Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Chtěli byste zažít pravé safari? Potom využijte promo tarifů tureckých aerolinek Turkish airlines. Zpáteční letenky z Istanbulu do Kilimandžára zakoupíte za 7.590 Kč. Příkladem může být let 31.1.-15.2. Rezervace Kilimandžáro >>

Další zajímavou destinací je Mombasa v Keni. Letenky zakoupíte za 7.583 Kč - příkladem je stejné datum. Rezervace Mombasa >>

Samozřejmostí je i multi-city letenka Istanbul - Kilimandžáro / Mombasa - Istanbul za obdobnou cenu. Letenky lze koupit od 4.prosince do 4.března s maximální délkou pobytu 1 měsíc. Za menší příplatek lze zvolit návrat do Mnichova nebo Vídně.

Jak do Istanbulu? Z rakouské Vídně létá aerolinka Pegasus airlines za ceny od 99€ (2.500 Kč) - v ceně je letenka vč. odbaveného zavazadla. Nejedná se však o stejné letiště, proto při navazujících spojích nezapomeňte na dostatečnou časovou rezervu.

Ubytování v Tanzanii zakoupíte zde a konkrétní ceny v Mombase jsou od 856 Kč za pokoj pro 2 osoby.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martin Kaminský

Teď jsem se vrátil z Keni a Tanzánie a musím říct, že opět to byl famózní zážitek. Kdo jen kouskem duše uvažuje o výletu na safari, ať určitě za tuto cenu neváhá. Navíc rád Vám doporučím skvělého keňského průvodce, který nám vždy dopředu zařídil ubytování, dopravu, vstupy do parků a byl nám skutečným přítelem. Kontakt: Shem Muambi +254 725 404 975 (odkažte se na Martina z Česka).

před 10 lety
Avatar uživatele cestujlevne
cestujlevne

Super fotky Martine! Budeš se zlobit, když je uploadnu i na FB ?

před 10 lety
Avatar uživatele skodik
skodik

Zdarec, kolik tak stoji to safari da se rict se vsim za den, ja cetl neco o 200usd/den, je to tak, ci jsou to vicemene jen nabidky tady a da se tam lepe nebo jak? Diky, Dom

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
To bude jízda!
5552 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Tanzanie
Tanzanie

Afrika pro začátečníky

Tanzanie má rozlohu 947.000 km2, největší město a zároveň ekonomické centrum Dar es Salaam se nachází na východním pobřeží, vláda však sídlí v Dodomě, v centrální Tanzanii.

Tanzanci používají jako oficiální jazyk angličtinu a svahilštinu. Tanzanie sousedí na severu s Keňou a Ugandou. Západní hranici tvoří s Rwandou a Burundi, jižní hranice má se Zambií a Malawi.

Pokud někoho táhne poznání afrického kontinentu, měl by začít s Tanzanií. Tato země nabízí snad vše, co může běžný turista na své cestě po světě chtít vidět. Neuvěřitelné snímky divoké zvěře, adrenalin při stoupání na vrchol Kilimandžára či potápění s korálovými žraloky. Směs místního obyvatelstva, které je navíc k cizincům poměrně přátelské, posunuje tuto zemi v oblíbenosti na první příčky celého kontinentu. Bezpečnostní situace je velmi dobrá, nehrozí vám žádné útoky na turisty, po tanzanské divočině i ve městech se dá pohybovat bezpečně. Pro milovníky nákupů je tato země rájem, nabízí nepřeberné množství suvenýrů od sošek makonde až po umění místních malířů zvané tinga tinga. Každý si v Tanzanii najde své.

Tanzanie je se svými parky jednou z mála zemí, která lidem toužícím zažít dobrodružství a setkat se s divokými zvířaty zaručuje škálu možností. Nejnavštěvovanější Ngorongoro je sice z pohledu nezávislého cestovatele poněkud turističtější, ale můžete zde zahlédnout nosorožce dvourohého, nebo v brzkém ranním oparu sledovat Masaje se svými obrovskými stády krav sestupující do kráteru, aby zvěř napojili. To, že ve vzdálenosti 200 m od vody leží smečka lvů, Masaje, ozbrojené pouze dřevěnými palicemi, absolutně nerozruší.

Průvodce pro Tanzanie

Zavřít boční panel
Keňa
Keňa

To nejlepší z černé Afriky

Keňa se nachází ve východním cípu Afriky. Na severu sousedí s Jižním Súdánem a Etiopií, na západě s Ugandou, na jihu s Tanzanií a na východě s nestabilním Somálskem. Keňské východní pobřeží pak omílá Indický oceán.

Keňa v sobě snoubí to nejlepší z pravé Afriky, kterou známe z cestopisných dokumentů, a moderního vzkvétajícího státu poskytujícího západním turistům dostatečný komfort. Díky tomu lze v jedné zemi vidět rozlehlá safari plná volně pobíhajících lvů, slonů či zeber, tradiční vesničky plné hliněných chýší, v nichž jako by se zastavil čas, ale zároveň i moderní velkoměsta plná širokých a dlouhých bulvárů a prosklených mrakodrapů.

Průvodce pro Keňa