Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Chcete-li poznat opravdovu muslimskou zemi v pravém slova smyslu, vydejte se do Kuvajtu. Tento malý stát se nachází v severní části Perského zálivu, jehož poloha je vhodná nejen ke koupání v místním moři. K návštěvě vám bohatě postačí 3 - 5 dní.

Za zpáteční cestu z Mnichova si nejlepší aerolinky Evropy účtují pouze 5.233 Kč.

Standardní cena letenek do Kuvajtu se pohybuje okolo 12 tisíc, tedy v tomto případě jsou letenky výhodnější o více jak polovinu! Stop-over v Istanbulu není možný.

Do Mnichova se dopravíme s několika autobusovými společnosti, jednosměrné jízdenky pak zakoupíte do 500 Kč. Vybrat si můžete z: Student Agency, EurolinesFlixBus či německý DB. Rozhodnete-li se jet vlastním autem, zajímavé ceny za parkování na letišti naleznete na HolidayExtras.de

Víza do Kuvajtu

Nově od loňského roku mohou držitelé českých a slovenských cestovních pasů žádat o vízum do Kuvajtu po příletu na letišti. Maximální délka pobytu nesmí přesáhnout 3 měsíce a víza jsou udělována za poplatek 3 KWD / 220 Kč.

Ubytování v Kuvajtu

Vzhledem k velikosti země jsou veškeré hotely i hostely soustředěny do hlavního města Kuwait City. Cena za noc v dvoulůžkovém pokoji začíná na 1.500 Kč, což při krátkém pobytu lze tolerovat. Půjčení vozu můžete sjednat online či na místě. 3 denní půjčení na letišti v Kuvajtu vychází cirka na 2.000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele qquest
qquest

Kde jsi prosím vzal info, že můžeš víza dostat až na letišti? Resp. já se dočetl všude (i na stránkách MZV), že musíš mít jako v jiných emirátech sponzora, který tě zve a potom je třeba požádat o vízum dopředu v Praze. Jedinou zmínku o tom, že by nebylo potřeba víza vyřizovat dopředu, jsem našel zde: http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/kuvajt-zakladni-informace-o-teritoriu-17743.html#sec13 Pokud má někdo jinou informaci, budu za ni rád.

před 9 lety
Avatar uživatele petrtank
petrtank

ja v kuvajtu jsem a muzu potvrdit ze vizum cesi muzou ziskat na letisti. nicmene Kuvajt je vylozene protituristicky zamerena. pokud chcete do too regionu, take spise Oman.

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Info z Timaticu: TIMATIC-3 / 20NOV13 / 1246 UTC NATIONAL CZECH REP. *CZ* /EMBARKATION CZECH REP. *CZ* DESTINATION KUWAIT *KW* VISA DESTINATION KUWAIT *KW* ...... NORMAL PASSPORTS ONLY ...... PASSPORT REQUIRED. - PASSPORTS AND/OR PASSPORT REPLACING DOCUMENTS MUST BE VALID FOR AT LEAST 3 MONTHS FROM DATE OF ARRIVAL. ADMISSION AND TRANSIT RESTRICTIONS: - ADMISSION IS REFUSED TO HOLDERS OF TEMPORARY PASSPORTS AND TEMPORARY TRAVEL DOCUMENTS. VISA ISSUANCE: VISA REQUIRED- EXCEPT FOR NATIONALS OF CZECH REP. CAN OBTAIN A VISA ON ARRIVAL FOR A MAX. STAY OF 3 MONTHS. FEE: MAX. KWD 3.-EXTENSION POSSIBLE.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele Lachtik
Lachtik

Na BestBus bych se pro tuto nabídku moc nevázal, do Mnichova vůbec nejezdí...

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky za podnětné info :D příspěvek jsem upravil.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam chceš!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Wall Street
ušetříš až 36%
Jedem!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam to bude krásný!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?