Jednodenní jarní trip z Prahy do Londýna - 958 Kč.

Spojené Království
Před 2 lety

Jak akci využít?

Podnikněte jednodenní výlet z Prahy do Londýna, během kterého poznáte nejznámější památky této evropské metropole včetně ochutnávky typického pokrmu fish & chips. Dnes jsme pro vás sestavili jednodenní anglické dobrodružství na první a třetí dubnovou neděli, které vás vyjde na tisícovku, a to včetně zpátečních letenek z Prahy.

Letenky do Londýna

Nejprve začněte nákupem zpátečních letenek z Prahy do Londýna, které vyhledáte na stránkách Wizz Air. Nejlevnější jednodenní letenky jsou k dispozici na 5. a 19. dubna s cenou 958 Kč.
  • Praha - Londýn za 958 Kč rezervuj >>
  • Uvedená cena je platná pro členy Wizz Discount Clubu (více informací naleznete zde >>)
Pokud se na letiště vydáte autem, zaparkujte u OC Šestka, odkud míří veškeré autobusy k letištnímu terminálu. Do Londýna poletíte z Terminálu 1.

Letištní transfery v Londýně

Ještě před samotnou cestou do Londýna si rezervujte zpáteční transfer, např. s EasyBus. Pro vaši jednodenní cestu doporučujeme zvolit příjezd na zastávku Victoria Coach Station a při zpáteční cestě odjezd ze zastávky Marble Arch. Do Londýna přiletíte na letiště Luton v 7:00 ráno a odlétat budete ve 21:50. Ceny za jednosměrný transfer začínají na 1 £. Vzhledem k dopravě v centru Londýna nepodceňujte při rezervaci transferu časovou rezervu.

Inspirace k jednodenní návštěvě Londýna

Po příjezdu na zastávku Victoria Coach Station, se vydejte k Buckinghamskému paláci, který je vzdálený pouhých 16 minut chůze. Britská hradní stráž v typických uniformách na vás již bude čekat. U sídla naleznete také památník královny Victorie. Na skok můžete nahlédnout do dvou parků obklopující královský palác. Severně se nachází Green Park a na straně směřující k Temži zase St. James Park. Díky velkému množství parků a zahrad je Londýn právem považován za jedno z nejzelenějších evropských velkoměst.

Od paláce pokračujte ulicí Birdcage Walk k Westminsterskému mostu, kde se vám naskytne jedinečný pohled na typickou scenérii Big Benu, Parlamentu a Westminsterského opatství. Atmosféru doplňují projíždějící doubledeckery, které by na žádné fotce neměly chybět. Při procházení po mostě spatříte další chloubu Londýna - London Eye, který je největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Na tomto břehu Temže narazíte také na Londýnské aquarium a atrakci London Dungeon.

Od London Eye pokračujte k mostu Hungerford bridge, který vás dovede přímo na Trafalgarské náměstí s Nelsonovým sloupem, fontánami a sochami. Dominantou náměstí je budova Národní galerie. V galerii naleznete díla od světoznámých umělců - Gogha, Moneta, Rubense a Maneta, které jsou umístěny ve stálé expozici, a proto je vstup zdarma jako u většiny místních muzeí a galerií. Hned za Národní galerií je umístěna Národní portrétní galerie.

Z Trafalgarského náměstí se vydejte na Piccadilly Circus, který je známý svými obrovskými neonovými reklamami. Z Piccadilly dále přes Regent street a Oxford Circus až na samotný nákupní bulvár Oxford Street lemovaný obchody módních značek a restauracemi. Na konci Oxford Street narazíte na Speaker's Corner, což je jeden z rohů Hyde Parku, kde se každý může veřejně vyjadřovat na jakékoliv téma. Speaker's Corner se nachází hned vedle zastávky Marble Arch Park Lane, odkud pojedete k večeru zpět na letiště Luton.

Pokud vám zůstane ještě nějaký čas volný, můžete ho strávit procházkou po Hyde Parku. Samotný park skrývá řadu atraktivit včetně veverek, které se nebudou ostýchat a dojdou si přímo k vám pro svačinku. Hyde park sousedí s Kensingtonskými zahradami zahrnujícími Kensingtonský palác a Albertův památník.

Je jeden den málo? Můžete i na více dní

Pokud chcete v Londýně strávit více dní, vyberte si z následujících termínů. Nejlevnější zpáteční letenku zakoupíte za 958 Kč. V tomto případě se vám bude hodit i ubytování v Londýně.
  • tam →
  • březen: 4, 5, 7, 8, 13, 19
  • duben: 4, 5, 9, 15, 16, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26
  • zpět ←
  • březen: 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 24
  • duben: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 27, 28, 29, 30
Líbí se vám náš tip na jednodenní trip v Londýně? Napište nám i vaše tipy, co vidět během jednoho dne.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele kollle

nedaří se mi najít za tuto cenu, ani za tu vyšší bez členství, vždy min. 3500/osobu. Je asi pozdě že ;)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele lukas

Ano, nejlevnější letenky byly pryč hned po zveřejnění nabídky :-)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil

V Londýně jsme byli již poněkolikáté, v minulosti vždy na víc dnů, ale za ten jeden den se toho překvapivě dá stihnout spousta: http://www.cz-milka.net/digifotogalerie/2014-12-14-velka-britanie-londyn/

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele pavel.rubas

Po čerstvé zkušenosti doporučuji na fish and chips zajít do bistra Baileys www.baileysfulham.com, podle hodnocení Tripadvisor jde o osmou nejlepší restauraci v Londýně, která má cenu "pochoutky" i s nealko nápojem 8 liber a je tak nějak mezi podniky s hvězdami od Michelina :-). Bistro má úžasnou atmosféru a těší se oblibě u místních. Jeďte na stanici Parsons Green (zelená linka) a potom kousek pěšky. Co se týká noclehu, tak ideální poměr cena:poloha:kvalita nabízí www.inn london.co.uk za cenu 20 liber/osoba.noc.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Hana.vidomusova

Jenom opravdu nepodceňujte délku transferu z centra na letiště, bývají zácpy...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele petrr88

Myslím že jeden den je sakra málo, než se dostanete z letiště, obejdete pár památek, tak už máte odlet.. Já byl tedka v Londýně tři dny a tak tak jsem to stihl obejít všechno, ale ve spěchu. Myslím, že ty minimálně dva tři dny byste tam měli zůstat pokud chcete něco vidět. Hotel se dá sehnat i za 1300kč pro dva na noc, což není tak moc.

Přidal se 10. 02. 2014
Napsal 121 příspěvků
Aktivní před 2 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Truhlik

koukam ze je to tu sama socka - kazdej kouka na kazdou korunu - cesi

Přidal se 07. 11. 2014
Napsal 2 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Daniel Koenig

Všichni a všude se snaží ušetřit. Rozhazovat umí jen pako vážený pane. Hezký pozdrav ze Seychell ( koupeno samozřejmě pře cestujlevně.com )

Přidal se 02. 04. 2015
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele smokey55

Diky za super tip na trip do London. Zabookované :) Čakáme na dalsie

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele martina.vichova01

Zdravím :-) Kolik si tak nechat času na ten transfer? Myslím tím, v kolik ráno odjíždět? Když je v 7 přílet, stihneme se do 7:50 vymotat z letiště? :D Díky :-)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Adela.Janouskova

Pokud budete cestovat bez odbaveného zavazadla a let nebude mít zpoždění, tak je to v pohodě. :) Luton je malé letiště.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele martina.vichova01

díky moc, koupeno :)

Přidal se 13. 12. 2013
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 4 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele kosmider

Sado Maso jednodenní výlet se prodával na slevomatu za 999,- Večer odjezd z Brna a Ostravy, ráno vás vyhodili na pláží v Itálii a večer nabrali zpět a jeli domů. Nejlepší byli otázky, jestli má dítě to 5 let nějakou slevu ... Ach jo

Přidal se 14. 11. 2014
Napsal 8 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele bulva

Muzes dat i hostel nebo couchsurfovat

Přidal se 02. 03. 2015
Napsal 32 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele KubajsM

To naprostý souhlas :-). Popřemýšlíme, asi si díky vašim stránkám najdu lépe placenou práci :). Obrovská pochvala a obdiv. Díky :-)

Přidal se 08. 08. 2014
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 11 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Venedet

než se dostanete z/ na letiště v Londýně, je půl den v tahu, takže ve finále z toho vyjde dvouhodinová procházka kolem památek a hodina na fis&chips s jednim Ale :)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele talbar

No, stejný výlet jsem absolvovala před dvěma lety, a naprosto v klidu jsem stihla obejít základní pamětihodnosti a ještě zakotvit na Oxford Street...Cesta z Lutonu přímo do centra trvá cca hodinu.

Přidal se 02. 03. 2015
Napsal 32 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele KubajsM

To je rychlovka, celodenní výlet (viz náhled) je už o 300 Kč dražší :-D Než se člověk alespoň rozmyslí, tak už nemá o čem :-D

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4241 příspěvků
Aktivní před 7 hod
Zobrazit profil

Celodenní výlet = úspora min. 1500,- za hotel :-)

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele nikol.figalova

Záleží na tom, co člověk od ubytování čeká :) My v hostelu platíme 350 za noc i se snídaní a za 20 minut dojdeme pěšky k Marble Arch. Když člověk přijde po celém dni utahaný, padne do postele a je mu jedno, jestli je na pokoji sám nebo s deseti dalšími lidmi :D

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Mallorca z Lipska během srpna
-53 %

To musíš vidět!

Prázdninový Skiathos z Mnichova
-61 %

To bude jízda!

Madeira na týden z Prahy s 4* ubytováním
-45 %

Tam chceš!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené Království  

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království