Letenky do Paříže + TGV do Lyonu a zpět - 2.459 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Existuje-li něco, co mne do Francie láká více než francouzské vafle s pořádnou porcí šlehačky, bude to jízda legendárními vlaky TGV. Pokud to máte podobně, pak je tento tip na trip určen právě vám. Kombinace dvou letenek z Prahy a jedné jízdy s TGV nám zpestří podzimní a zimní večery při ceně nepřesahující 3 tisíce.

Během jedné cesty poznáme to nejdůležitější - zavítáme do hlavního města Paříže, kde nám na seznamu nemůže chybět procházka od parku u Eiffelovy věže až po Avenue des Champs-Élysées.

Následně se přesuneme vlaky TGV do Lyonu, 450 km dlouhá cesta zabere necelé dvě hodiny. Lyonské centrum je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO pyšnící se renesancí nabitými uličkami připomínající Benátky. No a z Lyonu již poletíme přímým letem do Prahy.

  • 1) Praha - Paříž od 944 Kč rezervujte na easyjet.com
  • 2) Paříž - Lyon za 25€ / 684 Kč rezervujte na sncf.com/tgv
  • 3) Lyon - Praha za 831 Kč rezervujte přes skyscanner.cz/lys-prg
  • Cesty lze plánovat libovolně od října - termín pro inspiraci 7.-11.11. (viz. screeny)
1) Uvedená cena se vztahuje při cestě 2 osob, poletí-li vás více, cena se nepatrně snižuje na základě jednotného manipulačního poplatku. Doporučuji se termínově odpíchnout právě od této letenky.

2) Jízdenky na TGV je možné rezervovat s max 90 denním předstihem. Nezapomeňte si tak ohlídat včasný nákup, abyste dosáhli na cenu 25 eur.

3) O letenkách do Lyonu jsme informovali zde - Lyon z Prahy za 1.897 Kč.

Budete také potřebovat:

Nejlevnější dopravu z letiště CDG v Paříži nyní najdete na easybus.co.uk - ceny 2 € za jízdu.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kostel75

Zdravím všechny,mohli by jste mi prosím poradit pokud budu chtít rezervovat TGV přes ouigo.fr jakou mám zvolit odjezdovou stanice a příjezdovou, pokud bych chtěl jet z Paříže do Lyonu?moc se neorientuji v názvech. díky moc Petr

Avatar uživatele michal

Z Paříže Marne-la-Vallée Chessy, do Lyonu Lyon-Saint Exupéry. Z Paříže je ale nutno se dostat k Disneylandu RERkem (zóna 5), V Lyonu zase od letiště, kde Ouigo zastavuje, do centra. Některý Ouiga ovšem jedou až na Lyon-Part Dieu...

Avatar uživatele danieldanek

Ahoj, je třeba u ouigo jízdenku vždy vytisknout, nebo stačí ukázat v té jejich aplikaci na mobilu. Jestli to správně chápu, tak bude jizdenka připravena až 4 dny před odjezdem a tou dobou budem již dávno pryč :(

Avatar uživatele Pavel_Starecky

Z Lyonu se pak dá využít za pár euro autobusy Megabus či IDBUs do Španělska, Itálie či Německa

Avatar uživatele email

TGV se dá koupit už od 10€: www.ouigo.fr

Avatar uživatele vadysek

Nevíte prosím, jak je to se zavazadly v TGV? Kolik si jich a jak velkých můžu vzít na palubu?

Avatar uživatele Danny84

@Adam: Co ja si pamatuji z me cesty TGV, tak snad zadne omezeni na zavazadla nebylo. Asi je to tedy stejny jako v nasich vlacich. Kazdopadne jizda TGV je opravdu zazitek. Pri me cesty do Parize jsem zvolil cestu autem do Strasburku, tam prohlidku mesta a prespani a nasledujici den presun TGV do Parize (cca. 2,5 hod. jizda). A zpet to stejne. TGV do Strasburku a pote autem do CR. Doporucuji. :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější lety z Prahy do Izraele
-70 %

Hurá za zážitky!

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

A už tam budem?

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Francie  

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie