Kalifornie - letenky z Vídně do Los Angeles a San Francisca - 11.509 Kč.

Jak akci využít?

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chtěl bych poprosit redakci o radu a zaroven se podělit o nepříjemnou situaci,která nás postihla na letišti.Zakoupili jsme letenky přes agenturu supersaver.nl(jednalo se zřejmě o chybný tarif)Amsterdam-Londýn-Miami-Lima se společnosti BA,přičemž poslední usek letu Miami-Lima byl operován dopravcem LAN airlines.Zpět pouze Lima -Londýn z BA.Let tam proběhl v pořádku,při cestě zpět proběhly velke komplikace.Při check-inu nebyli naše letenky nalezeny v rezervačním systému BA ale v systému LAN byly potvrzeny(tedy letenky byly platné)Tento problém se tykal ještě dvou pasažeru z Německa,kteří nakoupili letenky přes agenturu Fluege.de.Nechali jsme si zavolat supervisora směny a čekali,že náš problém vyřeší(nastal velký chaoz,nikdo nevěděl co má s náma dělat)odkazovali nás dokonce na agenturu,že si máme problém vyřešit s něma(legrační ale zároven k pláči)Nebyl nám umožněn nástup do letadla(let jsme zmeškali)po check inu všech pasažeru odešli všichni pracovníci z přepážek a nikoho jsme nezajimali.Po 4 hodinách sezení u prázdných přepáže za náma došel pracovník z LAN a snažil se nám pomoct.Zařídil nám nasledujicí den let z KLM do AMS(dostali jsme vouchery na jídlo ale ubytovat nás nechtěli)Bylo nám sděleno,že BA před měsícem otevřeli novou linku z Londýna do Limy a tento problém se nestal poprvé.BA neměli na letišti žádnou přepážku ani člověka.Kdyby nebylo LAN, tak dodnes sedíme na letišti v Limě.Londýn z Limy létá pouze dvakrát za týden.Přemýšlím nad tím,jak se vůbec může něco takového stát.Zároven jsme museli přebookovat datum následujicího letu Amsterdam-Krakow a sankce za změnu nás vyšla na 5 tisíc.Tímto bych chtěl podat stížnost a zároven žádat o finanční odškodnění za zrušení letu a sankci následujicího letu(četl jsem dokonce,že až 600EURna osobu)Chtěl bych poprosit redakci kam se obrátit,zda na BA nebo agenturu?Jakou mají dopravci lhůtu na odpoved nebo finanční odškodnění?Moc děkuji za odpověď a radu.

Avatar uživatele magmus

Máte prosím někdo zkušenost, že se levné letenky na západ USA dají sehnat i na termíny srpnové?

Avatar uživatele lukas

Magdo, vidím to tak 50:50, ale počítejte spíše s termíny od druhé poloviny srpna.

Avatar uživatele podruh22

Ještě nedávno šlo za tuto cenu koupit i na září, myslíte že ještě bude možnost? Díky

Avatar uživatele margitkova

to by aj mna zaujímalo. potrebovali by sme letiet v septembri.

Avatar uživatele theHound

přídávám se

Avatar uživatele quimpy

Jde do toho někdo taky na přelomu června a července? Já jo! :) Mimochodem děkuji tímto Lukášovi a Dejvovi za akci na San Francisco, která tady byla v zimě - koupil jsem jen za 11 tisíc a z Prahy, všechno vyšlo, půjčovna aut Alamo taky super a pro mě osobně zatím ten nejlepší výlet, který jsem kdy absolvoval. :) Krom San Francisca a jeho Golden Gate a skvělých tramvají jsem stihl i San Diego, Venice, Santa Monicu, navštívil Sequoia National Park, viděl nejvyšší strom na světě a tak dále a tak dále... :) A proto jdu do toho znovu. :) Ještě jednou velké DĚKUJI! :)

Avatar uživatele neji

Monument Valley na fotce je v Utahu, ne v Kalifornii! :) A podporovat dělání selfie fotek, to snad ne... :) Ale jinak super akce, děkuji. :)

Avatar uživatele lukas

Ach, díky upozornění.. Fotka byla v databázi i s tímto popiskem :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy do Gruzie, Íránu, Kuvajtu a dalších se 40% slevou Pegasus Airlines
-41 %

Hurá za zážitky!

Na víkend do Francie či Benátek
-70 %

To musíš vidět!

Prodloužené víkendy v Miláně nebo Londýně z Ostravy
-48 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké