Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pravou exotikou severu můžeme jmenovat jen několik málo destinací, Grónsko jim však kraluje. Možná jste si mysleli, že tento kus pevniny není ani obydlený, natož, že se zde někdy objeví tip na akční letenky. Tím spíše byste měli zauvažovat nad dobrodružnou výpravou do této dech beroucí krajiny, jenž vás v letních měsících uvítá teplotami od 15°C do 20°C a společnost při treku mezi městy budou dělat pižmoni severní.

Letenky do Grónska zakoupíte nejlevněji na stránkách letecké společnosti Greenland Express, jež nabízí zpáteční letenky za 3.750 dánských korun, tedy 13.820 Kč. V ceně nechybí ani odbavené zavazadlo do hmotnosti 20 kg.

  • Kodaň - Narsarsuaq nebo Kangerlussuaq za 13.820 Kč rezervuj na greenlandexpress.com
  • Cestovní období: 17.06. - 23.10.2015
Letenky rezervujte výhradně v dánských korunách. Při změně měny na eura vychází zhruba o 1.500 Kč dráže. Pár zajímavých informací o cestě do Grónska najdete na stránkách Vojtěcha Vondry.

Grónsko je součástí Dánského království – pro vstup se však nedoporučuji vstup pouze na občanský průkaz, ale cestovní pas. Bezvízový pobyt je platný pro dobu až 90 dní. V místních obchodech zaplatíte dánskou korunou, kterou doporučuji směnit ještě před odletem.

Narsarsuaq – vesnice na jihu Grónska

Narsarsuaq je malou vesnicí, která se soustředí u místního letiště. Na jihu Grónska tvoří hlavní spojnicový bod s okolními státy. Po příletu se vydejte do Blue Ice Explorer Café, kde naleznete potřebné informace k cestování po okolí. Přibližně 10 km na jih najdete větší město Narsak. Narsarsuaq na wikitravel.

Kangerlussuaq – vesnice na západě Grónska

Kangerlussuaq se nachází na západním pobřeží Grónska, přibližně 500 km severně od hlavního města Nuuk. Nese název po stejnojmenném fjordu. Město je obklopeno opravdu nádhernou grónskou scenérií, kde nebude problém narazit na stáda pižmoňů. Kangerlussuaq na wikitravel.

Jak se dopravit do Kodaně?

Variant je několik, tou nejpohodlnější je přímý let s ČSA, kdy cestu tam překonáte s 1,5 hodinovým přestupem a cena letenky činí 4.387 Kč (v ceně zavazadlo). Další přímou linku nejen z Prahy provozuje norský lowcost Norwegian, který v letních měsících trasu zdolá za 124€ se zavazadly za 148€ / 4.070 Kč. Zde je nutné přenocovat při cestě tam i zpět.

Lowcost varianta míří z letiště v Katovicích do švédského Malmö s aerolinií Wizzair, kde zpáteční letenky stojí 148 zlotých / 1.000 Kč, avšak plus 2 x 103 zlotých (709 Kč) za odbavené zavazadlo do 32 kg (lze svázat dvě krosny do jednoho kusu). Z letiště v Malmö na letiště v Kodani se přesunete se zastávkou v centru za 500 Kč. Tedy znovu +- 3.500 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele gdfhdfhdgfhdsf
gdfhdfhdgfhdsf

Souhlas, Illusiat je naprosto fantasticky, oblast Kangerlussuaqu uz mi tak zajimava neprisla i kdyz tura k Russel Glacier taky stala za to...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele tmazur
tmazur

Skoda, že nemuzu letet. Kangerlussuaq a Illulisat je nadherný!!!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele petr.neuwirth
petr.neuwirth

Mimochodem, z Billundu je letenka do stejnýho letadla, který tam cestou z Kodaně mezipřistává zpáteční jen za 3000 DKK namísto 3750 DKK z Kodaně (v Billundu nižší poplatky). Do Billundu taky s ČSA z Prahy, Ryanair z Budapešti, nebo nejlépe autem (z Prahy jen 900km a po pevnině, žádnej placenej most nebo trajekt)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Hurá za zážitky!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Tam chceš!
Edinburgh
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?