Mapa

Letenky do Portugalska: Faro / Porto - 1.295 Kč.

5 komentářů
2013-04-16T14:44:11+02:00

O akci

Foto: Porto by Olegivvit / wikipedia

Pro předsezónní návštěvu Portugalska využijte levný letenek společnosti Ryanair. Ta nabízí zajímavé ceny v průběhu následujících týdnů na linkách z blízkých německých letišť na západní část Pyrenejského poloostrova. Vykoupat se tak v Atlantském oceánu můžete v oblasti Porta nebo jižněji položeného Fara.

Porto - 1.295 Kč

Letenky z Norimberku

Na lince Norimberk (NUE) - Porto (OPO) můžete v současné chvíli rezervovat letenky za 50€ - 1.295 Kč. Cena za letenku je konečná vč. tax, poplatků a zavazadla o maximálních rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg. Což na týdenní pobyt u moře plně vyhovuje. Cena je dostupná pouze na jeden termín v dubnu, a to na 23. - 27/30. dubna.

Na letišti v Norimberku zaparkujete za 39€ na 8 dní. Přehled cen najdete zde – parkování v Německu. Pokud však nechcete jet autem, vyplatí se linky společnosti Student agency. Jízdenky zakoupíte s ohledem na výchozí bod za pár stokorun.

Automobil

Opravdový zážitek z cesty přichází s naprostou svobodou a možností se podívat kdy chcete, kam chcete. Za tímto účelem doporučuji si pronajmout automobil s vyzvednutím již na letišti. Za 4 denní pronájem v termínu 23.-27.dubna zaplatíte pouze 1.336 Kč! Rezervaci a srovnání cen jednotlivých autopůjčoven provedete zde - půjčení auta na letišti v Portu.

Levné hotely

Díky automobilu nebudete limitováni pouze na hotely v centru Porta, ale můžete pár kilometrů popojet na klidnější místo přímo u pláže. Nejnižší ceny v Portu začínají na 335 Kč / noc / 2 osoby. Konkrétně pak na data 23.-27.dubna lze rezervovat pokoj pro dva za 1.653 Kč.

Faro - 1.500 Kč

Letenky do Fara

Ačkoliv o pár stovek dražší letenky na této lince mohou odklánět oči k první destinaci, opak bude pravdou. Pokud nemáte Norimberk přímo za humny, vydejte se na letiště v Lipsku. Z Prahy cesta trvá necelé 3,5 hodiny jízdy, z Ústí pak pouhé 2h. Linka Lipsko (LEJ) - Faro (FAO) nabízí letenky za 58€ - 1.500 Kč. Cena je taktéž zpáteční vč. kabinového zavazadla. Termíny jsou navíc dostupné až do konce června!

  • Rezervace na ryanair.com
  • Termíny:
    • LEJ - FAO: 23.duben, 7, 14, 28, 31.květen, 4, 7, 11, 14, 25.červen
    • FAO - LEJ: 26.duben, 24.květen, 4, 7, 11, 14, 18, 21, 25.červen

U letiště v Lipsku naleznete také zábavní park Belantis. Prodlužte si cestu a zastavte se na pár hodin i zde. Informace k letišti Lipsko (LEJ) naleznete v odkazu. Stejně jako v případě Norimberku, i sem se dostanete se Student Agency nebo vlastním automobilem. Ceny za parkování jsou podobné a přehled naleznete taktéž na - parkování v Německu.

Automobil

Ani v tomto případě nedoporučuji jinak, než si rezervovat vlastní automobil. Pokud se vydáte do Fara, můžete se sjet podívat na nejjižněji položený západní cíp Portugalska - město Sagres. V tomto odkazu srovnáte ceny jednotlivých autopůjčoven s vyzvednutím na letišti. Týdenní pronájem začíná na 2.853 Kč! Autopůjčovny letiště Faro.

Levné hotely

Samotné ubytování ve městě Vás nejlevněji vyjde na 645 Kč za pokoj. Hotely Faro od 645 Kč. Pokud však budete mít auto, nelimitujte se na toto město. V okolí naleznete několik levných penzionů s hezčím výhledem na Atlantik.

Srovnání se zájezdy

Pokud snad přemýšlíte nad cestou s cestovní kanceláří, porovnejte si ceny se zájezdy do Portugalska na tomto portálu. Teploty v červnu se pohybují již mezi 25 - 28°C.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-04-16T14:44:11+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele i.speldova
i.speldova
před 10 lety

Zdravím ve spolek, obracím se na Vás s radou. Naše holčičky postoupili na Dance World Cup 2014, které se koná v Algarve v Portugalsku cca od 30.6.-6.7.2014 můžete mi doporučit nějaký tip na levnější letenky a ubytování. Moc děkuji i.speldova@seznam.cz

Avatar uživatele Petros34
Petros34
před 11 lety

Urcite - fota uz jsou na FB a shrnout vylet muzu, mas na mysli prakticke info pro cestovatele? ci co konkretne navstivit?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 lety

Určitě svůj pohled na cestu. Co se líbilo, co doporučíš,čemu se raději vyhnout atd. Takovou menší recenzi pro budoucí cestovatele do tohoto místa :)

Avatar uživatele Petros34
Petros34
před 11 lety

Ciao, zrovna jsem se vratil z Fara a mohu jen vrele doporucit..leteli jsme s Ryanair z Lipska a vsechno v pohode...a oblast Algarve nadherna a pocasi ted v dubnu naprosto idelani na poznavani...tak priste Porto, uz se tesim...Petr

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 lety

Ahoj, nebyly by fotky či rovnou nějaké kratší shrnutí výletu? :)

Další akce