Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Poznat městská nej Kalifornie, případně i Nevady, můžete díky výhodným tarifům dopravců KLM / Air France a Delta na letech z Beneluxu a vídeňského letiště. Na krátké období od ledna do poloviny března zakoupíte letenky již za 9.821 Kč do San Francisca - města hippies, kopců protkaných tramvajovými linkami, známé věznice Alcatraz a pozoruhodné stavby západního pobřeží Golden Gateu. Přidáte-li dolar navíc, můžete se přesunout Megabusem třeba do Los Angeles.

  • Odlety jsou povoleny do 9.3.2016 s maximální délkou pobytu 3 měsíce
  • Prodej do 25. listopadu
V ceně je vždy zahrnuto zavazadlo do 23 kg. Před odletem si nezapomeňte vyřídit vstupní povolení ESTA (online za 14$).

Při odletu z Bruselu dbejte na informaci, kde budete nastupovat. Ideální z hlediska přípoje je nádraží, kdy se vlaky TGV přesunete do Paříže, případně Amsterdamu.

Z letiště v San Franciscu jezdí do centra města vlaky zvané BART při ceně 8.65$ za jízdu.

Kde se ubytovat? Airbnb!

San Francisco je rodištěm dnes velmi populární služby Airbnb.com, pokud jste ještě nevyzkoušeli, učiňte tak. Ubytovaní budete "u někoho doma" ať již ve sdíleném bytě či v čistě vašem soukromí.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele liska.m2
liska.m2

Ahoj Dave, mám otázku, protože to nikde nemůžu najít a ty to určitě víš :) jde o ESTA. Během tý 2 letý platnosti ESTA mohu vstoupit na území USA jenom jednou nebo můžu opakovaně s tím, že nesmím překročit těch 90 dnů? Díky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Opakovaně na max 90 dní kontinuálně :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele baltak
baltak

jak delate ty kolaze co jsou treba na fb obrazku toho prispevku? mate na to special program a kdyz, tak jaky? diky moc

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jakýkoliv grafický nástroj od malování po photoshop zvládne tuto funkci :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele m
m

Ahoj Dave, nebola by tam moznost zastavit sa na dva-tri dni v NYC? Diky.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V této cenové kategorii určitě ne.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele radka.luknarova
radka.luknarova

Dobrý den, nebyl by nějaký tip na San Francisco nebo Los Angeles od května do září?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele lkpr0624
lkpr0624

Airbnb je taky jediná jakž takž cenově přijatelná možnost v San Franciscu, i když i to je řádově dražší než v ostatních městech :D I když je ale SF cenově poměrně nepřátelské, rozhodně doporučuji, jedná s o úžasné místo.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele p.a.nemeckova
p.a.nemeckova

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nějaký typ, jak najít nejlevnější letenku do Atlanty?

před 7 lety
Avatar uživatele Hula.hop
Hula.hop

Tip nebo typ?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Jedem!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam to bude krásný!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
To musíš vidět!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké