +Přidat další lety budeme dokupovat zbývající letenky. Případně, že zpáteční let bude přes jiné město, je nutné vybrat v 1. kroku zpáteční letenku a přebývající let poté smažeme. Více informací k tomuto postupu je v návodu jak ušetřit na letenkách od easyJet.

Přikládám několik variant. Při přestupu je nutné nocovat na letišti, avšak lety bez nocování lze zakoupit za 5.700 Kč (více na azair.cz)

Křížem krážem Islandem

Pro cestování po Islandu Vám nejeden cestovatel doporučí půjčit si vlastní automobil. Za tímto účelem můžete využít služeb partnera Rentalcars.com kde probíhá porovnání cen od všech největších dealerů. Např. 16.-20.května začínají ceny od 4.079 Kč s vyzvednutím a vrácením přímo na letišti v Reykjaviku. Případně můžete automobil vrátit ve městě o den dříve a nechat si poslední / první den v Reykjaviku na vlastních nohách :)

Spolucestující

Pro ještě nižší náklady můžete zkusit vyhledat parťáka na cesty a sdílet náklady při jízdě ve 4. Za tímto účelem bohatě poslouží diskuzní fórum Hledám spolucestovatele.

Ubytování

Ubytování nejen v samotném Reykjaviku doporučuji vychytat přes promo akce se slevou 50% a více na hotely. Například v dnešní nabídce je 3* za 960 Kč / 2 os vč. snídaně!

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

no za pár šlupek ten to z Bratislavi do Varšavy nebude ... něco kolem 2000 kč ??

před 9 lety
Avatar uživatele DJNiko
DJNiko

Skús http://www.polskibus.com/

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 10937 komentářů
  • Poslat zprávu

Pro cenovou politiku si přečti o Polskibusu zde https://www.cestujlevne.com/polskibus/ Zpáteční jízdenky jdou od 12 Kč ;)

před 9 lety
Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

sakra,nevědel jsem že se to mění každý den ty ceny .. tej to stoj s reasyjet s tema přetupama skoro 7 tisci:( myslite že mám počkat enbo raši objednat nějakou letenku hned??

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

Ahoj hledám letenku na červen, a bez přestupu by to nebylo ?Dík

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Bez přestupu jedině z Německa (Berlín), pravidelné linky provozuje WOWair http://www.wowiceland.co.uk/nebo se dívat po nějakých charterových letenkách, většinou z německých letišť, případně z Vídně.

před 9 lety
Avatar uživatele Snowkill
Snowkill

Dík, díval jsem se na to WOW a je to super jen to mam dost daleko do Berlina nebo Varšavy, chybí mitam ta Véden o které jste s zminovali, kde bych ji prosímvás našel ?:)

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
  • Právě online
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 10937 komentářů
  • Poslat zprávu

Do Berlína dojedeš odkudkoliv. Varšava je v dojezdu z Prahy i Bratislavy za pár šlupek. Ty charter letenky bych moc neviděl... Na německým trhu znám ltur.de, u rakušáků ti neporadím.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Punta Cana
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
Jeruzalém
Tam jsi ještě nebyl!
St. Patrick Cathedral
ušetříš až 84%
A už tam budem?
Bangkok
ušetříš až 25%
Tam jsi ještě nebyl!
5165 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?