Jarní Athény, Kréta a Kypr najednou - 3.180 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Pokud nejste při plánování výletů limitováni časem a přemýšlíte, co podniknout v příjemných květnových teplotách, můžete se inspirovat následujícím itinerářem cesty a podniknout tak skvělý výlet za antickými památkami a treky po Krétě a po kyperském pohoří Troodos.

Itinerář

Vaše cesta začne v Athénách, které jsou odedávna kolébkou lidské civilizace, působili v nich největší myslitelé všech dob. Dominantou Athén je Akropole, na jejímž vrcholku se rozprostírá chrám Parthenon, Poseidonův chrám či Chrám Dia Olympského.

Pár dní ve městě bohů je ta tam a je čas se přesunout dále. Další zastávkou bude největší řecký ostrov Kréta, který je rovněž nabitý historickými památkami a úžasnou přírodou.

Třetím cílem vašeho výletu bude ostrov Kypr, pro který platí téměř to samé, co pro Řecko. Vy se ocitnete v nejkrásnějším letovisku celého Kypru, v Pafosu. V legendách řecké mytologie se traduje, že je Pafos rodištěm bohyně Afrodité.

Celou cestu ukončíte v Bratislavě s mezipřistáním v Athénách.

Letenky

Sestava letenek k absolvování popisované cesty vyjde v součtu na příjemných 116 € neboli 3.180 Kč.

Termíny a ceny letenek:

  • 09.05. Bratislava – Athény 19:45 22:25 za 28 €
  • 12.05. Athény – Chania 08:05 09:05 za 16 €
  • 16.05. Chania – Pafos 21:35 23:10 za 16 €
  • 21.05. Pafos – Athény 11:35 13:20 za 22 €
  • 21.05. Athény – Bratislava 18:10 19:20 za 34 €
Všechny letenky zakoupíte na www.ryanair.com, před samotným nákupem doporučujeme nejprve ověřit dostupnost a ceny všech letenek.

Zavazadla a odbavení

Na cestu si musíte vystačit s dvěma příručními zavazadly, jejichž rozměry mohou mít maximálně 55 × 40 × 20 a 35 × 20 × 20 cm, hmotnost většího zavazadla je omezena deseti kilogramy, menší kus není hmotnosti limitován.

Na všechny lety se můžete odbavit pomocí mobilní aplikace Ryanair, která vám zároveň vygeneruje palubní vstupenku.

Hotely a půjčovny aut

K zevrubnému poznání ostrovů vám může dopomoci vypůjčený automobil, se kterým můžete v obou případech odjet z letiště.

Nejmenší půjčovné na uvedenou délku pobytu na Krétě (letiště Chania) 616 Kč/den a na Kypru (letiště Paphos) 865 Kč/den

  • Vždy vybírejte vozy, u kterých je pravidlo pro palivo: Dodáno s plnou a vrácenou s plnou
  • Pojištění spoluúčasti je zbytečná položka navíc, pojištění sjednávejte až na místě v půjčovně
Všechny dostupné nabídky půjčoven porovnáte zde >>

Doprava do Bratislavy a v Athénách

Bratislava je z Prahy snadno dostupná, jak vlaky, tak autobusy. Nejvýhodnější jízdenky pořídíte u Student Agency, zpáteční jízdenka vyjde na 580 Kč. Můžete zkusit také Eurolines nebo včasnou jízdenku u ČD.

V Athénách využijte 3 denní jízdenku, která platí i na vlaky spojující letiště s centrem města, jízdenka stojí 20 € a platí 72 hodin od označení.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele buc11

tak taky jedu od 25.4. do 2.5., předpokládané přespání 1.noc na letisku jako obvykle, pak athens house singl za 60 eur, tak som zvedav

Avatar uživatele gambule

achjo,zase z Bratislavy..

Super, díky.

Avatar uživatele petrcb

3 denní jízdenka se špatně hledá v automatu - druhá stránka nabídky jízdenek.

Avatar uživatele t99

My jedem 23-28.5., ta trojdenní jízdenka by byla super... kdybysme tam byli 3 dny :-)

Avatar uživatele petrcb

1 denní jízdenka 4 eura,5 denní 10,jednorázová 70 minut 1,20,/neplatí pro cestu na/z letiště/ 3 denní turistická+ cesta na/z letiště 20 jednorázová z/na letiště 8,zpáteční 14,skupinová 2 - 14 Ještě se nechá z jet autobusem 24 hodin denně /expres bus routes/okrajové čtvrti Pireus,Elinko,+Syntagma-hlavní náměstí/ 5euro/ nemám osobní zkušenost. Taxi podle průvodce 35-55

Ahoj, jedeme do Athen s Ryanair 21-26.5. jako skupina 12 lidi. Info o jizdence, ktera plati na cele MHD vcetne cesty na letiste jsem nenasel. Muzete mi k tomu hodit vice info? Jakekoliv pripadne rady a tipy taky ocenime. Diky moc.

Avatar uživatele lukas

http://www.oasa.gr/pdf/tickets.pdf

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking
-42 %

Honem, dokud jsou místa!

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

Tam jsi ještě nebyl!

Černý pátek u Ryanairu aneb poslední místa v letadle po Evropě za extrémní ceny
-74 %
Mega akce

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Řecko  

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko

Zavřít
Ikona pinu
Kypr  

Křišťálově čisté moře a neodolatelné jídlo

Ostrov Kypr se nachází ve východní části Středozemního moře. Jeho sousedy jsou na severu Turecko, na východě Sýrie a Libanon, a na jihu Izrael a Egypt.

Kypr se pyšní až 300 slunečnými dny ročně, což z něj činí ráj pro milovníky moře a slunce. Pobřeží lemují nejkrásnější pláže v Evropě a na své si rozhodně přijdou i milovníci vodních sportů. Útesy a zátoky vám odkryjí nezapomenutelné výhledy. Pokud by vám bylo až příliš teplo, vydejte se do hor a vychutnejte si Souvlaki v jedné z mnoha horských vesniček.

Kypr si užijí jak milovníci diskoték, tak i lidé zajímající se o historii. Kypr je také vyhlášený svou výbornou kuchyní a vínem.

Průvodce pro Kypr