Belgie

Na 1 den do Bruselu tam i zpět během 29.února (letenky + bus) - 1.299 Kč.

20 komentářů
2016-02-03T11:31:50+01:00

O akci

Pokud patříte mezi cestovatele, kterým stačí na průzkum historického centra několik málo hodin, určitě využijte příležitosti jednodenní návštěvy Bruselu. Na pouze jediný termín, 29.února, lze zakoupit zpáteční letenky z Prahy za 538 Kč s tím, že v Belgii máte 9 hodin čistého času. Něco zabere přesun do města, něco čekání na odlet, ale v centru Bruselu budete nejméně 6 hodin!

Jízdenky z letiště do centra se kupují na konkrétní den, nikoliv spoj. Autobusy odjíždí od 10 do 30 minut v závislosti na naplnění, proto lze předpokládat, že ve 12 hodin budete jistě v centru města.

Tip na celodenní výlet do Bruselu

Počítejme, že z celkové doby pobytu v Belgii po odečtení přepravy z a na letiště nám může zbývat zhruba 6 hodin čistého času. Ukážeme si pozvolný itinerář pěší cesty na 2 hodiny. Měli byste tedy vidět maximum i během jediného dne!

Prvním bodem naší trasy bude nejznámější symbol Bruselu, a tím je čůrající chlapeček Manneken Pis. Odtud je to jen kousek na Bruselské náměstí, prý nejkrásnější na celém světě.

Náměstí Grand Place vévodí gotická radnice z 15. století, která společně s dalšími 30 budovami s zcela různými průčelími tvoří ideální celek. Každý sudý rok se náměstí překryje květinovým kobercem.

Dále pokračujme o pár ulic severně, kde se nachází od roku 1987 pro změnu čůrající holčička Jeanneke Pis. Nejen toto, ale mnohem více skýtá bruselské historické centrum.

Zapomenout nesmíme ani na byrokraticky nejznámější památku, kterou je bruselské Parlamentarium. Cestou se však projdeme Bruselským parkem, vedle kterého naleznete např. Královský palác nebo Federální parlament.

Na co zřejmě čas nevystačí, je Atomium. Unikátní park s ještě unikátnější sochou představuje pro Brusel to, co pro Moskvu Kreml, Paříž Eiffelovu věř a pro Prahu Hradčany.

Z centra se k Atomiu dopravíte metrem za 30 minut. K cestě budete potřebovat jízdenky v hodnotě 4,50 €.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-02-03T11:31:50+01:00

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lenka.zuska
lenka.zuska
před 8 lety

Je nějaká podobná akce opět v dohlednu? Ideálně pro duben/květen/červen i všední den - chtěla bych to jako dárek pro rodiče tj. 1-denní letecký výlet do nějakého Evropského města. Zkoušela jsem nyní a odlet z Prahy do Bruselu Raynair neumožňuje cestu stejný den zpět. Máte někdo nějaké tipy na něco podobné - i jiné město? Děkuju

Avatar uživatele zaneta.izaiasova
zaneta.izaiasova
před 8 lety

Ahoj, nevíte jak je to se zavazadly, při bookingu jsme nepřidali zavazadlo, jde to nějak dodat a popřípadě jak se pohybují platby nejsme z oficiálních stránek moc chytří, děkuji moc za informace

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ahoj Žanet, musíš právě na oficiálních stránkách se přihlásit ke své správě rezervace a zde zavazadlo přidat.

Avatar uživatele rejnovakaterina
rejnovakaterina
před 8 lety

Objednala jsem na stránce letecké společnosti 2 letenky tam a 2 na zpátek. V pořádku se to zaplatilo a vse mi prislo do mailu. Bohuzel nemam moc zkusenosti a chci se zeptat, co mam dale delat. Mam i kod rezervace. Mam to vytisknout? Myslela jsem si, ze potrebuju papirove letenky. A jak pujdu s timto na odbaveni,jeste kdyz budu mit jen prirucni zavazadlo? Dekuji za pomoc

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Zde návod na check in :) https://www.cestujlevne.com/ryanair-online-check-in/

Avatar uživatele rejnovakaterina
rejnovakaterina
před 8 lety

Děkuju :)

Avatar uživatele veri.p
veri.p
před 8 lety

Cena už je aktuálně za 1228Kč v tento den... pozdě... :(

Avatar uživatele Krocova.radka
Krocova.radka
před 8 lety

Prosim o radu, letim za 14 dni do bruselu, ale basks jsem jen jizdenky za 28, kde bych nasla za5? Diky za rady

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Ty jsou jen v předprodejích, na poslední chvíli pouze 28 eur.

Avatar uživatele Krocova.radka
Krocova.radka
před 8 lety

Diky(: za odpověď.

Avatar uživatele glen.n
glen.n
před 8 lety

Dave, kdyz zminujete predprodej, jak dlouho dopredu se daji listky koupit za 5 €? Diky.

Avatar uživatele svarcik
svarcik
před 8 lety

Taky jsem absolvoval 15.1.2016, avšak zpoždění ranního letu do Bruselu o 2 hodiny celou akci zkomplikovalo (sněhová kalamita v Belgii). Stihl jsem tak jen Atomium, Grnad Place a čůrajícího chlapečka a ještě strašně celý den pršelo. Ale nechci jinak nikoho odradit.

Avatar uživatele glen.n
glen.n
před 8 lety

Ahoj, nevíte, kde se dají koupit jízdenkdy Charleroi - Brusel za 5 EUR, prosím? Zkusila jsem to přes web Brussels City Shuttle, ale nejlevnější vychází na 14 EUR. Zdražili? Díky za radu :)

Avatar uživatele Bewlos
Bewlos
před 8 lety

https://www.flibco.com/en, zrovna včera jsme s nimi trasu charleroi - brusel absolvovali. On-line od 5 EUR, na místě 17!

Avatar uživatele glen.n
glen.n
před 8 lety

Bylo potreba je koupit dlouho dopredu? Ted tam naskakuje 14 € za jednu cestu :(

Avatar uživatele Linda _3
Linda _3
před 8 lety

jj

Avatar uživatele miki_1
miki_1
před 8 lety

Vždy, když slyším o Atomiu, vzpomenu si na svobodu panoramatu. Atomium je totiž chráněné autorským zákonem až do roku 2075. Správce práv povoluje bezúplatné užití fotografií Atomia (a dodržování prý vynucuje právní cestou) pouze na osobních nekomerčních webech stránkách, a to pouze v nízké kvalitě a s doplněním předepsaného oznámení o platné autorskoprávní ochraně.

Avatar uživatele
zelig
před 8 lety

A proč jste nám to celé tak sáhodlouze, ale zajímavě, vyprávěl?

Avatar uživatele lafayette
lafayette
před 8 lety

Zelig? Leonard Zelig? Chameleon Zelig?

Avatar uživatele martinkaaa.v
martinkaaa.v
před 8 lety

Stejný den v Bruselu jsem absolvovala na začátku ledna a je to úplně v pohodě, dá se to v klidu zvládnout a vidět vše, takže můžu doporučit :))

Další akce