Velká čínská zeď

Letenky do Macaa, Hongkongu a Pekingu (3v1) - 11.990 Kč.

14 komentářů
2015-05-30T15:02:44+02:00

O akci

Kdo říkal, že Las Vegas je jediným městem hříchů a hazardu? Čínské Macao je americkému bratrovi více než rovnocenným soupeřem a každoročně láká miliony turistů, kteří chtě nechtě zkusí štěstí v jednom z místních kasín. Nemusíme však zůstávat jen u hazardu, pouhých 70 km od Macaa se nachází další administrativní území ČLR - Hongkong, kde mimo jiné naše cesta začne. Města jsou perfektně propojena lodní dopravou, kdy jednosměrný lístek vychází na 400 Kč. Ještě nekončíme, v ceně letenky lze využít bezplatný stop-over v čínském hlavním městě Pekingu. Co dodat? Snad jen, že nebudou potřeba žádná víza!

Macao a Hongkong lze za turistickými účely navštívit do 90 dní pobytu. Peking navštívíme na základě 72 hodinového pobytu, na který se vztahuje turistická výjimka při tranzitu skrz Čínu. Transitní dobu maximálně 72 hodin je nutno dodržet.

Letenky jsou dostupné v jakékoliv kombinaci těchto 3 měst, tedy i klasika zpáteční. Osobně však doporučuji variantu první.

  • Cestovní období: září - prosinec 2015 (optimální počasí je během září a října)
  • Prodej do: 31.5.
V ceně letenky nechybí zavazadlo do 23 kg. Komu by se ještě zachtělo po větší exotice, může za další tisícovku odskočit na Filipíny.

Jak se přesunout z Hongkongu do Macaa?

V úvodu jsem již zmínil, že mezi destinacemi jezdí nespočet lodních spojů. Nejlevnější z nich začínají na 133 HK$, tedy zhruba 430 Kč. Na výběr jsou i dražší a rychlejší spoje. Detailně se lodní dopravě mezi Hongkongem a Macaem věnuje tento odstavec na wikitravel.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-05-30T15:02:44+02:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Matouš Hurtík
Matouš Hurtík
před 8 lety

Ahoj, měl bych zájem o open jaw letenku s tím, že bych rád letěl okolo 18/8 někam do jihovýchodní Asie (Bangkok, Ho Či Min, Hanoj, Manila, Singapur) a pak 23-24/8 do Pekingu s následným odletem zpět do Prahy 1-2/1/2016. Mohli byste se mi podívat zda něco zajímavého není?

Avatar uživatele jforman
jforman
před 9 lety

Ahoj, da se najít i ciste zpatecka Peking? Idealne drive (červenec - srpen)? Co jsem zkoušel, tak mi to dává pekelne cifry :-(

Avatar uživatele martinalukyna
martinalukyna
před 9 lety

Ahoj, jak to funguje s tím tranzitním vízem. Mám už letenky viz první odkaz - žádám tedy u AirMacau, která nás dopraví do Pekingu, aby info imigrační orgány na letišti - jakým způsobem? co dokládám? (na stránkách Studentagency si nějak protiřečí http://www.studentagency.cz/ostatni-produkty/viza/viza-cina?tabid=visa_transit) Díky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj Martino, nemělo by potřeba nic dělat - zkušenosti jsou v diskuzi https://www.cestujlevne.com/diskuze/viewtopic.php?f=53&t=361 ;)

Avatar uživatele mmertak
mmertak
před 9 lety

Ahoj, tak už máme letenky do HK a rádi bychom se na několik dní (4-5) podívali někam k moři. Na Filipínách je (asi) období těch monzunů, ve Vietnamu taky, můžete poradit kterou destinaci vybrat, abychom nestrávili celou dobu schovaní před deštěm ? Někam kam by se dalo dostat přímým letem z HK za rozumnou cenu. Díky!

Avatar uživatele trocilka
trocilka
před 9 lety

Ahoj, dala by se prosim sehnat za podobnou cenu i letenka na srpen? Potrebovala bych letet okolo 8.8. (+- tyden) HK-Evropa-HK. Moc dekuji!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj, ty ale chceš letět v opačném směru, což je zcela jiná letenka. Mrkni na ctrip.com

Avatar uživatele ttoony
ttoony
před 9 lety

Ahoj, je mozne naplanovat navrat az po novom roku? Odlet npr oktober a navrat tak Februar/Marec diky

Avatar uživatele ttoony
ttoony
před 9 lety

Popripade je mozne vziat len jednosmernu cestu do Azie za nejakych cca 6000CZK?

Avatar uživatele herain
herain
před 9 lety

Ahoj,mě by zas zajímalo,jak udělat třeba pětidenní stop v Pekingu? Nemůžu se na to nějak doklikat,díky

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Ahoj Dane, na jaké období? Zkusíme se podívat

Avatar uživatele mmertak
mmertak
před 9 lety

Ahoj Dave, zajímá mě ta možnost přidání Filipín do itineráře. Kde hledat ty letenky za "tisícovku" ? Co tak hledám, tak nejlevněji vychází CEBU PACIFIC, ale za cca. 2000HKD s max. 20kg zavazadly z HK do Manily. Díky

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Ahoj Michale, na jaký rozsah dat hledáš letenky?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Michale, možností je vícero, rozhodně ale hledej lelty z HK, třeba Manila, Cebu, Kolibo.

Další akce