Letenky do Macaa, Hongkongu a Pekingu (3v1) - 11.990 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Kdo říkal, že Las Vegas je jediným městem hříchů a hazardu? Čínské Macao je americkému bratrovi více než rovnocenným soupeřem a každoročně láká miliony turistů, kteří chtě nechtě zkusí štěstí v jednom z místních kasín. Nemusíme však zůstávat jen u hazardu, pouhých 70 km od Macaa se nachází další administrativní území ČLR - Hongkong, kde mimo jiné naše cesta začne. Města jsou perfektně propojena lodní dopravou, kdy jednosměrný lístek vychází na 400 Kč. Ještě nekončíme, v ceně letenky lze využít bezplatný stop-over v čínském hlavním městě Pekingu. Co dodat? Snad jen, že nebudou potřeba žádná víza!

Macao a Hongkong lze za turistickými účely navštívit do 90 dní pobytu. Peking navštívíme na základě 72 hodinového pobytu, na který se vztahuje turistická výjimka při tranzitu skrz Čínu. Transitní dobu maximálně 72 hodin je nutno dodržet.

Letenky jsou dostupné v jakékoliv kombinaci těchto 3 měst, tedy i klasika zpáteční. Osobně však doporučuji variantu první.

  • Cestovní období: září - prosinec 2015 (optimální počasí je během září a října)
  • Prodej do: 31.5.
V ceně letenky nechybí zavazadlo do 23 kg. Komu by se ještě zachtělo po větší exotice, může za další tisícovku odskočit na Filipíny.

Jak se přesunout z Hongkongu do Macaa?

V úvodu jsem již zmínil, že mezi destinacemi jezdí nespočet lodních spojů. Nejlevnější z nich začínají na 133 HK$, tedy zhruba 430 Kč. Na výběr jsou i dražší a rychlejší spoje. Detailně se lodní dopravě mezi Hongkongem a Macaem věnuje tento odstavec na wikitravel.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele matous.hurtik

Ahoj, měl bych zájem o open jaw letenku s tím, že bych rád letěl okolo 18/8 někam do jihovýchodní Asie (Bangkok, Ho Či Min, Hanoj, Manila, Singapur) a pak 23-24/8 do Pekingu s následným odletem zpět do Prahy 1-2/1/2016. Mohli byste se mi podívat zda něco zajímavého není?

Avatar uživatele jforman

Ahoj, da se najít i ciste zpatecka Peking? Idealne drive (červenec - srpen)? Co jsem zkoušel, tak mi to dává pekelne cifry :-(

Avatar uživatele martinalukyna

Ahoj, jak to funguje s tím tranzitním vízem. Mám už letenky viz první odkaz - žádám tedy u AirMacau, která nás dopraví do Pekingu, aby info imigrační orgány na letišti - jakým způsobem? co dokládám? (na stránkách Studentagency si nějak protiřečí http://www.studentagency.cz/ostatni-produkty/viza/viza-cina?tabid=visa_transit) Díky

Ahoj Martino, nemělo by potřeba nic dělat - zkušenosti jsou v diskuzi https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=53&t=361 ;)

Avatar uživatele mmertak

Ahoj, tak už máme letenky do HK a rádi bychom se na několik dní (4-5) podívali někam k moři. Na Filipínách je (asi) období těch monzunů, ve Vietnamu taky, můžete poradit kterou destinaci vybrat, abychom nestrávili celou dobu schovaní před deštěm ? Někam kam by se dalo dostat přímým letem z HK za rozumnou cenu. Díky!

Avatar uživatele trocilka

Ahoj, dala by se prosim sehnat za podobnou cenu i letenka na srpen? Potrebovala bych letet okolo 8.8. (+- tyden) HK-Evropa-HK. Moc dekuji!

Ahoj, ty ale chceš letět v opačném směru, což je zcela jiná letenka. Mrkni na ctrip.com

Avatar uživatele ttoony

Ahoj, je mozne naplanovat navrat az po novom roku? Odlet npr oktober a navrat tak Februar/Marec diky

Avatar uživatele ttoony

Popripade je mozne vziat len jednosmernu cestu do Azie za nejakych cca 6000CZK?

Avatar uživatele herain

Ahoj,mě by zas zajímalo,jak udělat třeba pětidenní stop v Pekingu? Nemůžu se na to nějak doklikat,díky

Avatar uživatele lukas

Ahoj Dane, na jaké období? Zkusíme se podívat

Avatar uživatele mmertak

Ahoj Dave, zajímá mě ta možnost přidání Filipín do itineráře. Kde hledat ty letenky za "tisícovku" ? Co tak hledám, tak nejlevněji vychází CEBU PACIFIC, ale za cca. 2000HKD s max. 20kg zavazadly z HK do Manily. Díky

Avatar uživatele lukas

Ahoj Michale, na jaký rozsah dat hledáš letenky?

Michale, možností je vícero, rozhodně ale hledej lelty z HK, třeba Manila, Cebu, Kolibo.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking
-42 %

Všude dobře, co doma!

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

Všude dobře, co doma!

Černý pátek u Ryanairu aneb poslední místa v letadle po Evropě za extrémní ceny
-74 %
Mega akce

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Čína  

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína

Zavřít
Ikona pinu
Hong Kong  

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro Hong Kong

Zavřít
Ikona pinu
Macao  

Země hazardu s příchutí Asie i Evropy

Macao se nachází v deltě Perlové řeky a omývá ho Jihočínské moře a hranici tvoří Čínská lidová republika s aglomerací Kanton (anglicky Guangdong). Macao tvoří poloostov a ostrovy Taipa a Coloane, mezi nimiž vznikla rekultivací nová část Cota.

Je to země s nejvyšší hustotou obyvatelstva na km2 na světě (21.393/km2), představuje jedinečnou kombinaci čínské a portugalské kultury daleko od Evropy.

Průvodce pro Macao