Jak akci využít?

Kolumbie je země plná historických a kulturních rozmanitostí, najdete tu krásná letoviska při pobřeží Karibského moře i Tichého oceánu, pohoří Andy a Kordillery s nejvyšším vrcholem Kolumbie, ale také amazonské deštné pralesy.

S dobrými tarify právě do Jižní Ameriky přišly nizozemské aerolinie KLM, se kterými můžete letět z Prahy do Kolumbie za ceny, které jsou o minimálně o třetinu nižší oproti standardní nabídce. Zpáteční nebo open-jaw letenky z Prahy do devítimiliónové Bogoty či do moderního Cali jsou k mání za 13.870 Kč.

Zpáteční letenky:

Open-jaw letenka: Tarifní podmínky:
  • Cestovní období platí pro odlety mezi 28.03.-05.06. a 01.11.-30.11.
  • Maximální délka pobytu 90 dní
  • Prodej do 15. března nebo vyprodání
V ceně letenky je zavazadlo k odbavení do 23 kg.

Přelety v Kolumbii

Pokud byste se rádi rychle a pohodlně přesunuli k pobřeží Karibiku do oblíbeného letoviska Cartagena, můžete využít levné vnitrostátní lety s VivaColombia. Zpáteční letenka z Bogoty do Cartageny vyjde na 120.000 kolumbijských pesos neboli 1.200 korun českých. 

Vstupní formality, bezpečnost

Pro vstup do Kolumbie si vystačíte s platným cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po opuštění země. Maximální délka pobytu k turistickým účelům je 90 dní, kterou lze prodloužit na 180 dní.

Přestože je Bogota krásná země, má i své stinné stránky, co se bezpečnosti týče. Před cestou je radno se řídit obecnými radami a doporučeními, kterým oblastem se vyhnout, jak se chovat apod. Před cestou načerpejte informace z webu MZV a také se zaregistrujte do systému DROZD.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele p.docekal
p.docekal

Dobrý den, sháníme letenky do Bogoty, cestovní období leden 2015 na cca 2 týdny, našli jsme nějaký tarif Praha - Amsterdam - Bogota (KLM) a zpět přes Paříž za 17.300,-. Myslíte, že je to dobrá cena, anebo by se nám vyplatilo čekat? Díky Petr

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele j.boula
j.boula

Asi je vhodne napsat, že letenku od vivacolombia nelze zaplatit jinou kartou, nez vydanou v Kolumbii.

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Díky za info. Tak nezbývá, než to koupit přes prostředníka. Co třeba http://www.undertrail.com/en/

před 5 lety
Avatar uživatele urbankova.luc
urbankova.luc

Existují tam taky obchody, kde mají terminaly na kupování letenek :) něco jako když si tu chceme koupit paušál. Takže s tim není problém.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele smokecz
smokecz

Cenově to vyšlo kolik pánové ?

před 5 lety
Avatar uživatele smokecz
smokecz

Mám na mysli ten pudr :)

před 5 lety
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Tak to nepovím, mojí drogou je Ježíš.

před 5 lety
Avatar uživatele smokecz
smokecz

Tak to lehce ztrácí smysl tvého příspěvku...

před 5 lety
Avatar uživatele jidas
jidas

100kc - 200kc per pytlik. Cokoliv nad uz je zbytecny platit.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele kikina
kikina

Nižší ceny "pudru" jsou v Bolívii, ale ani z Kolumbie ani z Bolívie jsem samozřejmě žádný "pudr" nedovezl, mj. i kokové listí dovážet je zakázáno! :-)

před 5 lety
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Přesně tak ceny velkoobchodní a také ta kvalita - to ocení každý kdo má rád svoji nosní přepážku. Tam je to opravdu přírodní produkt. To co je na našem trhu se s tím vůbec nedá srovnávat. To je plné syntetických aditiv a účinná látka je v minimální koncentraci.

před 5 lety
Avatar uživatele kadesal
kadesal

No nevim, v Kolumbii sem byl přes měsíc a sehnat dobrý "perrico" je docela problém. Samozřejmě na každým rohu jsou prodejci směsí typu jedlá soda+prášek proti bolení zubů. Jak mi potvrdili mistní tak téměř vše jde na export. Padrino kde si v Medellinu sháněl? Už dávno nejsou hlavními producenti kartely.. Lepší bude asi ta Bolivie.

před 5 lety
Avatar uživatele kikina
kikina

Já byl v Kolumbii jen 16 dní, a v Medelínu se dal sehnat luxusní materiál, stejně tak v Bogotě, ale v Bolívii, nám ho nabízeli takřka všude a za mnohem lepší ceny. kvalita 100 %.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Vypadá to tam úžasně a dá se tam velice levně napudrovat nos. Pobyt pak získá zcela novou dimenzi. A nedoporučuji si vozit domů jako suvenýr - kontrolují to se psy.

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

"Napudrovat nos" - to jsou výrazy :-D Pobavilo :-)

před 5 lety
Avatar uživatele padrino11
padrino11

No to je slangový výraz. Ale jinak chválím skvělou volbu. Zejména ta open-jaw letenka - pokud se člověk bude přesouvat po zemi a trochu si zajede do Medellínu, tak si může udělat malou degustaci a ochutnat zboží od všech tří hlavních kartelů.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 25%
Všude dobře, co doma!
Na slunnou Floridu v zimě z Prahy
9 336 Kč
2019-11-15T11:07:57+01:00 1 komentář
ušetříš až 67%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
4572 starších akcí
Zavřít boční panel
Kolumbie

Jediné riziko je, že budete chtít zůstat

Kolumbijská republika je transkontinentální země na severovýchodě Jižní Ameriky s teritorii v Severní Americe. Kolumbie je ohraničená na severozápadě Panamou, na východě Venezuelou a Brazílií a na jihozápadě Peru a Ekvádorem. Dále také sdílí námořní hranice s Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasem, Jamajkou, Dominikánskou republikou a Haiti.

Milovníci historie a archeologie jistě ocení předměty ze života indiánských kultur v Muzeu zlata v Bogotě, budou skutečně ohromeni monumentálními sochami předkolumbovské kultury v Tierradentro nebo budou obdivovat 50 km2 megalitických struktur v San Augustínu.

Nadšenci trekingu si mohou vybrat mezi Andami nabízejícími svěží zeleň a křišťálově čisté laguny v Los Nevados, mezi zasněženými horami a desítkami ledovcových jezer v El Cocuy, údolím lemovaným 60 m vysokými voskovými palmami, měsíční krajinou pouští Tatacoa nebo šestidenním trekem kolumbijskou džunglí ke komplexu ztraceného města, které bylo vystavěno jěště o 600 let dříve než pověstné Machu Picchu.

Fanoušci literatury se mohou vydat po stopách magického realismu nositele Nobelovy ceny za literaturu Gabriela Garcii Márqueze.

Příznivci nočného života mohou protančit noc v rytmu salsy ve městě Cali a nebo rovnou noci čtyři na karnevalu ve městě Barranquilla. 

Průvodce pro Kolumbie