Letenky na Blízký východ s Turkish Airlines - Izrael, Jordánsko, Egypt - 3.783 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Ačkoliv se turecké aerolinky na svém webu chlubí nabídkami levných letenek na Blízký východ, na které nelze dosáhnout, můžeme cenu i tak snížit sestavením open-jaw letenky. Tato letenka může být výhodou pro cestovatele, kteří rádi navštíví během cesty i dvě země, aniž by se pak museli vracet na místo, kam předtím přiletěli.

Zajímavá varianta takové letenky umožní začít cestu například v jordánské Akabě, která leží vedle Ejlatu v Akabském zálivu u Rudého moře. Dále cestu přes Petru až do Ammánu, překročení jordánsko-izraelských hranic v Allenby a dojezd do Jeruzaléma. Druhá varianta zahrnuje překročení hranic Akaba – Ejlat a cestu po izraelské straně až do Jeruzaléma či Tel-Avivu. V přehledu uvádíme i další varianty open-jaw letenek, které využijí především milovníci odpočinkových dovolených v Egyptě.

Letenky:

 • Praha – Akaba / Tel-Aviv – Vídeň za 3.783 Kč rezervuj >
 • Praha – Akaba / Tel-Aviv – Norimberk za 3.783 Kč rezervuj >>
 • Praha – Hurghada – Mnichov za 4.090 Kč rezervuj >>
 • Praha – Hurghada – Norimberk za 4.171 Kč rezervuj >>
 • Praha – Šarm aš-Šajch – Mnichov za 4.090 Kč rezervuj >>
 • Praha – Šarm aš-Šajch – Norimberk za 4.171 Kč rezervuj >>
TIP: Letenka se stopoverem v Istanbulu:
 • Praha – Istanbul – Akaba / Tel-Aviv – Vídeň za 4.156 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období: listopad – březen (mimo 16.12.-11.1.) a květen – červen
 • Minimální délka pobytu 5 dnů nebo ze soboty na neděli
 • Maximální délka pobytu 12 měsíců
 • Prodej do 20. prosince
Nemusíme zmiňovat, že budete cestovat s oceňovanými a prémiovými aerolinkami Turkish Airlines, které nabízejí na mezinárodních letech standardně teplé jídlo a neomezené množství alko i nealko nápojů. Nutno podotknout, že s takovým servisem se u západních leteckých společností téměř nesetkáte, u českých leteckých dopravců (Travel Service, ČSA) vůbec ne. Další nespornou výhodou je bezplatná přeprava zavazadel do podpalubí o celkové hmotnosti 30 kg!

Pozor! Při vyhledávání vhodného itineráře věnujte pozornost mezipřistání v Istanbulu, neboť ve vyhledávání jsou zahrnuty i výsledky s přílety/odlety na dvě istanbulská letiště IST a SAW.

Při plánování pozemních přejezdů vám může přijít vhod geniální vyhledávač Rome2rio, kterým naleznete spojení v každém koutu světa. Ubytování můžete porovnat přes hotely.cestujlevne.com nebo rovnou hledat na osvědčeném a spolehlivém booking.com.

Přípoje z Německa nebo Rakouska můžete řešit levně autobusy Student Agency, Eurolines či Flixbus, ceny vždy porovnejte.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele t.chlumska

Dobrý den,cestoval jste někdo z Akaby do Petry a Wadí R.? Jak jste to zorganizovali a nebo jste využili nějakou cestovku. Prosím o radu. díky

Avatar uživatele Hanka

cestovali jsme tam minuly tyden a resili jsme to taxiky a to i neoficialnimi.

Avatar uživatele t.chlumska

A na kolik to přišlo?

Avatar uživatele alfi_

Těch 30 kg s Turkish neplatí vždy - narazili jsme i na jednu letenku (let), která měla uvedeno jen 20 Kg a fakt jsme nezjistili důvod (a nebo nepořádek u prodejce, ale hádejte se o to až dodatečně..)

Avatar uživatele lukas

Vždy platí to, co je uvedeno na letence :-) Váhový limit je u každé trasy jiný, třeba do Afriky má TK 2x23 kg

Avatar uživatele Gibbon

Ahoj, existuje moznost stopoveru i nekdy na kveten? Dal jsem si vyhledat napriklad 7.5.-18.5. a naprimo (praha/aqaba, tel-aviv/viden) a to najde let, ktery stoji v istambulu po ceste tam i zpet. Kdyz ho ale rozdelim na samostatne lety Praha/Istambul, Istambul/Aqaba, Tel-aviv/Viden tak nenajde nic. Dělám něco špatně? Omlouvám se za otravování s konkrétním letem. :-/

Trefil jsi se poté do správných termínů?

Avatar uživatele Gibbon

Zkopiroval jsem data letu podle toho co mi naslo vyhledavani na primo: 7.5. praha/istambul(prilet to IST je po pulnoci) 8.5 istambul/aqaba a 18.5. tel-aviv/viden a stejne to nic nenaslo (ten istambul byl chtel prodlouzit :-/)

Avatar uživatele AbbyNex

turkish ma dobre ceny aj na letenky Budapest - Antananarivo na (napriklad) januar su za 16500 Kc (ale je to obdobie cyklonov)

Avatar uživatele mujemail

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/izrael_aktualni_doporuceni_pro_cesty_6.html

Avatar uživatele lukas

V Izraeli je napjatá situace od nepaměti, nicméně dál do něj denně proudí další desetitisíce turistů. Je potřeba všechno brát s rezervou nebo si cestu naplánovat třeba na druhou polovinu roku, když máte tak velké obavy :-)

Avatar uživatele skigo

Nicméně si myslím, že co se týče toho Jordánska, tak je teď daleko levnější si koupit letenku z Budapešti do Eilatu (cca 40km od přechodu do Jordánska), která se dá sehnat do 1000Kč (já koupil na tuto středu za 550Kč zpáteční :-) Z letiště na hranici stojí transfer asi 6 dolarů a pak do Aqaby taxi za pár babek. Pak zpět do Eilatu a nemusí se až do Tel Avivu. Takže úspora tak 3000Kč.

Avatar uživatele fiik

Zajímalo by mě, jestli se platí vstupní vízum do Jordánska 40 JOD, když letím do Aqaby?

Avatar uživatele vetrik

Biškek by to chcelo nejaký/Kirgisko/.

Avatar uživatele rehor.maty

S tim Sarm-As-Sajchem souhlasim. I kdyz ty letenky jsou v prubehu roku 2016, i tak bych tam asi neletel. Je skoda, ze takova historicka mesta jako Petra jsou v blizkosti nebezpecnych statu.

Avatar uživatele beg

Šarm aš-Šajch je teď asi jen pro odvážné ...

Letenky nejsou na teď, ale v průběhu příštího roku. Do té doby se situace může vyvíjet jakkoliv. Tohle bohužel u cest na Blízký východ tak nějak patří.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na úchvatný ostrov Réunion z Prahy přes Paříž
-32 %

Honem, dokud jsou místa!

Na MS v hokeji 2018 do Kodaně proti Rusku

Tam jsi vždycky chtěl!

Přímé low-cost lety z Mnichova do Namibie
-40 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Egypt  

Bohatství a pestrost za zdmi letovisek

Severoafrická země, kterou obklopuje krásné Středozemní a Rudé moře. Za sousedy má současně kontroverzní státy – Libyi, Súdán a Izrael. Egypt býval jednou z největších říší světa, avšak i dnešní život a kultura v Egyptě má stále co nabídnout. Pokud netrpíte nedostatkem odvahy a rádi opouštíte komfortní zónu, máte možnost poznat opravdový současný (a stále dostatečně bezpečný) Egypt ve všech jeho podobách. 

Budete pít čaj s berbery v oáze Siwa, projedete se úzkými uličkami Luxoru na „hantouru“, zažijete magický obřad „zaaru“, budete při západu slunce plachtit po Nilu, uvidíte dechberoucí představení súfistů a vše zvládnete na vlastní pěst bez průvodce, bez komerce. Pokud máte rádi dobrodružství a nepotřebujete vše dopředu nalinkované, zažijete zde probuzení vašich instinktů a přísun dávek adrenalinu.

Průvodce pro Egypt

Zavřít
Ikona pinu
Turecko  

Mezi Evropou a Asií, tam, kde leží Turecko

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko

Zavřít
Ikona pinu
Izrael  

Země protikladů a poznání

Dle našeho názoru by návštěva Izraele měla být povinná pro každého z nás. Rozšíří nám obzory a otevře oči dokořán. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, domníváme se, že vás obohatí nábožensky, politicky, ale i lidsky.

Průvodce pro Izrael