Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Navštivte město, které dalo základy dnes již legendární značce Lego a prožijte jej jak jinak, než dnem stráveným v jedinečném zábavním parku Legoland. Na krátkou výpravu do středu Dánska se mohou vydat nejen aktivní rodiny, kterým nestojí v cestě jízda na nedaleké letiště v Budapešti. Odtud přímo do Billundu zakoupíte letenky za tisíc korun v průběhu celého jara, přes prázdniny pak o 500 korun více.

Kalkulujte předem i náklady na ubytování - viz níže.

  • Budapešť - Billund za 12.398 HUF / 1.090 Kč rezervuj na ryanair.com
  • Cestovní období: březen - červen (červenec a dále o 500 Kč více)
V ceně letenky naleznete příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm a jedno menší v podobě kabelky či brašny.

Před cestou

Legoland v Billundu

Dánský Legoland zahájí letošní rok provoz 19. března. Od této chvíle je otevřen od 10 do 18 hodin, některé dny mohou mít prodlouženou otevírací dobu.

Vstupné doporučuji zakoupit předem on-line na pevně daný den. Při nákupu minimálně 7 dní předem obdržíte slevu 15% a poté vás dospělá celodenní vstupenka vyjde na 295 dánských korun, znovu přibližně 1.090 Kč.

Hotely za 3 tisíce na noc

Počítejte však všechny náklady najednou, neboť Billund není příliš velký a dostupných ubytovacích kapacit je pomálu. Nabídky navíc zahrnují pouze rodinné pokoje.

Nejlevnější variantou je hotel u letiště (letiště je přímo u kraje města) nebo chatky nedaleko Legolandu - ceny 2.800 Kč za noc a pokoj pro max 4 osoby.

Dále se pak vybízí pouze kvalitní 4* hotely se snídaní při ceně 5 tisíc za noc pro 4 lidi. Veškeré nabídky hotelů v Billundu zde.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Aladdin Beach Resort, Hurhada
ušetříš až 50%
Tam jsi ještě nebyl!
Neapol - Pompeje
ušetříš až 67%
To budou fotky!
Zanzibar
ušetříš až 43%
Honem, dokud jsou místa!
Punta Cana
ušetříš až 39%
Jedem!
5233 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Dánsko
Dánsko

Nejmenší evropská severská země s nejšťastnějším obyvatelstvem

Dánsko je nejmenší z evropských severských zemí. Leží na Jutském poloostrově a na stovkách ostrovů a ostrůvků v okolí, z nichž největší je Sjælland, na němž se nachází i hlavní město Kodaň a soustřeďuje se zde nejvíce obyvatel, protože 6 z 10 Dánů osidluje právě území kodaňské aglomerace. Dánsko má dvě autonomní území – Faerské ostrovy a Grónsko, tento celek se pak nazývá Dánské království. Dánsko patří do EU, zatímco Faerské ostrovy a Grónsko tam nepatří. Jediným pevninským sousedem Dánska je Německo, dalšími zeměmi v těsné blízkosti jsou Polsko, Norsko a Švédsko.

Dánové patří k nejšťastnějším národům na světě a není se čemu divit, protože kvalita života v Dánsku je podle celosvětových statistik jedna z nejvyšších. Dánsko je země Hanse Christiana Andersena, země ikonické stavebnice lego, můžete se zde kochat nádhernými přírodními scenériemi, malebnými vesničkami na venkově nebo navštěvovat starobylé hrady a pevnosti připomínající dřívější vliv Vikingů. Dánsko je posedlé kvalitním designem, detaily a dokonalým zpracováním i v něčem tak všedním, jako je kodaňské metro nebo dánské vlaky. 

Kodaň sama o sobě je opravdovou výkladní skříní Dánska a každý si zde přijde na své. Pokud vás omrzí dánský venkov, tak můžete strávit (nejen) v Kodani noc v jednom z místních nejvyhlášenějších barů, nebo alespoň při teplém letním večeru navštívit s přáteli nějakou z místních restaurací, protože ty mají nejvíce michelinských hvězd ze všech měst severní Evropy. Noční život je v dánských velkých městech velice pestrý a často je k němu i nějaký kulturní doprovod. Dánsko je zkrátka ideální zemí prakticky pro každého cestovatele, jedinou vadou na kráse jsou místní poměrně vysoké ceny.

Průvodce pro Dánsko