Německo

Jednodenní výlet do Drážďan z Prahy vlakem nebo autobusem za 498 Kč.

17 komentářů
2016-07-13T11:09:49+02:00

O akci

Využijte volných dnů k návštěvě Drážďan, historického města vzdáleného pouhé 2 hodiny jízdy od Prahy. Centrum, včetně jeho nejdůležitějších dominant, s přehledem projdete v rámci celodenní návštěvy a tak vám nic nebrání v zakoupení zpáteční jízdenky ráno tam a večer zpět a užít si jednodenní výlet do Drážďan.

Nejlevnější zpáteční jízdenky do Drážďan nabízejí České dráhy za 498 Kč, ale pouze s jediným ranním spojem v 6:27. Naopak za 500 Kč se svezete autobusy Eurolines s odjezdem i v 9:00.

  • Praha - Drážďany vlakem za 498 Kč rezervuj na cd.cz/eshop
  • Praha - Drážďany autobusem za 500 Kč rezervuj na eurolines.cz
Cesty lze naplánovat v průběhu roku na jakýkoliv termín, ideálně s nákupem alespoň 14 dní předem pro zajištění nejnižší ceny. Pro spontánní návštěvu Drážďan můžete zkusit štěstí i v podobě spolujízdy přes blablacar.cz.

Co vidět

Po příjezdu do Drážďan (autobusy staví taktéž na vlakovém nádraží) si můžete vyzvednout česky psané průvodce na informačním stánku v nádražní hale. Poté se ulicí Prager Strasse vydejte směrem do centra, k řece Labe. Cestou půjdete kolem obchodu Primark, který je cílem mnohých shopaholiků a budete pokračovat dále až po Striezelmarkt. Poté se vydejte k barokní galerii zvané Zwinger, společně s Drážďanským hradem a Semperovou operou. Detailní informace vám poskytne mapa Drážďan.

V adventním období je pak povinnost navštívit místní vánoční trhy provoněné svařeným vínem či jablečným punčem.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-07-13T11:09:49+02:00

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Bronx21
Bronx21
před 7 lety

A nezapomínejte na dobré ceny u Helloe bus. CCa 11 eur za cestu https://www.helloe.com/

Avatar uživatele martin.de
martin.de
před 7 lety

Vždyť to CK mají klidně i za 399,- Kč viz. zde: http://www.benadus.cz/detail-zajezdu/podzimni-trhy-v-drazdanech-primark-heidenau-nemecko-sasko/173316a/101065828d?sm=37#fi-lm=0 Mají adventní termíny a termíny o prádzniny. Nevím co je tedy toto za akci! Další CK na slevomatu.

Avatar uživatele dzejna
dzejna
před 7 lety

Lukáši, v tom případě založte stránku cestujautem.com a tam můžete zadávat tyto informace. Jinak v tomto případě nevidím ve vašem příspěvku smysl

Avatar uživatele LukasAK
LukasAK
před 7 lety

Můj tip je jen alternativní způsob dopravy. Vzhledem k nižší ceně koresponduje s názvem tohoto webu;-) (kterého si mimochodem velice vážím, jelikož jsem několika akcí využil).

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Dávat tip na výlety autem zatím není v našem hledáčku :) ale vzpomínáme na spolujízdu, která bude ekonomičtější variantou. Jistě každý ví, že autem může kamkoliv.

Avatar uživatele palkoooo
palkoooo
před 7 lety

O víkendech lze již za 370-188 CZK (podle počtu osob 1-5) s využitím jízdenky "Labe - Elbe" Viz např. http://vlakem.net/praha-dresden-1-sobota-navrat-ten-samy-den

Avatar uživatele kira1
kira1
před 7 lety

Jen pozor na to, jízdenka Labe-Embe platí jen pro sousedící kraj - Ústecký. Tedy na trase Praha - Drážďany platí až od stanice Vraňany. Do Vraňan potřebujete samostatnou jízdenku. Ale kdo má lítačku, zas ještě ušetří, třeba i s vlaky S. Pokud jsou mé informace nepřesné, omlouvám se a můžete mě někdo doplnit.

Avatar uživatele petr_29
petr_29
před 7 lety

Doporucuju levnejsi variantu pres Liberec. Do Liberce se jednotlivec dostane RegioJetem (autobusem) za 90,- .. odtud pak jezdi Trilex ktery nabizi zpatecni jizdenku az pro 5 lidi za 350,- ... trasa ovsem nezabere 2 hodiny, ale spis 3,5. Nicmene uspora pro skupinu je znatelna

Avatar uživatele kira1
kira1
před 7 lety

No, dobrý. Ale možnost přímého spojení za o dost kratší čas u mě tedy vyhrává nad úsporou 140Kč. Navíc o víkendu je myslím úspora nulová (viz Labe.Elbe).

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 7 lety

Pozor, Labe-Elbe platí každý den, ne jen o víkendu. Jen o víkendu platí Skupinová víkendová jízdenka + Německo, která platí pro 2 dospělé a 3 děti, stojí 379Kč pro Ústecký kraj nebo 779Kč jako celostátní. Obě tyto jízdenky jsou omezeny na použití regionálních vlaků v Německu, Skupinová víkendová v ČR platí na všechny vlaky, jízdenka Labe-Elbe platí v ČR do kategorie R - neplatí v EC a EN.

Avatar uživatele LukasAK
LukasAK
před 7 lety

A nebo můžu jet vlastním autem. Vyjet si můžu, kdy chci s náklady na benzín do 800,- Kč (2x 150 km). Při dvou lidech je to levnější, flexibilnější i rychlejší. Kdo auto nemá, ať překecá známé s autem ke společnému výletu;-)

Avatar uživatele kira1
kira1
před 7 lety

Luky, Luky..

Avatar uživatele bla_2
bla_2
před 7 lety

300 km za 800 Kč? Asi bych ti doporučil sledovat nějaký web, kde nabízejí úspornější auta :D :D

Avatar uživatele LukasAK
LukasAK
před 7 lety

BlaBla: ta úspornější auta asi nebudou mít 200 koní, že ne?;-)

Avatar uživatele Radek _4
Radek _4
před 7 lety

Lukáš: ale stačí, když budou mít jednoho vola co :-)

Avatar uživatele 3760
3760
před 7 lety

A dvě stě koní je dost? ????????

Avatar uživatele LukasAK
LukasAK
před 7 lety

Radek: pokud tím volem myslíš to černé zvíře na kapotách těch placatých červených auto, tak to je býk. Pokud to byl návrh, abych tě do Drážďan svezl, tak nemám zájem, radši jezdím bez volů. Míla: jak pro koho a jak na co. Mně to na svižný přesun do Drážďan stačí.

Další akce