Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Kdo říkal, že Las Vegas je jediným městem hříchů a hazardu? Čínské Macao je americkému bratrovi více než rovnocenným soupeřem a každoročně láká miliony turistů, kteří chtě nechtě zkusí štěstí v jednom z místních kasín. Nemusíme však zůstávat jen u hazardu, pouhých 70 km od Macaa se nachází další administrativní území ČLR - Hongkong, kde mimo jiné naše cesta začne. Města jsou perfektně propojena lodní dopravou, kdy jednosměrný lístek vychází na 400 Kč. Ještě nekončíme, v ceně letenky lze využít bezplatný stop-over v čínském hlavním městě Pekingu. Co dodat? Snad jen, že nebudou potřeba žádná víza!

Macao a Hongkong lze za turistickými účely navštívit do 90 dní pobytu. Peking navštívíme na základě 72 hodinového pobytu, na který se vztahuje turistická výjimka při tranzitu skrz Čínu. Transitní dobu maximálně 72 hodin je nutno dodržet.

Letenky jsou dostupné v jakékoliv kombinaci těchto 3 měst, tedy i klasika zpáteční. Osobně však doporučuji variantu první.

  • Cestovní období: září - prosinec 2015 (optimální počasí je během září a října)
  • Prodej do: 31.5.
V ceně letenky nechybí zavazadlo do 23 kg. Komu by se ještě zachtělo po větší exotice, může za další tisícovku odskočit na Filipíny.

Jak se přesunout z Hongkongu do Macaa?

V úvodu jsem již zmínil, že mezi destinacemi jezdí nespočet lodních spojů. Nejlevnější z nich začínají na 133 HK$, tedy zhruba 430 Kč. Na výběr jsou i dražší a rychlejší spoje. Detailně se lodní dopravě mezi Hongkongem a Macaem věnuje tento odstavec na wikitravel.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Matouš Hurtík
Matouš Hurtík

Ahoj, měl bych zájem o open jaw letenku s tím, že bych rád letěl okolo 18/8 někam do jihovýchodní Asie (Bangkok, Ho Či Min, Hanoj, Manila, Singapur) a pak 23-24/8 do Pekingu s následným odletem zpět do Prahy 1-2/1/2016. Mohli byste se mi podívat zda něco zajímavého není?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jforman
jforman

Ahoj, da se najít i ciste zpatecka Peking? Idealne drive (červenec - srpen)? Co jsem zkoušel, tak mi to dává pekelne cifry :-(

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele martinalukyna
martinalukyna

Ahoj, jak to funguje s tím tranzitním vízem. Mám už letenky viz první odkaz - žádám tedy u AirMacau, která nás dopraví do Pekingu, aby info imigrační orgány na letišti - jakým způsobem? co dokládám? (na stránkách Studentagency si nějak protiřečí http://www.studentagency.cz/ostatni-produkty/viza/viza-cina?tabid=visa_transit) Díky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Martino, nemělo by potřeba nic dělat - zkušenosti jsou v diskuzi https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=53&t=361 ;)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele mmertak
mmertak

Ahoj, tak už máme letenky do HK a rádi bychom se na několik dní (4-5) podívali někam k moři. Na Filipínách je (asi) období těch monzunů, ve Vietnamu taky, můžete poradit kterou destinaci vybrat, abychom nestrávili celou dobu schovaní před deštěm ? Někam kam by se dalo dostat přímým letem z HK za rozumnou cenu. Díky!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele trocilka
trocilka

Ahoj, dala by se prosim sehnat za podobnou cenu i letenka na srpen? Potrebovala bych letet okolo 8.8. (+- tyden) HK-Evropa-HK. Moc dekuji!

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj, ty ale chceš letět v opačném směru, což je zcela jiná letenka. Mrkni na ctrip.com

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele ttoony
ttoony

Ahoj, je mozne naplanovat navrat az po novom roku? Odlet npr oktober a navrat tak Februar/Marec diky

před 7 lety
Avatar uživatele ttoony
ttoony

Popripade je mozne vziat len jednosmernu cestu do Azie za nejakych cca 6000CZK?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele herain
herain

Ahoj,mě by zas zajímalo,jak udělat třeba pětidenní stop v Pekingu? Nemůžu se na to nějak doklikat,díky

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Dane, na jaké období? Zkusíme se podívat

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele mmertak
mmertak

Ahoj Dave, zajímá mě ta možnost přidání Filipín do itineráře. Kde hledat ty letenky za "tisícovku" ? Co tak hledám, tak nejlevněji vychází CEBU PACIFIC, ale za cca. 2000HKD s max. 20kg zavazadly z HK do Manily. Díky

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Michale, na jaký rozsah dat hledáš letenky?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Michale, možností je vícero, rozhodně ale hledej lelty z HK, třeba Manila, Cebu, Kolibo.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
To musíš vidět!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Honem, dokud jsou místa!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Hurá za zážitky!
Almadraba
ušetříš až 49%
A už tam budem?
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína

Zavřít boční panel
Hongkong
Hong Kong

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro Hong Kong

Zavřít boční panel
Macao
Macao

Země hazardu s příchutí Asie i Evropy

Macao se nachází v deltě Perlové řeky a omývá ho Jihočínské moře a hranici tvoří Čínská lidová republika s aglomerací Kanton (anglicky Guangdong). Macao tvoří poloostov a ostrovy Taipa a Coloane, mezi nimiž vznikla rekultivací nová část Cota.

Je to země s nejvyšší hustotou obyvatelstva na km2 na světě (21.393/km2), představuje jedinečnou kombinaci čínské a portugalské kultury daleko od Evropy.

Průvodce pro Macao