Kalifornie: letenky do hippie města San Francisca z Beneluxu a Vídně - 9.821 Kč.

Jak akci využít?

Poznat městská nej Kalifornie, případně i Nevady, můžete díky výhodným tarifům dopravců KLM / Air France a Delta na letech z Beneluxu a vídeňského letiště. Na krátké období od ledna do poloviny března zakoupíte letenky již za 9.821 Kč do San Francisca - města hippies, kopců protkaných tramvajovými linkami, známé věznice Alcatraz a pozoruhodné stavby západního pobřeží Golden Gateu. Přidáte-li dolar navíc, můžete se přesunout Megabusem třeba do Los Angeles.

  • Odlety jsou povoleny do 9.3.2016 s maximální délkou pobytu 3 měsíce
  • Prodej do 25. listopadu
V ceně je vždy zahrnuto zavazadlo do 23 kg. Před odletem si nezapomeňte vyřídit vstupní povolení ESTA (online za 14$).

Při odletu z Bruselu dbejte na informaci, kde budete nastupovat. Ideální z hlediska přípoje je nádraží, kdy se vlaky TGV přesunete do Paříže, případně Amsterdamu.

Z letiště v San Franciscu jezdí do centra města vlaky zvané BART při ceně 8.65$ za jízdu.

Kde se ubytovat? Airbnb!

San Francisco je rodištěm dnes velmi populární služby Airbnb.com, pokud jste ještě nevyzkoušeli, učiňte tak. Ubytovaní budete "u někoho doma" ať již ve sdíleném bytě či v čistě vašem soukromí.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele liska.m2

Ahoj Dave, mám otázku, protože to nikde nemůžu najít a ty to určitě víš :) jde o ESTA. Během tý 2 letý platnosti ESTA mohu vstoupit na území USA jenom jednou nebo můžu opakovaně s tím, že nesmím překročit těch 90 dnů? Díky

Opakovaně na max 90 dní kontinuálně :)

Avatar uživatele baltak

jak delate ty kolaze co jsou treba na fb obrazku toho prispevku? mate na to special program a kdyz, tak jaky? diky moc

Jakýkoliv grafický nástroj od malování po photoshop zvládne tuto funkci :)

Avatar uživatele m

Ahoj Dave, nebola by tam moznost zastavit sa na dva-tri dni v NYC? Diky.

V této cenové kategorii určitě ne.

Avatar uživatele radka.luknarova

Dobrý den, nebyl by nějaký tip na San Francisco nebo Los Angeles od května do září?

Avatar uživatele lkpr0624

Airbnb je taky jediná jakž takž cenově přijatelná možnost v San Franciscu, i když i to je řádově dražší než v ostatních městech :D I když je ale SF cenově poměrně nepřátelské, rozhodně doporučuji, jedná s o úžasné místo.

Avatar uživatele p.a.nemeckova

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nějaký typ, jak najít nejlevnější letenku do Atlanty?

Avatar uživatele Hula.hop

Tip nebo typ?

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Regiojetem do Evropy za polovic
-50 %

To budou fotky!

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Hurá za zážitky!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké