Egypt

Letenky na Blízký východ s Turkish Airlines - Izrael, Jordánsko, Egypt - 3.783 Kč.

18 komentářů
2015-11-09T11:52:26+01:00

O akci

Ačkoliv se turecké aerolinky na svém webu chlubí nabídkami levných letenek na Blízký východ, na které nelze dosáhnout, můžeme cenu i tak snížit sestavením open-jaw letenky. Tato letenka může být výhodou pro cestovatele, kteří rádi navštíví během cesty i dvě země, aniž by se pak museli vracet na místo, kam předtím přiletěli.

Zajímavá varianta takové letenky umožní začít cestu například v jordánské Akabě, která leží vedle Ejlatu v Akabském zálivu u Rudého moře. Dále cestu přes Petru až do Ammánu, překročení jordánsko-izraelských hranic v Allenby a dojezd do Jeruzaléma. Druhá varianta zahrnuje překročení hranic Akaba – Ejlat a cestu po izraelské straně až do Jeruzaléma či Tel-Avivu. V přehledu uvádíme i další varianty open-jaw letenek, které využijí především milovníci odpočinkových dovolených v Egyptě.

Letenky:

 • Praha – Akaba / Tel-Aviv – Vídeň za 3.783 Kč rezervuj >
 • Praha – Akaba / Tel-Aviv – Norimberk za 3.783 Kč rezervuj >>
 • Praha – Hurghada – Mnichov za 4.090 Kč rezervuj >>
 • Praha – Hurghada – Norimberk za 4.171 Kč rezervuj >>
 • Praha – Šarm aš-Šajch – Mnichov za 4.090 Kč rezervuj >>
 • Praha – Šarm aš-Šajch – Norimberk za 4.171 Kč rezervuj >>
TIP: Letenka se stopoverem v Istanbulu:
 • Praha – Istanbul – Akaba / Tel-Aviv – Vídeň za 4.156 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
 • Cestovní období: listopad – březen (mimo 16.12.-11.1.) a květen – červen
 • Minimální délka pobytu 5 dnů nebo ze soboty na neděli
 • Maximální délka pobytu 12 měsíců
 • Prodej do 20. prosince
Nemusíme zmiňovat, že budete cestovat s oceňovanými a prémiovými aerolinkami Turkish Airlines, které nabízejí na mezinárodních letech standardně teplé jídlo a neomezené množství alko i nealko nápojů. Nutno podotknout, že s takovým servisem se u západních leteckých společností téměř nesetkáte, u českých leteckých dopravců (Travel Service, ČSA) vůbec ne. Další nespornou výhodou je bezplatná přeprava zavazadel do podpalubí o celkové hmotnosti 30 kg!

Pozor! Při vyhledávání vhodného itineráře věnujte pozornost mezipřistání v Istanbulu, neboť ve vyhledávání jsou zahrnuty i výsledky s přílety/odlety na dvě istanbulská letiště IST a SAW.

Při plánování pozemních přejezdů vám může přijít vhod geniální vyhledávač Rome2rio, kterým naleznete spojení v každém koutu světa. Ubytování můžete porovnat přes hotely.cestujlevne.com nebo rovnou hledat na osvědčeném a spolehlivém booking.com.

Přípoje z Německa nebo Rakouska můžete řešit levně autobusy Student Agency, Eurolines či Flixbus, ceny vždy porovnejte.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-11-09T12:52:26+01:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele t.chlumska
t.chlumska
před 8 lety

Dobrý den,cestoval jste někdo z Akaby do Petry a Wadí R.? Jak jste to zorganizovali a nebo jste využili nějakou cestovku. Prosím o radu. díky

Avatar uživatele Hanka
Hanka
před 8 lety

cestovali jsme tam minuly tyden a resili jsme to taxiky a to i neoficialnimi.

Avatar uživatele t.chlumska
t.chlumska
před 8 lety

A na kolik to přišlo?

Avatar uživatele alfi_
alfi_
před 8 lety

Těch 30 kg s Turkish neplatí vždy - narazili jsme i na jednu letenku (let), která měla uvedeno jen 20 Kg a fakt jsme nezjistili důvod (a nebo nepořádek u prodejce, ale hádejte se o to až dodatečně..)

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Vždy platí to, co je uvedeno na letence :-) Váhový limit je u každé trasy jiný, třeba do Afriky má TK 2x23 kg

Avatar uživatele Gibbon
Gibbon
před 8 lety

Ahoj, existuje moznost stopoveru i nekdy na kveten? Dal jsem si vyhledat napriklad 7.5.-18.5. a naprimo (praha/aqaba, tel-aviv/viden) a to najde let, ktery stoji v istambulu po ceste tam i zpet. Kdyz ho ale rozdelim na samostatne lety Praha/Istambul, Istambul/Aqaba, Tel-aviv/Viden tak nenajde nic. Dělám něco špatně? Omlouvám se za otravování s konkrétním letem. :-/

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Trefil jsi se poté do správných termínů?

Avatar uživatele Gibbon
Gibbon
před 8 lety

Zkopiroval jsem data letu podle toho co mi naslo vyhledavani na primo: 7.5. praha/istambul(prilet to IST je po pulnoci) 8.5 istambul/aqaba a 18.5. tel-aviv/viden a stejne to nic nenaslo (ten istambul byl chtel prodlouzit :-/)

Avatar uživatele AbbyNex
AbbyNex
před 8 lety

turkish ma dobre ceny aj na letenky Budapest - Antananarivo na (napriklad) januar su za 16500 Kc (ale je to obdobie cyklonov)

Avatar uživatele mujemail
mujemail
před 8 lety

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/izrael_aktualni_doporuceni_pro_cesty_6.html

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

V Izraeli je napjatá situace od nepaměti, nicméně dál do něj denně proudí další desetitisíce turistů. Je potřeba všechno brát s rezervou nebo si cestu naplánovat třeba na druhou polovinu roku, když máte tak velké obavy :-)

Avatar uživatele skigo
skigo
před 8 lety

Nicméně si myslím, že co se týče toho Jordánska, tak je teď daleko levnější si koupit letenku z Budapešti do Eilatu (cca 40km od přechodu do Jordánska), která se dá sehnat do 1000Kč (já koupil na tuto středu za 550Kč zpáteční :-) Z letiště na hranici stojí transfer asi 6 dolarů a pak do Aqaby taxi za pár babek. Pak zpět do Eilatu a nemusí se až do Tel Avivu. Takže úspora tak 3000Kč.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

O té třitisícové úspoře bych hodně polemizoval, neboť odlet je z Budapešti, v ceně je jen příruční zavazadlo, pokud budu chtít Teláč, nutnost obousměrného přesunu, u Jordánska 2x překročení hranic atd., výstupní poplatek z Izraele. Tady ta letenka je jen s jednosměrným přesunem z Ejlatu/Akaby do Tel-Avivu, jedním přechodem hranic, odlet z Prahy, zavazadla 30 kg v ceně, možnost stopoveru v Istanbulu na libovolně dlouhou dobu, dostupnost letenek po téměř celý rok atd.

Avatar uživatele fiik
fiik
před 8 lety

Zajímalo by mě, jestli se platí vstupní vízum do Jordánska 40 JOD, když letím do Aqaby?

Avatar uživatele vetrik
vetrik
před 8 lety

Biškek by to chcelo nejaký/Kirgisko/.

Avatar uživatele rehor.maty_1
rehor.maty_1
před 8 lety

S tim Sarm-As-Sajchem souhlasim. I kdyz ty letenky jsou v prubehu roku 2016, i tak bych tam asi neletel. Je skoda, ze takova historicka mesta jako Petra jsou v blizkosti nebezpecnych statu.

Avatar uživatele beg
beg
před 8 lety

Šarm aš-Šajch je teď asi jen pro odvážné ...

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Letenky nejsou na teď, ale v průběhu příštího roku. Do té doby se situace může vyvíjet jakkoliv. Tohle bohužel u cest na Blízký východ tak nějak patří.

Další akce