Belgie

Jednodenní letecký trip do Bruselu z Prahy - 1.549 Kč.

8 komentářů
2015-07-10T09:29:13+02:00

O akci

Nejste vyloženě městský typ cestovatele a na průzkum města si vždy vystačíte s pár hodinami? Poté zkuste náš tip na jednodenní letecký výlet do belgického Bruselu. Díky navýšení frekvencí aerolinek Ryanair na trase Praha - Charleroi je od 26.10. umožněno cestovatelům letět každé pondělí a pátek na 9 hodinovou otočku do Belgie.

Nejlevnější zpáteční jednodenní letenky se nyní pohybují na ceně 1.278 Kč. K ceně se sluší připočítat i zpáteční jízdenku z letiště Charleroi na nádraží Midi v centru Bruselu za 10 € / 271 Kč.

Jízdenky se nekupují na konkrétní spoj, ale pouze daný den. Proto po příletu v 10:20 připadá v úvahu spoj v 10:30 nebo 11:00. Cesta zabere necelou hodinu, proto bych volil příjezd zpět na letiště kolem 18 hodiny, abyste bez problémů stihli odlet v 19:15. Nejlépe tomu odpovídá spoj v 17:00 z Midi.

Ve finále strávíme ve městě minimálně 5 hodin, které stačí na pozvolnou procházku centrem a návštěvou toho hlavního, co Brusel nabízí.

Nechte se zlákat naším itinerářem k návštěvě

Prvním bodem naší trasy bude nejznámější symbol Bruselu, a tím je čůrající chlapeček Manneken Pis. Odtud je to jen kousek na Bruselské náměstí, prý nejkrásnější na celém světě.

Náměstí Grand Place vévodí gotická radnice z 15. století, která společně s dalšími 30 budovami s zcela různými průčelími tvoří ideální celek. Každý sudý rok se náměstí překryje květinovým kobercem.

Dále pokračujme o pár ulic severně, kde se nachází od roku 1987 pro změnu čůrající holčička Jeanneke Pis. Nejen toto, ale mnohem více skýtá bruselské historické centrum.

Zapomenout nesmíme ani na byrokraticky nejznámější památku, kterou je bruselské Parlamentarium. Cestou se však projdeme Bruselským parkem, vedle kterého naleznete např. Královský palác nebo Federální parlament.

Na co zřejmě čas nevystačí, je Atomium. Unikátní park s ještě unikátnější sochou představuje pro Brusel to, co pro Moskvu Kreml, Paříž Eiffelovu věř a pro Prahu Hradčany.

Z centra se k Atomiu dopravíte metrem za 30 minut. K cestě budete potřebovat jízdenky v hodnotě 4,50 €.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-07-10T09:29:13+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele michal.hlavicka
michal.hlavicka
před 8 lety

Ahoj, netušíte někdo, kdy bude možné rezervovat transfer z letiště a zpět na listopad? Zatím mají aktivní transfery pouze do října. Mám letenky na 23.11. Díky

Avatar uživatele
noirre
před 8 lety

Jízdenky jde kupovat pouze dva měsíce dopředu +- pár dnů.

Avatar uživatele Kamil Borovička
Kamil Borovička
před 8 lety

Děkuji autorům toho webu za super tipy. Již vlastně na dovolené jezdím pouze dle destinací na Vašem webu, kam bych dříve jen tak nejel. Neuvažujete o přidání položky nebo tlačítka "DONATE" na Váš web ? Já osobně bych za každou letenku, co dle vašich tipů koupím rád poslal i něco Vám za Vaši práci a úsilí.

Avatar uživatele
Radek Matějka
před 8 lety

Pokud to dobře chápu,jsou odměňováni za každou koupenou letenku, pokud se na ni prokliknete z tohoto webu. Alespoň doufám, že to tak funguje, protože odměna je určitě na místě.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Nikoliv za každou, např. lowcost žádné provize neposkytuje. Více o tom, jak vyděláváme zde - https://www.cestujlevne.com/uvod/#3 :)

Avatar uživatele Kamil Borovička
Kamil Borovička
před 8 lety

Letenky a auto jsem již přes Vás kupoval, ale přesně chápu, že z lowcost letenek Vám nic "nejde". No nechám to na Vás, ale já osobně, když tu bude možnost Vám občas za nějaký typ přispět, toho rád využiji. Bez Vás stránek bych totiž za pár korun nepoznal takovou část světa.

Avatar uživatele radeczek1
radeczek1
před 8 lety

Dave, právě z toho úvodu "Jak vyděláváme?", jsem nabyl dojmu, že máte provizi opravdu z každé letenky, na kterou se prokliknu z vašeho webu. Já přes vás během 4 měsíců nakoupil dvakrát, ale vždy od nízkonákladovky, takže ze mě máte zatím kulový. To mě mrzí. Ale za to jsem tu každý den, takže za zobrazení reklamy něco kápne... :)

Avatar uživatele preima
preima
před 8 lety

Ještě doporučuji zajít do hospody přímo naproti Jeanneke Pis - mají tam cca 30 druhů točených piv, stojí za ochutnání alespoň pár druhů :-)

Další akce