Indie

Letenky do celé Indie z Vídně až do února příštího roku - 7.629 Kč.

64 komentářů
2016-03-24T12:22:34+01:00

O akci

Indie je neuvěřitelně velká a rozmanitá země, kde v žádném případě nelze zůstat na jednom místě, proto se většina cestopisů a itinerářů nese v duchu nezapomenutelných putování přes několik měst či států.

Ideálním řešením takovýchto cest jsou tzv. open-jaw letenky, které nám v našem případě umožní započít cestu v Dillí a ukončit ji v téměř libovolné destinaci na indickém kontinentu. Můžete tak zvolit jednu z oblíbených tras: Dillí – Džajpur – Agra – Laknaú – Váránasí – Kalkata. Mezi městy se můžete přesouvat velmi levně po železnici nebo využít levných přeletů, např. letenku Dillí – Džajpur koupíte běžně za cca 250 Kč. K tomuto itineráři se nám bude krásně hodit letenka Vídeň – Dillí / Kalkata – Vídeň za 8.047 Kč.

V následujícím přehledu uvádíme přehled možných variant open-jaw letenek s Air India z Vídně, s návratem tamtéž. Letenky jsou dostupné na termíny do konce února 2017.

Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: 5.4.-25.6., 26.7.-14.12., 31.12.-31.3.
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
  • Prodej do vyprodání nejlevnějších tarifních tříd
Letenky s Air India zahrnují přepravu 2 ks zavazadel po 23 kg. Z Vídně do Dillí poletíte nejmodernějším letadlem Boeing 787 Dreamliner. Výběr sedadel je bezplatný a možný kdykoliv ve správě rezervace na webu Air India.

Víza do Indie vyřídíte on-line

Od 26. února letošního roku jsou Česká republika a další státy zařazeny do systému e-Tourist Visa. Vyřízení víz je tedy záležitostí čistě elektronickou, vše zvládnete z pohodlí vašeho domova. Elektronická víza jsou jednovstupová, s pobytem v Indii na max. 30 dnů, poplatek za víza je 48 dolarů. Pokud byste potřebovali vícevstupová víza nebo na delší pobyt, musíte se vydat cestou vyřízení víz přes ambasádu.

Přelety, přesuny v Indii

Jak už bylo řečeno v úvodu, nabízené open-jaw letenky jsou určeny pro dobrodružné výpravy napříč celou Indií, takže se tak i tak nevyhnete nutným přesunům. Budete překonávat menší či větší vzdálenosti, ať už po cestě, po kolejích nebo vzduchem. Mezi některými velkými městy existuje přímé letecké spojení, proto vždy na prvním místě pátrejte po této variantě, může vám ušetřit spoustu času.

Přelety v Indii hledejte u nízkonákladových následujících nízkonákladových dopravců:

Klasické aerolinky:
  • Air India, Jet Airways, Vistara
Cestování vlakem je v Indii nejběžnější a nejrozšířenější druh dopravy. Železniční síť je velmi hustá a frekventovaná. Jízdenky na delší vzdálenosti ve spacích vagónech je dobré rezervovat předem na webu cleatrip.com nebo na místě. Nákup jízdenek on-line, ale i na přepážce má svá specifika, proto doporučujeme nastudovat článek na nejpovolanějších stránkách www.seat61.com.

Autobusová doprava v Indii je také velmi rozšířená, na delších trasách jezdí autobusy i se spacími kójemi.

Při hledání jakéhokoli spojení zkuste štěstí na Rome2rio.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-03-24T12:22:34+01:00

64 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce