Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Foto: Koloseum by Konrad Zielinski / wikipedia

Pro návštěvu hlavního města Itálie a sídla papeže, Vatikánu, využijte levných letenek z německého Lipska. Lipsko (LEJ) je vzdálené přibližně 250 km od Prahy, tedy necelé 3 hodiny jízdy. Letenky nabízí nízkonákladový dopravce Ryanair za 20€ v jednom směru v měsíci květnu, respektive za 22€ v červnu. Cena je za zpáteční letenku vč. tax a poplatků + příručního zavazadla.

 • Rezervace na ryanair.com
 • Dostupné termíny za 1.035 Kč
  • tam: 14, 16, 21, 23, 28, 30.květen
  • zpět: 4, 7, 9, 14, 18, 23, 25, 30.květen
 • Dostupné termíny za 1.140 Kč
  • tam: 11, 13, 20, 25, 27, 29.červen
  • zpět: 13, 15, 18, 22, 27, 29.červen
Letenky kupujete poprvé? Přečtěte si náš návod Jak rezervovat letenky u Ryanairu. Letiště Ciampino nabízí přímé spojení ke stanici Termini v centru Říma od 4€. Lístky rezervujte předem online na stránkách dopravce Terravision - transfer z Říma.

Jak do Lipska

Vydáte-li se autem, parkování u letiště nevyjde dráž jak samotná letenka. U letiště v Lipsku naleznete také zábavní park Belantis. Prodlužte si cestu a zastavte se na pár hodin i zde. Informace k letišti Lipsko (LEJ) naleznete v odkazu. Ceny za parkování se pohybují okolo 40€ / týden a přehled naleznete na - parkování v Německu.

Alternativy k letům z Lipska - Praha, Bratislava

! Dle dotazů z facebooku přidávám přehled možných alternativ pro odlety z Prahy a Bratislavy.

Letenky z Bratislavy

Během května je velký počet termínů za 92€, avšak např. na termín 22.-24.května zaplatíte pouze 75€ - 1.940 Kč, obdobou je 17.-19.června. Vesměs nedáte za letenky více jak 100€ i během letních prázdnin. Letenky jsou dostupné na Ryanair.com

Letenky z Prahy

Z Prahy jsou letenky nejdražší. Nejlevnější ceny začínají na 1.758 Kč 30.5.-01.06., 06.-08.červen, 11.-13.červen. Cena letenky je platná pro členy Discount klubu (+ 750 Kč pokud členy nejste - za rezervaci). Letenky zakoupíte u Wizzair.com a cílové letiště je Řím Fiumicino (FCO). I odtud využijte transfer s Terravision, jen zvolte toto letiště.

Počítejte s cenami v jiných termínech okolo 2.400 Kč, pokud máte členství.

Levné hotely v Římě

Tipy na akční ubytování v Římě naleznete v postranním panelu - případně klikněte sem Akční hotely Řím. V Římě naleznete téměř 2.000 možností kde se ubytovat. Nejlepší lokalitou je oblast vlakového nádraží Termini, odkud dojdete do centra za pár minut volnou chůzí. Při výběru hotelu dbejte zvýšenou pozornost na umístění, abyste zbytečně každý den nedojížděli 1 hodinu do centra. Čas je k nezaplacení. V Římě počítejte s cenovou relací od 1.200 Kč do 2.000 Kč za dvoulůžkový pokoj v dostupné vzdálenosti od centra.

Tipy od Cestujlevne.com

Cestujete poprvé a dělá Vám problém se vyznat v nabídkách hoteliérů? Vybíráme ty nejzajímavější nabídky - cestujte s Cestujlevne.com a buďte nad věcí. Tipy vybíráme s ohledem na komfort a především na finance, neboť cestujeme levně.

Hotely jsou kontrolovány pro datum 21.-23.května. Ceny se mohou lišit od jiných dat, stejně tak i dostupnost pokojů.

 • Hotel Marsala** - cena za noc 1.600 Kč nabízí dvoulůžkový pokoj nižší kvality a společnou koupelnou. Výhodou je lokalita - 100m od Termini a snídaně v ceně. Lze si připlatit a mít lepší pokoj i s koupelnou.
 • Hotel Albergo Marechiaro** - cena za noc 1.750 Kč, taktéž u stanice Terminy, odkud pojedete pouhé 2 zastávky metrem ke Koloseu. Koupelna na pokoji, bez snídaně.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
Sicílie
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Všude dobře, co doma!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
To musíš vidět!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?