Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Konkurenční boj vlakových a autobusových dopravců v českých končinách nezná konce, z toho se pochopitelně radují už dost zhýčkaní zákazníci, kteří cestují na velké vzdálenosti doslova za pár korun. Příkladem může být spojení z Prahy do ukrajinského Mukačeva, na nějž zakoupíte jízdenku v promo tarifu za necelých čtyřistakorun. Ti zasvěcení již vědí, že se jedná o černozlatého mladého dopravce Leo Express, u kterého cestující zaznamenávají neustálé změny a především rozšiřování sítě o nové linky.

Nové linky do Polska, Rakouska a na Ukrajinu

Zatímco na kolejích Leo Express spíše stagnuje, v autobusové dopravě zažívá nebývalý boom. Důkazem jsou nově oznámené autobusové linky z Bohumína do Varšavy a z Parndorfu do ukrajinského Lvova. Linka do Lvova bude každý den vyjíždět z rakouského Parndorfu se zastávkami na letišti ve Vídni, v centru Vídně, dále autobusy zastaví v Brně, Olomouci, Ostravě, Bohumíně, Katovicích, Krakově a také v metropoli Podkarpatského vojvodství, v historickém Řešově. Autobusy na trase z Bohumína do Varšavy budou zastavovat v Katovicích, Čenstochové a také na hlavním varšavském Letišti Frédérika Chopina.

Akce 1+1 jízdenka zdarma!

Jsou to příjemné novinky, co říkáte? Ještě příjemnější je akce 1+1, kterou Leo Express na znamení nových linek spustil, v té zakoupíte do konce července dvě jízdenky za cenu jedné. Máte-li v plánu vyrazit během letních prázdnin do Polska, Rakouska či na Ukrajinu, neváhejte. Největším majstrštykem jsou jízdenky z Prahy do Lvova, zpáteční pro dvě osoby pořídíte za senzačních 1.120 Kč, tedy 560 Kč za osobu. Z Prahy do Vídně a zpět se ve dvou dostanete za 482 Kč, tedy za fantastických 241 Kč za osobu.
  • Jízdenky 1+1 zdarma od 95 Kč rezervujte na le.cz
  • Platí pro destinace: Brno, Čenstochová, Lvov, Parndorf, Řešov, Varšava, Varšava letiště, Vídeň, Vídeň letiště
  • Cestovní období 30. června - 31. července
Druhá jízdenka zdarma bude automaticky načtena při zadání dvou dospělých cestujících. Nejedná se o jízdenky v tarifu Promo, proto je můžete libovolně stornovat s navrácením platby v původní výši ve formě Leo korun.

Prázdninové neomezené cestování vlaky ČD

Pokud byste si chtěli užít neomezené cestování po celé České republice, využijte prázdninovou nabídku Českých drah, které nabízejí dvě varianty celostátních jízdenek, a to na 7 nebo 14 dní. Základní cena je 790 a 1.190 Kč, pro držitelé In-karet a ISIC jsou ceny o 100 Kč nižší.

Zdroj: https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/-26881/

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele natalijaardan
natalijaardan

Nepojede někdo do Lvova 21 nebo 22.7.2016? rada bych využila akce 1+1 zdarma.Děkuji za odpovědi.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Leo snad zrušil všechny kombinované spoje - jejich strategie jim trochu nevyšla :(

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

Právě se vracíme konkurenční společností z víkendu ve Vídni. Mysleli jsme, že po cestě tam, to nemůže být horší. 6,5 hodiny čekání v Olomouci a 7,5hod zpoždění celkem. Na zpět napsali email 51min, že se spoj ruší, každý má v zahraničí data? Přitom ráno mi na infolince tvrdili, že je vše ok. Jinak řidiči Ukrajinci, Steward se s nimi nedomluvil, jízda na červenou, bloudění, kupování dálniční známky, zastávky na cigára atd?

před 6 lety
Avatar uživatele adelahomolova
adelahomolova

Tak to máme stejnou zkušenost. Nám teda ani nikdo nepsal, že se spoj ruší,prostě nejel (hlavně nejel z Erdbergu, což jsme zjistily až na to nádraží,kde nám řekli v okýnku, že s leem nemají smlouvu). Takže jsme po 20 minutovém čekání, kdy jsme vlastně nevěděli,kde čekat (infolinky ani po půl hodině nereagovala) a naskočily jsme na konkurenci. Teď řešíme náhradu a plánujeme nahlásit je na čoi. Tak se můžeme třeba spojit :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele v.simik
v.simik

Cau, poradim trik na LE. Maji ted akci na promo jizdenky Zlin-Praha za 149kc. Zlin-Prerov se jede busem a Prerov-Praha vlakem. Kolikrat je tato cena i o polovinu nizsi nez cena za trasu Prerov-Praha nebo Olomouc-Praha. Staci si tedy koupit jizdenku Zlin-Praha a nastoupit v Prerove nebo Olomouci.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele martkawa
martkawa

Pokud by to bylo vlakem,tak by to bylo zajimave,treba ten lvov,ale vetsi cast cesty travit v busu a po UA silnicich.Nesmysl.14 hodin pekla. Skoda

před 6 lety
Avatar uživatele maf470
maf470

po UA sa ide minimalne, je to blizko hranic s PL

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele chris_oldfield
chris_oldfield

ahoj, neví někdo jaký je rozdíl v business class u jejich autobusů , na webu jsem našel jen info k vlakům.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Michale, psal jsem jim na FB, byznys sekce má údajně více místa na nohy a nabídku občerstvení - zdarma :-) Uvidíme, otestuju v červenci z Varšavy :-)

před 6 lety
Avatar uživatele chris_oldfield
chris_oldfield

super, díky za info :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele bast1
bast1

Ahoj :-) Chci se zeptat na nějakou levnou letenku Praha-Varšava. Poslední víkend v srpnu. Tohle je super nabídka, ale nechce se mi pri pobytu na víkend trávit půl doby na cestě. Tak by mě zajímalo, zda je možnost nějaký akce či chyby. Hází mi to kolem 3500 na osobu. Děkuji M. Děkuju

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zcela standardní cena na byznys lince :) nižší nečekej.

před 6 lety
Avatar uživatele vorozcova.jana
vorozcova.jana

Zkusila bych vnitrostátní linku, třeba Wroclaw Varšava.

před 6 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

O něco rychlejší a pohodlnější alternativou autobusu je vlak. Možností je několik za den, jako příklad uvedu: Praha (6:24) - Warszawa (14:05) Cena v předprodeji (začíná 60 dní před odjezdem) je 662Kč + 83Kč místenka Nebo noční spojení: Praha (22:00) - Warszawa (6:49) Cena opět 662Kč + 83Kč za místenku nebo 259Kč za komfortněší lehátko a 386Kč za lůžko. Nákup jízdenek probíhá online: https://www.cd.cz/eshop/

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele anna.zahalkova
anna.zahalkova

Ahoj, bohužel za tu cenu už nic do Lwowa nemůžu najít. Je možné, že to je už vyprodané, nebo prostě neumim hledat? :D

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Anno, vidím třeba 19.(26.)-23.(30.) července

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Za mě každý den +- 600 Kč :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam jsi vždycky chtěl!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Jedem!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Honem, dokud jsou místa!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Poznaň
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko

Zavřít boční panel
Rakousko
Rakousko

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Průvodce pro Rakousko

Zavřít boční panel
Kyjev
Ukrajina

Ukrajina blízká a vzdálená

Ukrajina se nachází ve východní Evropě a co do rozlohy je po evropské části Ruska druhou největší zemí starého kontinentu. Na západě hraničí s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, na jihu s Rumunskem a Moldávií, na severu s Běloruskem a na východě s Ruskem. Je to země divokého historického vývoje, který neustává ani v současnosti, a zároveň je i místem střetu různých kultur, z nichž mnohé jsou našincům blízké a mnohé naopak velmi vzdálené. To vše ve spojení s přírodní různorodostí, s otevřeností a vřelostí místních je důvodem, proč by mnohdy podceňovaná a přehlížená Ukrajina měla mít svou vlaječku na mapě každého pořádného cestovatele.

Průvodce pro Ukrajina