Mapa

Turecko: Istanbul z Vídně a Norimberku - 2.440 Kč.

1 komentář
2013-10-17T11:15:37+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Procházet se mezi dvěma kontinenty a zároveň pozorovat úchvatný západ slunce na Bosporu, nasávat vůně koření a orientu na tureckém bazaru, vychutnávat si pravý turecký kebab, dopřát si jedinečné turecké lázně, navštívit nespočet mešit, paláců, kostelů, to můžete jedině v největším tureckém městě Istanbul.

Pokud stále plánujete výlet na počátku příštího roku, určitě vás zaujme nabídka přímého spoje z vídeňského letiště Schwetat do Istanbulu s tureckou společností Pegasus, kdy za zpáteční letenku zaplatíte cenu 95 €, tj. asi 2.440 Kč.

Pro obyvatele západní části ČR bude určitě novinkou také to, že od letošního roku se do Istanbulu dopraví také z německého Norimberku. Nejlevnější zpáteční letenka v tomto případě vychází na 106 €, tj. 2.722 Kč.

  • letenky rezervujte u Pegasus Airlines
  • dostupnost letenek v avizovaných cenách: leden – březen
Samozřejmostí u Pegasusu je přeprava 20kg odbaveného zavazadla v ceně, a také standardního příručního zavazadla do hmotnosti 8 kg.

Letecké přískoky v Turecku

Pokud chcete v Turecku strávit delší dobu, naplánujte si výlet i mimo Istanbul. Vnitrostátní lety v Turecku s Pegasus jsou poměrně levné, za zpáteční letenku dáte pár stokorun, 690 Kč např. za zpáteční letenku mezi Istanbulem a Izmirem, Ankarou, Kaiseri apod.

Mapa vnitrostátních linek Pegasus

Doprava na letiště v Norimberku a ve Vídni

  • Nejblíže do Norimberku to mají zcela jistě Západočeši, ale i tak cesta z Prahy na letiště v Norimberku zabere pouhé 3 hodiny. Na letišti v Norimberku zaplatíte za týden parkování 39 €. Přehled cen najdete zde – parkování v Německu. Pokud nechcete utrácet za parkování, zvolte autobusovou dopravu, z Prahy jezdí dopravci jako Flixbus či DB, Student Agency dokonce jezdí přímo k letištnímu terminálu – zpáteční jízdenka vyjde na 1.550 Kč.
  • Na letiště ve Vídni se dostanete taktéž žlutými autobusy Student Agency, které zajíždějí na letiště několikrát denně, za zpáteční jízdenku z Prahy zaplatíte 990 Kč. Další alternativou mohou být vlaky ČD, např. nabídka Wien Spezial z Brna.

Ubytování v Istanbulu

Istanbul nabízí přes 1.500 možností ubytování nejrůznější kategorie a cen. Vězte, že ani tříhvězdičkový hotel vám neudělá čáru přes rozpočet. Ubytování v Istanbulu hledejte na největším a nejznámějším portálu booking.com.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2013-10-17T12:15:37+02:00

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce