New York

Kalifornie - letenky z Vídně do Los Angeles a San Francisca - 11.509 Kč.

9 komentářů
2016-05-18T10:26:06+02:00

O akci

Využijte stále platný promo tarif aliančních dopravců One World z Vídně do kalifornského Los Angeles. Město andělů, kolébka filmového průmyslu a také bydliště mnoha celebrit. Měli byste si udělat selfie u slavného nápisu Hollywood či se projít po chodníku slávy. Los Angeles pro vás bude vstupní branou do mnoha národních parků s nezbytnou zastávkou v městě hříchů, kasin a hazardu.

Zpáteční letenky z vídeňského leteckého přístavu do Los Angeles zakoupíte za aktuálně bezkonkurenčních 11.509 Kč. Na výběr jsou i levnější itineráře, ale těm se raději vyhněte, neboť zahrnují přestup mezi dvěma různými letišti v Londýně, totéž platí u open-jaw letenky.

Letenky:

  • Vídeň – Los Angeles za 11.509 Kč rezervuj>>
  • Open-jaw: Vídeň – Los Angeles / San Francisco – Vídeň za 12.050 Kč rezervuj>>
Tarifní podmínky:
  • Platí pro odlety do 3. července s maximální délkou pobytu 3 měsíce
  • Rezervace do 31. května
Ve všech případech letenka zahrnuje přepravu standardního příručního i odbaveného zavazadla do 23 kg. Proletěné míle si můžete nechat připsat do několika věrnostních programů. Z příkladového itineráře získáte 3.495 mil třeba do Executive Clubu u British Airways, které můžete v budoucnu využít na slevu při nákupu letenky. Do věrnostního programu (Frequent Flyer) se nezapomeňte registrovat před samotnou cestou.

Do USA jedině s vízem nebo registrací ESTA. Nejjednodušší cestou je ESTA, kterou si vybavíte on-line za poplatek 14 dolarů.

Pronájem auta

Chystáte-li se vydat na průzkum národních parků, jak jsme předeslali v úvodu, budete si určitě pronajímat vůz. Půjčoven je v USA přehršel, proto není půjčovné nikterak drahé. Nejlevnější pronájem vás vyjde na necelých 600 Kč na den s vyzvednutím i odevzdáním na letišti LAX. V případě, že zvolíte open-jaw letenku, věnujte pozornost poplatku za jednosměrný pronájem. Většina půjčoven v rámci Kalifornie poplatek neúčtuje, ale vždy se najdou výjimky.

Levně autobusem

Pokud nejste řidiči nebo si netroufáte usednout za volant, můžete využít levné autobusové jízdenky s Megabusem a vypravit se třeba do San Francisca. Nejlevnější jednosměrné jízdenky jsou za 5 dolarů.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-05-18T11:26:06+02:00

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Radek Strokosz
před 7 lety

Chtěl bych poprosit redakci o radu a zaroven se podělit o nepříjemnou situaci,která nás postihla na letišti.Zakoupili jsme letenky přes agenturu supersaver.nl(jednalo se zřejmě o chybný tarif)Amsterdam-Londýn-Miami-Lima se společnosti BA,přičemž poslední usek letu Miami-Lima byl operován dopravcem LAN airlines.Zpět pouze Lima -Londýn z BA.Let tam proběhl v pořádku,při cestě zpět proběhly velke komplikace.Při check-inu nebyli naše letenky nalezeny v rezervačním systému BA ale v systému LAN byly potvrzeny(tedy letenky byly platné)Tento problém se tykal ještě dvou pasažeru z Německa,kteří nakoupili letenky přes agenturu Fluege.de.Nechali jsme si zavolat supervisora směny a čekali,že náš problém vyřeší(nastal velký chaoz,nikdo nevěděl co má s náma dělat)odkazovali nás dokonce na agenturu,že si máme problém vyřešit s něma(legrační ale zároven k pláči)Nebyl nám umožněn nástup do letadla(let jsme zmeškali)po check inu všech pasažeru odešli všichni pracovníci z přepážek a nikoho jsme nezajimali.Po 4 hodinách sezení u prázdných přepáže za náma došel pracovník z LAN a snažil se nám pomoct.Zařídil nám nasledujicí den let z KLM do AMS(dostali jsme vouchery na jídlo ale ubytovat nás nechtěli)Bylo nám sděleno,že BA před měsícem otevřeli novou linku z Londýna do Limy a tento problém se nestal poprvé.BA neměli na letišti žádnou přepážku ani člověka.Kdyby nebylo LAN, tak dodnes sedíme na letišti v Limě.Londýn z Limy létá pouze dvakrát za týden.Přemýšlím nad tím,jak se vůbec může něco takového stát.Zároven jsme museli přebookovat datum následujicího letu Amsterdam-Krakow a sankce za změnu nás vyšla na 5 tisíc.Tímto bych chtěl podat stížnost a zároven žádat o finanční odškodnění za zrušení letu a sankci následujicího letu(četl jsem dokonce,že až 600EURna osobu)Chtěl bych poprosit redakci kam se obrátit,zda na BA nebo agenturu?Jakou mají dopravci lhůtu na odpoved nebo finanční odškodnění?Moc děkuji za odpověď a radu.

Avatar uživatele magmus
magmus
před 7 lety

Máte prosím někdo zkušenost, že se levné letenky na západ USA dají sehnat i na termíny srpnové?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Magdo, vidím to tak 50:50, ale počítejte spíše s termíny od druhé poloviny srpna.

Avatar uživatele podruh22_1
podruh22_1
před 7 lety

Ještě nedávno šlo za tuto cenu koupit i na září, myslíte že ještě bude možnost? Díky

Avatar uživatele margitkova
margitkova
před 7 lety

to by aj mna zaujímalo. potrebovali by sme letiet v septembri.

Avatar uživatele
theHound
před 7 lety

přídávám se

Avatar uživatele quimpy
quimpy
před 7 lety

Jde do toho někdo taky na přelomu června a července? Já jo! :) Mimochodem děkuji tímto Lukášovi a Dejvovi za akci na San Francisco, která tady byla v zimě - koupil jsem jen za 11 tisíc a z Prahy, všechno vyšlo, půjčovna aut Alamo taky super a pro mě osobně zatím ten nejlepší výlet, který jsem kdy absolvoval. :) Krom San Francisca a jeho Golden Gate a skvělých tramvají jsem stihl i San Diego, Venice, Santa Monicu, navštívil Sequoia National Park, viděl nejvyšší strom na světě a tak dále a tak dále... :) A proto jdu do toho znovu. :) Ještě jednou velké DĚKUJI! :)

Avatar uživatele neji
neji
před 7 lety

Monument Valley na fotce je v Utahu, ne v Kalifornii! :) A podporovat dělání selfie fotek, to snad ne... :) Ale jinak super akce, děkuji. :)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Ach, díky upozornění.. Fotka byla v databázi i s tímto popiskem :-)

Další akce