Kolumbie: letenky do Bogoty a Cali z Prahy - 13.870 Kč.

Kolumbie
Před 2 lety

Jak akci využít?

Kolumbie je země plná historických a kulturních rozmanitostí, najdete tu krásná letoviska při pobřeží Karibského moře i Tichého oceánu, pohoří Andy a Kordillery s nejvyšším vrcholem Kolumbie, ale také amazonské deštné pralesy.

S dobrými tarify právě do Jižní Ameriky přišly nizozemské aerolinie KLM, se kterými můžete letět z Prahy do Kolumbie za ceny, které jsou o minimálně o třetinu nižší oproti standardní nabídce. Zpáteční nebo open-jaw letenky z Prahy do devítimiliónové Bogoty či do moderního Cali jsou k mání za 13.870 Kč.

Zpáteční letenky:

Open-jaw letenka: Tarifní podmínky:
  • Cestovní období platí pro odlety mezi 28.03.-05.06. a 01.11.-30.11.
  • Maximální délka pobytu 90 dní
  • Prodej do 15. března nebo vyprodání
V ceně letenky je zavazadlo k odbavení do 23 kg.

Přelety v Kolumbii

Pokud byste se rádi rychle a pohodlně přesunuli k pobřeží Karibiku do oblíbeného letoviska Cartagena, můžete využít levné vnitrostátní lety s VivaColombia. Zpáteční letenka z Bogoty do Cartageny vyjde na 120.000 kolumbijských pesos neboli 1.200 korun českých. 

Vstupní formality, bezpečnost

Pro vstup do Kolumbie si vystačíte s platným cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po opuštění země. Maximální délka pobytu k turistickým účelům je 90 dní, kterou lze prodloužit na 180 dní.

Přestože je Bogota krásná země, má i své stinné stránky, co se bezpečnosti týče. Před cestou je radno se řídit obecnými radami a doporučeními, kterým oblastem se vyhnout, jak se chovat apod. Před cestou načerpejte informace z webu MZV a také se zaregistrujte do systému DROZD.

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

16 komentářů

Avatar uživatele p.docekal

Dobrý den, sháníme letenky do Bogoty, cestovní období leden 2015 na cca 2 týdny, našli jsme nějaký tarif Praha - Amsterdam - Bogota (KLM) a zpět přes Paříž za 17.300,-. Myslíte, že je to dobrá cena, anebo by se nám vyplatilo čekat? Díky Petr

Avatar uživatele j.boula

Asi je vhodne napsat, že letenku od vivacolombia nelze zaplatit jinou kartou, nez vydanou v Kolumbii.

Avatar uživatele lukas

Díky za info. Tak nezbývá, než to koupit přes prostředníka. Co třeba http://www.undertrail.com/en/

Avatar uživatele urbankova.luc

Existují tam taky obchody, kde mají terminaly na kupování letenek :) něco jako když si tu chceme koupit paušál. Takže s tim není problém.

Avatar uživatele smokecz

Cenově to vyšlo kolik pánové ?

Avatar uživatele smokecz

Mám na mysli ten pudr :)

Avatar uživatele padrino11

Tak to nepovím, mojí drogou je Ježíš.

Avatar uživatele smokecz

Tak to lehce ztrácí smysl tvého příspěvku...

Avatar uživatele jidas

100kc - 200kc per pytlik. Cokoliv nad uz je zbytecny platit.

Avatar uživatele kikina

Nižší ceny "pudru" jsou v Bolívii, ale ani z Kolumbie ani z Bolívie jsem samozřejmě žádný "pudr" nedovezl, mj. i kokové listí dovážet je zakázáno! :-)

Avatar uživatele padrino11

Přesně tak ceny velkoobchodní a také ta kvalita - to ocení každý kdo má rád svoji nosní přepážku. Tam je to opravdu přírodní produkt. To co je na našem trhu se s tím vůbec nedá srovnávat. To je plné syntetických aditiv a účinná látka je v minimální koncentraci.

Avatar uživatele kadesal

No nevim, v Kolumbii sem byl přes měsíc a sehnat dobrý "perrico" je docela problém. Samozřejmě na každým rohu jsou prodejci směsí typu jedlá soda+prášek proti bolení zubů. Jak mi potvrdili mistní tak téměř vše jde na export. Padrino kde si v Medellinu sháněl? Už dávno nejsou hlavními producenti kartely.. Lepší bude asi ta Bolivie.

Avatar uživatele kikina

Já byl v Kolumbii jen 16 dní, a v Medelínu se dal sehnat luxusní materiál, stejně tak v Bogotě, ale v Bolívii, nám ho nabízeli takřka všude a za mnohem lepší ceny. kvalita 100 %.

Avatar uživatele padrino11

Vypadá to tam úžasně a dá se tam velice levně napudrovat nos. Pobyt pak získá zcela novou dimenzi. A nedoporučuji si vozit domů jako suvenýr - kontrolují to se psy.

Avatar uživatele lukas

"Napudrovat nos" - to jsou výrazy :-D Pobavilo :-)

Avatar uživatele padrino11

No to je slangový výraz. Ale jinak chválím skvělou volbu. Zejména ta open-jaw letenka - pokud se člověk bude přesouvat po zemi a trochu si zajede do Medellínu, tak si může udělat malou degustaci a ochutnat zboží od všech tří hlavních kartelů.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Kolumbie  

Jediné riziko je, že budete chtít zůstat

Kolumbijská republika je transkontinentální země na severovýchodě Jižní Ameriky s teritorii v Severní Americe. Kolumbie je ohraničená na severozápadě Panamou, na východě Venezuelou a Brazílií a na jihozápadě Peru a Ekvádorem. Dále také sdílí námořní hranice s Kostarikou, Nikaraguou, Hondurasem, Jamajkou, Dominikánskou republikou a Haiti.

Milovníci historie a archeologie jistě ocení předměty ze života indiánských kultur v Muzeu zlata v Bogotě, budou skutečně ohromeni monumentálními sochami předkolumbovské kultury v Tierradentro nebo budou obdivovat 50 km2 megalitických struktur v San Augustínu.

Nadšenci trekingu si mohou vybrat mezi Andami nabízejícími svěží zeleň a křišťálově čisté laguny v Los Nevados, mezi zasněženými horami a desítkami ledovcových jezer v El Cocuy, údolím lemovaným 60 m vysokými voskovými palmami, měsíční krajinou pouští Tatacoa nebo šestidenním trekem kolumbijskou džunglí ke komplexu ztraceného města, které bylo vystavěno jěště o 600 let dříve než pověstné Machu Picchu.

Fanoušci literatury se mohou vydat po stopách magického realismu nositele Nobelovy ceny za literaturu Gabriela Garcii Márqueze.

Příznivci nočného života mohou protančit noc v rytmu salsy ve městě Cali a nebo rovnou noci čtyři na karnevalu ve městě Barranquilla. 

Průvodce pro Kolumbie