Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na stránkách německého prodejce letenek CheapTickets.de můžete využít chyby v systému a zakoupit tak zpáteční letenky ze Stuttgartu do Teheránu za pouhých 138 € - 3.499 Kč. Let je operován společností Pegasus airlines, kde letenka stojí standardních 280 €. Letenky jsou dostupné od 23.2. do 3.5.2013

Aktualizace: na stránkách využijte promo kód AC10 a získejte tak 10€ slevu.

Proto se zařizováním ostatních věcí pro cestu několik dní počkejte než se věci ustálí.

Jedeme do Stuttgartu

Stuttgart je přibližně 4 hodiny jízdy od Prahy. Mimo vlastní automobil taktéž můžete využít zpátečních autobusových jízdenek do Stuttgartu za 1.800 Kč od společnosti Eurolines.

Teherán, Írán - informace

Pokud by mohl někdo doplnit aktuální info k této destinaci byl bych jen vděčný :)

Víza, jak s bezpečností, ceny, co nezapomenout navštívit.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Klara-n
Klara-n

Ohledně víz - bohužel už neplatí, že se dá do Íránu dostat bez nich. Bez referenčního čísla vás totiž vůbec nepustí do letadla (vraceli už tolik lidí, že to teď letecké společnosti vyžadují). Stačí tam tedy jet s ref. číslem - ale to je nutné mít. Ohledně cen - měna dost kolísá, ale nedávno to bylo cca 28 000 riálů za dolar.

před 10 lety
Avatar uživatele dan_lestina
dan_lestina

Přesně tak, mám stejné informace. A dolar jsme teď měnili okolo 35500IR, a vytrvale stoupá, kvůli sankcím atd. Měnit ve směnárnách, ne v bankách. A určitě ne větší obnosy na letišti, kurzy jsou zhruba poloviční. Obchodněji naladění můžou zkusit veksláky, ale s tím nemáme zkušenosti.

před 9 lety
Avatar uživatele synventive
synventive

Ale notak!!!, nechte toho, znám nejméně 6 lidí co se dostali do iránu bez referenčního čísla samozřejmě, stačí rezervace hotelu na první noc a víza on arrival na 15 dní jsou za 50e vaše. Do letadla Vás normálně pustí.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele svobodova.nikolaa
svobodova.nikolaa

Ahoj! Nemám s vyhledáváním letenek moc zkušeností, na tyto stránky jsem narazila náhodou. Snažila jsem se na CheapTickets tuhle nabídku najít, ale nepovedlo se mi to. Nabízí mi nejlevnější kolem 370 euro. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak to najít, případně poslat odkaz? Díky

před 10 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Nikolo, jdeš s křížkem po Funuse, tyto letenky již nejsou dostupné. V současné době jsou k mání např. multicity letenky do Íránu za 7.840 Kč z Prahy do Isfahánu a z Kermanshahu do Prahy. https://www.cestujlevne.com/letenky-do-iranu-isfahan-kermanshah-7-840-kc/

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele dan_lestina
dan_lestina

A kam se prosímtě zadává ten promokód? Je tam kolonka na "Vielfliegernummer", ale musím si vybrat společnost, od které to číslo mám... Tak tam? A kterou mám vybrat...?

před 10 lety
Avatar uživatele dan_lestina
dan_lestina

a, už to vidím, Rabattcoupon Nr., nicht wahr?

před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Rabatt bude správně ;)

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele dan_lestina
dan_lestina

Na základě zkušeností z druhé ruky (ale zato prý opakovaných) žádáme o vízum na ambasádě ve Vídni, prý je to jistější. No, štempl stejně ještě nemáme, pak dám vědět.

před 10 lety
Avatar uživatele petrs
petrs

Nejsem si jistej jestli tam po vás nebudou chtít to referenční číslo taky. Kdyžtak to sem napiš, zajímalo by mě to

před 10 lety
Avatar uživatele dan_lestina
dan_lestina

Tak reference number se po nás vyžadovalo, ale tak to holt v Íránu funguje, na úřady se nechodí osamotě, ale zaplatíš člověkovi, kterej za tebe byrokracii udělá. Reference number zařízený cestovkou dle výběru úředníků stálo 50e, samotný víza taky 50e, ale jinak šlo všechno jako po másle. Celý proces cca dva týdny.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele f.krejci-8
f.krejci-8

Vízum stačí vyřídit až po příletu na letišti v Teheránu, pokud se jedná o turistickou cestu do 15 dní. Jinak v Teheránu zas tak věcí k vidění není, ale vzhledem k extra levným jízdenkám po Íránu doporučuji kromě klasických míst Isfahánu a Šírázu taky město Qom či Kashan (pouze 1h od Teheránu).

Odpovědět
před 10 lety
Avatar uživatele petrs
petrs

Víza do Iránu jsou trošku problém, ale sehnat se dají. Musíte získat referenční číslo od Iránské cestovky (např. key2persia.com, touranzamin.com), kde vyplníte formulář a itinerář (můžete si ho vymyslet nebo aspoň loni to tak fungovalo) a zaplatíte poplatek (do 50 E), do 2-3 týdnů dostanete odpověď, zda jste ho dostali nebo ne. Pokud ne, máte ještě jednu šanci na znovu odeslání a vyplnění formuláře (já ho loni dostal na poprvé a neslyšel jsem o nikom, kdo by ho nedostal). S číslem si pak zajdete v Praze na ambasádu, kde dostanete vízum do pasu. Nebo je druhá možnost a to řešit to až v Teheránu na letišti (je tam potřeba mít nějakou rezervaci hotelu tuším). S cenama je to trošku relativní, je tam vysoká inflace a kurz neskutečně skáče ze dne na den. Jinak by mě zajímaly data těch letů, sice jsem tam chtěl jet po zemi, ale tahle cena je hodně lákavá. (?)

před 10 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky za info, doplnil jsem pár věcí do příspěvku. Psal jsem to horkým prstem :)

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
To bude jízda!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
Sicílie
ušetříš až 59%
A už tam budem?
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?