Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Podnikněte jednodenní výlet z Prahy do Londýna, během kterého poznáte nejznámější památky této evropské metropole včetně ochutnávky typického pokrmu fish & chips. Dnes jsme pro vás sestavili jednodenní anglické dobrodružství na první a třetí dubnovou neděli, které vás vyjde na tisícovku, a to včetně zpátečních letenek z Prahy.

Letenky do Londýna

Nejprve začněte nákupem zpátečních letenek z Prahy do Londýna, které vyhledáte na stránkách Wizz Air. Nejlevnější jednodenní letenky jsou k dispozici na 5. a 19. dubna s cenou 958 Kč.
  • Praha - Londýn za 958 Kč rezervuj >>
  • Uvedená cena je platná pro členy Wizz Discount Clubu (více informací naleznete zde >>)
Pokud se na letiště vydáte autem, zaparkujte u OC Šestka, odkud míří veškeré autobusy k letištnímu terminálu. Do Londýna poletíte z Terminálu 1.

Letištní transfery v Londýně

Ještě před samotnou cestou do Londýna si rezervujte zpáteční transfer, např. s EasyBus. Pro vaši jednodenní cestu doporučujeme zvolit příjezd na zastávku Victoria Coach Station a při zpáteční cestě odjezd ze zastávky Marble Arch. Do Londýna přiletíte na letiště Luton v 7:00 ráno a odlétat budete ve 21:50. Ceny za jednosměrný transfer začínají na 1 £. Vzhledem k dopravě v centru Londýna nepodceňujte při rezervaci transferu časovou rezervu.

Inspirace k jednodenní návštěvě Londýna

Po příjezdu na zastávku Victoria Coach Station, se vydejte k Buckinghamskému paláci, který je vzdálený pouhých 16 minut chůze. Britská hradní stráž v typických uniformách na vás již bude čekat. U sídla naleznete také památník královny Victorie. Na skok můžete nahlédnout do dvou parků obklopující královský palác. Severně se nachází Green Park a na straně směřující k Temži zase St. James Park. Díky velkému množství parků a zahrad je Londýn právem považován za jedno z nejzelenějších evropských velkoměst.

Od paláce pokračujte ulicí Birdcage Walk k Westminsterskému mostu, kde se vám naskytne jedinečný pohled na typickou scenérii Big Benu, Parlamentu a Westminsterského opatství. Atmosféru doplňují projíždějící doubledeckery, které by na žádné fotce neměly chybět. Při procházení po mostě spatříte další chloubu Londýna - London Eye, který je největším vyhlídkovým kolem v Evropě. Na tomto břehu Temže narazíte také na Londýnské aquarium a atrakci London Dungeon.

Od London Eye pokračujte k mostu Hungerford bridge, který vás dovede přímo na Trafalgarské náměstí s Nelsonovým sloupem, fontánami a sochami. Dominantou náměstí je budova Národní galerie. V galerii naleznete díla od světoznámých umělců - Gogha, Moneta, Rubense a Maneta, které jsou umístěny ve stálé expozici, a proto je vstup zdarma jako u většiny místních muzeí a galerií. Hned za Národní galerií je umístěna Národní portrétní galerie.

Z Trafalgarského náměstí se vydejte na Piccadilly Circus, který je známý svými obrovskými neonovými reklamami. Z Piccadilly dále přes Regent street a Oxford Circus až na samotný nákupní bulvár Oxford Street lemovaný obchody módních značek a restauracemi. Na konci Oxford Street narazíte na Speaker's Corner, což je jeden z rohů Hyde Parku, kde se každý může veřejně vyjadřovat na jakékoliv téma. Speaker's Corner se nachází hned vedle zastávky Marble Arch Park Lane, odkud pojedete k večeru zpět na letiště Luton.

Pokud vám zůstane ještě nějaký čas volný, můžete ho strávit procházkou po Hyde Parku. Samotný park skrývá řadu atraktivit včetně veverek, které se nebudou ostýchat a dojdou si přímo k vám pro svačinku. Hyde park sousedí s Kensingtonskými zahradami zahrnujícími Kensingtonský palác a Albertův památník.

Je jeden den málo? Můžete i na více dní

Pokud chcete v Londýně strávit více dní, vyberte si z následujících termínů. Nejlevnější zpáteční letenku zakoupíte za 958 Kč. V tomto případě se vám bude hodit i ubytování v Londýně.
  • tam →
  • březen: 4, 5, 7, 8, 13, 19
  • duben: 4, 5, 9, 15, 16, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26
  • zpět ←
  • březen: 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 24
  • duben: 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 27, 28, 29, 30
Líbí se vám náš tip na jednodenní trip v Londýně? Napište nám i vaše tipy, co vidět během jednoho dne.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kollle
kollle

nedaří se mi najít za tuto cenu, ani za tu vyšší bez členství, vždy min. 3500/osobu. Je asi pozdě že ;)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ano, nejlevnější letenky byly pryč hned po zveřejnění nabídky :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
Milka

V Londýně jsme byli již poněkolikáté, v minulosti vždy na víc dnů, ale za ten jeden den se toho překvapivě dá stihnout spousta: http://www.cz-milka.net/digifotogalerie/2014-12-14-velka-britanie-londyn/

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele pavel.rubas
pavel.rubas

Po čerstvé zkušenosti doporučuji na fish and chips zajít do bistra Baileys www.baileysfulham.com, podle hodnocení Tripadvisor jde o osmou nejlepší restauraci v Londýně, která má cenu "pochoutky" i s nealko nápojem 8 liber a je tak nějak mezi podniky s hvězdami od Michelina :-). Bistro má úžasnou atmosféru a těší se oblibě u místních. Jeďte na stanici Parsons Green (zelená linka) a potom kousek pěšky. Co se týká noclehu, tak ideální poměr cena:poloha:kvalita nabízí www.inn london.co.uk za cenu 20 liber/osoba.noc.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Hana.vidomusova
Hana.vidomusova

Jenom opravdu nepodceňujte délku transferu z centra na letiště, bývají zácpy...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele petrr88
petrr88

Myslím že jeden den je sakra málo, než se dostanete z letiště, obejdete pár památek, tak už máte odlet.. Já byl tedka v Londýně tři dny a tak tak jsem to stihl obejít všechno, ale ve spěchu. Myslím, že ty minimálně dva tři dny byste tam měli zůstat pokud chcete něco vidět. Hotel se dá sehnat i za 1300kč pro dva na noc, což není tak moc.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Truhlik
Truhlik

koukam ze je to tu sama socka - kazdej kouka na kazdou korunu - cesi

před 7 lety
Avatar uživatele Daniel Koenig
Daniel Koenig

Všichni a všude se snaží ušetřit. Rozhazovat umí jen pako vážený pane. Hezký pozdrav ze Seychell ( koupeno samozřejmě pře cestujlevně.com )

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele smokey55
smokey55

Diky za super tip na trip do London. Zabookované :) Čakáme na dalsie

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele martina.vichova01
martina.vichova01

Zdravím :-) Kolik si tak nechat času na ten transfer? Myslím tím, v kolik ráno odjíždět? Když je v 7 přílet, stihneme se do 7:50 vymotat z letiště? :D Díky :-)

před 7 lety
Avatar uživatele Adela.Janouskova
Adela.Janouskova

Pokud budete cestovat bez odbaveného zavazadla a let nebude mít zpoždění, tak je to v pohodě. :) Luton je malé letiště.

před 7 lety
Avatar uživatele martina.vichova01
martina.vichova01

díky moc, koupeno :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele kosmider
kosmider

Sado Maso jednodenní výlet se prodával na slevomatu za 999,- Večer odjezd z Brna a Ostravy, ráno vás vyhodili na pláží v Itálii a večer nabrali zpět a jeli domů. Nejlepší byli otázky, jestli má dítě to 5 let nějakou slevu ... Ach jo

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele bulva
bulva

Muzes dat i hostel nebo couchsurfovat

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele KubajsM
KubajsM

To naprostý souhlas :-). Popřemýšlíme, asi si díky vašim stránkám najdu lépe placenou práci :). Obrovská pochvala a obdiv. Díky :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Venedet
Venedet

než se dostanete z/ na letiště v Londýně, je půl den v tahu, takže ve finále z toho vyjde dvouhodinová procházka kolem památek a hodina na fis&chips s jednim Ale :)

před 7 lety
Avatar uživatele talbar
talbar

No, stejný výlet jsem absolvovala před dvěma lety, a naprosto v klidu jsem stihla obejít základní pamětihodnosti a ještě zakotvit na Oxford Street...Cesta z Lutonu přímo do centra trvá cca hodinu.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele KubajsM
KubajsM

To je rychlovka, celodenní výlet (viz náhled) je už o 300 Kč dražší :-D Než se člověk alespoň rozmyslí, tak už nemá o čem :-D

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Celodenní výlet = úspora min. 1500,- za hotel :-)

před 7 lety
Avatar uživatele nikol.figalova
nikol.figalova

Záleží na tom, co člověk od ubytování čeká :) My v hostelu platíme 350 za noc i se snídaní a za 20 minut dojdeme pěšky k Marble Arch. Když člověk přijde po celém dni utahaný, padne do postele a je mu jedno, jestli je na pokoji sám nebo s deseti dalšími lidmi :D

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jambiani
ušetříš až 39%
To musíš vidět!
Enna
ušetříš až 71%
To budou fotky!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Všude dobře, co doma!
Skaftafell
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
5284 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království