Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ačkoliv se turecké aerolinky na svém webu chlubí nabídkami levných letenek na Blízký východ, na které nelze dosáhnout, můžeme cenu i tak snížit sestavením open-jaw letenky. Tato letenka může být výhodou pro cestovatele, kteří rádi navštíví během cesty i dvě země, aniž by se pak museli vracet na místo, kam předtím přiletěli.

Zajímavá varianta takové letenky umožní začít cestu například v jordánské Akabě, která leží vedle Ejlatu v Akabském zálivu u Rudého moře. Dále cestu přes Petru až do Ammánu, překročení jordánsko-izraelských hranic v Allenby a dojezd do Jeruzaléma. Druhá varianta zahrnuje překročení hranic Akaba – Ejlat a cestu po izraelské straně až do Jeruzaléma či Tel-Avivu. V přehledu uvádíme i další varianty open-jaw letenek, které využijí především milovníci odpočinkových dovolených v Egyptě.

Letenky:

 • Praha – Akaba / Tel-Aviv – Vídeň za 3.783 Kč rezervuj >
 • Praha – Akaba / Tel-Aviv – Norimberk za 3.783 Kč rezervuj >>
 • Praha – Hurghada – Mnichov za 4.090 Kč rezervuj >>
 • Praha – Hurghada – Norimberk za 4.171 Kč rezervuj >>
 • Praha – Šarm aš-Šajch – Mnichov za 4.090 Kč rezervuj >>
 • Praha – Šarm aš-Šajch – Norimberk za 4.171 Kč rezervuj >>
TIP: Letenka se stopoverem v Istanbulu:
 • Praha – Istanbul – Akaba / Tel-Aviv – Vídeň za 4.156 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období: listopad – březen (mimo 16.12.-11.1.) a květen – červen
 • Minimální délka pobytu 5 dnů nebo ze soboty na neděli
 • Maximální délka pobytu 12 měsíců
 • Prodej do 20. prosince
Nemusíme zmiňovat, že budete cestovat s oceňovanými a prémiovými aerolinkami Turkish Airlines, které nabízejí na mezinárodních letech standardně teplé jídlo a neomezené množství alko i nealko nápojů. Nutno podotknout, že s takovým servisem se u západních leteckých společností téměř nesetkáte, u českých leteckých dopravců (Travel Service, ČSA) vůbec ne. Další nespornou výhodou je bezplatná přeprava zavazadel do podpalubí o celkové hmotnosti 30 kg!

Pozor! Při vyhledávání vhodného itineráře věnujte pozornost mezipřistání v Istanbulu, neboť ve vyhledávání jsou zahrnuty i výsledky s přílety/odlety na dvě istanbulská letiště IST a SAW.

Při plánování pozemních přejezdů vám může přijít vhod geniální vyhledávač Rome2rio, kterým naleznete spojení v každém koutu světa. Ubytování můžete porovnat přes hotely.cestujlevne.com nebo rovnou hledat na osvědčeném a spolehlivém booking.com.

Přípoje z Německa nebo Rakouska můžete řešit levně autobusy Student Agency, Eurolines či Flixbus, ceny vždy porovnejte.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele t.chlumska
t.chlumska

Dobrý den,cestoval jste někdo z Akaby do Petry a Wadí R.? Jak jste to zorganizovali a nebo jste využili nějakou cestovku. Prosím o radu. díky

před 7 lety
Avatar uživatele Hanka
Hanka

cestovali jsme tam minuly tyden a resili jsme to taxiky a to i neoficialnimi.

před 7 lety
Avatar uživatele t.chlumska
t.chlumska

A na kolik to přišlo?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele alfi_
alfi_

Těch 30 kg s Turkish neplatí vždy - narazili jsme i na jednu letenku (let), která měla uvedeno jen 20 Kg a fakt jsme nezjistili důvod (a nebo nepořádek u prodejce, ale hádejte se o to až dodatečně..)

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Vždy platí to, co je uvedeno na letence :-) Váhový limit je u každé trasy jiný, třeba do Afriky má TK 2x23 kg

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Gibbon
Gibbon

Ahoj, existuje moznost stopoveru i nekdy na kveten? Dal jsem si vyhledat napriklad 7.5.-18.5. a naprimo (praha/aqaba, tel-aviv/viden) a to najde let, ktery stoji v istambulu po ceste tam i zpet. Kdyz ho ale rozdelim na samostatne lety Praha/Istambul, Istambul/Aqaba, Tel-aviv/Viden tak nenajde nic. Dělám něco špatně? Omlouvám se za otravování s konkrétním letem. :-/

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Trefil jsi se poté do správných termínů?

před 7 lety
Avatar uživatele Gibbon
Gibbon

Zkopiroval jsem data letu podle toho co mi naslo vyhledavani na primo: 7.5. praha/istambul(prilet to IST je po pulnoci) 8.5 istambul/aqaba a 18.5. tel-aviv/viden a stejne to nic nenaslo (ten istambul byl chtel prodlouzit :-/)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele AbbyNex
AbbyNex

turkish ma dobre ceny aj na letenky Budapest - Antananarivo na (napriklad) januar su za 16500 Kc (ale je to obdobie cyklonov)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele mujemail
mujemail

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/izrael_aktualni_doporuceni_pro_cesty_6.html

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

V Izraeli je napjatá situace od nepaměti, nicméně dál do něj denně proudí další desetitisíce turistů. Je potřeba všechno brát s rezervou nebo si cestu naplánovat třeba na druhou polovinu roku, když máte tak velké obavy :-)

před 7 lety
Avatar uživatele skigo
skigo

Nicméně si myslím, že co se týče toho Jordánska, tak je teď daleko levnější si koupit letenku z Budapešti do Eilatu (cca 40km od přechodu do Jordánska), která se dá sehnat do 1000Kč (já koupil na tuto středu za 550Kč zpáteční :-) Z letiště na hranici stojí transfer asi 6 dolarů a pak do Aqaby taxi za pár babek. Pak zpět do Eilatu a nemusí se až do Tel Avivu. Takže úspora tak 3000Kč.

před 7 lety
Avatar uživatele fiik
fiik

Zajímalo by mě, jestli se platí vstupní vízum do Jordánska 40 JOD, když letím do Aqaby?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele vetrik
vetrik

Biškek by to chcelo nejaký/Kirgisko/.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele rehor.maty_1
rehor.maty_1

S tim Sarm-As-Sajchem souhlasim. I kdyz ty letenky jsou v prubehu roku 2016, i tak bych tam asi neletel. Je skoda, ze takova historicka mesta jako Petra jsou v blizkosti nebezpecnych statu.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele beg
beg

Šarm aš-Šajch je teď asi jen pro odvážné ...

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Letenky nejsou na teď, ale v průběhu příštího roku. Do té doby se situace může vyvíjet jakkoliv. Tohle bohužel u cest na Blízký východ tak nějak patří.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam jsi ještě nebyl!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Honem, dokud jsou místa!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Gambie
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Egypt
Egypt

Bohatství a pestrost za zdmi letovisek

Severoafrická země, kterou obklopuje krásné Středozemní a Rudé moře. Za sousedy má současně kontroverzní státy – Libyi, Súdán a Izrael. Egypt býval jednou z největších říší světa, avšak i dnešní život a kultura v Egyptě má stále co nabídnout. Pokud netrpíte nedostatkem odvahy a rádi opouštíte komfortní zónu, máte možnost poznat opravdový současný (a stále dostatečně bezpečný) Egypt ve všech jeho podobách. 

Budete pít čaj s berbery v oáze Siwa, projedete se úzkými uličkami Luxoru na „hantouru“, zažijete magický obřad „zaaru“, budete při západu slunce plachtit po Nilu, uvidíte dechberoucí představení súfistů a vše zvládnete na vlastní pěst bez průvodce, bez komerce. Pokud máte rádi dobrodružství a nepotřebujete vše dopředu nalinkované, zažijete zde probuzení vašich instinktů a přísun dávek adrenalinu.

Průvodce pro Egypt

Zavřít boční panel
Antalya
Turecko

Mezi Evropou a Asií

Turecko, jež se z velké části nachází na poloostrově Malá Asie, najdeme 2.000 km na jihovýchod od České republiky. Země zaujímá strategickou polohu, neboť sousedí jak se státy Evropské unie na západě (Řeckem a Bulharskem), tak s Íránem či Sýrií na jihovýchodě.

Turecko je považováno za skvělou zemi pro začínající baťůžkáře, neboť je poměrně levné, bezpečné a domů to není zase tak daleko. Pohostinnost lidí je ohromující, čím více na východ, tím více jsou lidé nápomocní. Země je plná historických památek, hory u gruzínských hranic stoupají od čajových plantáží a Středomoří láká svými písčitými plážemi a mořem teplým jako čaj.

Průvodce pro Turecko

Zavřít boční panel
Jeruzalém
Izrael

Země protikladů a poznání

Dle našeho názoru by návštěva Izraele měla být povinná pro každého z nás. Rozšíří nám obzory a otevře oči dokořán. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, domníváme se, že vás obohatí nábožensky, politicky, ale i lidsky.

Průvodce pro Izrael

Zavřít boční panel
Skalní město Petra
Jordánsko

Království beduínů

Jordánsko, celým jménem Jordánské hášimovské království, se nachází na Blízkém východě a sousedí s Izraelem, Sýrií, Irákem a Saúdskou Arábií. Atraktivita Jordánska spočívá jak v jedinečných přírodních oblastech, tak v jeho bohatém kulturním dědictví. 

V Jordánsku spatříte nekonečné pouště a skalní města, vykoupete se na nejnižším místě světa a navštívíte antické památky i pozůstatky středověkých hradů. Tamní příroda vám nabídne bezpočet možností k výletům a outdoorovým aktivitám. Jordánci, potomci beduínských kmenů, jsou hrdí a přátelští a rádi se s vámi podělí o šálek čaje a kousek svého života. Bezpečnostní situace v zemi je dlouhodobě stabilní, Jordánsko je tedy vhodné i pro individuální cestovatele.

Průvodce pro Jordánsko