Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte stále platný promo tarif aliančních dopravců One World z Vídně do kalifornského Los Angeles. Město andělů, kolébka filmového průmyslu a také bydliště mnoha celebrit. Měli byste si udělat selfie u slavného nápisu Hollywood či se projít po chodníku slávy. Los Angeles pro vás bude vstupní branou do mnoha národních parků s nezbytnou zastávkou v městě hříchů, kasin a hazardu.

Zpáteční letenky z vídeňského leteckého přístavu do Los Angeles zakoupíte za aktuálně bezkonkurenčních 11.509 Kč. Na výběr jsou i levnější itineráře, ale těm se raději vyhněte, neboť zahrnují přestup mezi dvěma různými letišti v Londýně, totéž platí u open-jaw letenky.

Letenky:

  • Vídeň – Los Angeles za 11.509 Kč rezervuj>>
  • Open-jaw: Vídeň – Los Angeles / San Francisco – Vídeň za 12.050 Kč rezervuj>>
Tarifní podmínky:
  • Platí pro odlety do 3. července s maximální délkou pobytu 3 měsíce
  • Rezervace do 31. května
Ve všech případech letenka zahrnuje přepravu standardního příručního i odbaveného zavazadla do 23 kg. Proletěné míle si můžete nechat připsat do několika věrnostních programů. Z příkladového itineráře získáte 3.495 mil třeba do Executive Clubu u British Airways, které můžete v budoucnu využít na slevu při nákupu letenky. Do věrnostního programu (Frequent Flyer) se nezapomeňte registrovat před samotnou cestou.

Do USA jedině s vízem nebo registrací ESTA. Nejjednodušší cestou je ESTA, kterou si vybavíte on-line za poplatek 14 dolarů.

Pronájem auta

Chystáte-li se vydat na průzkum národních parků, jak jsme předeslali v úvodu, budete si určitě pronajímat vůz. Půjčoven je v USA přehršel, proto není půjčovné nikterak drahé. Nejlevnější pronájem vás vyjde na necelých 600 Kč na den s vyzvednutím i odevzdáním na letišti LAX. V případě, že zvolíte open-jaw letenku, věnujte pozornost poplatku za jednosměrný pronájem. Většina půjčoven v rámci Kalifornie poplatek neúčtuje, ale vždy se najdou výjimky.

Levně autobusem

Pokud nejste řidiči nebo si netroufáte usednout za volant, můžete využít levné autobusové jízdenky s Megabusem a vypravit se třeba do San Francisca. Nejlevnější jednosměrné jízdenky jsou za 5 dolarů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Radek Strokosz

Chtěl bych poprosit redakci o radu a zaroven se podělit o nepříjemnou situaci,která nás postihla na letišti.Zakoupili jsme letenky přes agenturu supersaver.nl(jednalo se zřejmě o chybný tarif)Amsterdam-Londýn-Miami-Lima se společnosti BA,přičemž poslední usek letu Miami-Lima byl operován dopravcem LAN airlines.Zpět pouze Lima -Londýn z BA.Let tam proběhl v pořádku,při cestě zpět proběhly velke komplikace.Při check-inu nebyli naše letenky nalezeny v rezervačním systému BA ale v systému LAN byly potvrzeny(tedy letenky byly platné)Tento problém se tykal ještě dvou pasažeru z Německa,kteří nakoupili letenky přes agenturu Fluege.de.Nechali jsme si zavolat supervisora směny a čekali,že náš problém vyřeší(nastal velký chaoz,nikdo nevěděl co má s náma dělat)odkazovali nás dokonce na agenturu,že si máme problém vyřešit s něma(legrační ale zároven k pláči)Nebyl nám umožněn nástup do letadla(let jsme zmeškali)po check inu všech pasažeru odešli všichni pracovníci z přepážek a nikoho jsme nezajimali.Po 4 hodinách sezení u prázdných přepáže za náma došel pracovník z LAN a snažil se nám pomoct.Zařídil nám nasledujicí den let z KLM do AMS(dostali jsme vouchery na jídlo ale ubytovat nás nechtěli)Bylo nám sděleno,že BA před měsícem otevřeli novou linku z Londýna do Limy a tento problém se nestal poprvé.BA neměli na letišti žádnou přepážku ani člověka.Kdyby nebylo LAN, tak dodnes sedíme na letišti v Limě.Londýn z Limy létá pouze dvakrát za týden.Přemýšlím nad tím,jak se vůbec může něco takového stát.Zároven jsme museli přebookovat datum následujicího letu Amsterdam-Krakow a sankce za změnu nás vyšla na 5 tisíc.Tímto bych chtěl podat stížnost a zároven žádat o finanční odškodnění za zrušení letu a sankci následujicího letu(četl jsem dokonce,že až 600EURna osobu)Chtěl bych poprosit redakci kam se obrátit,zda na BA nebo agenturu?Jakou mají dopravci lhůtu na odpoved nebo finanční odškodnění?Moc děkuji za odpověď a radu.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele magmus
magmus

Máte prosím někdo zkušenost, že se levné letenky na západ USA dají sehnat i na termíny srpnové?

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Magdo, vidím to tak 50:50, ale počítejte spíše s termíny od druhé poloviny srpna.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele podruh22_1
podruh22_1

Ještě nedávno šlo za tuto cenu koupit i na září, myslíte že ještě bude možnost? Díky

před 6 lety
Avatar uživatele margitkova
margitkova

to by aj mna zaujímalo. potrebovali by sme letiet v septembri.

před 6 lety
Avatar uživatele
theHound

přídávám se

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele quimpy
quimpy

Jde do toho někdo taky na přelomu června a července? Já jo! :) Mimochodem děkuji tímto Lukášovi a Dejvovi za akci na San Francisco, která tady byla v zimě - koupil jsem jen za 11 tisíc a z Prahy, všechno vyšlo, půjčovna aut Alamo taky super a pro mě osobně zatím ten nejlepší výlet, který jsem kdy absolvoval. :) Krom San Francisca a jeho Golden Gate a skvělých tramvají jsem stihl i San Diego, Venice, Santa Monicu, navštívil Sequoia National Park, viděl nejvyšší strom na světě a tak dále a tak dále... :) A proto jdu do toho znovu. :) Ještě jednou velké DĚKUJI! :)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele neji
neji

Monument Valley na fotce je v Utahu, ne v Kalifornii! :) A podporovat dělání selfie fotek, to snad ne... :) Ale jinak super akce, děkuji. :)

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ach, díky upozornění.. Fotka byla v databázi i s tímto popiskem :-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To budou fotky!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké