Poznaň

Kombinované jízdenky do Krakova a Katovic - 490 Kč.

7 komentářů
2015-02-18T09:15:29+01:00

O akci

Blesková promo akce pod záštitou RegioJetu a Tiger Express umožní obyvatelům Prahy návštěvu malebného polského Krakova či sousedících Katovic. V aktuální nabídce totiž naleznete jednosměrné jízdenky za 245 Kč, tedy zpáteční za 490 Kč. Donedávna se ceny pohybovaly okolo 2 tisíc. Díky nárůstu konkurence a chystaného příchodu Poslkibus na tuto trasu ceny strmě padají dolů.

  • Jízdenky Praha - Krakov / Katovice za 490 Kč rezervujte na Tigerexpress.eu
  • Cestovní období do 28.03.2015
Jízdenky je možné rezervovat až do 28.března s tím, že se vyhýbají pátkům a nedělím. Prodloužený víkend proto podnikněte od čtvrtka do pondělí nebo v kombinaci se sobotou.

Doba jízdy mezi Prahou a cílovou destinací činí necelých 7 hodin. Na trase do Ostravy pojedete vlaky společnosti Regiojet, kde přesednete na minibusy společnosti Tiger Express. Po celou dobu cesty je k dispozici wifi zdarma a občerstvení ve formě kávy s čajem. Lehké občerstvení je ve vlacích Regiojetu doslova za hubičku.

Proč navštívit Krakov a Katovice?

Krakov ležící na řece Visle je označován jako hlavní město polské kultury. Centrum města bylo v roce 1978 zapsáno na seznam UNESCO. Hlavní náměstí Rynek Główny je největším středověkým náměstím v Evropě. Královský hrad, v kterém se nyní nachází umělecké sbírky, naleznete na kopci Wawel. Součástí dochovaných hradeb je známá Floriánská brána. Ve městě narazíte na bývalou židovskou čtvrť Kazimierz, řadu muzeí, kostelů, klášterů a dalších památek. Nezapomeňte ochutnat tradiční polskou kuchyni např. bigos, což je směs masa a zelí podávaná v chlebu. Existuje však ve více variantách - s různým kořením či houbami.

Polské Katovice leží na řekách Klodnica a Rawa v Horním Slezsku. Ve městě naleznete řadu postindustriálních památek. Symbolem města je multifunkční hala ve tvaru létajícího talíře Spodek (v překladu podšálek), která byla postavena v roce 1971 a od té doby zde vystupovala spoustu známých umělců z celého světa. V Katovicích můžete navštívit Slezské muzeum. Dále zde naleznete také řadu církevních a technických památek (např. železniční tlakové věže). Ve čtvrti Piotrowice se nachází Muzeum nejmenších knížek světa Zikmunda Szkocného, který knižní miniatury vytvářel.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-02-18T09:15:29+01:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele k41ous
k41ous
před 8 lety

Pokud najdete s LE vyhovující akční termín v obou směrech, tak se dá zpáteční Praha-Krakow se Smile clubem koupit i za 438Kč/osoba.

Avatar uživatele
zelig
před 8 lety

Wendy, pokud napíšete větu: "Lehké občerstvení je ve vlacích Regiojetu doslova za hubičku" znamenalo by to, že se občerstvení ve vlaku platí polibkem. Jinak diky za prima typ. Mirek

Avatar uživatele kolibrice
kolibrice
před 8 lety

Do Krakova zacnou jezdit take CD: http://goo.gl/UpkyjX

Avatar uživatele evusik
evusik
před 8 lety

Ak hladate listky na terminy piatok-nedela, s LeoExpressom (a ich kartickou) to nevyjde ovela drahsie nez z tejto akcie. Prave kupujem listky 6.3. Praha - Krakow a 8.3. Krakow - Praha a platim 750 na osobu. Taktiez je to kombinovana jizdenka.

CSAcz
před 8 lety

... což je o polovinu dražší, než tahle nabídka... :) A pod pojmem "ne o moc dražší" si tedy zřejmě vybavím něco jiného :)

Avatar uživatele evusik
evusik
před 8 lety

jasne, to chapem, ale mnoho ludi stoji den dovolenky viac nez 250 Kc, tak to mozno ocenia :)

Avatar uživatele ancifeik
ancifeik
před 8 lety

Ahojte, mne to dokonca so smile clubom vyslo 6.3. Praha-Krakow + 8.3 spat Krakow-Praha za 558. Inak LEO ma teraz tiez akciu: TÝDEN SLEV na jízdenky do Polska Kupte si jízdenky do polských Katovic nebo Krakova tento týden a získejte je za super cenu. Zajeďte si na nákupy nebo za poznáním. Z Prahy do Krakova již od 249 korun. Vyrazit můžete klidně až na jaře, jízdenky za nízké ceny však koupíte pouze do neděle 22. února. Akční ceny platí na všechny trasy mezi Českem a Polskem.

Další akce