Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte volných dnů k návštěvě Drážďan, historického města vzdáleného pouhé 2 hodiny jízdy od Prahy. Centrum, včetně jeho nejdůležitějších dominant, s přehledem projdete v rámci celodenní návštěvy a tak vám nic nebrání v zakoupení zpáteční jízdenky ráno tam a večer zpět a užít si jednodenní výlet do Drážďan.

Nejlevnější zpáteční jízdenky do Drážďan nabízejí České dráhy za 498 Kč, ale pouze s jediným ranním spojem v 6:27. Naopak za 500 Kč se svezete autobusy Eurolines s odjezdem i v 9:00.

  • Praha - Drážďany vlakem za 498 Kč rezervuj na cd.cz/eshop
  • Praha - Drážďany autobusem za 500 Kč rezervuj na eurolines.cz
Cesty lze naplánovat v průběhu roku na jakýkoliv termín, ideálně s nákupem alespoň 14 dní předem pro zajištění nejnižší ceny. Pro spontánní návštěvu Drážďan můžete zkusit štěstí i v podobě spolujízdy přes blablacar.cz.

Co vidět

Po příjezdu do Drážďan (autobusy staví taktéž na vlakovém nádraží) si můžete vyzvednout česky psané průvodce na informačním stánku v nádražní hale. Poté se ulicí Prager Strasse vydejte směrem do centra, k řece Labe. Cestou půjdete kolem obchodu Primark, který je cílem mnohých shopaholiků a budete pokračovat dále až po Striezelmarkt. Poté se vydejte k barokní galerii zvané Zwinger, společně s Drážďanským hradem a Semperovou operou. Detailní informace vám poskytne mapa Drážďan.

V adventním období je pak povinnost navštívit místní vánoční trhy provoněné svařeným vínem či jablečným punčem.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Bronx21
Bronx21

A nezapomínejte na dobré ceny u Helloe bus. CCa 11 eur za cestu https://www.helloe.com/

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele martin.de
martin.de

Vždyť to CK mají klidně i za 399,- Kč viz. zde: http://www.benadus.cz/detail-zajezdu/podzimni-trhy-v-drazdanech-primark-heidenau-nemecko-sasko/173316a/101065828d?sm=37#fi-lm=0 Mají adventní termíny a termíny o prádzniny. Nevím co je tedy toto za akci! Další CK na slevomatu.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele dzejna
dzejna

Lukáši, v tom případě založte stránku cestujautem.com a tam můžete zadávat tyto informace. Jinak v tomto případě nevidím ve vašem příspěvku smysl

před 6 lety
Avatar uživatele LukasAK
LukasAK

Můj tip je jen alternativní způsob dopravy. Vzhledem k nižší ceně koresponduje s názvem tohoto webu;-) (kterého si mimochodem velice vážím, jelikož jsem několika akcí využil).

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dávat tip na výlety autem zatím není v našem hledáčku :) ale vzpomínáme na spolujízdu, která bude ekonomičtější variantou. Jistě každý ví, že autem může kamkoliv.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele palkoooo
palkoooo

O víkendech lze již za 370-188 CZK (podle počtu osob 1-5) s využitím jízdenky "Labe - Elbe" Viz např. http://vlakem.net/praha-dresden-1-sobota-navrat-ten-samy-den

před 6 lety
Avatar uživatele kira1
kira1

Jen pozor na to, jízdenka Labe-Embe platí jen pro sousedící kraj - Ústecký. Tedy na trase Praha - Drážďany platí až od stanice Vraňany. Do Vraňan potřebujete samostatnou jízdenku. Ale kdo má lítačku, zas ještě ušetří, třeba i s vlaky S. Pokud jsou mé informace nepřesné, omlouvám se a můžete mě někdo doplnit.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele petr_29
petr_29

Doporucuju levnejsi variantu pres Liberec. Do Liberce se jednotlivec dostane RegioJetem (autobusem) za 90,- .. odtud pak jezdi Trilex ktery nabizi zpatecni jizdenku az pro 5 lidi za 350,- ... trasa ovsem nezabere 2 hodiny, ale spis 3,5. Nicmene uspora pro skupinu je znatelna

před 6 lety
Avatar uživatele kira1
kira1

No, dobrý. Ale možnost přímého spojení za o dost kratší čas u mě tedy vyhrává nad úsporou 140Kč. Navíc o víkendu je myslím úspora nulová (viz Labe.Elbe).

před 6 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Pozor, Labe-Elbe platí každý den, ne jen o víkendu. Jen o víkendu platí Skupinová víkendová jízdenka + Německo, která platí pro 2 dospělé a 3 děti, stojí 379Kč pro Ústecký kraj nebo 779Kč jako celostátní. Obě tyto jízdenky jsou omezeny na použití regionálních vlaků v Německu, Skupinová víkendová v ČR platí na všechny vlaky, jízdenka Labe-Elbe platí v ČR do kategorie R - neplatí v EC a EN.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele LukasAK
LukasAK

A nebo můžu jet vlastním autem. Vyjet si můžu, kdy chci s náklady na benzín do 800,- Kč (2x 150 km). Při dvou lidech je to levnější, flexibilnější i rychlejší. Kdo auto nemá, ať překecá známé s autem ke společnému výletu;-)

před 6 lety
Avatar uživatele kira1
kira1

Luky, Luky..

před 6 lety
Avatar uživatele bla_2
bla_2

300 km za 800 Kč? Asi bych ti doporučil sledovat nějaký web, kde nabízejí úspornější auta :D :D

před 6 lety
Avatar uživatele LukasAK
LukasAK

BlaBla: ta úspornější auta asi nebudou mít 200 koní, že ne?;-)

před 6 lety
Avatar uživatele Radek _4
Radek _4

Lukáš: ale stačí, když budou mít jednoho vola co :-)

před 6 lety
Avatar uživatele 3760
3760

A dvě stě koní je dost? ????????

před 6 lety
Avatar uživatele LukasAK
LukasAK

Radek: pokud tím volem myslíš to černé zvíře na kapotách těch placatých červených auto, tak to je býk. Pokud to byl návrh, abych tě do Drážďan svezl, tak nemám zájem, radši jezdím bez volů. Míla: jak pro koho a jak na co. Mně to na svižný přesun do Drážďan stačí.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi vždycky chtěl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam chceš!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi ještě nebyl!
Ibiza
ušetříš až 87%
To bude jízda!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Německo
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo