Jak akci využít?

Vydejte se za pravým africkým dobrodružstvím do země, kde uvidíte původní domorodou kulturu s typicky vesnickou architekturou. Poznejte hlavní město Kamerunu Yaoundé nebo si zaleťte k pobřeží do města Douala, kolem kterého naleznete dlouhé pláže s tmavým lávovým pískem.

Letenky z Lipska do Kamerunu zakoupíte po celý podzim jen za 12.212 Kč. V ceně jsou 2 kusy zavazadel, každé o 23 kg. Standardní cena z Prahy je 25 tisíc.

  • Lipsko - Douala za 12.212 Kč rezervuj >>
  • Lipsko - Yaounde za 12.212 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.09. - 30.11.2014
  • Prodej do 30.06.2014
  • Nutné: vízum, očkování proti žluté zimnici, mezinárodní očkovací průkaz
Nejbližší místo, kde lze vyřídit vízum je v německém Bonnu (+49(0228)-35 60 38) nebo Moskvě. Do Bonnu, respektive Kolína n. Rýnem létá z Prahy Germanwings za 15 stovek. Zároveň doporučuji věnovat dostatečnou pozornost varováním a upozorněním plynoucí z MZV.

Akutalizace: víza do Kamerunu i ve Vídni

Jak nás informuje Marek v diskuzi, kamerunská víza lze získat taktéž na konzulátu ve Vídni, a to za 120€. V případě vyřízení žádosti na počkání je cena víz 190€.

Adresa: Cameroon Consulate Austria; Villa Flora, Httelbergstrasse 23a; T: +43-1-9147744 nebo +43-1-9147740.

Máte-li zkušenosti s vyřizováním víz či rady a tipy pro tuto zemi, podělte se s námi.

[start][odlet]Lipsko[/odlet][mezikrok][lej][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mabre
mabre

Trochu se divím, že je tato nabídka v podstatě bez odezvy. Cena je to na tuto destinaci opravdu luxusní a návštěva Kamerunu zcela jistě stojí za to. Myslím, že se poměry v příhraničních oblastech poměrně uklidnily a cestování by tedy nemělo mít nějaká zásadní rizika. Nenechte si ujít za takto báječnou cenu zážitky z návštěvy pravé nefalšované a turisty zatím málo dotčené Afriky: - deštné pralesy, - spoustu různých etnik včetně kmene Pygmejů, - národní parky s primáty, jakožto i gorilami, - výstup na nejvyšší horu západní Afriky Mt. Cameroon 4.040 m.n.m., - na severu národní park Waza se lvi, žirafami i slony, - nádhernou okružní cestu The Ring Road s domorodými obyvateli v horách západního Kamerunu - města Bafoussam, Foumban a spoustu dalšího Komu by snad vadil odlet z Lipska, podle mých informací by to za stejné peníze mělo jít i z Mnichova a Norimberku.

před 5 lety
David Eiselt

Jak je to pak na místě s individuální turistikou? O těchto místech moc informací není, takže jistá nedůvěřivost je na místě. Bude nutné si domluvit průvodce či se to dá risknout na vlastní pěst a náhradní spodky? :)

před 5 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

Místní doprava funguje v těchto částech světa samozřejmě malinko jinak, než jak jsme zvyklí z civilizovanějších částí naší planety. Nicméně z bodu A do bodu B se člověk vždycky nějak dostane. Problém může nastat a taky nastává v období dešťů, tedy do října. To je spoustu míst v podstatě nedostupných. Levné ubytování je možné taky nalézt téměř kdekoliv, stejné je to i se stravováním. Poměrně dobře zpracovaný průvodce Kamerunu je od firmy Bradt. V edici Lonely Planet je Kamerun součástí pouze svazku West Africa, takže nic extra podrobného. Takže zakoupit Bradt a letenku, sbalit batoh, vyměnit peníze a vyrazit. :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

Dostupnější je určitě konzulát ve Vídni, který rovněž vydává víza. Vízum stojí 120€, v případě vydání na počkání + 70€. Cameroon Consulate Austria Villa Flora, Httelbergstrasse 23a Vienna Austria 1140 Phone +43-1-9147744 +43-1-9147740 Fax +43-1-9147744 +43-1-9147748 Email mail@society.at

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Tam to bude krásný!
Listopadové víkendy v Avignonu
1 500 Kč
2019-09-22T16:12:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 51%
A už tam budem?
ušetříš až 35%
Tam jsi ještě nebyl!
4482 starších akcí
Zavřít boční panel
Kamerun

Stát, kde uvidíte celou Afriku

Kamerun je stát nacházející se ve Střední Africe, o kterém se říká, že v této jedné zemi uvidíte celou Afriku. Rozkládá se od rovníku a tropických deštných lesů až k polopouštním oblastem jezera Čad. Od hladiny moře až do výšky přes 4 tisíce metrů nad Guinejským zálivem. Je to země plná kontrastů a určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Kamerun