Kuala Terrangu

Kuala Lumpur, Borneo a Bali na jeden zátah - 14.140 Kč.

37 komentářů
2015-11-03T10:30:24+01:00

O akci

Aktuální akční tarify prémiových aerolinek Qatar Airways poskytují nekonečnou variabilitu, která nám umožňuje sestavit několik zajímavých open-jaw letenek pro nezapomenutelné dobrodružné výpravy Jihovýchodní Asií. Jedna taková letenka bude tvořit základ dnešního příspěvku. Vezmeme to pěkně popořádku:

1) Kuala Lumpur

Co byste řekli malé ochutnávce Malajsie na začátku cesty? Ano, zastavíme se na pár dní v malajském hlavním městě, kterému se neřekne jinak než "KL". Každé velkoměsto má svůj symbol, svou dominantu, v Kuala Lumpur je to samozřejmě nezaměnitelný Petronas Twin Towers. Lepší výhledy na město však zažijete z KL Tower, kde budete mít „dvojčata“ jako na dlani. Nesmíte vynechat ani impozantní jeskyně Batu či nádhernou oázu ptactva v KL Bird Park. Kuala Lumpur prostě nesmí chybět v žádném itineráři.

2) Kuching - Sarawak

Doletěli jste na třetí největší ostrov světa – Borneo nebo také Kalimantan. Nejčistší město v Malajsii Kuching pro vás bude především výchozím bodem pro výpravy po provincii Sarawak. Jedna z takových výprav bude směřovat za město, do nitra deštného pralesa ke Kampung Budaya Sarawak, kde se setkáte s tradičními kmeny, jež tvoří Ibanové, Bidayové, Melanuové atd., kteří zde pracují a žijí v původních domech. Zamířit musíte především do NP Baku, kde narazíte na vzácný druh opic – Kahau nosatý (na ilustračním obrázku v koláži).

3) Kota Kinabalu - Sabah

Ať už jste se přesunuli po zemi, se zastávkou v Bruneji, nebo vzduchem, ocitli jste se na severu Bornea v malajském státu Sabah, jehož centrem je hlavní město Kota Kinabalu. Západní Sabah je hornatý a oblíbí si ho především milovníci vysokohorské turistiky. Ti zdatnější si dají za úkol výstup na čtyřtisícovku Mount Kinabalu. Sabah je taktéž rájem národních parků.

4) Bali

Malajsii máme za sebou, a teď už míříme do Indonésie. Není nic lepšího, než začít poznávat Indonésii právě na Bali. Bali je rájem všeho, je to další exotika, která vás nikdy nezklame. Na Bali můžete jen tak relaxovat na plážích se zlatavým pískem, šnorchlovat, surfovat nebo se vydat na průzkum ostrova třeba na skútru. Bali je také doslova poseto hinduistickými chrámy, které utváří jedinečný obraz celého ostrova.

⇒ Inspirujte se také v našem článku: Indonéské Bali a 8 + 1 tipů, co vidět a prožít

Letenky

Jak jsem psal v úvodním odstavci, pro absolvování tohoto itineráře budete potřebovat několik letenek. Ta hlavní letenka má směrování Budapešť – Kuala Lumpur – Kuching (Kota Kinabalu), pak Denpasar – Vídeň. Délku stopoveru v Kualu Lumpur můžete zvolit podle potřeby. Stopover v KL lze zaměnit za Singapur. Druhá letenka bude sloužit pro přesun mezi Kuchingem a Kota Kinabalu. Na cestu mezi Malajsií a Indonésií si pořídíte třetí letenku.

Letenky:

  • 1) Budapešť – Kuala Lumpur – Kuching / Denpasar – Vídeň za 452 € / 12.250 Kč rezervuj >>
  • 2) Kuching – Kota Kinabalu za 109 MYR / 630 Kč na www.airasia.com
  • 3) Kota Kinabalu – Denpasar za 219 MYR / 1.260 Kč na www.airasia.com
  • alternativně Budapešť - Singapur - Kuching / Denpasar - Vídeň za 12.910 Kč rezervuj >>
Letenka s Qatar Airways a Malaysia Airlines zahrnuje přepravu zavazadel do maximální hmotnosti 30 kg. U přeletů v rámci JV Asie s AirAsia zaplatíte nad rámec letenky za 20 kg zavazadlo 185 Kč u letu Kuching – Kota Kinabalu a 335 Kč za 20 kg zavazadlo u letu mezi Malajsií a Indonésií.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-11-03T11:30:24+01:00

37 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce