Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud patříte mezi cestovatele, kterým stačí na průzkum historického centra několik málo hodin, určitě využijte příležitosti jednodenní návštěvy Bruselu. Na pouze jediný termín, 29.února, lze zakoupit zpáteční letenky z Prahy za 538 Kč s tím, že v Belgii máte 9 hodin čistého času. Něco zabere přesun do města, něco čekání na odlet, ale v centru Bruselu budete nejméně 6 hodin!

Jízdenky z letiště do centra se kupují na konkrétní den, nikoliv spoj. Autobusy odjíždí od 10 do 30 minut v závislosti na naplnění, proto lze předpokládat, že ve 12 hodin budete jistě v centru města.

Tip na celodenní výlet do Bruselu

Počítejme, že z celkové doby pobytu v Belgii po odečtení přepravy z a na letiště nám může zbývat zhruba 6 hodin čistého času. Ukážeme si pozvolný itinerář pěší cesty na 2 hodiny. Měli byste tedy vidět maximum i během jediného dne!

Prvním bodem naší trasy bude nejznámější symbol Bruselu, a tím je čůrající chlapeček Manneken Pis. Odtud je to jen kousek na Bruselské náměstí, prý nejkrásnější na celém světě.

Náměstí Grand Place vévodí gotická radnice z 15. století, která společně s dalšími 30 budovami s zcela různými průčelími tvoří ideální celek. Každý sudý rok se náměstí překryje květinovým kobercem.

Dále pokračujme o pár ulic severně, kde se nachází od roku 1987 pro změnu čůrající holčička Jeanneke Pis. Nejen toto, ale mnohem více skýtá bruselské historické centrum.

Zapomenout nesmíme ani na byrokraticky nejznámější památku, kterou je bruselské Parlamentarium. Cestou se však projdeme Bruselským parkem, vedle kterého naleznete např. Královský palác nebo Federální parlament.

Na co zřejmě čas nevystačí, je Atomium. Unikátní park s ještě unikátnější sochou představuje pro Brusel to, co pro Moskvu Kreml, Paříž Eiffelovu věř a pro Prahu Hradčany.

Z centra se k Atomiu dopravíte metrem za 30 minut. K cestě budete potřebovat jízdenky v hodnotě 4,50 €.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lenka.zuska
lenka.zuska

Je nějaká podobná akce opět v dohlednu? Ideálně pro duben/květen/červen i všední den - chtěla bych to jako dárek pro rodiče tj. 1-denní letecký výlet do nějakého Evropského města. Zkoušela jsem nyní a odlet z Prahy do Bruselu Raynair neumožňuje cestu stejný den zpět. Máte někdo nějaké tipy na něco podobné - i jiné město? Děkuju

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele zaneta.izaiasova
zaneta.izaiasova

Ahoj, nevíte jak je to se zavazadly, při bookingu jsme nepřidali zavazadlo, jde to nějak dodat a popřípadě jak se pohybují platby nejsme z oficiálních stránek moc chytří, děkuji moc za informace

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Žanet, musíš právě na oficiálních stránkách se přihlásit ke své správě rezervace a zde zavazadlo přidat.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele rejnovakaterina
rejnovakaterina

Objednala jsem na stránce letecké společnosti 2 letenky tam a 2 na zpátek. V pořádku se to zaplatilo a vse mi prislo do mailu. Bohuzel nemam moc zkusenosti a chci se zeptat, co mam dale delat. Mam i kod rezervace. Mam to vytisknout? Myslela jsem si, ze potrebuju papirove letenky. A jak pujdu s timto na odbaveni,jeste kdyz budu mit jen prirucni zavazadlo? Dekuji za pomoc

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zde návod na check in :) https://www.cestujlevne.com/ryanair-online-check-in/

před 7 lety
Avatar uživatele rejnovakaterina
rejnovakaterina

Děkuju :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele veri.p
veri.p

Cena už je aktuálně za 1228Kč v tento den... pozdě... :(

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Krocova.radka
Krocova.radka

Prosim o radu, letim za 14 dni do bruselu, ale basks jsem jen jizdenky za 28, kde bych nasla za5? Diky za rady

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ty jsou jen v předprodejích, na poslední chvíli pouze 28 eur.

před 7 lety
Avatar uživatele Krocova.radka
Krocova.radka

Diky(: za odpověď.

před 7 lety
Avatar uživatele glen.n
glen.n

Dave, kdyz zminujete predprodej, jak dlouho dopredu se daji listky koupit za 5 €? Diky.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele svarcik
svarcik

Taky jsem absolvoval 15.1.2016, avšak zpoždění ranního letu do Bruselu o 2 hodiny celou akci zkomplikovalo (sněhová kalamita v Belgii). Stihl jsem tak jen Atomium, Grnad Place a čůrajícího chlapečka a ještě strašně celý den pršelo. Ale nechci jinak nikoho odradit.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele glen.n
glen.n

Ahoj, nevíte, kde se dají koupit jízdenkdy Charleroi - Brusel za 5 EUR, prosím? Zkusila jsem to přes web Brussels City Shuttle, ale nejlevnější vychází na 14 EUR. Zdražili? Díky za radu :)

před 7 lety
Avatar uživatele rebicek.v
rebicek.v

https://www.flibco.com/en, zrovna včera jsme s nimi trasu charleroi - brusel absolvovali. On-line od 5 EUR, na místě 17!

před 7 lety
Avatar uživatele glen.n
glen.n

Bylo potreba je koupit dlouho dopredu? Ted tam naskakuje 14 € za jednu cestu :(

před 7 lety
Avatar uživatele Linda _3
Linda _3

jj

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele miki_1
miki_1

Vždy, když slyším o Atomiu, vzpomenu si na svobodu panoramatu. Atomium je totiž chráněné autorským zákonem až do roku 2075. Správce práv povoluje bezúplatné užití fotografií Atomia (a dodržování prý vynucuje právní cestou) pouze na osobních nekomerčních webech stránkách, a to pouze v nízké kvalitě a s doplněním předepsaného oznámení o platné autorskoprávní ochraně.

před 7 lety
Avatar uživatele
zelig

A proč jste nám to celé tak sáhodlouze, ale zajímavě, vyprávěl?

před 7 lety
Avatar uživatele lafayette
lafayette

Zelig? Leonard Zelig? Chameleon Zelig?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele martinkaaa.v
martinkaaa.v

Stejný den v Bruselu jsem absolvovala na začátku ledna a je to úplně v pohodě, dá se to v klidu zvládnout a vidět vše, takže můžu doporučit :))

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Bosa
ušetříš až 67%
To bude jízda!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Tam jsi ještě nebyl!
Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Belgie
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie