Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pouze tři dny máte na to rozhodnout se ke koupi zpátečních letenek z Bruselu na Floridu. Letecká společnost Jetairfly nabízí letenky do Miami a Orlanda za 300 eur, přibližně 8.150 Kč, po čas celé zimní sezony od října do března příštího roku.

  • Brusel ⇄ Miami za 300 eur / 8.150 Kč rezervuj >>
  • Brusel ⇄ Orlando za 300 eur / 8.150 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.10. - 26.03.2016
  • Prodej do 7.10.
V ceně letenky je standardně zahrnuto zavazadlo k odbavení do 20 kg. Při cestách do USA nezapomeňte na podmínku elektronického povolení ke vstupu ESTA.

Jak se dostat do Bruselu?

Letenky jsou s odletem z letiště Brusel Zaventen, nikoliv Charleroi kam se levně dopravíme z Prahy či Bratislavy se společností Ryanair. Zpáteční letenky na Charleroi se pohybují okolo 1.200 Kč a přejezd mezi letišti vychází na téměř dalších 40 € s nutným přestupem na vlakovém nádraží v Bruselu.

Optimální je proto letět s aeroliniemi Brussels Airlines za 2.453 Kč přímo na Zaventem. Zavazadlo k odbavení stojí dalších 500 Kč za cestu.

Případně zvážit cestu autobusem za 1.690 Kč zpáteční z Prahy.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petasop
petasop

Ahoj, chci se zeptat. Mám v plánu dovolenou 7 dní v Miami v období listopad/prosinec 2016. 1) Dají se ještě čekat akční ceny letenek z Prahy (či blízkého okolí) za cca 8 tis.? 2) Kdy je dobré zakoupit letenky za výhodnější ceny do Miami před odletem? A kolik je průměrná cena letenky do Miami bez akce? Díky moc za super web a skvělé tipy + teď navíc forum (PALEC HORE) ;-) Díky.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele kamil.solciansky
kamil.solciansky

Pre info: Ryanair lieta od 1.4.2016 z Bratislavy na letisko Brusel Zaventen, namiesto Charleroi :)

před 7 lety
Avatar uživatele Michal Turak
Michal Turak

super sprava je to iste?nevies ci sa nechysta nejaka nova linka z BA?

před 7 lety
Avatar uživatele Michal Turak
Michal Turak

aha uz to vidim aj na stranke tie casy letov hlavne v smere BA Brusel su tragicke...

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

http://www.bts.aero/o-spolocnosti/aktuality/tri-nove-linky-do-manchesteru-bruselu-a-berlina-v-lete-2016/

před 7 lety
Avatar uživatele Michal Turak
Michal Turak

dik Dave, vyzera to aj na Olbiu :D

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Lukáš mi psal, že Olbia je jen náhradní letiště za Alghero, kde nyní probíhá oprava RWY.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele robo_1
robo_1

Take koupeno! Diky za tip.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele dy.czech
dy.czech

Koupeno dík :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele mrakotinsky
mrakotinsky

S tím ranním odletem + jedna noc v Bruselu. Takže za cenu PRG - MIA s jedním přestupem...

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
theHound

škoda že je tak drahé dostat se na zaventen.. tím to dělá nezajímavé

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

I v případě maximální komfortu tě budou stát přímé lety na Zaventem s bagáží 3,5tis., to je 11,5tis. za Miami z Prahy v sezoně OK. Dobrodružnější povahy pak využijí noční autobus a jsou na ceně 9.840 Kč :) Ale jasně, Brusel není Vídeň.

před 7 lety
Avatar uživatele
theHound

je fakt, že z prahy to neni spatna cena, z prahy do vidne sem platil 13,5

před 7 lety
Avatar uživatele fikovnik_1
fikovnik_1

Z Prahy se s ryanairem letet na Charleroi (CRL) - Bussel-South a pak prejet busem (s prestupemve meste)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Jedem!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké