Londýn

Jednodenní jarní trip z Prahy do Londýna - 958 Kč.

20 komentářů
2015-01-26T16:16:47+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Podnikněte jednodenní výlet z Prahy do Londýna, během kterého poznáte nejznámější památky této evropské metropole včetně ochutnávky typického pokrmu fish & chips. Dnes jsme pro vás sestavili jednodenní anglické dobrodružství na první a třetí dubnovou neděli, které vás vyjde na tisícovku, a to včetně zpátečních letenek z Prahy.

Letenky do Londýna

Nejprve začněte nákupem zpátečních letenek z Prahy do Londýna, které vyhledáte na stránkách Wizz Air. Nejlevnější jednodenní letenky jsou k dispozici na 5. a 19. dubna s cenou 958 Kč.
  • Praha - Londýn za 958 Kč rezervuj >>
  • Uvedená cena je platná pro členy Wizz Discount Clubu (více informací naleznete zde >>)
Pokud se na letiště vydáte autem, zaparkujte u OC Šestka, odkud míří veškeré autobusy k letištnímu terminálu. Do Londýna poletíte z Terminálu 1.

Letištní transfery v Londýně

Ještě před samotnou cestou do Londýna si rezervujte zpáteční transfer, např. s EasyBus. Pro vaši jednodenní cestu doporučujeme zvolit příjezd na zastávku Victoria Coach Station a při zpáteční cestě odjezd ze zastávky Marble Arch. Do Londýna přiletíte na letiště Luton v 7:00 ráno a odlétat budete ve 21:50. Ceny za jednosměrný transfer začínají na 1 £. Vzhledem k dopravě v centru Londýna nepodceňujte při rezervaci transferu časovou rezervu.

Inspirace k jednodenní návštěvě Londýna

Po příjezdu na zastávku Victoria Coach Station, se vydejte k Buckinghamskému paláci, který je vzdálený pouhých 16 minut chůze. Britská hradní stráž v typických uniformách na vás již bude čekat. U sídla naleznete také památník královny Victorie. Na skok můžete nahlédnout do dvou parků obklopující královský palác. Severně se nachází Green Park a na straně směřující k Temži zase St. James Park. Díky velkému množství parků a zahrad je Londýn právem považován za jedno z nejzelenějších evropských velkoměst.

Od paláce pokračujte ulicí Birdcage Walk k Westminsterskému mostu, kde se vám naskytne jedinečný pohled na typickou scenérii Big Benu, Parlamentu a Westminsterského opatství. Atmosféru doplňují projíždějící doubledeckery, které by na žádné fotce neměly chybět. Při procházení po mostě spatříte další chloubu Londýna - London Eye, který je největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Na tomto břehu Temže narazíte také na Londýnské aquarium a atrakci London Dungeon.

Od London Eye pokračujte k mostu Hungerford bridge, který vás dovede přímo na Trafalgarské náměstí s Nelsonovým sloupem, fontánami a sochami. Dominantou náměstí je budova Národní galerie. V galerii naleznete díla od světoznámých umělců - Gogha, Moneta, Rubense a Maneta, které jsou umístěny ve stálé expozici, a proto je vstup zdarma jako u většiny místních muzeí a galerií. Hned za Národní galerií je umístěna Národní portrétní galerie.

Z Trafalgarského náměstí se vydejte na Piccadilly Circus, který je známý svými obrovskými neonovými reklamami. Z Piccadilly dále přes Regent street a Oxford Circus až na samotný nákupní bulvár Oxford Street lemovaný obchody módních značek a restauracemi. Na konci Oxford Street narazíte na Speaker's Corner, což je jeden z rohů Hyde Parku, kde se každý může veřejně vyjadřovat na jakékoliv téma. Speaker's Corner se nachází hned vedle zastávky Marble Arch Park Lane, odkud pojedete k večeru zpět na letiště Luton.

Pokud vám zůstane ještě nějaký čas volný, můžete ho strávit procházkou po Hyde Parku. Samotný park skrývá řadu atraktivit včetně veverek, které se nebudou ostýchat a dojdou si přímo k vám pro svačinku. Hyde park sousedí s Kensingtonskými zahradami zahrnujícími Kensingtonský palác a Albertův památník.

Je jeden den málo? Můžete i na více dní

Pokud chcete v Londýně strávit více dní, vyberte si z následujících termínů. Nejlevnější zpáteční letenku zakoupíte za 958 Kč. V tomto případě se vám bude hodit i ubytování v Londýně.
  • tam →
  • březen: 4, 5, 7, 8, 13, 19
  • duben: 4, 5, 9, 15, 16, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26
  • zpět ←
  • březen: 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 24
  • duben: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 27, 28, 29, 30
Líbí se vám náš tip na jednodenní trip v Londýně? Napište nám i vaše tipy, co vidět během jednoho dne.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-01-26T17:16:47+01:00

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce