Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se za pravým africkým dobrodružstvím do země, kde uvidíte původní domorodou kulturu s typicky vesnickou architekturou. Poznejte hlavní město Kamerunu Yaoundé nebo si zaleťte k pobřeží do města Douala, kolem kterého naleznete dlouhé pláže s tmavým lávovým pískem.

Letenky z Lipska do Kamerunu zakoupíte po celý podzim jen za 12.212 Kč. V ceně jsou 2 kusy zavazadel, každé o 23 kg. Standardní cena z Prahy je 25 tisíc.

  • Lipsko - Douala za 12.212 Kč rezervuj >>
  • Lipsko - Yaounde za 12.212 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.09. - 30.11.2014
  • Prodej do 30.06.2014
  • Nutné: vízum, očkování proti žluté zimnici, mezinárodní očkovací průkaz
Nejbližší místo, kde lze vyřídit vízum je v německém Bonnu (+49(0228)-35 60 38) nebo Moskvě. Do Bonnu, respektive Kolína n. Rýnem létá z Prahy Germanwings za 15 stovek. Zároveň doporučuji věnovat dostatečnou pozornost varováním a upozorněním plynoucí z MZV.

Akutalizace: víza do Kamerunu i ve Vídni

Jak nás informuje Marek v diskuzi, kamerunská víza lze získat taktéž na konzulátu ve Vídni, a to za 120€. V případě vyřízení žádosti na počkání je cena víz 190€.

Adresa: Cameroon Consulate Austria; Villa Flora, Httelbergstrasse 23a; T: +43-1-9147744 nebo +43-1-9147740.

Máte-li zkušenosti s vyřizováním víz či rady a tipy pro tuto zemi, podělte se s námi.

[start][odlet]Lipsko[/odlet][mezikrok][lej][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mabre
mabre

Trochu se divím, že je tato nabídka v podstatě bez odezvy. Cena je to na tuto destinaci opravdu luxusní a návštěva Kamerunu zcela jistě stojí za to. Myslím, že se poměry v příhraničních oblastech poměrně uklidnily a cestování by tedy nemělo mít nějaká zásadní rizika. Nenechte si ujít za takto báječnou cenu zážitky z návštěvy pravé nefalšované a turisty zatím málo dotčené Afriky: - deštné pralesy, - spoustu různých etnik včetně kmene Pygmejů, - národní parky s primáty, jakožto i gorilami, - výstup na nejvyšší horu západní Afriky Mt. Cameroon 4.040 m.n.m., - na severu národní park Waza se lvi, žirafami i slony, - nádhernou okružní cestu The Ring Road s domorodými obyvateli v horách západního Kamerunu - města Bafoussam, Foumban a spoustu dalšího Komu by snad vadil odlet z Lipska, podle mých informací by to za stejné peníze mělo jít i z Mnichova a Norimberku.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jak je to pak na místě s individuální turistikou? O těchto místech moc informací není, takže jistá nedůvěřivost je na místě. Bude nutné si domluvit průvodce či se to dá risknout na vlastní pěst a náhradní spodky? :)

před 8 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

Místní doprava funguje v těchto částech světa samozřejmě malinko jinak, než jak jsme zvyklí z civilizovanějších částí naší planety. Nicméně z bodu A do bodu B se člověk vždycky nějak dostane. Problém může nastat a taky nastává v období dešťů, tedy do října. To je spoustu míst v podstatě nedostupných. Levné ubytování je možné taky nalézt téměř kdekoliv, stejné je to i se stravováním. Poměrně dobře zpracovaný průvodce Kamerunu je od firmy Bradt. V edici Lonely Planet je Kamerun součástí pouze svazku West Africa, takže nic extra podrobného. Takže zakoupit Bradt a letenku, sbalit batoh, vyměnit peníze a vyrazit. :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele mabre
mabre

Dostupnější je určitě konzulát ve Vídni, který rovněž vydává víza. Vízum stojí 120€, v případě vydání na počkání + 70€. Cameroon Consulate Austria Villa Flora, Httelbergstrasse 23a Vienna Austria 1140 Phone +43-1-9147744 +43-1-9147740 Fax +43-1-9147744 +43-1-9147748 Email mail@society.at

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Sofie
ušetříš až 60%
To musíš vidět!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam chceš!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
A už tam budem?
5560 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Kamerun
Kamerun

Stát, kde uvidíte celou Afriku

Kamerun je stát nacházející se ve Střední Africe, o kterém se říká, že v této jedné zemi uvidíte celou Afriku. Rozkládá se od rovníku a tropických deštných lesů až k polopouštním oblastem jezera Čad. Od hladiny moře až do výšky přes 4 tisíce metrů nad Guinejským zálivem. Je to země plná kontrastů a určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Kamerun